Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Geç kalınmış olabilir serklaj için. Doktorlara güvenmek ten başka çaremiz yok malesef:KK43: benim de sancım olmuştu ardından suyum gelmişti. :KK43:
Serklajın adı dahi geçmedi ki geçse araştırırdım hastane hastane dolaşırdım herşey olup bittikten sonra söylendi yani aslında bebeğim yaşıyormu diye gidip yaşadığı halde kaybetmek çok koyuyor. Ama benim lise yıllarımda kaptıgım idrar yolu enfeksiyonu her sene yaşıyorum ilk önce enfeksiyonuma çözüö bulmam laxım daha sonrada gebelikteki karın sertliğime ve kasılmalara. Sizlrrden okuduklarımıda not aldım Rabbim yardım etsin ona sığınıyorum. Senin nasıl gidiyor canım

BEnim 12. Haftaya kadar üç kere kanamam oldu 12. Haftaya kadar proluton depot üç günde bir hergünde sabaah akşam ağızdan progestan içiyordum. Kaanama alanı geçince hepsini bir anda kesti. En azından hapa devam edeyim dedim içimden bir ses öyle diyordu ama bilgimde olmadığı için hepsini kescen dedi kestim. Sonrasında hep karnım sertti söylüyordum ama normal diyordu bebek büyüyor diyordu bende psikolojik kafamda kurduğumu düşündüm o yüzden. 17 haftaya kadar ne kan ne idrar istedi hee gittiğimde söyledim daha var tahlillere dedi içim rahat etmedi kadın doğum hastanesine gittim orada idrar verdim enfeksiyon cıktı munorol verdiler tek içimlik bir hafta sonra gittim enfeksiyon yok olmuştu. Ama meğer hem kasılmalar hem enfeksyion sanırm rahim ağzını açttı pembe kanama oldu acile gittik 5 cm açıklık var dedi oradaki doktor ve bebek kesesi sarkmış dedi. Bir gün sancı verdiler doğum oldu. Ama burdanda okudum açılması olanlarada keseyi itip acil serklaj yapılmış. Benim yüzüm gülmedi doktorlar yüzünden artık kime güvenceğimide bilemiyorum....

Geçmiş olsun canım .RABBİM birdaha yaşatmaz inşallah.canım o keseyi itip dikiş atılması daha ileriki haftalarda açılma yaşayanlarda yapılıyor sanırım.benimde ikinci gebeliğimde rahim ağzı açıkken atıldı dikiş ama enfeksiyondan dikişler zorlandı.aynı haftada hem dikiş atıldı hem tekrar dikiş alınıp doğurttular.o yüzden çok fazla üzülmeyin.yaşayacakları varsa herşekilde doğuyorlar.benim doğan çocuuk da tüp bebekti .serklajlı devamlı yatarak çok şükür doğdu.ama bu geveliğimde kendiliğinden oldu dikiş attırdım ama çok şikür diğeri gibi devamlı yatmıyorum.inşallah tez zamansa ALLAH sizede tekrar nasip eder .bizim de sınavımız buymuş diyip kabül edeceğiz.

Geçmiş olsun canım .RABBİM birdaha yaşatmaz inşallah.canım o keseyi itip dikiş atılması daha ileriki haftalarda açılma yaşayanlarda yapılıyor sanırım.benimde ikinci gebeliğimde rahim ağzı açıkken atıldı dikiş ama enfeksiyondan dikişler zorlandı.aynı haftada hem dikiş atıldı hem tekrar dikiş alınıp doğurttular.o yüzden çok fazla üzülmeyin.yaşayacakları varsa herşekilde doğuyorlar.benim doğan çocuuk da tüp bebekti .serklajlı devamlı yatarak çok şükür doğdu.ama bu geveliğimde kendiliğinden oldu dikiş attırdım ama çok şikür diğeri gibi devamlı yatmıyorum.inşallah tez zamansa ALLAH sizede tekrar nasip eder .bizim de sınavımız buymuş diyip kabül edeceğiz.
Sağol canım zaten buraya girdim okudum hepinizi umutlarım yeniden çoğaldı hepimiz sağlıkla VAKTİNDE SAĞLIKLO olarak alalım yavrularımızı

Serklajın adı dahi geçmedi ki geçse araştırırdım hastane hastane dolaşırdım herşey olup bittikten sonra söylendi yani aslında bebeğim yaşıyormu diye gidip yaşadığı halde kaybetmek çok koyuyor. Ama benim lise yıllarımda kaptıgım idrar yolu enfeksiyonu her sene yaşıyorum ilk önce enfeksiyonuma çözüö bulmam laxım daha sonrada gebelikteki karın sertliğime ve kasılmalara. Sizlrrden okuduklarımıda not aldım Rabbim yardım etsin ona sığınıyorum. Senin nasıl gidiyor canım

