Püsküüt'ün başarı öyküsü

sevgili püsküüt harika bir iş başarmışsın kutluyorum seni.hem kendin için hem de sitede örnek olduğun pek çok arkadaşım için.ben de bir kaç kilo fazlamı vermek istiyorum ancakkkk ne zamanki senin nicki görsem bisküviler aklıma geliyor iradem zayıflıyor napsam bilemiyorum???

sevgili püsküüt harika bir iş başarmışsın kutluyorum seni.hem kendin için hem de sitede örnek olduğun pek çok arkadaşım için.ben de bir kaç kilo fazlamı vermek istiyorum ancakkkk ne zamanki senin nicki görsem bisküviler aklıma geliyor iradem zayıflıyor napsam bilemiyorum???

:roflol:

Ne desen haklısın sevgili gamzeler..

Neden bu nicki kullandığımı yazarsam belki bundan sonra aklına başka bi'şey gelir..

Denemekten zarar gelmez.. yerimseniben

Benim bir köpişim var.. Ona öğün aralarında özel olarak köpekler için üretilen bisküvilerden veriyorum. Yanıma çağırmak için de "Buluuuttt püsküüt ister misin?" diyorum.. Püsküüt aşağıya püsküüt yukarıya derken bizim evde en çok kullanılan sözcük haline geldi.. ve KK ya üye olurken de doğal olarak aklıma ilk gelen sözcük de bu oldu.

Şimdi sana düşen.. bundan sonra benim adımı gördüğünde aklına köpek bisküvisi getirmek :roflol: :roflol:

Ayrıca güzel sözlerin için de teşekkür ederim..

:roflol:

Ne desen haklısın sevgili gamzeler..

Neden bu nicki kullandığımı yazarsam belki bundan sonra aklına başka bi'şey gelir..

Denemekten zarar gelmez.. yerimseniben

Benim bir köpişim var.. Ona öğün aralarında özel olarak köpekler için üretilen bisküvilerden veriyorum. Yanıma çağırmak için de "Buluuuttt püsküüt ister misin?" diyorum.. Püsküüt aşağıya püsküüt yukarıya derken bizim evde en çok kullanılan sözcük haline geldi.. ve KK ya üye olurken de doğal olarak aklıma ilk gelen sözcük de bu oldu.

Şimdi sana düşen.. bundan sonra benim adımı gördüğünde aklına köpek bisküvisi getirmek :roflol: :roflol:

Ayrıca güzel sözlerin için de teşekkür ederim..
alemsin püskütüm .kaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

ee şimdi dikkat ettim püsküüt zayıflamaya tekrardan mı karar verdin? başarı öykünü okumuştum ondan görünce şaşırdım:)

ee şimdi dikkat ettim püsküüt zayıflamaya tekrardan mı karar verdin? başarı öykünü okumuştum ondan görünce şaşırdım:)

Aynen öyle.. yerimseniben

Bu sene direncimi düşüren olaylar yaşadım.. Kilo işini askıya almaya gelmiyor.. Sanki köşebaşında bekliyor da kapıyı aralık bulunca dalıveriyor içeri..

Şimdi ben de yeniden toparlandım ve misafiri kovmak üzere hazırlıklara başladım.. :roflol:

Başardığımı bir daha başarıcam.. Allahtan çok kilo almadan toparladım durumu.. delikafadulden

Bu sene direncimi düşüren olaylar yaşadım.. Kilo işini askıya almaya gelmiyor.. Sanki köşebaşında bekliyor da kapıyı aralık bulunca dalıveriyor içeri..

Şimdi ben de yeniden toparlandım ve misafiri kovmak üzere hazırlıklara başladım.. :roflol:

