Makarnalar radyologun sosisli makarnası

Queen of the North

Kuzeyin Kızı
Pro Üye
14 Mayıs 2010
16.469
22.420
bu tarifi kuzenlerim geldiğimde yapıyorum zaten makarnayı cok seviyorlar ama bu şekilde yapınca bayıla bayıla yiyorlar

1 paket spagetti makarna
1 lt su
1 paket kokteyl sosis
2 yemek kaşığı sıvı yağ
biraz tuz

suyu ocaga koyuyoruz yağını katıp ve ısınmaya bırakıyoruz(ben makarnaların suyunu cektırıyorum vitamini gitmesin diye) makarnalarımızı 2 ye bölüyoruz(kırıyoruz) kokteyl sosislerimizide 2 eşit parçaya bölüyoruz kırdıgımız makarnalardan 4-5 tanesini sosislerin içinden geçirriyoruz bir tabaga diziyoruz biraz dikkat etmek gerekiyor hemen kırılabiliyor çünkü bu şekilde diğer makarnalarıda yapıyoruz suyumuz kaynayınca makarnalarımızı dikkatlice tenceremizin içine koyuyoruz ve kaynamaya bırakıyoruz kaynadıktan sonra fazla karıştırmamaya dikkat ediyoruz üzeri yavan gibiyse biraz daha yağ gezdirebilirsiniz
servise hazır mayonez ve ketçap eşliğinde....

$sosis.jpg $4254323921_2550dc33dc.jpg

kızlar hazırlık aşaması ve pişmiş halini paylaştım

Son düzenleme:
makarnanın tarifini ilk okuduğumda bir an için boş bir tarif olduğunu düşündüm ama resmini görünce ne kadar artist göründüğüne kendim bile şaşırdım. tadı da bir o kadar güzeldir diye tahmin ediyorum. Bir an önce deniycem..

dene dene hatta anneannemden öğrendim bunuda oda makarnanın suyunu cektırır o suya biraz süt ekleyip hasladım daha harika oldu :KK70:

denedim ama bir hava attım sosisin içinden makarna çıkmış havası bunu herkese tavsiye ederim:) hava atmak güzel bişey olsa gerek bazı durumlarda :KK70:

umarım beğenmişlerdir tadı güzel olmasada sunumu güzel daha ne olsun ya:KK70:

tadı da gayet güzeldi. sunum çok önemli tabi ki. bak görüyomusun ya birbirimizi tanımayız etmeyiz tarifinle hava atabiliyorum hakkını helal et kız:) o neyi öyle ama kaynanam şöyle demez mi makarnayı görünce hele daha neler göreyim :KK70:

asla sosis yemem
kesinlikle hemde sizde yemeyin arkadaslar
radyologcum yemegin guzel gorunuyo ama kardes bunu sucuktan yapsak..
diceksiniz sucuga hile karismiyomu
sucugu kendi aldigim etlerden gozumun onunde yaptiriyorum...

tadı da gayet güzeldi. sunum çok önemli tabi ki. bak görüyomusun ya birbirimizi tanımayız etmeyiz tarifinle hava atabiliyorum hakkını helal et kız:) o neyi öyle ama kaynanam şöyle demez mi makarnayı görünce hele daha neler göreyim :KK70:

babaannem bize geldiğinde yapmıştım o gunde kuzenler vardı yine sosisli makarna istediler artık spesialimiz oldu :KK70: yaptım bir tabakta babaanneme verdim baktı baktı tövbe tövbe sosisleri ne hale sokmuşsun diye söylenmişti :KK70:

asla sosis yemem
kesinlikle hemde sizde yemeyin arkadaslar
radyologcum yemegin guzel gorunuyo ama kardes bunu sucuktan yapsak..
diceksiniz sucuga hile karismiyomu
sucugu kendi aldigim etlerden gozumun onunde yaptiriyorum...

sucuklu denemedım nasıl olur bılmıyorum ama düşününce katkı maddesi olmayan gıda yok ki sütten peynirden tut sebzeye meyveye kadar belkı oranları azdır ama yinede var

X