Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

canım benim ben cesaretimi toplayım derken yazdıklarını okuyunca vaz geçtim kalsın yaaaaaaaaa 2 tane normal doğum yaptım bu kadar korkmamıştım ne olcak benim halim.kafamçokkarıştı

Ayyy sende 2 doğumdan korkmadın hemde normal bundan mı korkuyosun ya inanmıyorum.Sadece spekulumun takılması rahatsız ediyor inan.Bende korkuyordum ve hatta titriyordum ama hissetmiyosun.
Heralde daha önce spekulum takılmıştır yani o kadar tecrüben vardır heralde.Güven bana acımıyor.
Normal doğum nere bu nere ilahi sende :)
Gerçi hiç doğurmadımda sıradaki korkularım arasında bulunuyor.Daha aşılamayla uğraşıyoruz bi hamile kalırsam sıradaki korkum doğurmak, sonrada spiral taktırmak..... şeklinde bu liste gider sanırım :)))
Ya biz kadınlar hep korkacak şeylere maruz kalıyoruz ama olmaz kiii...
Bence topla cesaretini.Onarılmayan yara herşeye çevirebilir Allah korusun.Sitede var bu tür olaylar başlarına gelen arkadaşlar.Sağlık için herşeye katlanmalıyız..
Zaten acımıyo kiijeyyar :mymeka: a.s.

canım benim ben cesaretimi toplayım derken yazdıklarını okuyunca vaz geçtim kalsın yaaaaaaaaa 2 tane normal doğum yaptım bu kadar korkmamıştım ne olcak benim halim.kafamçokkarıştı

ulufet korkma yaaa sen bana bakma. bende hast dr korkusu var zaten ondan oldu bırazda. hay Allah bılseydım yazmazdım. sen bırde benım muayene ve dogum hıkayemı duysan ne yaparsın acep. saka saka bır ara dogum hıkayemı de paylasıcam. cok uzun olur da musaıt bır zaman kolluyorum. neyse sen ıhmal etme lutfen bana takılma. uzuldum bak sımdı tatlım yaaa

zaten aşılamada,rahim filminde ve yara yakmada tüm hissettiğimiz o spekulumun ağrısı oluyor başka işlemler pek acıtmıyorda o acıtıyor.Bende de öyle oldu.Yara yakmada bir sorun yaşamadık oysa çok korkutucu geliyordu.
Bende donduran bir arkadaşıma ilk 2 hafta çok akıntı oldu dedim geçen gün.Dondurunca akıntı olmadı bende dedi.
Oysa bu sitede başka bir arkadaş dondurmadada akıntı oluyor dedi.O dondurmuştu.Yani aklım karıştı bu konuda.
Sen yaranı yeni mi yaktırdın?Akıntın oluyor mu sarı sarı?Tıpkı yanık akıntısı gibi.
Benim 20 gün oldu yaktıralı ama şimdi rahatım akıntım yok.
1 ay ilişki yasakmış.Sana ne dendi ne kadar yasak dendi?
çok geçmiş olsun canım..:1hug:a.s.
ben ayın 8 yinde yaktırdım...evet akıntı oluyor hatta bazen kanlı oluyor akıntı..dr.bunun normal olduğunu söyledi..ve bayramdan sonra kontrole çağırdı...tekrar kontrol edecek iyileşmeye başladımı diye..canım bana da doktorum 1 ay ilişki yasak dedi.:1rolleyes:..bekliyorum benden çok eşim bekliyor..:eek:
birde doktoruma tekrar edermi diye sordum ada bana yeniden doğum veya kürtaj yapmazsan olmaz dedi...bende bir bebek daha istiyordum aslında ama bakalım hakkımızda hayırlısı olsun değilmi? umarım bir daha tekrar etmez..sevgilerrra.s.a.s.

tşk ederim arkadaşım yaaa öyle bir cesaret veriyosunki anlatamam. bu arada doğum hikayenide çok merak ettim uzun olsun okumaktan zevk alıcağım kesin bende en kısa zamanda gidecem şu yaraları halledeyim bari öptüm :içelim:

dogum hıkayemı yazdım yaa aslında hem hamılelık hem dogum hıkayesı oldu. bıraz uzunca. bence vakıt kaybetme arkadasım lutfen tedavını ol. gercekten yazdıgıma cok uzuldum sonra. kendıne ıyı bak.:1hug:

benim de rahim ağzında yara var ama bi türlü gidemiyorum yaktırdık geçmedi oğlum oldu ara verdim şimdi ne olacak bilmiyorum,hangisi iyi yaktırmak mı dondurmak mı?

benim de rahim ağzında yara var ama bi türlü gidemiyorum yaktırdık geçmedi oğlum oldu ara verdim şimdi ne olacak bilmiyorum,hangisi iyi yaktırmak mı dondurmak mı?

