Pushing daisies

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.481
23
43
230px-pushing-daisies-logo.jpg

karşımızda şeker gibi renkleri ile insanı ilk anda sarıp sarmalayan, romantik bir drama var: pushing daisies. ned isimli tatlı bir adamın enteresan hikayesini izliyoruz. bölüm, ned'in, sahip olduğu ilginç özelliği keşfettiği çocukluk günleri ile başlıyor. çiçekli tarlaların arasında köpeğiyle koşturup oynayan ned, köpeğine bir arabanın çarpmasına ve güzelim köpeğin caddenin ortasında ölüvermesine şahit oluyor. köpeğinin başucuna çöküp tüylerine dokunduğu anda hayvan ayaklanıp koşmaya devam ediyor. ned, ölüleri canlandırabiliyor.

pushingdaisies-2.jpg

evde annesi ile mutfakta görüyoruz sonra ned'i, annesi turta pişirirken küt diye yere düşüyor. ned koşturup annesinin yüzüne dokunuyor, kadın ayaklanıveriyor. ama bir de bakıyoruz ki karşı evin bahçesinde oynayan küçük kızın babası düşüp ölüyor. yani ned'in bu gücü öyle bol keseden kullanılamıyor. canlandırdığı kişi bir dakika içinde yeniden ölmezse onun yerine başkası ölüyor.

pushingdaisies-lee.jpg

bu kadar da değil. annesi gece ned'i yatağına yatırıp öpmeye kalktığında oracıkta düşüp ölüyor. anlıyoruz ki, ned birini canlandırdığı zaman bir daha ona dokunmaması gerekiyor.

ned (Lee Pace)'in büyüyüp turtacı olduğunu görüyoruz. ancak vanilya kokuları arasında sürüp giden sakin yaşamı bir anda değişiveriyor. onun bu gücünü farkeden müfettiş emerson (Chi McBride), ned'den yardım istiyor. ikisi birlikte, suçluların peşine düşüyorlar. bunu yaparken ned kurbanları bir dakikalığına uyandırıyor ve onlardan katili öğrenmeye çalışıyor.

pushingdaisies-chi.jpg

bir gün ned, küçükken istemeden babasının ölümüne neden olduğu karşı komşu kızın, Charlotte (Anna Friel)'ın cinayetini öğreniyor. charlotte'a herkes "chuck" diyor. (evet bir chuck'ımız daha oldu) onu uyandırıp katilini öğreniyor öğrenmesine ama küçükken aşık olduğu kızla yeniden karşılaşmak onu sarsıyor ve ölmesine izin veremiyor. işler böylece karışıyor.

dizinin yaratıcısı, gene ölülerle uğraştığımız dead like me'nin mucidi bryan fuller.

pushingdaisies-anna.jpg

(alıntı)

19 şubat salı günü saat 21:00 ' de cnbc-e ' de a.s.

harika bayılıyorum bu tarz dizilere heros bitti ama yerine bunu izleyebilirim.

Reklamlarından gördüğüm kadarıyla hoş ve güzel bir diziye benziyor.CADIARZU
19 şubatı sabırsızlıkla bekliyorum.
:dance:

dead like me 'yi severek izliyordum. bunuda izlerim ben....

bide birisine dokunup canlandırdığında başka birinin ölmesi bana carnaval dizisini anımsattı. oradada esas oğlan birini canlandırdımı çevresinde ki bi canlı(hayvan , bitki vs. de) ölüyordu...
paylaşım ve bilgi için teşekkürler...

Ben bu tarz dizileri çok seviyorum ya... Hem olağandışı olaylar hem de romantizm var...
Bu dizinin müptelası olacağım gibi görünüyor
paylaşım için teşekkürler...

bende bu diziyi merakla bekliyorum zaten cnbc-e nin bütün dizileri kaliteli bununda öyle olacağına eminim

evet gercekten farklı ve guzel bi diziye benziyo. bu akşam ilk 6 bölümünü izlemeyi düşünüyorum. izledikten sonra düşüncemi tekrar yazıcam:)

ilk bölüm olduğundan biraz sıkıcıydı bence ama aşkları :asigim:

Genelde her dizinin ilk bölümü karakterleri tanıtma amaçlı olduğu için sıkıcı geçiyor.

Gerçi birkaç komik yeri vardı gülmesemde gülümseten

ben unuttum , izleyemedim ya, tekrarı vardır haftasonu dimi?

güzeldi ama ben biraz gerildim ya izlerken sürekli dokunmadan biriyle yanyana olmak dokunursan ölüceksin falan bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak

Akşam izledim ilk bölümünü çok hoşuma gitti valla.
Hele sahneler,dizinin kareleri adeta masal havasında geçiyor.
Cıvıl cıvıl renkler,arabalar,kıyafetler muhteşem.
Turtalarıda unutmamak lazım.
Tuttum ben bu diziyi,kesin izlerim artık..

beni pek sarmadı bu dizi. 8 bölümü de var ancak pek sevemedim maalesef. losttu tek gecerim.
gerci görüntüler çekimler güzel ama, bu diziye ayırdığım zaman yerine güzel bi film izlemeyi tercih ederim. artık dizi izlemek vakit kaybı gibi gelmeye başladı :)

beni pek sarmadı bu dizi. 8 bölümü de var ancak pek sevemedim maalesef. losttu tek gecerim.
gerci görüntüler çekimler güzel ama, bu diziye ayırdığım zaman yerine güzel bi film izlemeyi tercih ederim. artık dizi izlemek vakit kaybı gibi gelmeye başladı :)

aynaya bakmışım gibi oldum :roflol::roflol: Losttan sonra herşey fasafiso valla :smiley-cool:

ya ben bu diziyi çok sevdim bu akşamda var kesin isliceemm

ben seviyom pushing daisesi masal diyarında gibi hissediyom kendimi.
bu akşam zaten sezon finaline giricek üf ki üf yani..
:çok üzgünüm:

bana biri lütfen bişeyi açıklayabilir mi?
mesela geçen bölümlerde Ned chuck 'ın halasının elini tuttu bişey olmadı..
bi bölümde de olive kucağına atladı Ned in yine bişey olmadı...
ee bu sadece chuck a gelince dokunamıyor anlamadım yaaaaa

bana biri lütfen bişeyi açıklayabilir mi?
mesela geçen bölümlerde Ned chuck 'ın halasının elini tuttu bişey olmadı..
bi bölümde de olive kucağına atladı Ned in yine bişey olmadı...
ee bu sadece chuck a gelince dokunamıyor anlamadım yaaaaa

Öldükten sonra dirilttiği insanlara dokunamıyor sadece , çünkü dokunursa dirilttiği kişi yine ölüyor a.s.

X