Pudra deyip geçmeyin...

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.896
203.777
52
Çoğu anne bebeklerinin hassas cildi için kullanmıştır sanırım, peki pudranın başka nerelerde kullanıldığını biliyor musunuz?

Makyaj yaptığınızda yüzünüzdeki o sinir bozan parlaklığı alması için pudra kullanabilirsiniz.
Yaz aylarında terleme ve ter kokusu probleminiz için pudra tam bir kurtarıcı, sürün ve ter kokusundan kurtulun

Cildimizdeki sivilceler sinir bozucu olabiliyor, 1 yemek kaşığı pudraya 1 tatlı kaşığı limon suyunu ekleyip maske yapıyoruz ve bu maskeyi sivilceli bölgelere sürüyoruz.

Kirpikleriniz dolgun ve takma kirpik etkisi yapsın, görenler kirpiklerinize odaklansın mı istiyorsunuz, hemen bir kat rimel sonrası kirpiklerimize pudra sürüyoruz üstüne bir kat daha rimel sürüyoruz, kirpiklerimiz uzun dolgun görünüyor

Pudra'nın marifetleri bunlarla da bitmiyor, kitaplığınızdaki bazı kitaplarınız nemlenmişse sayfalara pudra serpiyoruz, sayfaları açık bırakıp 5-10 dakika bekletiyoruz, sonra pudrayı temizleyip aynı işlemi bir kez daha tekrarlıyoruz.

Malum yaz geliyor, öfleye pöfleye yatıp sıcaktan bunalacağımız günler yakın, serin bir yatakta yatmak istiyorsanız bir miktar pudrayı yatağınıza dökün, 5-10 dakika sonra serinlemiş misler gibi kokan yatağınızda mışıl mışıl uyuyun.

Ayaklarınız terliyor ve ayakkabılarınız koku mu yapıyor yine pudramız devrede, ayakkabılarımızı hemen pudralıyoruz, o kötü koku, ayakkabıdaki nem yok olup gidiyor.
https://www.kadinlarkulubu.com/port...ral-icerik-ile-ter-kokusuna-cozum-130557.html

Son düzenleme:
Yataga pudra dokmek hic saglikli degil bence. Astimi tetikler. Ben pudra kokulu tuvalet kagidiyla bile tıkanıyorum mesela.

Pudrali deodarantlarinda saglikli olmafigi soylenir yıllardır. Ter gozeneklerini tikayarak terlemeyi engellemek iyi degil cunku. Ayaktada surekli pudra iyi olmayabilir ayni mantikla.

Bence yuzdeki parlama icin kullanmaya devam :))

Ben sadece koltuk altimi banyo sonralari duzenli pudralrm onun haricinde kullanmam ama kirpiklerime deniycm

Sİvilce ve parlama konusunda pudra kadar etkili birşey görmedim. Hem herkesin alabileceği kadar uygun fiyat hemde zahmetsiz. Sür ve yıka. Kirpik konusunda da bayılıyorum çok dolgun yapıyor bu sayede rimeli fazla harcamamış oluyoruz.

Birşey daha eklemek istiyorum küçük dudaklar yüzümüze sürdüğümüz makyaj için kullanılan pudrayı dudağınıza sürün daha sonra ruju sürün dolgun gösteriyor....

Teşekkürdürler paylaşımın için Mune

Tek kullandığım alan , gün aşırı yıkamak zorunda olduğum saçlarımı ola ki acil durumda yıkayamadıysam çok az saçlarıma sürmek . Böylece mat ama yağsız görünen saclarımla günü kurtarabiliyorum . Bebeklere özellikle kullanılmasını önermem sağlıksız bir ürün .

Bir de çok nemli bölgelerde yazın terleyen yerlere sürmek.

daha bu sabah iki tane post okudum facede üye olduğum bi grupta bugün dünya pudra günün falan mı acaba yoksa sen de mi o gruba üyesin Mune

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…