Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bizden de haberler güzel çok şükür heyet raporum bitmişti onu uzattık biraz zorladı bu rapor işi çok şükür o da halloldu. Senin bebiş dikişlere tekme atıyor mu benim yeni yeni hareketlendi aşağılara vurdukça korkuyorum. Zaman su gibi geçsin sağlıklı bir şekilde kavuşalım inşallah
senın haftanda atıyordu cnm ama sonradan donuyolar yaklasık 24. haftada bası asagı ayakları yukarı pozısyona dondu dıkısle ısı kalmadı kuzumun :) senınkı de doner bısey olmuyo ama merak etme korkma benım heyet raporuna ıkı hafta kaldı ama bıtınce daha almıycaz 5 gun asm den 5 gun kadın dogumdan alınca 32 oluyoz 32 den sonra ızne cıkıosun zaten bebıslerımız ıyı olsunnn

Allahin izniyle gorucez hepimizde canimm benimde bugun 28 bitti ama hergun internetten bugun doganlar yasiyor mu diye bakiyorum korku gitmedi icimden..hayirlisiyla gorecegiz insallah dua edelim..
aman aman sınırı astılar tamam ama dogsalar bırsuru sıkıntı yasarlar bız 36 dan once dogurmayalım Allah korusun o gunlerı görelım ama artık yasarlar o yuzden ıcım rahatladı bıraz

serklaj için hastaneye ayrı doktora ayrı ücret mi ödeyeceksin. ne kadar olacak sana maliyeti doktorla konuştunuz mu?pıhtılaşma için bende cleaxane yapıyordum 6000 lik. benim normal yollarla iki gebeliğim oldu ama bhcg max 600 lere çıktı. daha fazla beklemek istemediğim için Turgut beye tüp bebek yaptırdık ilki olmadı ikincisi dondurulmuş embriyo oldu ama onu da erken doğumla kaybettim. şimdi bi kaç ay yumurta takibi yaptırarak kendim denicem olmazsa 2 tane daha dondurulmuş var onlarla deneyeceğiz

Bana hem doktor hem hastane 3000tl bulacak aslında diğer doktora yaptırsam yada fakültede yaptırsam daha uygun olur ama sonradan keske demek istemiyorum içime sinen kimse ona yaptırmak istiyorum

Bana hem doktor hem hastane 3000tl bulacak aslında diğer doktora yaptırsam yada fakültede yaptırsam daha uygun olur ama sonradan keske demek istemiyorum içime sinen kimse ona yaptırmak istiyorum
baya tutuyormuş 3000 çok. ama dediğin gibi içine sinen bir doktora yaptırman çok önemli. sağlıkla gelsinlerde çekilen üzüntünün yanında para hiç bişe. histereskopi de 1000 civarı tutuyor heralde. benimde doktor ayrı hastane ayrı. Acıbadem de yapılacak sanırım. kartal Erciyesle se anlaşması var galiba zeki beyin. sen memnun kalırsan orayıda düşünebilirim

senın haftanda atıyordu cnm ama sonradan donuyolar yaklasık 24. haftada bası asagı ayakları yukarı pozısyona dondu dıkısle ısı kalmadı kuzumun :) senınkı de doner bısey olmuyo ama merak etme korkma benım heyet raporuna ıkı hafta kaldı ama bıtınce daha almıycaz 5 gun asm den 5 gun kadın dogumdan alınca 32 oluyoz 32 den sonra ızne cıkıosun zaten bebıslerımız ıyı olsunnn
heyet raporuyla uzatsan 37. haftaya kadar doğum iznini sonra kullansan olmuyor mu. bu sefer de bebişten ayrılmak zor gelir :)

