Püsküüt'ün başarı öyküsü

Sevgili Püsküüt;

Sizin pirinç lapası diyetiniz sanıyorumki benimde vazgeçilmezim olacak artık kaydirigubbakcemile2
Aynen dediğiniz formülü 2 gün uyguladım 1.8 kg verdim bayanssulusmile

Yazınızda mütemadiyen her perşembe uyduladığınızı belirtmiştiniz bende artık uygulayacağım,,

Tekrar çok teşekkürler :lepi:

Sevgili Püsküüt;

Sizin pirinç lapası diyetiniz sanıyorumki benimde vazgeçilmezim olacak artık kaydirigubbakcemile2
Aynen dediğiniz formülü 2 gün uyguladım 1.8 kg verdim bayanssulusmile

Yazınızda mütemadiyen her perşembe uyduladığınızı belirtmiştiniz bende artık uygulayacağım,,

Tekrar çok teşekkürler :lepi:

Ben sadece bir kez iki günlük uygulamıştım lapa diyetini ve ikinci gününde başım ağrıdan çatlayacak gibi olmuştu.. Ondan sonra hep, tek günlük uyguladım bu yüzden..

Lapa diyetiyle verilen kilonun bir bölümü geri alınıyor hemen ertesinde.. Ama yine de aynen dediğiniz gibi ben her Perşembe devam ettim.. Çünkü haftada bir gün, Cuma olmak kaydıyla tartılıyordum. Kilomu aşağıda görüp moralimi yükseltmek amacıyla da Perşembe günleri lapa diyeti yapıyordum.. Zaten beni de o kurtarıyordu sanıyorum.. Çünkü mönülerimi incelediyseniz eğer, hiçbir zaman ağır diyetler yapmadım.. Ağzımın tadından hiç feragat etmedim.. O nedenle; yaşasın lapa diyeti :lepi:

Sizde de gayet güzel sonuçlanmış.. :lepi:

Benden size tavsiye sonrasında tartılmayın, normal diyetinize hemen geri dönün.. Haftada bir tartılmak en güzeli, en moral vereni.. yerimseniben

Rica ederim.. :teselli:
Hangi yöntemi deneyeceğinizi merak ettim açıkçası.. Sonuçlarını lütfen paylaşın.. yerimseniben

Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana..
Gelelim spor konusuna..
Yine kendi tecrübelerimi anlatmak istiyorum.
Spor salonuna hayatımda bir kere gittim.. Fenalık geldi içime.. Öyle kalabalık herkes ter içinde falan.. Hoplayan, zıplayan organ çeşitleri, kırmızı suratlar.. Son oldu. sempatiksalakcinni
Her zaman sporu evde yaptım. Hastalık haricinde de asla ve asla ertelemedim, vazgeçmedim..
Yaptığım sporun detaylarını vereyim.
Her gün olmak kaydıyla:
20 dakika bisiklet. (ilk beş dakikası normal tempo, kalan 15 dakika hızlı tempo) toplamda 150 kalori yakıyor.
15 dakika yer hareketleri (alt ve üst mekik, bacak ve basen hareketleri)
Her iki yan ve tam orta olmak kaydıyla 100'er kez popoyu duvara vurma (evin en sağlam duvarına tabii) :roflol:

Bunlar olmazsa olmazlarım.. Duruma göre bazen bisikleti arttırdım, ağırlık kaldırdım, ip atladım.. Haftada en az iki kez ekstra bir şey ekledim bu programa..

Ekledim demek yanlış oldu.. Böyle devam ediyorum.

Bu benim durumum.. Gelelim sizinkine..

İdeal olan spor, her zaman yapabileceğiniz bir tempoyu yakalamak bence.. Yani hiçbir koşulda vazgeçmeden yapabileceğinizi bulmak.. Size ne uygunsa.. Her gün yarım saat en iyisi.. Çünkü vücudun ısınması ve yağ yakmaya geçmesi için mutlaka 20 DAKİKA spor yapmış olmanız lazım.. Gerçek yağ yakımına bu 20 dakikadan sonra geçiliyor..

Bu süreci kısaltmak için koşu bandına geçmeden önce sade bir kahve içmenizi öneriyorum.

Dolayısı ile siz var olan yönteminize bir fincan kahve ve ilave 10 dakika eklerseniz, diyete yardımcı bir spor yakalamış olursunuz. Önerim; koşu bandından önce 10 dakikalık yer hareketleri, esneme, dans, ip atlama kombini hazırlayın.. Sonra da 20 dakika bandın üzerine çıkın.. Hiç değilse son 10 dakikanızda yağ yakımına geçin..

Bu tempoyu her gün yapmak ağır gelirse önemli değil, canınızı hiç sıkmayın. O zaman haftada 3 gün, 1 saatlik spor programı düzenleyin..

Size, yaşam koşullarınıza en uygun olanı bulun lütfen ki istikrarlı olma noktasını yakalayın ve orada tutunun..

Kolaylıklar dilerim.. a.s.

Ne mutlu bana... Rica ederim. yerimseniben

Teşekkür ederim tavsiye için sevgili püsküüt.Koşu bandına çıkma süresini 25 dakikaya çıkardım ve o ısınmayla yerde basen bacak hareketleri yapıyorum kaslarım alev alacak gibi oluncaya kadar, bazen üstümde oğlumda oluyo bi de onu kaldırmaya çalışıyorum yerimseniben.Ayın 16.sından beri beslenme düzenim devam ediyor 2.2 kg vermişim hassas terazime göre.Benim sorunlu bölgem üst bacak-basen ve kalça.Belim sorunlu bölgelerime göre çok ince duruyor.O yüzden mekik çekmiyorum.

