Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bu arada ne güzel bir haftaya gelmişsiniz :nazar::nazar:🥰 darısı başımıza 37 yi görmek nasip olur inşallah.
Tesekkur ederim elim yüreğimde valla hergune şükür olsun . Rabbim bunaltmadan vaktinde saglikli sihatli bebisler nasipetsin hepimize . O aşidan hiç bahsetmediler benimde 2017de iki dozum var kendi doktorum yeterli olur dedi . Yinede doktora danismakta fayda var .

Kızlar günde kaç defa kasılma oluyor sizde ben 27+4 oldum iki gündür günde 7 8 falan oluyor
Benim de o civarda oluyordu. Günde 10 u geçmediği ve sık olmadığı sürece normal ama yine de doktorunuzu bilgilendirin. Ben arttığı zaman ilaç kullanmıştım. Stres çok etkili zor ama biraz rahat olmak lazım. Son haftalarda ilacı bırakmama rağmen kasılmam olmuyordu.

Günaydın kızlar
Serklaj sonrası ilk kontrolümden çıktım çok şükür herşey yolunda pitircigim 549 gr.olmuş...Doktor güzel şeyler söyledi mutlu oldum araba ile biyerlere gidebilirmişim sürekli yatmam gereken bir.durum yokmuş rahim ağzı uzunluğu 31 mm.

Günaydın kızlar
Serklaj sonrası ilk kontrolümden çıktım çok şükür herşey yolunda pitircigim 549 gr.olmuş...Doktor güzel şeyler söyledi mutlu oldum araba ile biyerlere gidebilirmişim sürekli yatmam gereken bir.durum yokmuş rahim ağzı uzunluğu 31 mm.
Maşallah canım çok sevindim iyi olmanıza. İnşallah bundan sonrası daha güzel olacak yakında sağlıcakla bebeğine kavuşacaksın. Benim doktorum da evde iş yapmadığın sürece ufak ufak dolanabilirsin demişti. Ben yine arada yemeğimizi yaptım ☺️ şimdi ağırlaştı büyüdü istesemde fazla dolanamiyorum karnım sertleşiyor çünkü.

Maşallah canım çok sevindim iyi olmanıza. İnşallah bundan sonrası daha güzel olacak yakında sağlıcakla bebeğine kavuşacaksın. Benim doktorum da evde iş yapmadığın sürece ufak ufak dolanabilirsin demişti. Ben yine arada yemeğimizi yaptım ☺️ şimdi ağırlaştı büyüdü istesemde fazla dolanamiyorum karnım sertleşiyor çünkü.
Sağol cnm ınşallah
Evet Ben zaten biraz abartsam ayakta kalmayı aynen sertleşme bende de oluyor rahatsız oluyorum
Progestan 34.haftaya kadar fitil olarak devammis bu arada...

Benim de ne zaman rahim ağzını uzun ölçse ( en uzunu 2.9 mm oldu) o hafta bşrqz dolanabilirsin dedi ve bir sonraki kontrolde 2.1 mm e düşüyordu malesef o yüzden sürekli yatıyorum ne zaman uzasa ve ben hareket etsem mutlaka kısalıyor :KK43:

Benim de ne zaman rahim ağzını uzun ölçse ( en uzunu 2.9 mm oldu) o hafta bşrqz dolanabilirsin dedi ve bir sonraki kontrolde 2.1 mm e düşüyordu malesef o yüzden sürekli yatıyorum ne zaman uzasa ve ben hareket etsem mutlaka kısalıyor :KK43:
Serklaj limiydin sende
Ya evet çok çok serbest bırakmamalıyım kendimi güven olmuyor bu rahim ağzima

Sağol cnm ınşallah
Evet Ben zaten biraz abartsam ayakta kalmayı aynen sertleşme bende de oluyor rahatsız oluyorum
Progestan 34.haftaya kadar fitil olarak devammis bu arada...
Evet canım bende uzun süre kullanmıştım doğuma yakın bıraktım. Şuan hâlâ kullanıyorum. Sen yinede dikkat et mümkün olduğunca istirahat et.

Serklaj limiydin sende
Ya evet çok çok serbest bırakmamalıyım kendimi güven olmuyor bu rahim ağzima
Evet 12. Haftada atıldı ne zaman birwz rahatlasam o hafta kısaldı hep o yüzden yatmaya devam ediyorum çok sıkıcı bir de 2,5 yaşında kızım var çok zor oluyor sürekli beni istiypr her şeyde kayınvalidem var sağolsun o ilgileniyor ama çok Zor gerçekten

Günaydın kızlar
Ne güzel haberler 🥰 ben de önümüzdeki hafta gidicem kontrole.rahim agzi uzunluğunu vajinal mi ölctu?

