Qlearista

bi kere her hamilelikte bulantı kusma olmaz.
ikincisi zaten korunmuşsunuz.
artı zaten düzensiz bi adet, iyice çorbaya çevirmişsiniz hormonları. bence ilacı bırakıp bi doktora gidin, hem hamilelik olayını kesinleştirin hem de düzensizlik için bi yol belirleyin.
doktora gidemiyorum duzensizlik icin onceden kullaniyordum bu ilaci

duzenli kullaniyorum iliskinin ettesi gunu kullanmaya basladim koruma orani %90 oluyormus diye acaba suan adetimi geciktiren sey ilac mi birakmali miyim ilaicn icinde ilk 7 gunden itibaren etkili diyordu yani 7 hap sonrasi 7 gun sonrasinda koruyor iste ben 21 hap kullandim bu zamana kadar ve ilac tamamne bitince baslamak istemiyorum ilacin icinde son tabletten itibaren 3 ial 5 gun icinde adet dongusu baslar siyor bitirmeli miyim bilmiyorum bi bilginiz varmi
Ben hiç kullanmadım, ama kullanırım belki diye araştırdığımda ilk ay ekstra korunun diyorlardı yani ilk bir ay henüz koruyuculuğu olmuyormuş. İkinci ayda korumaya başlıyormuş bu tür haplar. Hamile olabilirsiniz yani.

Ben hiç kullanmadım, ama kullanırım belki diye araştırdığımda ilk ay ekstra korunun diyorlardı yani ilk bir ay henüz koruyuculuğu olmuyormuş. İkinci ayda korumaya başlıyormuş bu tür haplar. Hamile olabilirsiniz yani.
2. ayda nasil korusun ki onu anlamadim internette ve ilacin icindeki klavuzda ilk 7 gunde korur diyordu bebek olsa 1. ayda olur zaten 2. ay olmus biseyi olduremez

2. ayda nasil korusun ki onu anlamadim internette ve ilacin icindeki klavuzda ilk 7 gunde korur diyordu bebek olsa 1. ayda olur zaten 2. ay olmus biseyi olduremez
O o demek değil, hapa başladınız 1 ay korunmasız ilişkiye girdiniz o 1 aydaki ilişkilerinizden gebe kalma şansınız var demek. 2.aydan itibaren artık %99 korumaya başlıyor. Döllendikten sonra zaten etki etmez

Genel olarak doğum kontrol hapları hakkında diyorum. İlk kullanılmaya başlandığı ay ekstra farklı bir şekilde daha korunulmasına dair (kondom gibi) uyarılar oluyor. Çünkü ilk ay kullanılmaya başlandığında koruma sağlamıyor. Bebek zaten olmuşsa evet tabi ki bebeğe bişey yapmaz. En azından hamile olduğunuzu fark edene kadar. Ama siz ilişkiye girdiğinizin ertesi gün kullanmaya başlamışsınız. Zaten döllenme 3 -4 gün içinde falan oluyor. Bu ilaçlar yumurtalarınızın gelişmesini önleyerek gebe kalmanızı önler. Sizin zaten bu ay yumurtalarınız döllenmek üzere büyümüştür eğer bir sağlık sorununuz vs yoksa. Yani bu ilaç sizi bu ay korumadı.

X