Teşekkür ederim tavsiye için sevgili püsküüt.Koşu bandına çıkma süresini 25 dakikaya çıkardım ve o ısınmayla yerde basen bacak hareketleri yapıyorum kaslarım alev alacak gibi oluncaya kadar, bazen üstümde oğlumda oluyo bi de onu kaldırmaya çalışıyorum yerimseniben.Ayın 16.sından beri beslenme düzenim devam ediyor 2.2 kg vermişim hassas terazime göre.Benim sorunlu bölgem üst bacak-basen ve kalça.Belim sorunlu bölgelerime göre çok ince duruyor.O yüzden mekik çekmiyorum.

Mekik çekmeme kararının yanlış olduğunu düşünüyorum sevgili benben..

Çünkü;
Mekik yağ yakmaz.. Yani mekik yaparak inceltemezsin ilgili bölgeyi..

Mekik yaparak karın kaslarını çalıştırırsın ki vücudun en büyük ve bağlantılı kas gruplarından biri de karın kaslarıdır.. Bağlı bölgeleri de çalıştıracağı için mutlaka mekik yapmaya devam etmelisin..

Süreyi arttırman iyi olmuş.. Bu arada kilodan ziyade, problemli bölgelerini ölçmeyi de ihmal etmezsen iyi olur.. Ayda bir kez ölçüm yaparsan eğer, hangi bölgende ne kadar işe yaramış olduğunu görür ve tepkiye göre etkiyi değiştirebilirsin..

Hepimiz için geçerli tek kural yok bu işlerde.. O nedenle vücudumuzun tepkilerine çok önem vermeliyiz ki zamanında müdahale edebilelim..

a.s.

evet püsküütcüm haklısın ölçtüm geçen hafta içinde bedenimi
gögüs: 90
bel: 81
kalça (basen) : 118 idi
bu orantısızlık çok canımı sıkıyor bu hafta yine ölçeyim bakayım cm olarak bi incelme varmı?

evet püsküütcüm haklısın ölçtüm geçen hafta içinde bedenimi
gögüs: 90
bel: 81
kalça (basen) : 118 idi
bu orantısızlık çok canımı sıkıyor bu hafta yine ölçeyim bakayım cm olarak bi incelme varmı?

popoyu mutlaka duvara vur.. yerimseniben ortadan ve her iki yandan olmak üzere 200 kez vur.. Yani toplam 600 kez vuracaksın.. bunu koşu bandı ve yer hareketlerinden sonra yani en son yap..

ölçülerini de bir hafta değil de bir ay sonra almanı öneririm.. çünkü malum zaten mezurayı her zaman aynı yerde tutmayı beceremeyebiliyoruz.. az farkları kaçırma ihtimalimiz olmasın.. ama bir ay sonra bakarsan daha gerçek sonuç elde edebilirsin, diye düşünüyorum..

Ayrıca müjdem var.. Misal ideal oranın 90-60-90 söylediğini kafamıza vururlar ya senelerdim.. Diyelim ki haklılar..
Şimdi düşünelim.. Beli 60 cm olan bir kişinin baseninin "orantılı" olması için bel ölçüsünden %50 fazla olması lazım..
Yani 60 x 1.50 : 90

Peki.. bu hesaba göre senin orantını kontrol edelim..
Bel : 81
ıdeal Basen : 81 x 1.50 : 121.5

Yani sen ideal orantıya göre 3.5 cm daha dar basenlere sahipsin.. yerimseniben Moraller bozulması lütfen.. bu çok ama çok önemli..

Ben bir zamanlar 86 kilolara bile çıkmıştım ve basenim tamı tamına 126 cm olmuştu.. Yani bunlar masal değil.. Kafaya takınca ama asla moralini bozmadan bir gün mutlaka giriyor..

Mayıs ayı başında ölçülerini bekliyorum, kolay gelsin.. a.s.

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkürler.. a.s.

Kalori açısından bakarsak elbette sütün kalori değeri, şekersiz çaya göre daha fazla..

Ama ben olaya kalori olarak bakmıyorum..

1 - Kahvaltı günün en önemli öğünü.. Bu nedenle kalori hesabından çok, bizim için yararlı olduğunu düşündüğümüz yiyecekleri kahvaltıda rahatça tüketebileceğimizi düşünüyorum. Neticede ben de haftada 2-3 kez corn flakes ve süt ikilisi ile güne başlıyordum.. Hala da öyle..

2 - Bırakın diyeti.. Bambaşka bir konu daha var.. Çayın içindeki tein, yediğimiz yiyeceklerdeki demirin emilimini engelliyor.. Dolayısı ile Türk usulünde her ne kadar çayı kahvaltımızın baş içeceği olarak düşünüyor olsak da temelden yanlış ve derhal değiştirilmesi gereken bir alışkanlık.. Bu açıdan baktığımda da siz zaten kendiniz için doğrusunu yapıyorsunuz.

