Püsküüt'ün başarı öyküsü

Böyle mutlu mesut yaşarken ne ara oldu bilmiyorum ama tekrar 90 kiloya çıktım. Halen tatlı yemiyorum kursa gittiğim için yürüyüş yapıyordum kursum bitti. Akşamları yarım saat yürüyebilirim en fazla otobüse binmeyip artık o da olmuyor havalar soğudu. Kısaca yediklerime aynı şekilde dikkat etmeme rağmen 90 kilodayım. Ne yapabilirim bilmiyorum. Ekmek yiyen birine ekmeği kes denilebilir, tatlı abur cubur yiyen birine de . Ama ben zaten bunları yemiyorum.

Galiba sorun hipoglisemi olmam , doktorun dediğine göre 2 saatte bişey yemem gerekiyor. Yiyorum 3 ana 3 ara öğün. Ama sonuç değişmiyor. Hedefim yine 70 kilo olabilmek yediklerimi yaptıklarımı yazsam hergün belki nerde hata yaptığımı bulabiliriz. senağlama

Zayıflama maratonum 90 kilodan 70 kiloya inmeyi başarmamla sonuçlanmıştı. Ne yaptım? abur cubur , tatlı yemeği kestim. Şeker yerine sakarin kullanmaya başladım , kursa gidip gelirken yürüdüm hafta sonları. ( mesajımın çıkmayan baş tarafı):eek:

Arkadaşlar..
Bu yazıyı KK için yazmamıştım aslında..
Kuzenim zayıfladığıma şahit olduktan sonra kilo vermeye heveslenip neler yaptığımı nelere dikkat ettiğimi ona yazmamı rica etmişti.
Ben de başladım yazmaya.. Ona bir dosya hazırladım..
O dosyada (daha sonra KK üyeleri de faydalansın diyerek buraya da aktarmış olduğum) kişisel tecrübelerimin yansıra, beni etkileyen yazıları da eklemiştim.

Beni etkileyenler tahmin edeceğiniz gibi çok sınırlı sayıda. Herneyse.. Sözkonusu dosyaya şunları da eklemiştim.

1) hadinin mesajı (diyetisyenimin anlattıklarını...başlığı / mesaj :8)
2) emel42 nin tecrübeleri ve dönüşüm listeleri (7. Takım / cuma yarışması topiğinin ilk sayfalarına bakarak bulabilirsiniz. 3 Tane önemli mesajı var)
3) Ayrıca çok önemli bulduğum iki makale..
Her ikisi de Turgay Köse'nin.
Başlıkları: Yanlış zayıflama yöntemlerine kanmayın / diyet yaparken nelere dikkat edilmelidir.

sonuç olarak...

Bu dosyayı verdiğim kuzenim 7 Ocak tarihinde sağlıklı beslenmeye başladı. (Israrla diyet demiyorum) Başlangıç kilosu : 94.6

4 Şubat pazartesi tartıldığında kilosu 87

Yani daha bir ay bile olmadan 7.6 kilo vermiş oldu..

Onun adına da hadine, emele, Turgay Köseye ve bittabi kendime teşekkür ediyorum.. sırnaşık şey

merhabalarrr ocelıkle puskutcum tebrık edıyorum uzun zaman dılımınde kararından vazgecmeden beslenme alıskanlıgını degıstırerek kalıcı kılo vermek gercekten zora.s.

ben kasım 7 de 73-74 kg ıdım aralık sonu yedıklerıme dıkkat ederek 69 a kadar ınmıstım.30 aralık -14 ocak arası 2 kılo alıp 71 olmusum yıne cok uzuldum tabı tekrar dıkkat etmeye devam ettım

14 ocak-6 subat arasında tekrar 69 a ınmeyı basardım gerıye kaldı 14 kılo suan dıkkat edıyorum yedıklerıme ama tam anlamıyla beslenme alıskanlıgımı degıstırebıldıgım soylenemez.

sımdıkı hedefım agustos 15 e kadar 55 kılo olmak kı hayatımda hıç ulasamadıgım bı kılo bu.her ay 3 kılo vermeyı basarabılırsem 5 ayda hedefıme ulasırım.ama spor sart ve ben spora baslayamıyorum bı turlu ıçımden gelmıyo ıstahım acıldıgı donemlerde motıvasyon kaybı yasıyorum devamında kucuk kacamaklar gelıyo tabı.burda daha cok vakıt gecırıp daha cok okursam umarım motıve olabılırım.

cok konustum sanırım hepınız opuyorumŞeniz

melnizcim hoş geldin..
Bir Başak burcu olmanın gereklerini görüyorum ki yerine getirmişsin yerimseniben

Tecrübelerime dayaranak sana şunu önerebilirim..
Aylık olarak en fazla verdiğim kilo 2.7 olmuştu benim... Bunun daha üstüne çıkamadım ve ortalamada 2 civarında kaldı kaybım.. Hem bu nedenle hem de daha önce hiç görmediğin bir kiloya inmeyi hedeflediğin için ve aralarda moral bozulmalarında gevşediğin için sana önerim hedef tarihini yılsonuna al...

kendine 2008 son gecesi bu işi bitirmiş oluyorum sözünü ver..