Ben şimdiye kadar ciddi bir şekilde istirahat etmedim canım.31 haftalık olduk şükür. Ama son bir haftadır kasık ağrısı oluyor, adete benzeyen sancım oluyor ayakta kalınca. Normal mi bilmiyorum haftama göre. İnşallah dokuz ayı görürüm :KK66:

Bacım kendim için sormuyorum. Ben izmirdeyim. İstanbul’da bir arkadaşımız var aynı durumda bizimle. Tekrardan gebelik düşünüyor ve iyi bir perinataloğ arayışında... Onada yardımcı olalım başka önerileri olanlar varsa yazsınlar lütfen
Canim suleyman diye biride var soyadini hatirlamiyorum ama Arda beye giden bu topikte onlarca arkadas vardi ve hepside saglicakla kucagina aldi bebislerini ankaradan bile giden cok arkadas vardi
Benim aklima direk o geldi isin ehli bende tavsiye ediyorum ayrica cok sicak biriymis ben hic gitmedim istanbulda olsaydim hic dr arastirmadan ona giderdim

Ben şimdiye kadar ciddi bir şekilde istirahat etmedim canım.31 haftalık olduk şükür. Ama son bir haftadır kasık ağrısı oluyor, adete benzeyen sancım oluyor ayakta kalınca. Normal mi bilmiyorum haftama göre. İnşallah dokuz ayı görürüm :KK66:
Yatmani istiyorum canim servikal yetmezlik demek yer cekimi demek eger ayakta kalirsak erken dogmurma durumumuz artak teorik olarak lutfen yat mumkun mertebe dinlen yuzmussun yuzmussun kuyruguna gelmissin
Zaten bebisin dogdugunda ah keske daha cok yatsaydin diyeceksin canim lutfen yat yer cekimine meydan okuma onun zittiva git

Merhaba güzel Kader ortaklarim . Bende hatırlatan olur belki geçen sene 2 aralıkta 25 haftalık bebeğimi serklajim alınarak kaybettim. Şimdi hamilelik şüphem var kalbim resmen boğazımda atıyo ne yapacağımı bilmiyorum yarın kan verecem .

Merhaba güzel Kader ortaklarim . Bende hatırlatan olur belki geçen sene 2 aralıkta 25 haftalık bebeğimi serklajim alınarak kaybettim. Şimdi hamilelik şüphem var kalbim resmen boğazımda atıyo ne yapacağımı bilmiyorum yarın kan verecem .
Ezgicim ben seni hatırlıyorum konuşmuştuk zaten özeldende ben eski üyeliğimin şifresini unuttuğum için yeni hesap açtım. Hayırlısı olsun inşallah hakkında. Sabah bizede haber verirsen seviniriz.

Ezgicim ben seni hatırlıyorum konuşmuştuk zaten özeldende ben eski üyeliğimin şifresini unuttuğum için yeni hesap açtım. Hayırlısı olsun inşallah hakkında. Sabah bizede haber verirsen seviniriz.
Ilk hamilelomgimde olduğu gibi yerleşme kanaması görüyorum galiba adetim 1 gün geçti . Ve ben kahve rengi leke gördüm . Hah yine adet oldum dedim ama kanamanin devamı olmadı iki gündür turuncu renkte pembe renk te akıntı gibi gördüm . Normalde adet olduğunda hemen bardaktan boşalırcasına gibi kırmızı kan gelir

Bencede yat canım biizm nırmal gebelerden eksikliğimiz var malesef hiç riske atma benimde bir günde açıldı. Sağ sağlim kucagına al inşallah. En yakın zamanda kucagına olcak olan bi sen varsın sanırım bu topikte?

Ilk hamilelomgimde olduğu gibi yerleşme kanaması görüyorum galiba adetim 1 gün geçti . Ve ben kahve rengi leke gördüm . Hah yine adet oldum dedim ama kanamanin devamı olmadı iki gündür turuncu renkte pembe renk te akıntı gibi gördüm . Normalde adet olduğunda hemen bardaktan boşalırcasına gibi kırmızı kan gelir
İnş hamilesindir ve inşallah bu sefer kucagına sağlıkla vaktinde alırsın canım

Canım ne yaptın varmı bir haber?

X