3 - Süt içerek yağ yakılması diye bir şey bana mantıklı gelmiyor.. Bu konularda inandığım tek kişi vardır.. O da Osman Müftüoğlu.. Bakmak lazım acaba ne demiş.. Ama mantık yürütüyorum.. Eğer yağsız süt tüketilirse daha az kalori ve yağ deposuna katkı sağlamayacağından kilo vermemize elbette endirekt olsa da etkisi olacaktır.

Son söz olarak; değil haftada 3-4 gün madem böyle sağlıklı bir keyfiniz var.. Kahvaltınızı her sabah aynı şekilde yapın.. Ben de ya süt ya da yoğurt yiyorum sabahları.. Çayı en erken içtiğim saat 14:00 ve sonrası.. Hatta artık bazı günler oluyor ki çay içmeden bitiyor, gidiyor.. yerimseniben

Sevgili Püsküüt,
Konunuzu bir süredir takip ediyordum, bu mesajınızı görünce yazmak istedim.
Çaydaki tein kalsiyumun emilimini engeller. Süt de kalsiyumca zengin bir kaynaktır. Bu yüzden süt içmek kalsiyum alabilmek ve özellikle kadınlarda ilerleyen yaşlarda sıklıkla görülen osteoporozu engellemek için çok önemlidir. Ancak süt demirin emilimini azaltır. Çok süt içenlerde demir eksikliği görülebilir. Hatta demir ilaçları kesinlikle sütle birlikte veya süt içilen zamana yakın vakitlerde alınmaz. Kendim de demir eksikliğinden muzdarip olup ilaç kullandığım için ve alanıma da girdiği için daha bir dikkatimi çekti bu konu, yazmak istedim.
Azminizi takdir ediyorum, sağlıkla kalın...

popoyu mutlaka duvara vur.. yerimseniben ortadan ve her iki yandan olmak üzere 200 kez vur.. Yani toplam 600 kez vuracaksın.. bunu koşu bandı ve yer hareketlerinden sonra yani en son yap..

ölçülerini de bir hafta değil de bir ay sonra almanı öneririm.. çünkü malum zaten mezurayı her zaman aynı yerde tutmayı beceremeyebiliyoruz.. az farkları kaçırma ihtimalimiz olmasın.. ama bir ay sonra bakarsan daha gerçek sonuç elde edebilirsin, diye düşünüyorum..

Ayrıca müjdem var.. Misal ideal oranın 90-60-90 söylediğini kafamıza vururlar ya senelerdim.. Diyelim ki haklılar..
Şimdi düşünelim.. Beli 60 cm olan bir kişinin baseninin "orantılı" olması için bel ölçüsünden %50 fazla olması lazım..
Yani 60 x 1.50 : 90

Peki.. bu hesaba göre senin orantını kontrol edelim..
Bel : 81
İdeal Basen : 81 x 1.50 : 121.5

Yani sen ideal orantıya göre 3.5 cm daha dar basenlere sahipsin.. yerimseniben Moraller bozulması lütfen.. bu çok ama çok önemli..

Ben bir zamanlar 86 kilolara bile çıkmıştım ve basenim tamı tamına 126 cm olmuştu.. Yani bunlar masal değil.. Kafaya takınca ama asla moralini bozmadan bir gün mutlaka giriyor..

Mayıs ayı başında ölçülerini bekliyorum, kolay gelsin.. a.s.

Püsküütçüm bu ne güzel haber valla çok mutlu oldum
Duvara vurma işini bi kere yaptım sonra yapamadım çünkü bantta bile yaparken oğlum gelip arada kapatıyor öğrenmiş düğmesini..ama kesinlikle deniycemm:dance:

Sevgili Püsküüt,
Konunuzu bir süredir takip ediyordum, bu mesajınızı görünce yazmak istedim.
Çaydaki tein kalsiyumun emilimini engeller. Süt de kalsiyumca zengin bir kaynaktır. Bu yüzden süt içmek kalsiyum alabilmek ve özellikle kadınlarda ilerleyen yaşlarda sıklıkla görülen osteoporozu engellemek için çok önemlidir. Ancak süt demirin emilimini azaltır. Çok süt içenlerde demir eksikliği görülebilir. Hatta demir ilaçları kesinlikle sütle birlikte veya süt içilen zamana yakın vakitlerde alınmaz. Kendim de demir eksikliğinden muzdarip olup ilaç kullandığım için ve alanıma da girdiği için daha bir dikkatimi çekti bu konu, yazmak istedim.
Azminizi takdir ediyorum, sağlıkla kalın...

İlginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler sevgili incili..

Bu bilgiyi Sağlık Bakanlığının bir yazısından öğrenmiştim ben.. Yani çayın demir emilimini azaltması ile ilgili olan bilgiyi.. Sanırım ideal kahvaltı ile ilgili bir makaleydi..
Bir araştırayım, dilerim bulabilirim makaleyi..

Şimdilik bulabildiğim bu:
http://www.cayvekahve.com/cay/cayin-zararlari.html

Bu yazıda da çay-demir ilişkisinden bahsediliyor..

Ancak süt konusunda yazdıklarınız ilgiye değer.. Teşekkürler.. a.s.

Püsküütçüm bu ne güzel haber valla çok mutlu oldum
Duvara vurma işini bi kere yaptım sonra yapamadım çünkü bantta bile yaparken oğlum gelip arada kapatıyor öğrenmiş düğmesini..ama kesinlikle deniycemm:dance:

:emir_bebek: Bekliyorum güzel haberlerini.. a.s.