Spora gelince.. Ahkam kesmeyi sevmem.. spor bir yaşam tarzıdır. Ya vardır ya yoktur.
mesela ben spor yapıyorum ama ben ilkokuldan beri spor yapıyorum. (anla ki mide, işkembeye nasıl dönüşmüş de bu kiloları almışım) Yapmazsam eksiklik hissediyorum. ama dediğim gibi.. bu bir yaşam biçimi. Benimki böyle. Karşına geçip de illaki spor yap hayatta demem.
Sadece şunu derim..

Sporun kıvamı önemlidir.
Eğer kişinin başlama niyeti varsa, spor yapanları duydukça/gördükçe bir rahatsızlık hissediyorsa, her koşulda yapabileceği bir programla işe başlasın.

Örneğin.. sabahları 10 tane mekik çekebilirim/akşam dizinin reklam arasında hemen müzik açıp dans edebilirim..

gibi zararsız, minik bir başlangıç yapabilir..

sporun düşünülmeyen bir tehlikesi var.. Bağımlılık yapar kaslarınız. Bırakırsanız deforme olmanız an meselesidir. Ruh üşengeçleri hiiiiç başlamasın onu demeye getiricem. aksi halde faydadan çok zarar göreceklerdir.

Bu arada... Ben senden daha çok konuştum n'aber? a.s.

Arkadaşlar beni takip eden, takdir dolu mesajlar gönderen herkese teşekkür ediyorum.

İsteyince oluyor, buna lütfen inanın..

Bu başlığı açtığımdan bu yana epey bir süre geçti. Bu geçen sürede boş durmadım ve sigarayı da bıraktım.

Zaten bir yıl önce verdiğim kararların sıralaması bu şekildeydi: Önce fazla kilolarımdan kurtulacaktım sonra da sigaradan.

Şükürler olsun ki; her iki konuda da göğsümü gere gere dolaşıyorum.

Sigara bırakma sürecinde biraz kilo aldım. (65.1) Aslında bu zaten beklediğim bir şeydi. Sürpriz olmadı yani yerimseniben

Meğerse sadece sigarayı bıraktığım için değil, 2 aydır B vitamini kullanıyor olduğum için de kilo almışım. Bunu öğrenince vitamini derhal kestim tabi jeyyar

Şimdi.. yine aklı başında bir hedef koydum kendime. En geç 7 Mayıs tarihinde 63 kilo olacağım yeniden. Olursam ödülüm belli, olamazsam da cezam laelaelaelaelae

Arkadaşım seni kararlı tavrından dolayı kutluyorum.Ama sanırım yaşın henüz çok genç gençken kilo vermek çok kolay ben 35 yaşına kadar 58-59kg.dan yukarı çıkmayan bir kişiyken kullandığım antidepresanlar ve metabolizmamım yavaşlaması sonucu birden 67 kg.a çıktım diyet spor hiçbirşekilde kilo veremedim ve çevremdekiler bunun yaşla ilgili olduğunu söylüyor sanırım haksız da değiller eskiden 10 gün yemesem 2kg.hemen verirdim şimdi 1.5 aydır pes etmeden diyet+beşi biryerde çayı ile 3 kg. verebildim ama pes etmek yok.Yaşıma rağmen eski kiloma ineceğim inşallah.

Minecim teşekkür ediyorum.. Haklısın yaş, kilo vermede çok önemli bir faktör. Hatta belki de, kilo vermeyi engelleyecek sağlık durumundan da daha önemli kimi zaman..

Seni de başarın için tebrik ediyorum. Rutin kilonun sadece 8 kilo yukarısındasın ve 3 kiloyu verdiğine göre 5 kilo fazlan kalmış. Canını sıkmadan, acele etmeden, sakin sakin yaza kadar verir mis gibi olursun.

Ama yaşımla ilgili güzel görüşlerin için de teşekkür ediyorum.. Beni genç, üstelik de çok genç bulduğun için yani.. E gerisini sen anla artık yerimseniben

Ara ara gelişmeleri / gerilemeleri yazmak istiyorum.

Sigarayı bırakmamla başlayan gerileme dönemim devam ediyor.. Şu andaki rekorum 65.5 olmuş durumda şakkıdı

Sakın kötü birşey demeyin sigaraya başlarım :roflol:

Durum şudur.. En düşük 62.8 lerde gördüğüm kilom 2.7 kilo artış göstermiştir.