Canim dikis atilacagi zamanlarda eahin agzi 43 mm falan cikiyordu yanib15.haftalarda ben yine de yaptirdim,simdi alttan degilde ultrasondan bakiyor doktorlarim sali baktinen son ve 40 mm cikiyor cok sukur,ama her haftabproluton ve hergun ikinkez alttan progestan yapiyorum onlarin cok etsisi var bence..evet gecen hafta 27.haftada ciger gelistirici yapti doktorum 4 doz ikiser iKser yapti..
Haftamız aynı iyiki tedbir almışsın benim biraz kritik ama içim rahat çok şükür birbirimizi takip edelim inşallah 38leri görürüz benim kısalma var ama proluton almıyorum bi ara depolarda bile bulamadık o iğneyi progestan da ağızdan alıyorum şu iki ay vajinal mi alsam ama bence bitmeyen bi enfeksiyon var ki alttan almak istemiyorum ciğer iğnesi de olduk bizde senin gibi Herşey Güzel olacak inşaallah ben ümitliyim bu arada cinsiyeti neydi bem iki aydır kız diye sevdim oğlan çıktı :anneadayı::eek:

heyet raporuyla uzatsan 37. haftaya kadar doğum iznini sonra kullansan olmuyor mu. bu sefer de bebişten ayrılmak zor gelir :)
yok ıste oyle olmuyo 32 de butun hamıleler ayrılıyo ama çalışsacak olanlar çalışabılır raporu alarak çalışıo zaten normalde 32de herkes ayrılıo bızım durumumuzda da dogum ıznının ıkı ayı dogum oncesınde kalıo ama ben başlamıycam okula nısanın sonunda bıtıyo ıkı ay daha bıseyler yapıp okulu bıtırcem ınsallah

Merhaba
Hamileliğim boyunca bu sitede bir nebzede olsa yol göstericim oldu.Bilmediğim,bilip kendime söyleyemediğim bir çok şeyi bu site yardimiyla öğrendim ve kabullendim.
1 hafta önce 25+6 günlük bebeğimi rahim.yetmezliği sebebiyle kaybettim.21+1 de suyumun gelmesiyle serklaj olup bu dogum haftasina kadar sürekli yattim.Suyumun gelmesi hiç kesilmedi ve oğlum maalesef 25. Haftaya kadar direnebildi.Allah benimle ayni seyleri yasayan annelere sabirlar versin.

Merhaba
Hamileliğim boyunca bu sitede bir nebzede olsa yol göstericim oldu.Bilmediğim,bilip kendime söyleyemediğim bir çok şeyi bu site yardimiyla öğrendim ve kabullendim.
1 hafta önce 25+6 günlük bebeğimi rahim.yetmezliği sebebiyle kaybettim.21+1 de suyumun gelmesiyle serklaj olup bu dogum haftasina kadar sürekli yattim.Suyumun gelmesi hiç kesilmedi ve oğlum maalesef 25. Haftaya kadar direnebildi.Allah benimle ayni seyleri yasayan annelere sabirlar versin.
canım benim çok geçmiş olsun başın sağolsun. bende 45 gün önce 25+3 haftalık bebeğimi kaybettim. çok çok zormuş Rabbim kimseye yaşatmasın hala ilk günkü gibi acıyor içim hiç bir söz hafifletmiyor. insanın hevesinin kursağında kalması ne zormuş. bu günlerimizde geçecek bu acı da hafifleyecek inşallah. Sabretmeyi öğreneceğiz.

canım benim çok geçmiş olsun başın sağolsun. bende 45 gün önce 25+3 haftalık bebeğimi kaybettim. çok çok zormuş Rabbim kimseye yaşatmasın hala ilk günkü gibi acıyor içim hiç bir söz hafifletmiyor. insanın hevesinin kursağında kalması ne zormuş. bu günlerimizde geçecek bu acı da hafifleyecek inşallah. Sabretmeyi öğreneceğiz.

Teşekkür ederim.Tek istedigim Allahtan sabır.Allah bir daha bu acıyla sınamasın bizleri.

Merhaba arkadaşlar,
1 aydır takip ediyorum burayı ama bir türlü yazamadım, bende oğlumu kaybettim 20 haftalıkken 15 ekim günü normal doğum yaptım.Benim hikayemde hamileliğim boyunca hiç bir sıkıntım yoktu kontrollerim gayet iyiydi ve 16.haftamda doktorum alttan muayenede yapmıştı her şey yolunda gidiyordu 20.haftama geldiğimde pembe akıntım geldi ve doktorumu aradım ağrın var mı dedi yok dedim 1 saat kontrol et devam ederse hastaneye gel dedi ve öyle yaptım ve acı haber kesem rahmime inmiş malesef alıcaz bebeği dedi bende beni bayıltın keseyi içeri itin ve dikin dedim doktorum patlar dedi,öyle yada böyle kaybedecektim bebeğimi ve denemek istedim ve doktorum keseyi içeri itip dikişi atabilmişti ama 1 gün sonra azar azar suyum geldi ve mecburen doğuma girmek zorunda kaldım .Doktorum ikinci hamileliğimde 12.haftada dikiş atıcaz dedi ,hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
Oğlumu Beyazıtımı ahirete doğurdum . inşallah tüm anneler yavrularına cennette kavuşurlar, İmtihan dünyasında yaşıyoruz, gelip geçici dünya sonunda güzellikler bizi bekliyo sadece bolca sabretmemiz gerekiyor,allahım hepimize sabırlar versin.