Sevgili incili,

Sağlık Bakanlığı'nın resmi sitesinde bahsettiğim yazıyı buldum.. Malum forumlardaki kaynağı belirsiz yazılara hiçbir zaman itibar etmemekte fayda var..

"Yararlı maddelerin emilimi" olarak genel bir ibare var burada.. Demek ki, farklı yerlerde okuduklarımı sentezleyip birleştirmişim..

http://www.saglik.gov.tr/TSHGM/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF1A9547B61DAFFE2A03F62AD22E1A9C73

Sizin de eklediklerinizle kahvaltı içeceği konusunda oldukça bilgi sahibi olmuş olduk.. Katkı, uyarı ve destek için tekrar teşekkürler..

merhaba sevgili püsküüt

azmine hayran kaldım süper bir iş çıkarmışsın ben birşey sormak istiyorum sana ben cornfleks seviyorum fakat onu yoğurtla yada sek sütle yiyemiyorum illa kakaolu süt olacak sence böyle yaptığımda yanlış bir işmi yapıyor olurum.

bana bu konuda yardımcı olurmusun?

duygusal açlık denilen bir şey yaşıyorum galiba..yani a. olmasam da illa yeme isteği..ne yaptımsa olmadı.yediklerimi azaltayım diyorum plansız oluyor diyet uygulamak istiyorum bir şey beni engelliyor yapamıyorum tek düzenli yaptığım şey her gün yaptığım 1 saaatlik tempolu yürüyüş...dün yürüyüşten sonra yemek yemeyeceğim dedim ymiştim çünkü tam 2 saat yemedim mücadele ettim sonra bi baktımki bir kase aşure ve 5 tane sarma yemişim...
acizliğim canımı sıkıyor tartı oynamıyor yerinden lapa diyetinimi denesem acaba..

93-73 = 20 zemuszemus bayanssulusmile bugün 20. kilomuda vermenin gururu ve sevinciyle ayaklarım yerden kesilmiş durumda opuyorumnanaktan

ilk etaptaki hedefim 65 evet 8 kilom var biliyorum ancak verebileceğime inanıyorum :lepi: Kendi azmimi,koşu bandımı, sauna eşofmanımı ve termal kemerimi kutluyorum kaydirigubbakcemile5

bunuda sizinle paylaşmak istedim elbette sevgili püsküüt, sizden çok faydalanıyorum inşallah 65 olduğumdada buraya kendimi kutlayan bir mesaj daha yazarım delikafadulden hihoyyyt buyrunnnnnnnnn

Sevgili Püsküüt,
Çay demir emilimini engellemez demek istememiştim aslında ama yazımdan öyle anlaşılıyor sanırım şimdi tekrar okudum da. Yani çay yerine süt tercih etmek çok güzel ama süt de demir emilimini engeller demek istemiştim, çay bunun yanında kalsiyumu da etkiliyor.
Doğru bilgiye verdiğiniz önemden dolayı tebrik ederim sizi. Eminim birçok arkadaşımız şimdi bu linkten faydalanacaktır. Sağlıkla kalın..

merhaba sevgili püsküüt

azmine hayran kaldım süper bir iş çıkarmışsın ben birşey sormak istiyorum sana ben cornfleks seviyorum fakat onu yoğurtla yada sek sütle yiyemiyorum illa kakaolu süt olacak sence böyle yaptığımda yanlış bir işmi yapıyor olurum.

bana bu konuda yardımcı olurmusun?

Hakikaten de "bence" cevap vereceğim soruna sevgili ozgey.. yerimseniben

Eğer tercih ettiğin corn flakes şekersizse, kakaolu sütle içmende şeker açısından fazla yükleme yapmayacağından sorun yok.. Sanırım kakolu süt derken piyasada bulunan hazır, şeker katkılı sütleri kastediyorsun.. Sorun yok demekle beraber, doğru olduğunu da düşünmüyorum açıkçası.. Çünkü şeker aldığında bu farkında olmadan senin daha çabuk acıkmanı sağlayacak..

Benim sana tavsiyem, Nestle Nesfit Chocolat ile (100 gramında 23.4 gr. şeker var) kullandığın kakaolu sütün içerdiği şekeri kıyaslaman.. Eğer Nestleninki az ise, onu sade sütle beğeneceğini düşünüyorum... Tam tahıllı gevrek olduğu için de sağlıklı bir ürün..

Dilerim yardımcı olabildim.. Ayrıca güzel sözlerin için de teşekkürler.. a.s.

duygusal açlık denilen bir şey yaşıyorum galiba..yani a. olmasam da illa yeme isteği..ne yaptımsa olmadı.yediklerimi azaltayım diyorum plansız oluyor diyet uygulamak istiyorum bir şey beni engelliyor yapamıyorum tek düzenli yaptığım şey her gün yaptığım 1 saaatlik tempolu yürüyüş...dün yürüyüşten sonra yemek yemeyeceğim dedim ymiştim çünkü tam 2 saat yemedim mücadele ettim sonra bi baktımki bir kase aşure ve 5 tane sarma yemişim...
acizliğim canımı sıkıyor tartı oynamıyor yerinden lapa diyetinimi denesem acaba..

