Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaşlar merhaba benim serklajım var.bi iki gündür çok olmamakla beraber sarı yeşil arası akıntım geliyo.doktorum fitil kullan dedi.ama ben sanki dikişleri yumuşatıcak zannediyorum korkudan kullanamadım.aranızda varmı dikişliyken kullanan
bence tahlil yaptir enfeksiyon var mi fitili kullan mutlaka ama antibiyotik de gerekebilir mutlaka kullan cunku bu sikayetler serklaj sonrasi iyi değil bu sekilde kayip yasayan du burada

bebeğinin acı çekmemesi için hep hayırlısını dilemek bile ne kadar acı verici. oğlum küvözdeyken üzerinde bi sürü hortum alet vs vardı onu öyle görünce Allahım eğer iyi olmayacaksa çok acı çekecekse hakkımızda hayırlısı ölümse eğer bir an önce al canını bebeğim acı çekmesin onu böyle görmeyim dedim hep. bunu bile düşündükçe içim yanıyor. Sabırlı olmak zorundayız bu bizim için bir sınav bunuda başarıyla atlatabilelim ki mükafatımız güzel olsun. doktorlar aynı şeyi yaşayabilirsin dediler demişsin anlamadım canım. bir daha hamilelik olursa yine böyle mi olabilir dediler?[/QU
Aynen canim onun orda o kuvezde gorunce ben de ayni seyleri diledim ama aglaya aglaya icim yana yana:KK43:beyin kanamasi akciger kanamasi hepsini gecirdi benim bebegim.acaba aci cekiyor mu dusuncesi mahvediyodu beni hep hayirlisini istedim onun icin cok aci olsa da.evet canim bebegimi kaybettikten sonra dort bes doktora gittim dikis atilsa bile ayni seyi yasayabilirsin dediler.hatta biri ben dikis taraftari degilim enfeksiyona dolayisiyla dusuge sebep olabiliyo dedi 12.haftada acilma yoksa mecbur kalmazsak ilac tedavisi dedi.daha deneyimli bi doktor da acilma yoksa bile 12. Haftada atmazsan neredeyse hic sansin yok dedi.cunku acilma olduktan sonra atilan dikisin etkinligi azaliyormus.bilmiuorum ben de korkularimla kaldim hangisini dinlemek lazim.siz ne diyosunuz bu konuda

bence tahlil yaptir enfeksiyon var mi fitili kullan mutlaka ama antibiyotik de gerekebilir mutlaka kullan cunku bu sikayetler serklaj sonrasi iyi değil bu sekilde kayip yasayan du burada
Yok doktor antibiyotiğe gerek yok dedi idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon yok ama genital olarak olabilir. Kullanmaya korkuyorum :KK43:

Yok doktor antibiyotiğe gerek yok dedi idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon yok ama genital olarak olabilir. Kullanmaya korkuyorum :KK43:
bence mutlaka baska dr ye de danisin ve enfeksiyon var mi baktirin cunku serkkaj sonrasi renkli akinti tarifiniz gibi iyi degil. mutlaka kullanin herkes jullaniyor hem kullanmayarak bebeginizi tehlikeye atiyorsunuz.

Merhaba arkadaslar bir suredir yazdiklarinizin hepsini takip ediyorum.yakin bi zamana kadar boyle bir hastaligin varligindan bile haberim yoktu.boyle ogrenmek ne aci yarabbim.bi ay once ben de 27 haftalik bebegimi ray yuzunden erken dogurdum sadece bir hafta yasayabildi.iki kere gordum bebisimi sonra bana veda edip gitti melegim.aglamadan gecirdigim tek bi gun yok hala inanamiyorum.beni en iyi siz anlarsiniz bunu da biliyorum.Allah hepimize sabir versin cunku ben bebegimi cok ama cok ozluyorum:KK43:(
o kadar benzer surecler yasadik ki:KK43:( lutfen kendinizi birakmayin toparlayinca iyi bir riskli gebelik dr sine gidin ve gereken test vs taptirin. ben de 25 haftalik kaybetmustim buyuk ihtimal sabah dogumum olacak ki kayiptan sonra 2.bebegim. dua edicem sizin icin de. allah yardimciniz olsun