Sigarasızlığın getirdiği boşluğu düzgün bir şekilde doldurmayı henüz başaramadım.

Tek değişiklik şu:

Bugün aklıma yeni bir fikir geldi.. İsteyen uygulasın bence.. Sanki yararlı gibi.. Sol ayama, tükenmez kalemle kocaman 655 yazdım. Aradaki noktalama işaretini mahsus yazmadım ki kilo olduğu belli olmasın diye.. 3 basamaklı kod gibi görünüyor :1closedeyes:

Acıktıkça, elim tuhaf mamalara gittikçe hemen döndürüyorum avcumun içini 655 i görünce iştah kalmıyor..

Yani en azından bugün böyle gidiyor..

Dilerim bir dahaki mesajım gerilemeyi değil de ilerlemeyi anlatır..

Son düzenleme:
püsküütüm bi yerlerde 65 ile 66 arası gidip geldiğini okudum yine büyük bi başarı.. ee nedenmi hem sigarayı bıraktın hemde sadece 1 kaç kiloyla atlatıyosun bu dönemi.. hiç moralini bozma zaten bozmuyosun bilinçlisin biliyorum canımcım :) bu arada 72 lere geldim sankim sanırım tez vakitte seni yakalıycam naniknanik ( çok beklersin dediğini duyar gibi oldum sen gelmeden ben kaçıcam diyosun dimi :) )

bide püsküütüm hani geçen yıl sen erik yediğinde sonradan öğrenip yemeyi bırakmıştın kilo verememenin sebebi olabileceği için.. bugün tv de bi murat topoğlu yada ona benzer biri çıktı velhasılı erik yemenizde hiç bi sakınca yok dedi kilo evrmenizi engellemez sadece tuza batırmadan yemeniz gerekiyor dedi aklıma hemen sen geldin erik sever olarak :) gerçi bünyeden bünyeye değişiyo bende meyve tükettiğimde kilo veremiyorum . öyle işte canımcım kolay gelsin (ama buraya çiçek koymayı unutmuşlar bırakamıyorum sana tatlicadiarzu)

püsküütüm bi yerlerde 65 ile 66 arası gidip geldiğini okudum yine büyük bi başarı..
Pamuğum böreğim.. Şeniz Sağ ol moral verdiğin için.. Bazen 66 yı da geçiyorum. Mesela yarın kesin geçmiş olurum yine :roflol:
Ama kimseden izin çıkmıyor yeniden 63 olmam için.. Hayalet gibi oluyomuşum.. Vallahi yalan, külliyen yalan.. Hayaletlerin poposu böyle mi olur?
Rakamdan çıkarttık konuyu artık.. Daha doğrusu terazideki rakam işini bıraktım.. Artık sadece mezuradaki rakamlara bakıyorum. Popoyu 93 e bi indirsem olay bitecek işalla yalappim...
Erik tuzla alınınca tuzun kalorisi ve özellikle de su tutma ve paralelinde ödem yapma fonksiyonu oluyor. Burası doğru. Biz de doktor olduk artık ne de olsa yerimseniben
Ama eriğin kalorisi de hiç fena değil.. 100 gr erik 70 kalori. 100 gr da 10-15 adet eder... Fazla değil ama benim geçen sene yediğim gibi koca kaselerde doldurup yersen fazla..
Zira erik yediğim hafta hiç ama hiç kilo verememiştim. Şimdi erik yediğimde ana öğünde sadece çorba veya salata yiyorum. sonra akşam kaseyi kucağıma konduruyorum... Mutlu mesut yaşıyoruz erikciklerimle beraber..
Ay bi de çıkan ses de çok güzel.. forrrşşşşşııfftııkkkk Vallahi ağzım sulandı.. İnanır mısın?

Ama kimseden izin çıkmıyor yeniden 63 olmam için.. Hayalet gibi oluyomuşum..
Ay bi de çıkan ses de çok güzel.. forrrşşşşşııfftııkkkk Vallahi ağzım sulandı.. İnanır mısın?

inanmaz olurmuyum inanırım çünkü şimdi benimde ağzım sulandı püsküütüm çiçeğim :1rolleyes: ama yemem patates günümdeyim çünkü :)

hıms 63 benimde idealim ..kilo evrmeden popoyu küçültmenin yolu spor yapmak spor yapınca kiloda vermesmisin orantılı olarak kafama takıldı şimdi..

bide püsküütüm bunu hep söylemiştik ama şimdilerde yine sıkı bişekilde mekiğe başaldığım için tekrar sorucam sana yarım mekik çekmekle tam mekik arasında göbüş eritirken çok büyük fark varmıdırki .. sen en çok hangi göbüş hareketini yaptığın zmaan fayda gördün engin tecrübelerinizden yararlanabilirmiyim a.s.

tekrar sorucam sana yarım mekik çekmekle tam mekik arasında göbüş eritirken çok büyük fark varmıdırki

Pamuğum böreğim.. öncelikle 5 günlük diyetinde başarılar diliyorum. İlk yaptığın zamanki gibi 3.5 kilo verirsin işalla yalappim.. Biz 3'e de razıyız.