Bu konuda senden başka kim ne söylerse söylesin etkisi olmaz..
Azmini nasıl güçlendireceğini düşünmelisin.. Sende ne işe yarar? Senin kişiliğinin atağa geçme noktaları nelerdir?
Mesela bende buzdolabına astığım kilolu fotoğraflarım, avucumun içine yazdığım son kilom, ne yediklerimi yazdığım defterim, haftalık hedef (500 gr) sonrasında kazandığım ödül veya aldığım ceza.... bu yöntemler çok işime yaramıştı.
Ha tabii bir de diyet gruplarından birinde yarışıyor olmam..
Tam bir şey yiyecekken, kilo vermek için çabalayan takım arkadaşlarım aklıma geliyor ve bunu onlara nasıl söylerim diyordum.. Söyleyemeceğin bir şeyi de yapmamalısın tabii ki..
Bir yerde otokontrol sistemi..
Lapa diyeti kilo vermek için bir çözüm değil, olamaz.. Geçici motive sağlar, arada ipin ucunu kaçırdığında, sana, yeniden o ipi tutmanda destek olur..
Kolaylıklar dilerim.. a.s.
93-73 = 20 zemuszemus bayanssulusmile bugün 20. kilomuda vermenin gururu ve sevinciyle ayaklarım yerden kesilmiş durumda opuyorumnanaktan

ilk etaptaki hedefim 65 evet 8 kilom var biliyorum ancak verebileceğime inanıyorum :lepi: Kendi azmimi,koşu bandımı, sauna eşofmanımı ve termal kemerimi kutluyorum kaydirigubbakcemile5

bunuda sizinle paylaşmak istedim elbette sevgili püsküüt, sizden çok faydalanıyorum inşallah 65 olduğumdada buraya kendimi kutlayan bir mesaj daha yazarım delikafadulden hihoyyyt buyrunnnnnnnnn
Harikasınız sevgili beliefhalo! :lepi: :nazar:
Binlerce bravo!
Yazdığınız her mesaj benim için keyifli.. devam ediyor olmanız, iradenizi korumanız büyük başarı.. Vücut kendini korumaya aldığında, kilo vermeniz durduğunda da lütfen aynı azmi devam ettirin..
Tekrar tebrikler.. a.s.
Sevgili Püsküüt,
Çay demir emilimini engellemez demek istememiştim aslında ama yazımdan öyle anlaşılıyor sanırım şimdi tekrar okudum da. Yani çay yerine süt tercih etmek çok güzel ama süt de demir emilimini engeller demek istemiştim, çay bunun yanında kalsiyumu da etkiliyor.
Doğru bilgiye verdiğiniz önemden dolayı tebrik ederim sizi. Eminim birçok arkadaşımız şimdi bu linkten faydalanacaktır. Sağlıkla kalın..
Uyarınız sayesinde daha aydınlatıcı bilgileri eklemiş olduk sevgili incili..
Benim çok rahatsız olduğum bir konu bu çünkü.. Sanal ortamda yazılanlara, araştırmadan inanmayı; araştırmak, okumak, öğrenmek için zaman harcamaya tercih eden çok kişi var çünkü..
İyilikler dilerim.. a.s.

Merhaba Püsküüt abla;
Baştan sona kadar tüm hikayeni,paylaştıklarını okudum...Paylaşımların için teşekkürler :) ne güzel insanlara faydan dokunuyo.. Ayrıca cidden fıstık gibi olmuşsun.. İnşaallah bi daha kilolarla karşı karşıya kalmazsın..
Ben 15 yaşındayım.. çocukluğum zayıf geçsede 9 yaşında kilo almaya başladım ama yemekten değil.. Hayatım hep kilolu geçti obez olmasamda kilolu oldum..11 yaşında bi diyetisyene gittim ama bana hep uygulayacağım bir diyet verdi 1-2 ay uyguladım ve 5 kilo verdim artık midem bulanmıştı o yiyeceklerden çorba-salata/ çorba-salata! ne bi sebze ne bi karbonhidrat.. Neyse sonra gitmedim bi daha.. Bu yemek yemek öyle pis bi alışkanlık ki aynı sigara gibi yada kötü bi alışkanlık gibi işte.. Bi türlü bırakamıyosun.. yeterli gücün olsa bile inancın ve sabrın yoksa olmuyo işte.. naparsan yap başaramıyosun.. neyse, yavaş yavaş kilo alımım arttı zaten çekingen bi insanım ve gittikçe dahada çekingen olmaya başladım.. Şişman olmak çok ciddi bişey gerçekten..Zayıflama hapları denedim falan.. Ama hiç bi zaman yeteri kadar inancım olmamış ki hep nefsime yenik düştüm.. En sonunda 2009 kasım ayında bi diyetisyen buldum..Özgeçmişini okudum,araştırma yaptım.. danışanlarına yani hastalarının yorumlarını okudum. Diyetisyene gitmeye başladım öyle azimliydimki herkes şaşırıyo ve tebrik ediyolardı sanırım nazar değdi.. bi takım sebeplerden dolayı gidemedim bide kardeşim olunca tabii.. Neyse, yeniden kilo aldım Allahtan hepsi yağ değil 3,5 kilo yağ aldım gerisi ödemmiş.. Hastanelerde aldım sanırım.. yinede dikkat etmeye çalıştım tost yiceme bisküvi yedim ama olmamış işte.. 2 gün önce yeniden gittim diyetisyenime.. Yeni bi beslenme programı yazdı.. su-kas-yağ ölçümlerimi yaptı. Allahtan bi hastalığım yok :) buna şükrediyorum.. Yürüyüşe başlayacağım ama yalnız başıma gitmek istemiyorum.. Bilirsin, kilolu olunca herkes sana bakıyomuş gibi bi his oluyo.. öyle olmasada öyle hissediyosun işte.. psikolojik etkisi de baya büyük şişmanlığın.. Kardeşime bebek arabası alcaz inş. yakın zamanda ve yürüyüşe başlıcaz annemle :) Sporla desteklersem sıkılaşcama inanıyorum. Cidden yemekle olmuyo.. yiyerek geldiyse bu kilolar edediyen yapışmadıya :) sağlıklı beslenerek de gidecek inanıyorum.. Yeniden başarabileceğime,gücüme,inancıma,sabrıma inanıyorum. Çünkü inanmaktan başka çarem yok! İnanmazsam olmucak biliyorum.. o yüzden sonuna kadar, isterse aylar sürsün sonuna kadar inanıyorum kendime..
İNANIYORUM! hihoyyyt