Başardığımı bir daha başarıcam.. Allahtan çok kilo almadan toparladım durumu.. delikafadulden
daha önce başardın püsküütüm niye tekrar yapmayasın .helede senin gibi bir hatun ..yerimsenibenŞeniz

merhaba puskutummm kaydirigubbakcemile5 uzun zaman oldu. beraber yurudugumuz ve bitirdigimiz bu yola yeniden basladik:KK1:
seninde belirttigin gibi benim kilolarda kosebasinda beklerken kapidan girdi, bende yuruyuslerimi aksatim , yediklerime dikkat etmeyince olan oldu. neyse dilerim yine kilolarimizi verip eski fit hatunlar olacagiz. bir kere yapmistik bir daha yapariz kaydirigubbakcemile5

başarı hikayeni okudum canım tebrik ederim seni
bende bir kaçkopya çekicem senden bilgin olsun bende k flakes yiyorum ama pek su içemiyorum

tebrikler arkadaşım çok güzel zayıflamışsın bilinçli bi şekilde olmuş. darısı başıma :) benim de 10 kilo fazlam var, geçen hafta dikkat ederek başlamıştım bu hafta daha önceden uyguladığım diyetisyenimin verdiği programı yapmaya başladım.
sormak istediğim bir şey var, diyetime dikkat ediyorum da bakliyat yok diyette, bir öğün sebze, bir öğün et/balık/tavuk var. araöğünler zaten benzer.
haftada 2 kez mercimek veya nohut gibi bakliyatı sebze öğünü mü yoksa et öğünü yerine mi koymalıyım?

merhaba puskutummm kaydirigubbakcemile5 uzun zaman oldu. beraber yurudugumuz ve bitirdigimiz bu yola yeniden basladik:KK1:
seninde belirttigin gibi benim kilolarda kosebasinda beklerken kapidan girdi, bende yuruyuslerimi aksatim , yediklerime dikkat etmeyince olan oldu. neyse dilerim yine kilolarimizi verip eski fit hatunlar olacagiz. bir kere yapmistik bir daha yapariz kaydirigubbakcemile5
Ah laceyimmmmm opuyorumnanaktan sen ne zaman yazdın buraya ve ben neden görmedim.. :tomato:
Sanıyorum durum şundan kaynaklanıyor.. Vücut bir kez genişlemeye görsün ondan sonra en ufak laubaliliği bile kaldırmıyor..
Ama dediğin gibi Romayı yeniden keşfetmiyoruz bu defa.. Doğru ne, yanlış ne onu öğrendik en azından.. yerimseniben
başarı hikayeni okudum canım tebrik ederim seni
bende bir kaçkopya çekicem senden bilgin olsun bende k flakes yiyorum ama pek su içemiyorum
Her türlü desteği elimden geldiğince veririm sevgili nhr, sana da şimdiden kolay gelsin..
Su çok önemli diye başlamak istemiyorum.. Eminim sen de biliyorsundur..
Sana tek bir önerim var.. 500 ml.lik pet şişe ile su içmeye başla.. bardağa göre çok daha kolay içiliyor.. Yaklaşık bir haftadır bu yöntemle günlük tüketimimi 3 litreye çıkarttım..
Dene istersen sen de..
tebrikler arkadaşım çok güzel zayıflamışsın bilinçli bi şekilde olmuş. darısı başıma :) benim de 10 kilo fazlam var, geçen hafta dikkat ederek başlamıştım bu hafta daha önceden uyguladığım diyetisyenimin verdiği programı yapmaya başladım.
sormak istediğim bir şey var, diyetime dikkat ediyorum da bakliyat yok diyette, bir öğün sebze, bir öğün et/balık/tavuk var. araöğünler zaten benzer.
haftada 2 kez mercimek veya nohut gibi bakliyatı sebze öğünü mü yoksa et öğünü yerine mi koymalıyım?
Teşekkür ederim sevgili bluebottle..
Sana da şimdiden başarılar dilerim.. a.s.
Bakliyat vücudumuzun ihtiyacı olan gıdalardan biri.. Mutlaka tüketmemiz gerektiğini düşüüyorum.. Sebzeye her zaman joker eleman olarak bak.. Yani bakliyat yediğin günler sebze de tüket.. Ama et yemezsen daha iyi olur kanaatindeyim.. Yine de diyetisyeninden bilimsel bir açıklama isteyip bizimle de paylaşırsan sevinirim..

merhaba başarı öykünüzü okudum..benimde doğumdan sonra kilom şuan 65 ama ideal kilom 56 düzensiz beslendiğim için kilomu veremiyorum...inş bende vermeye çalışıcam..bir haftadır yemekleri azalttım ve tartıda göremesemde kendimde bi hafiflik hissediyorm...