Tam mekik gereksiz yere beli/iskelet yapısını zorluyor... Yarım mekik (100 kere) ve üstüne de çapraz mekik (50 kere).. Bu ikili karışım bana her zaman iyi gelmiştir.

Amma velakin.... Bu mekiklerin üzerine dümdüz yere uzanıp, kollarını yana açıp (bi' nevi T harfi kılığına bürünüyoruz yani) bacakların birbirine sımsıkı yapışıkken YAVAŞ YAVAŞ yukarı kaldırıp, yere 5 cm kala durup, yeniden yukarı.. 10 kezle başla.. Miden delinince dur.. :roflol: Aman ha delinmeden dur...

Ve gelelim mantık sorunun cevabına..

Diyet + spor : kilo vermek / fit fıstığı olmak
Normal yeme + normal spor : form korumak
Normal yeme + kardiyo spor : sıkılaşmak / daralmak / cm. bazında incelmek

Bu p ise q lardan sonra benim de sorum şu:

pamukşeker + püsküüt : ?

yerimseniben Şeniz

........hergün sizinle kendi durumumu paylaşmaya çalışacağım. tabi özellikle püsküüt arkadaşımızdan desteklerini ve önerilerini bekliyourm. selamlar.
Sevgili 6haziran, ilgine teşekkürler..,
İlk mesajımda yer alan tecrübeler kapsamında soracağın bir şey olursa seve seve yanıtlarım.

Bunun dışında, zayıflama sürecinde başarılar dilerim.

Günlük paylaşımların için de aşağıdaki linki kullanmanı rica ediyorum..

Anlayışın için şimdiden teşekkürler.. a.s.

http://www.kadinlarkulubu.com/zayiflamak-isteyenlerin-paylasim-alani-t46924/index.html

Konuyla ilgili eklemek istediğim güzel bilgiler var arkadaşlar..
İlk mesajımda yazdıklarımın dökümünü alıp kuzenime vermiştim. 94.6 kiloydu Ocak ayında.. Aynen dediklerimi uygulayarak inanılmaz kilo vermeyi başardı.
Benden kat kat fazlasıyla başarılı oldu üstelik..
Şu andaki kilosu 74. Yani yedi ayda 20.6 kilo vermiş oldu.. Tatile yolcu ettim geçen hafta.. Keyfi çok yerindeydi. Kendine güveni gelmiş, giymiş bermudasını, üzerine dar bir bluz.. Tatlım benim.. :nazar:

Şimdi onun tecrübelerini de buraya eklemek istiyorum.

Kuzen farklı olarak ne yaptı?

1- Lapa diyeti onda aynı etkiyi göstermediği için, kaçamak yaptıktan sonra meyve kürü uygulamış.
Meyve kürünün detayları şöyle:
- 3 gün üst üste yapılıyor.
- Sabahları normal kahvaltı
- Sonra eşit olarak dağıtmak üzere günde toplam 7 porsiyon meyve

Ancak bu diyet değil bir kez daha dikkat çekeyim.. Kaçamak yaptıktan sonra uygulanan bir yöntem..

2- Su içmenin işe yarayıp yaramadığını test etmiş kuzen.. Yöntem şu:
İki hafta üst üste aynı yemekleri, aynı ölçüde ve aynı saatte yemiş. İlk hafta günde 2 litre soğuk su içmiş. İkinci hafta ise oda sıcaklığında 2 litre suyu içmiş. İlave olarak; gece uyumadan önce (yatakta kitap okurken) yarım litrelik pet şişeyle oda sıcaklığında suyunu almış yanına. Ve yudum yudum bitirmiş sonra uyumuş. Gece doğal olarak uyanıp işini gördükten sonra, bir bardak daha su içip yatmış. Sonuç olarak; 2. hafta ilk haftaya kıyasla 700 gr fazla vermiş.

Son düzenleme:
püsküütümkuzeninin gece yudum yudum olarak içtiği su 2+0.5 mi yoksa günlük içtiği toplam 2 litreye dahil mi??
kuzenine deneyi için teşekkürler.suyun önemini hep vurgulamaya çalşıyorum ama olayı böyle kanıtlamak hiç aklıma gelmemişti :) sanada bizimle paylaştığın için teşekkürler. (silviş fırsat bu fırsat ) Şeniz

İlave olarak Silvişim.. Yani 2.5 litre.. Ama önemli olan ilk hafta soğuk su içerken, ikinci hafta oda sıcaklığında su içiyor olması.. yerimseniben

X