Merhaba Püsküüt abla;
Baştan sona kadar tüm hikayeni,paylaştıklarını okudum...Paylaşımların için teşekkürler :) ne güzel insanlara faydan dokunuyo.. Ayrıca cidden fıstık gibi olmuşsun.. İnşaallah bi daha kilolarla karşı karşıya kalmazsın..
Ben 15 yaşındayım.. çocukluğum zayıf geçsede 9 yaşında kilo almaya başladım ama yemekten değil.. Hayatım hep kilolu geçti obez olmasamda kilolu oldum..11 yaşında bi diyetisyene gittim ama bana hep uygulayacağım bir diyet verdi 1-2 ay uyguladım ve 5 kilo verdim artık midem bulanmıştı o yiyeceklerden çorba-salata/ çorba-salata! ne bi sebze ne bi karbonhidrat.. Neyse sonra gitmedim bi daha.. Bu yemek yemek öyle pis bi alışkanlık ki aynı sigara gibi yada kötü bi alışkanlık gibi işte.. Bi türlü bırakamıyosun.. yeterli gücün olsa bile inancın ve sabrın yoksa olmuyo işte.. naparsan yap başaramıyosun.. neyse, yavaş yavaş kilo alımım arttı zaten çekingen bi insanım ve gittikçe dahada çekingen olmaya başladım.. Şişman olmak çok ciddi bişey gerçekten..Zayıflama hapları denedim falan.. Ama hiç bi zaman yeteri kadar inancım olmamış ki hep nefsime yenik düştüm.. En sonunda 2009 kasım ayında bi diyetisyen buldum..Özgeçmişini okudum,araştırma yaptım.. danışanlarına yani hastalarının yorumlarını okudum. Diyetisyene gitmeye başladım öyle azimliydimki herkes şaşırıyo ve tebrik ediyolardı sanırım nazar değdi.. bi takım sebeplerden dolayı gidemedim bide kardeşim olunca tabii.. Neyse, yeniden kilo aldım Allahtan hepsi yağ değil 3,5 kilo yağ aldım gerisi ödemmiş.. Hastanelerde aldım sanırım.. yinede dikkat etmeye çalıştım tost yiceme bisküvi yedim ama olmamış işte.. 2 gün önce yeniden gittim diyetisyenime.. Yeni bi beslenme programı yazdı.. su-kas-yağ ölçümlerimi yaptı. Allahtan bi hastalığım yok :) buna şükrediyorum.. Yürüyüşe başlayacağım ama yalnız başıma gitmek istemiyorum.. Bilirsin, kilolu olunca herkes sana bakıyomuş gibi bi his oluyo.. öyle olmasada öyle hissediyosun işte.. psikolojik etkisi de baya büyük şişmanlığın.. Kardeşime bebek arabası alcaz inş. yakın zamanda ve yürüyüşe başlıcaz annemle :) Sporla desteklersem sıkılaşcama inanıyorum. Cidden yemekle olmuyo.. yiyerek geldiyse bu kilolar edediyen yapışmadıya :) sağlıklı beslenerek de gidecek inanıyorum.. Yeniden başarabileceğime,gücüme,inancıma,sabrıma inanıyorum. Çünkü inanmaktan başka çarem yok! İnanmazsam olmucak biliyorum.. o yüzden sonuna kadar, isterse aylar sürsün sonuna kadar inanıyorum kendime..
İNANIYORUM! hihoyyyt

Tatlım benim.. :teselli:
İnan şimdi karşımda olsan sımsıkı sarılırdım sana..
Bakış açın, özeleştirin ve "inanmaya" olan inancın için yürekten tenrik ediyorum seni... a.s.

Bunların dışında iki tane, bana göre çok avantajlı durumun var tatlım.. İlki yaşın nedeniyle vücuduna, özellikle de metobolizma hızını yeniden canlandırmak amacıyla söz geçirme şansının yüksek olması..
Bir diğeri de hastalığının olmaması, hastalık nedeniyle kilo almış olmaman..

Yazdıklarımı okumuşsun.. İlk iki hafta abur cubur ihtiyacını beyaz leblebi ve aynı anda su içerek gidermeye çalış.. Sabahları bir kaseye leblebi doldur.. Gün boyu hakkım bu olacak de. Dışarı çıkarken, cebine de koyabilirsin.. Bu yöntem hem abur cubur ihtiyacını giderecek hem de seni tok tutacak.. Sadece ilk iki hafta.. Sonra zaten kilo vermeye başladığını gördükçe, kendine olan inancın daha da güçlenecek çünkü bunu sürekli kılmanın tek yöntemi bu..