çok geçmiş olsun canım. Başın sağolsun. seninle aşağı yukarı aynı zamanlarda doğum yapmışız sanırım. 27 eylülde doğdu bebeğim 29 eylülde kaybettik. bebeğimi kaybettiğim gün güneşim söndü sanki. o günden beri aldığım nefes bile canımı yakıyor. Allahım bizlere sabır versin. maalesef burada bu durumu yaşayan o kadar çok arkadaşımız var ki hepsinden bişeyler öğreniyoruz. bizi de buradaki arkadaşlardan başka kimse anlamıyor maalesef. şimdi yeni umutlara yelken açıcaz yaramız geçmeyecek ama kabuk bağlayacak her geçen gün daha az acıyacak. Sabır sadece..
sizin de basiniz sag olsun ne guzel ozetlemissiniz...

Basin sagolsun canim rabbim sanada bizlerede sabir versin bende ikizlerimi 21 haftalikken suyumun gelmesi ve rahimin acilmasiyla kaybettim 2 agustosda 3 ay oldu hergun agliyorum hic kimseyi kaldiramuyorum kimseyle girusmek konusmak dahi istemiyorum surekli kalbim beynim tum vicudum aciyor aciyor aciyor gecmiyo ama hafifliycek diyorlar ama hic gecmiyo:KK43:( her gece agliyorum acimi TEK basima yasiyorum kimse halden anlamiyo malesef,rabbim bir daha yasatmasin insaAllah bu gunlerimizde gecer evlatlarimizi kucagimiza alip opup kokluyunca,amin..
canim basin sag olsun gercekten o surec cok sancili yeniden hamile kslip yavrunu kucaklayinca biraz hafifliyor sadece:KK43:(

kızlar doğumdan kaç gün sonra adet oldunuz. benim bugün 44. gün hafif hafif gelmeye başladı belim bacaklarım falan da ağrıyor erken mi geç mi bilemedim. doğumdan sonra ki kanamam da 30 gün falan sürmüştü
ben de 40 sonrasi olmustum hemen

sizin de basiniz sag olsun ne guzel ozetlemissiniz...
çok teşekkür ediyorum. bebeğini kaybetmemiş birinde aynı etkiyi yaratmaz bu yazdıklarım işte bu sebeple diyorum bizi en iyi biz anlıyoruz diye. sizin profilinizi takip etmiştim biraz ama yüzlerce kişi okudum herkesin hikayesi benzer haliyle karışıyor biraz. sizinde bir kaybınız var sanırım. serklajlı olarak bu ikinci gebeliğinizmi kısa özet geçersen sevinirim. bu arada bugün doğum mu var? inşallah sağlıkla kucağına alırsın

kızlar merhaba sizlere birşey sormak istiyorum doktorum bebeğin yeri normal ama rahim ağzın biraz kısa Allah korusun erken doğum yapabilirsin çok yürüme gereksiz ayakta kalma dedi sabah akşam progestan içiyorum çok korkuyorum bu çokmu ciddi bir durum hep yat demedi ilişkyi bile yasaklamadı çok seyrek dedi ama eşimle biz girmiyoruz hiçbişey bebeğimden önemli değil ciddiyetine varamadım biraz ayakta iş yapınca hemen rahmim ağrıyor :S kanamam fln yok çok şükr

kızlar merhaba sizlere birşey sormak istiyorum doktorum bebeğin yeri normal ama rahim ağzın biraz kısa Allah korusun erken doğum yapabilirsin çok yürüme gereksiz ayakta kalma dedi sabah akşam progestan içiyorum çok korkuyorum bu çokmu ciddi bir durum hep yat demedi ilişkyi bile yasaklamadı çok seyrek dedi ama eşimle biz girmiyoruz hiçbişey bebeğimden önemli değil ciddiyetine varamadım biraz ayakta iş yapınca hemen rahmim ağrıyor :S kanamam fln yok çok şükr
Canim ne kadar kisa o onemli ama ayakta kalma mumkun oldugu kadar cunku bi anda tamamme kisalip acilma yapabilir rahim bak buradaki kizlarin cogu yatiyoruz surekli sadece tuvalet ve yemwk icin kalkiyoruz..allah korusun bebek kaybetmek cok zor ki bircogumuz yasadik..allahtan senin doktorun erken farketmis..iliski hepimize yasak ben mesela hamile habrrinden sonra birkere bile iliskiye girmedim,ne olacak ki..rahim kasilmasi yapiyor oliski ve bu da rahmi aciyor..kisacasi bunlardan ayakta kalmaktan uzak dur..progestani da fitil olarak kullaniyoruz cogumuz o daha etkili oluyor rahim kisalmalarinda doktoruna sorarsin bi sonraki gittiginde..insallah bisey olmaz stres olmadan dinlen..