6 yıl önce bu topiği açtığımda 8 ay gibi bir sürede 16 kilo vererek, 79 kilodan 63 kiloya düşmüştüm.
Zayıflamanın verdiği rehavet le disiplinli davranamadım ve yıllara yaymış olsam da sonuç olarak 2012 yılının Ekim ayında 71,4 kiloyu gördüm.
Böylece zayıflama maratonuna yeniden start verdim.
22 Haziranda 58 kiloya ulaştım. :KK42:

Şimdi 6 yıl önceki kilomdan da zayıfım. Gururluyum ve mutluyum. :KK9:
Dilerim kilo vermek isteyen herkes bu noktaya sağlıkla ulaşır.

Neler yaptım?

• Öncelikle herhangi bir kişinin önerdiği diyet programını uygulamadım.
    • Yediğim her şeyi not aldım. Aldığım tepkilere göre mönümde ayarlama yaptım.
    • Ya sık ve az beslendim ya da 3 ana öğün beslendim. Vücudum alışmasın diye rutine bindirmeden değiştirdim. Akşam yemeği ve uyku arasındaki dönemde, eğer çok acıkırsam yoğurt, süt, beyaz leblebi, tuzsuz kabak çekirdeği gibi besinler tükettim. Elbette miktarlarını gözeterek! Bir dönem akşam 18:00 sonrası yememeyi denedim, ancak bağırsak sistemimi kötü etkiledi ve kabızlık yaşadığım için bu yöntemi bıraktım.
    • Abur-cubur tutkumu bitkisel çay çeşitlerine yönelerek dizginledim. Kendimce karışımlar uyguladım. İçine karanfil, tarçın çubuğu ve limon ekledim.
    • Günde 3 litre su içtim.
    • Her gün 1-2 kupa yeşil çay ve haftada 2-3 kez taze zencefil çayı içtim.
    • Her gün beş temel gıdayı tüketmeye dikkat ettim. 1-Yoğur/süt 2-Protein 3-Tahıl 4-Sebze 5-Meyve
    • Kısıtlamaya gittiğim tek şey şeker/glikoz içerikli gıdalardı. Meyve porsiyonlarımı azalttım. Bu tür gıda hakkımı en geç 16:00 ya kadar kullanmaya çalıştım.
    • Ve tabii ki spor! Her gün kondisyon bisikleti kullandım, mekik çektim ve dambıl çalıştım. Bacak ve kalça egzersizleri yaptım. Sabah kalkar kalkmaz Tibet yogası yaptım. Bunlara ilave olarak da haftada 1-2 kez yüksek tempolu yürüyüş yaptım.
    • Başlarda kaçamak hakkım vardı. Ama sonra baktım ki yaptığım her kaçamak, son bir haftada zorlanarak veridğim gramları fazlasıyla yerine geri koyuyor. Bunun üzerine kaçamak işine son verdim.
Şimdi.. artık kilo koruma dönemindeyim. Yaklaşık iki aydır kilomu korumayı başardım.

Yine aynı şekilde besleniyorum. Tek fark; hafta sonları ya da bazen hafta içinde canım bir gıdayı çektiğinde kaçamak yapıyor olmam.
Her sabah tartılmaya devam..
Hedefim 60 kiloydu. Olası kaçamakları düşünerek bunun -2 altına indirerek programımı bitirdim. Dolayısı ile kaçamaklar sonrasında kilo alsam bile moralim bozulmuyor.
Her sabah tartıldığım için de eğer sonuçtan hoşlanmadıysam o gün heme bir müdahele yapıyorum. Protein ve sebzeyi arttırıyor, şekeri tamamen atıyor ve tahıl grubunu azaltıyorum.
Böyle yapınca hemen veriyorum aldığım kiloyu..

Bir de son olarak; kalorili gıdaları yemek istediğimde artık daha farklı yaklaşıyorum. Bir oturuşta değil de azar azar yiyorum. Porsiyon küçük olunca, kalorili bile olsa vücut onu bir şekilde absorve ediyor..

E artık bunca lafın üstüne, topiğimin ilk mesajındaki fotoğrafa güncel halimi eklemeye sıra geldi: :KK34:

Son düzenleyen: Moderatör:
azmini ve sabrını çok takdir ettim uzun süre koruman dileğiyle

Son düzenleyen: Moderatör:
X