Gerek diyetisyen, gerek kişiliğine uygun yöntemlerle kilo verdiğini gördükçe inancın sağlamlaşacak ve herşeyden önce senin de bahsettiğin kilolu olmaktan kaynaklanan sosyal ve psikolojik kaynaklı sorunlardan kurtulmaya başlayacaksın..

Anne-bebek arabası ikilisiyle yapılan yürüyüşün çok faydalı olacağını düşünmüyorum.. Onun yerine derslerinden vakit buldukça, sevdiğin bir müzik eşliğinde deli gibi, olabildiğince enerji yakma düşüncesiyle dans et.. Yürüyüşün işe yaraması için dakikada 120 adım atıyor olman lazım.. Yoksa sadece hava olmak olur o.. yerimseniben
Mekik çekmeyi de asla ihmal etme lütfen.. Sırtüstü yerdeyiz, dizlerimiz bükülü, eller boyun altında (ama sadece destek amacıyla, asla boyun kaslarımızı itmeden) ve bu şekilde yarım mekik çekiyoruz. Başımızı kaldırdığımızda çok kısa süre bekleyerek. Bu harekete 20x3 set ile başla.. Her hafta 5 arttır (yani bir sonraki hafta 25x3 olsun.. Bu şekilde 50x3 e kadar yükselt.

Duygularını paylaştığın için ve güzel sözlerin için teşekkürler.. a.s.

Güzel haberlerini bekliyorum.. opuyorumnanaktan

Tatlım benim.. :teselli:
İnan şimdi karşımda olsan sımsıkı sarılırdım sana..
Bakış açın, özeleştirin ve "inanmaya" olan inancın için yürekten tenrik ediyorum seni... a.s.

Bunların dışında iki tane, bana göre çok avantajlı durumun var tatlım.. İlki yaşın nedeniyle vücuduna, özellikle de metobolizma hızını yeniden canlandırmak amacıyla söz geçirme şansının yüksek olması..
Bir diğeri de hastalığının olmaması, hastalık nedeniyle kilo almış olmaman..

Yazdıklarımı okumuşsun.. İlk iki hafta abur cubur ihtiyacını beyaz leblebi ve aynı anda su içerek gidermeye çalış.. Sabahları bir kaseye leblebi doldur.. Gün boyu hakkım bu olacak de. Dışarı çıkarken, cebine de koyabilirsin.. Bu yöntem hem abur cubur ihtiyacını giderecek hem de seni tok tutacak.. Sadece ilk iki hafta.. Sonra zaten kilo vermeye başladığını gördükçe, kendine olan inancın daha da güçlenecek çünkü bunu sürekli kılmanın tek yöntemi bu..

Gerek diyetisyen, gerek kişiliğine uygun yöntemlerle kilo verdiğini gördükçe inancın sağlamlaşacak ve herşeyden önce senin de bahsettiğin kilolu olmaktan kaynaklanan sosyal ve psikolojik kaynaklı sorunlardan kurtulmaya başlayacaksın..

Anne-bebek arabası ikilisiyle yapılan yürüyüşün çok faydalı olacağını düşünmüyorum.. Onun yerine derslerinden vakit buldukça, sevdiğin bir müzik eşliğinde deli gibi, olabildiğince enerji yakma düşüncesiyle dans et.. Yürüyüşün işe yaraması için dakikada 120 adım atıyor olman lazım.. Yoksa sadece hava olmak olur o.. yerimseniben
Mekik çekmeyi de asla ihmal etme lütfen.. Sırtüstü yerdeyiz, dizlerimiz bükülü, eller boyun altında (ama sadece destek amacıyla, asla boyun kaslarımızı itmeden) ve bu şekilde yarım mekik çekiyoruz. Başımızı kaldırdığımızda çok kısa süre bekleyerek. Bu harekete 20x3 set ile başla.. Her hafta 5 arttır (yani bir sonraki hafta 25x3 olsun.. Bu şekilde 50x3 e kadar yükselt.

Duygularını paylaştığın için ve güzel sözlerin için teşekkürler.. a.s.

Güzel haberlerini bekliyorum.. opuyorumnanaktan

Çok teşekkür ederim ablacım çoookk.. :)
Gerçekten insana güç veren azim veren bi kişiliğin var..

Dışarı pek çıkmıyorum ama biliyomusun artık dışarı çıktığımda daha az önemsiyorum çevreyi.. Ne biliyim, eskiden dışarı çıktığımda sanki utanılacak bşey ypmışım gibi etrafa bakamazdım.. göz göze gelmekten korkardım birileriyle.. Ama şimdi öyle değil.. Belki okuduklarım belki edindiğim bilgiler ışığında böyle oldum..Ama biliyorumki güçlendim.. Sabrım arttı.. gücümü hissediyorm.. Aklımda hep zayıflıyorum,başarıyorum sözleri..
ÇÜNKÜ bu bana güç veriyo.. Ama yinede biraz var tamamen gitmedi bu psikolojik etki... inanıyorum gidicek zamanla :)