Merhaba, çok ayakta kalman ağırlaşan bebeğinin rahme olan baskısını arttıracaktır. O yüzden çok ayakta kalma demiştir dr un. 25.haftandasın maşallah. Geri kalan süreyi yatarak geçirmen hem senin hem bebeğin için daha iyi olur. Bundan sonra çok hızlı kilo alıyorlar. Rahim ağzına dikiş atıldı mı? Atılmadıysa yatmanı öneririm. Bebişlerimiz ne kadar uzun süre içerde kalırlarsa o kadar iyi. Yoksa Allah korusun prematüre bebeklerin yoğun bakım ve sonrası çok stresli ve yıpratıcı. Ben aylardır yatıyorum serklajım olmasına rağmen. Kolay değil ama inşallah sonrasında vaktinde doğum yapıp bebeğimi kucağıma alıp sağlıkla hastaneden çıkmak benim için en büyük ödül olacak.

Merhaba, çok ayakta kalman ağırlaşan bebeğinin rahme olan baskısını arttıracaktır. O yüzden çok ayakta kalma demiştir dr un. 25.haftandasın maşallah. Geri kalan süreyi yatarak geçirmen hem senin hem bebeğin için daha iyi olur. Bundan sonra çok hızlı kilo alıyorlar. Rahim ağzına dikiş atıldı mı? Atılmadıysa yatmanı öneririm. Bebişlerimiz ne kadar uzun süre içerde kalırlarsa o kadar iyi. Yoksa Allah korusun prematüre bebeklerin yoğun bakım ve sonrası çok stresli ve yıpratıcı. Ben aylardır yatıyorum serklajım olmasına rağmen. Kolay değil ama inşallah sonrasında vaktinde doğum yapıp bebeğimi kucağıma alıp sağlıkla hastaneden çıkmak benim için en büyük ödül olacak.
Benim çok yakın bir arkadaşım var ona da dikiş atıldı 28. Haftasını bitiriyor şuan o da hep yatıyor :KK43:

Canim ne kadar kisa o onemli ama ayakta kalma mumkun oldugu kadar cunku bi anda tamamme kisalip acilma yapabilir rahim bak buradaki kizlarin cogu yatiyoruz surekli sadece tuvalet ve yemwk icin kalkiyoruz..allah korusun bebek kaybetmek cok zor ki bircogumuz yasadik..allahtan senin doktorun erken farketmis..iliski hepimize yasak ben mesela hamile habrrinden sonra birkere bile iliskiye girmedim,ne olacak ki..rahim kasilmasi yapiyor oliski ve bu da rahmi aciyor..kisacasi bunlardan ayakta kalmaktan uzak dur..progestani da fitil olarak kullaniyoruz cogumuz o daha etkili oluyor rahim kisalmalarinda doktoruna sorarsin bi sonraki gittiginde..insallah bisey olmaz stres olmadan dinlen..
Nisancım nasılsın nasıl gidiyor hamilelik bir sıkıntı yok umarım. 28 falan oldun galiba az kaldı biraz daha sabır

o kadar benzer surecler yasadik ki:KK43:( lutfen kendinizi birakmayin toparlayinca iyi bir riskli gebelik dr sine gidin ve gereken test vs taptirin. ben de 25 haftalik kaybetmustim buyuk ihtimal sabah dogumum olacak ki kayiptan sonra 2.bebegim. dua edicem sizin icin de. allah yardimciniz olsun

Cok sagol canim Allah sabir versin ne diyelim.kayiptan sonra 2.bebegim demissin serklajli miydin canim biraz anlatirmisin?biraz umuda ihtiyacim var.Allah ikisini de bagislasin sana

dikiş atılmdı daha doğrusu o dikişlik kadar bi durum yok ama riskim var çok korkuyorum sanada çok eçmiş olsun şurda kaç ayımız kaldı yatıcaz dayanıcaz çocuklarımız için

X