Yaktırmak daha iyi duydum ama senin yaktırmana rağmen geçmemiş.İstersen bir de dondurmayı dene.Bu yaralar ihmale gelmezmiş.İhmal etme ikisinden birini dene.İlişkide krem kullanmak da bu yaralara zamin hazırlıyormuş.Aklında bulunsun.Ben çok yapıyordum :KK43:(

insallah canim benim pes etmek yok biz insallah senle ayni ayda hamile kalip bebislerimizden bahsedicez ve dogacaklar..;benimki cok yaramaz benimki boyle benimki soyle bunlari konusucaz canim bunlari dusun ve pes etme...yola devam!!!durmak yokkkk :KK66:)

bende geçen gün gittim dr.yara iyileşmeye başlamış fakat çok az kısmında yara henüz iyileşmemiş.. 3ay sonra tekrar kontrole gidecegim...bu sonuca göre tekrar kalan kısma bakacak...bu arada..yara hamile kalmaya engel değilmiş..herkese mutlu seneler...

bende geçen gün gittim dr.yara iyileşmeye başlamış fakat çok az kısmında yara henüz iyileşmemiş.. 3ay sonra tekrar kontrole gidecegim...bu sonuca göre tekrar kalan kısma bakacak...bu arada..yara hamile kalmaya engel değilmiş..herkese mutlu seneler...

İnşallah iyileşir.Bende göstercem bu hafta,Randevu almayı unutuyorum hep.
yara hamile kalmaya engel değilmiymiş??Sanırım dr. lar bu konuda değişik şeyler söyleyebiliyor.Kimide engel olabilir diyormuş.
Sanada mutlu seneler canım.

İnşallah iyileşir.Bende göstercem bu hafta,Randevu almayı unutuyorum hep.
yara hamile kalmaya engel değilmiymiş??Sanırım dr. lar bu konuda değişik şeyler söyleyebiliyor.Kimide engel olabilir diyormuş.
Sanada mutlu seneler canım.

canım benim ihmal etme göster bakalım yaranı...eger iyileşmezse benim yaram tekrar yakılacagınıda söyledi..neyse dr..yaranın hamile kalmaya engel olmadığını söyledi..eger doğum yaparsan veya da kürtaj yara tekrarlıyormuş...bu yüzden de ben ikinciyi düşünüyordum bakalım askıyada alabilirim:)))
allah herkesin kalbine göre versin....sevgiler canım...a.s.

ben de rahim ağzı yarası yaktırdım ve 1 hafta sonra yara açıldı bu gün 17 gün oldu hala kanam sürüyor doktorumu aradım kanama duracak diyor ama kan çok fazla geldiği için artık bende halsizlik yapmaya başladı acaba başka doktora mı gitsem napsam bilmiyorum kanamam ne zaman duracak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar bu rahim ağzı yaraları dediğiniz şey, vajinal siğil denen şeyler mi oluyor..??

Değilse farklar ne oluyor ya da ne gibi şikayetlerle ortaya çıkıyor bunlarla ilgili de bilgi verir misiniz?

rahim ağzında çıkan bi yara türü akıntı çok oluyor genelde ben tesadüfen öğrendim ve yarayı yaktırdım ama pişman oldum :KK43:( yara açıldı tekrar 17 gündür kanamam var ve hala devam ediyor:KK43:(

Rahim ağzında yara bende de vardı tesadüfen farekettik. Hiçbir şikayetim yoktu, akıntı ve kasık ağrısı dışında. Muayene sonrasında yara olduğu söylendi ve geçen cuma günü Leep işlemi yapıldı. İlişki yasak filan demedi kimse bizefisfisfis, yasakmıymış hakkaten

Bende 1 ay yaptım perhiz.Ama benim yarama hafif demişti.Yakmasakta olur bana göre dedi.Ben yakılsın dedim canım çok yanıyodu.Şimdi iyiyim şükür.

kızlar bende yanma acıma hiçbirşey olmadı sadece 2 kere ilişki sonrası kanama oldu... Doktora gittim çoook ufak birşey dedi şimdi kültür sonucumu aldım pazartesi günü kontrole gidicem ilaç verecek heralde. Ama bende kültürde bakteri çıktı bakalım heralde ona göre bir tedavi uygulancak... Doktora gittikten sonra cinsel ilişki esnasında yanma acıma kanama hiçbirşey olmadı... Korktu heralde yakılmaktan

Arkadaşlar, yazılarınızın bir kısmını okudum ve size bir şey söylemek istiyorum. Vaginal yol kendine göre belli bir asit sahibidir. Bu da biradaki asit oranı kadar yüksektir ki rahim çeşitli enfeksiyonlardan korunabilsin. Rahim ağzı yaralarının %80 gibi yüksek bir oranının erkeğin çok eşli bir hayat sürmesinden kaynaklandığını biliyorum. Evlilikle birlikte ortaya çıkması düşünülürse...Üstüme atlamayın valla doktor lafı. Özellikle de genel ev kadınlarında bulunan pek çok virüs eve taşınabiliyor. İlla ki aids, bel soğukluğu ya da frengi gibi bir hastalık olması şart değil. Elbette kontrol altındalar ama bir hastalık yumurtlama evresinde farkedilmeyebiliyor. Erkekler de çoğunlukla zevk için bir takım önlemlerden (prezervatif gibi) kaçabiliyor. Kendilerine hiç bir zararı olmayan virüsleri penis üzerinde eve getiriyorlar taşıyıcı olarak, rahim ağzı yaraları gibi! Bu tür bir rahatsızlık için kadın meslekten! uzaklaşmıyor üstelik.
Böyle bir neden olmasa bile sağlığımızı riske atmamak için kendi temizliklerine ne kadar özen gösteriyorlar, bu da ayrı konu. Bizim bikini bölgesi için kullandığımız temizleme jellerimiz bile var sağlıklı kalabilmek için, onlar ne yapıyor, bizi ne kadar düşünüyorlar?
Can sıkıcı olduysam özür dilerim...

X