O zaman bol bol hava alırım ben ciğerlerimi temiz havayla doldururum gözüm güneş görür :) .. Zaten dans etmeyi çok seviyorum ablam, Gün içinde bol bol dans ediyorum..
okula gitmiyorm ztn açık öğretim okuyorm :) bu yöndende şanslı hssediyorm kndimi..
Aaa dakikada 120 adımmı :KK70: anaamm :KK70: ama doğrudur ablam, komşumuz var bide kardeşler.. biri yavaş yürüyo biri hızlı :KK70: Yavaş yürüyen annemle yürür bende hızlı yürüyenle yürürüm ztn leylek gibi bacakları uçuyo mübareekk :KK70:

Mekik çekebilirim ya evet :KK70: çekiyodum aslında ab rocket miydi ya :KK70: öyle bişey işte ne zamandır çekmiyorum çünkü gerçek olmadığını biliyorum.. Gerçek mekik diil yani..
Söylediğin şekilde mekik çekmeyi denicem inşaallah...

Asıl ben içtenlikle cevap verdiğin için teşekkür ederim.. :)

Amaaa,amaaa,amaaa güzel haberlerimi sona sakladım kiiii :teytey:
Maşşallah de ablaamm :KK70: 3 kilo verdimm =)) 6 mayısda kontrole gidince dha fzla vermiş olurum inş.. ztn bu 3 kilonun yarısı sudur bence =) ..

Bu kiloyu vermemde seninde payın var..
Bana güç verdiğin için bilgilerini paylaştığın için..
İçtenliğin için..
herşey için çok teşekkür ederim..
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ABLAMM..hihoyyyt

Çok teşekkür ederim ablacım çoookk.. :)
Gerçekten insana güç veren azim veren bi kişiliğin var..

Dışarı pek çıkmıyorum ama biliyomusun artık dışarı çıktığımda daha az önemsiyorum çevreyi.. Ne biliyim, eskiden dışarı çıktığımda sanki utanılacak bşey ypmışım gibi etrafa bakamazdım.. göz göze gelmekten korkardım birileriyle.. Ama şimdi öyle değil.. Belki okuduklarım belki edindiğim bilgiler ışığında böyle oldum..Ama biliyorumki güçlendim.. Sabrım arttı.. gücümü hissediyorm.. Aklımda hep zayıflıyorum,başarıyorum sözleri..
ÇÜNKÜ bu bana güç veriyo.. Ama yinede biraz var tamamen gitmedi bu psikolojik etki... inanıyorum gidicek zamanla :)

O zaman bol bol hava alırım ben ciğerlerimi temiz havayla doldururum gözüm güneş görür :) .. Zaten dans etmeyi çok seviyorum ablam, Gün içinde bol bol dans ediyorum..
okula gitmiyorm ztn açık öğretim okuyorm :) bu yöndende şanslı hssediyorm kndimi..
Aaa dakikada 120 adımmı :KK70: anaamm :KK70: ama doğrudur ablam, komşumuz var bide kardeşler.. biri yavaş yürüyo biri hızlı :KK70: Yavaş yürüyen annemle yürür bende hızlı yürüyenle yürürüm ztn leylek gibi bacakları uçuyo mübareekk :KK70:

Mekik çekebilirim ya evet :KK70: çekiyodum aslında ab rocket miydi ya :KK70: öyle bişey işte ne zamandır çekmiyorum çünkü gerçek olmadığını biliyorum.. Gerçek mekik diil yani..
Söylediğin şekilde mekik çekmeyi denicem inşaallah...

Asıl ben içtenlikle cevap verdiğin için teşekkür ederim.. :)

Amaaa,amaaa,amaaa güzel haberlerimi sona sakladım kiiii :teytey:
Maşşallah de ablaamm :KK70: 3 kilo verdimm =)) 6 mayısda kontrole gidince dha fzla vermiş olurum inş.. ztn bu 3 kilonun yarısı sudur bence =) ..

Bu kiloyu vermemde seninde payın var..
Bana güç verdiğin için bilgilerini paylaştığın için..
İçtenliğin için..
herşey için çok teşekkür ederim..
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ABLAMM..hihoyyyt

Gelişmeler güzel sevgili emiNn cim.. Bakış açındaki rahatlama da güzel ve elbette 3 kilo vermiş olman da.. :hooray:

Bugün 6 Mayıs olduğuna göre diyetisyene de gittin.. Müjdeli bir haber daha alabiliriz senden demektir bu.. :nazar:

Çevreyi önemsememeye başlaman ise süper.. Bunu her konuda yaygınlaştır.. Önemli olan senin ne istediğin, ne hissettiğin ve bilgi düzeyinle kendine kattıkların.. Fiziksel görünüm de bunlara ilave kenar süsü.. O da olsa fena olmaz yani di mi? ..ve sen böyle gidersen bu da olacak zaten.. kaydirigubbakcemile5

Leylek bacaklıyla keyifli yürüyüşler dilerim sana.. havalar da iyice güzelleşti.. İlk başta adım sayarak doğru tempoyu yakalamaya çalış ki sonradan alışkanlık kazan ve saymayı da bırakacaksın zaten..

Zamanının olması da büyük şans.. En güzel yalanlardan biridir bilirsin, zamanım yok spor yapamıyorum / kitap okuyamıyorum vs.
Sana yalan söyleme izni yok... yerimseniben Zamanını, senin için "iyi" olana ulaşmak için kullanabilirsin..

Tekrar kolaylıklar dilerim tatlım.. a.s.

X