Evet 12. Haftada atıldı ne zaman birwz rahatlasam o hafta kısaldı hep o yüzden yatmaya devam ediyorum çok sıkıcı bir de 2,5 yaşında kızım var çok zor oluyor sürekli beni istiypr her şeyde kayınvalidem var sağolsun o ilgileniyor ama çok Zor gerçekten
Haklisin Allah hepimizin yardımcısı olsun ilk cocukta kolaydı yatmak dinlenmek ama dediğin gibi evde bir çocuk mevcutsa zor oluyor benimde 8 yaşında otizm tanılı çok hiperaktif bir oğlusum var,kvalide annem ara ara geliyor

Kızlar bana sadece hafyada 1 proluton iğne ve magnezyum verdi.progestan kullanmiyorum ama kullanmalı miyim? İğneyi yeterli mi gordu acaba anladığım kadariyla hepiniz kullaniyorsunuz

Ne güzel haberler 🥰 ben de önümüzdeki hafta gidicem kontrole.rahim agzi uzunluğunu vajinal mi ölctu?
Yok karından ultrasonla bakti
Kızlar bana sadece hafyada 1 proluton iğne ve magnezyum verdi.progestan kullanmiyorum ama kullanmalı miyim? İğneyi yeterli mi gordu acaba anladığım kadariyla hepiniz kullaniyorsunuz
Progestanin iğnesi olmuyormu o bence yeterlidir

Benimde kızım 2.5 yaşında dediğin gibi zorluyor çocukta haklı küçük daha bir de pandemi olması sürekli evde olmak çok yordu çocukları 😔 Allah yardımcımız olsun hepimizin.
İğne verdiği için gerek duymamıştır canım proluton Depot diye geçiyor galiba o yani progestanın depo hali diye biliyorum. Ben ilk serklajımda progestanın iğnesini kullanmıştım günlük olarak(pruluton değildi) sonra o çok ağrı yaptı bende kalcamda kızarıklık falan oldu uzun süre kullanınca. Onun için fitil olarak kullanmaya devam ettik.

Benimde kızım 2.5 yaşında dediğin gibi zorluyor çocukta haklı küçük daha bir de pandemi olması sürekli evde olmak çok yordu çocukları 😔 Allah yardımcımız olsun hepimizin.

İğne verdiği için gerek duymamıştır canım proluton Depot diye geçiyor galiba o yani progestanın depo hali diye biliyorum. Ben ilk serklajımda progestanın iğnesini kullanmıştım günlük olarak(pruluton değildi) sonra o çok ağrı yaptı bende kalcamda kızarıklık falan oldu uzun süre kullanınca. Onun için fitil olarak kullanmaya devam ettik.
Benim oğlum 13 yasinda bana çok bir zarari yok ama yalnızım bakacak kimsem olmayınca mecbur kalkıyorum.ne yalan soyliim zoruma da gidiyor yalnızlık hissi.bu günlerde duygusallaştım da sabah kendi kendime oturdum ağladım.çok da korkuyorum ama mecburum :KK43: hergün dışarıdan yemek tiksindiriyor.kahvalti falan zoraki işleri yapmak zorunda kalıyorum.
Evet proluton depot kullanıyorum ama nerede okusam hem proluton iğne hem progestan fitil olarak kullanıyorlar bende tereddütte kaldim,kontrolde sorucam artik

Benim oğlum 13 yasinda bana çok bir zarari yok ama yalnızım bakacak kimsem olmayınca mecbur kalkıyorum.ne yalan soyliim zoruma da gidiyor yalnızlık hissi.bu günlerde duygusallaştım da sabah kendi kendime oturdum ağladım.çok da korkuyorum ama mecburum :KK43: hergün dışarıdan yemek tiksindiriyor.kahvalti falan zoraki işleri yapmak zorunda kalıyorum.
Evet proluton depot kullanıyorum ama nerede okusam hem proluton iğne hem progestan fitil olarak kullanıyorlar bende tereddütte kaldim,kontrolde sorucam artik
Zor canım bizim durumumuzda hamilelik geçirmek. Kimse yoksa eşin yardımcı olsun biraz oğlunda çok küçük değilmiş. Bende kızımın kahvaltısını falan kendim hazırlıyorum yaptırıyorum bazen yemek yapıyorum ama çok ayakta kalmamaya dikkat ediyorum çoğu zaman sandalye çekip oturuyorum öyle yapıyorum 😌 temizlik çamaşır falan ev işlerine annemle eşim bakıyor. Kızım küçük olduğu içinde annem ve eşim çoğunlukla ilgileniyor sürekli peşinde biri dolanacak çünkü. Üzülme sen elinden geleni yap tedbirini al takdir Allah'ın 🤲 hepsi geçip gidiyor ben ilkinde de çok zorluk yaşadım ama hepsini unuttum tekrar hamile kaldım aynı zorluğu bile bile ☺️ sağlıcakla alicaz hepimiz de kucağımıza inşallah ❤️

X