Merhaba arkadaşlar,
1 aydır takip ediyorum burayı ama bir türlü yazamadım, bende oğlumu kaybettim 20 haftalıkken 15 ekim günü normal doğum yaptım.Benim hikayemde hamileliğim boyunca hiç bir sıkıntım yoktu kontrollerim gayet iyiydi ve 16.haftamda doktorum alttan muayenede yapmıştı her şey yolunda gidiyordu 20.haftama geldiğimde pembe akıntım geldi ve doktorumu aradım ağrın var mı dedi yok dedim 1 saat kontrol et devam ederse hastaneye gel dedi ve öyle yaptım ve acı haber kesem rahmime inmiş malesef alıcaz bebeği dedi bende beni bayıltın keseyi içeri itin ve dikin dedim doktorum patlar dedi,öyle yada böyle kaybedecektim bebeğimi ve denemek istedim ve doktorum keseyi içeri itip dikişi atabilmişti ama 1 gün sonra azar azar suyum geldi ve mecburen doğuma girmek zorunda kaldım .Doktorum ikinci hamileliğimde 12.haftada dikiş atıcaz dedi ,hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
Oğlumu Beyazıtımı ahirete doğurdum . inşallah tüm anneler yavrularına cennette kavuşurlar, İmtihan dünyasında yaşıyoruz, gelip geçici dünya sonunda güzellikler bizi bekliyo sadece bolca sabretmemiz gerekiyor,allahım hepimize sabırlar versin.
Basın sağolsun cnm.yalnız değilsin herkesin birbirini yürekten anlayabildigi bi yer burası.hepimizin yuzu bi gün gulecek inşallah. Meleklerimizle cennette bulusucaz inşallah

Merhaba arkadaşlar,

Allah sanada sabır versin kardeşim çok zor evet hepimizin meleği var bizi özlemle bekleyen Allah insallah bi sonraki bebegini saglikla verir kucagina.Benim doktorumda aynı seyi soyledi 12 haftada ikili testi yapar yapmaz dikecegim dedi yarın kontrole gidicem ben sezeryanla dogum yaptim dogumun sonucunu biliyordum cünkü kaldiramazdim.Yarin detaylı konuşacagim doktorumla.Allah ondan razı olsun hamileligim boyunca benle benden daha çok ilgilendi dogurmak icin elinden geleni yapti doguma giderken bile benle doktugu gozyaslari benim icin pahabicilemez.Insallah Allah dayanma sabrı verecek.

Basın sağolsun cnm.yalnız değilsin herkesin birbirini yürekten anlayabildigi bi yer burası.hepimizin yuzu bi gün gulecek inşallah. Meleklerimizle cennette bulusucaz inşallah

inşallah canım ,burası bana çok moral oldu en başından beri okumaya çalıştım ,şuanda çok erken ama gene hamile kalmak istiyorum doktorum 6 ay diyor ama bana çok uzun geliyor ve doktordan doktora değişiyor bu süre kafam çok karışık 2 hafta sonra simir testi yapçaz dedi doktorum tekrar sorucam hamile kalma süresini :KK43:

İyi aksamlar.Bebegini kaybeden arkadaslar gecmis olsun.cok ama cok uzuldum sizler icin. Benimde 15 ve 20 haftalik iki kayiptan sonra cok sukur 5 aylik oglum serklaj ve tedbirlerle kucagimda ayni acilari yasadim. Allah sizlere sabir versin zor ama gecicek unutulmucak ama Rabbim sizlerede yeni umutlar verecektir insallah.

X