Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Serklaj operasyonundan 1 gün önce stres, üzüntü ile saatlerce ağlamiştim. O gece özellikle hiç durmamişti gözyaşlarım. Ne zaman umutsuzluğa kapilsam o günü hatırlatıyorum kendime. Hadi diyorum bak o gun bile geçti, bu haftalar da geçecek...
Ay bende 1 gün öncesinde çok ağladım moralim çok bozuktu. Ama çok şükür geçti gitti 1 ay oldu serklaj olalı.

Üstüne git korkunun başka türlü aşılmıyor İnan amin nasip de ne varsa elbette insan hiç tanımadığına dua ederken buluyor kendini kendi basına gelmiş gibi üzülüyorsun aynı dertte olunca halden de anlıyor insan allahım hepimize güzel haberler vermeyi nasip etsin
Amin amin inşallah.
İnanmak istiyorum zaten, Allah ım nasip etsin hayırlısıyla sağ salim. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Ömrü varsa zaten bir şekilde olacak.
Ne bilim ya, değişik bir durum kendinde biliyorsun.
Mesela bir şeyler örmek istiyorum ortak renklerle, cesaret edemiyorum.

Bazı doktorların genel tarzı negatif. Üstüne alınma. Hic belli olmuyor bu işler, sen de biliyorsun. Rahim ağzi boyu 1cm altına düşüp de 38. haftada doğum yapan da var, serklaj sonrası hiç açılma, kısalması olmayıp da bir anda suyu gelip doğum yapan da var. Ben de ilk doktorumun yanindan her muayene sonrasi mutsuz çikardim hep bir sorun bulurdu.

Şimdiki doktorum bir şeyler tersse bile söylemiyor. En son kontrolde rahim ağzı uzunluğunu yine söylemedi. Kısalmış evet ama kaç olduğunu ne yapacaksın boşver diyor.

Acaba sen de konuşsan doktorla, kotu haber vermesin sana. Acaba daha iyi hisseder misin?
Valla orası öyle bazılarının üslubu farklı ve kırıcı.
Benim drda sağolsun ben korksam da o sakinleştiriyor.
Benim terslikler daha ilk haftalarda başladı, bhcg 3000 geçti kese görünmedi Dr gayet sakin. 2 gün sonra görünür dedi, birde bana sor.
Yazı makale okumaktan gözlerim yandı 2 gün,gittik alttan baktı gördü .
Anlattım korktuğumu, ben seni biliyorum sakin ol kötü bir şey olsa ben söylerdim dedi.
O arada tabi ben instagramdan bir kaç dra yazdım direk dış gebelik sıkıntılı gebelik diyip korkuttular.

Gerçekten anlaşmakta önemli drla.
Perinatolog değil ama güveniyorum.

İşin birde o kısmı var ben de polikistik over var hiç adet göremiyorum ilaçsız tedaviyle hemen oldu ama Allah nasip eder bebeğimi kucağıma alırsam kesin korunurum ama dediğin gibi yanlışlıkla da olursa elden gelen neyse yapıcaz
Aynen bende pkoluyum, dış gebelik geçirdiğimde kasımda adet olmuştum nisanda hamile olduğumu öğrendim o arada adet yok 🤷🏻‍♀️
Aşılama denedik olmadı ilkinde. İkincisinde aşılanacak yumurta oluşmadı iptal edildi. Sırf Dr kilo verirsen belki daha kolay olur dedi diye mide küçültme ameliyatı oldum.
Uzun hikaye yani...
Millete göre konuşmak kolayda çok zor geçti halada devam ediyor.
Diyorlar ki aa kolayca zayıfladın, dünde yazmıştım lıkır lıkır su içmeye hasret kaldım.
Şimdide yata yata bebek büyütüyor diyorlar...
Aman dedim ya Allah sağlık versin doğacak olanlara kim ne derse desin.

Aynen bende pkoluyum, dış gebelik geçirdiğimde kasımda adet olmuştum nisanda hamile olduğumu öğrendim o arada adet yok 🤷🏻‍♀️
Aşılama denedik olmadı ilkinde. İkincisinde aşılanacak yumurta oluşmadı iptal edildi. Sırf Dr kilo verirsen belki daha kolay olur dedi diye mide küçültme ameliyatı oldum.
Uzun hikaye yani...
Millete göre konuşmak kolayda çok zor geçti halada devam ediyor.
Diyorlar ki aa kolayca zayıfladın, dünde yazmıştım lıkır lıkır su içmeye hasret kaldım.
Şimdide yata yata bebek büyütüyor diyorlar...
Aman dedim ya Allah sağlık versin doğacak olanlara kim ne derse desin.
Derler ya ağzı olan konuşur amin hayırlısyla doğsun gerisi boş

Merhabalar, beni etiketleyerek yorum yapmanız çok iyi olmuş, çünkü artık eskisi gibi foruma giremiyorum, bu konuya da bakamıyorum. Özel mesaj veya etiketleme olursa farketmem ve dönmem kolay oluyor

Öncelikle burda biz çok güzel dostluklar kurduk, hala devam eden.. iyi kötü her günde destek olduk. Eminim sizlerde oylesiniz..

Gelelim dikişten sonra çalışma konusuna, ben ilk gebeligimde serklaj oldum. Ve doktorum hiç calisamazsin demedi..
İkinci gebeligimde doktor değişikliği yaptım ve doktorum dikiş atma gereği duymadi, sürekli rahîm ağzını ölçtü ve kisalirsa atacağım dedi..kisalmadi.. dikiş de atılmadı.. ikinci gebeligimde de çalıştım. Hem de öğretmenim. Dikişli iken 1. Sınıf okutuyordum hatta :))

Fakat asla yanlış yönlendirmek istemem, çünkü ikinci doktorum olan arda lembet, bana ilk gebeligimde atılan dikişin önlem amaçlı olduğunu söyledi. Rahim ağzı kisalmadan atılmış olabilir, doktorun rahîm ameliyatı geçirdiğin için risk olduğunu düşünmüş olabilir dedi. Çünkü benim hiç kaybim olmadı, rahîm ağzım kisalmadi.. belki de bende rahim ağzı yetmezliği yoktu..bu sebeple çok rahat çalıştım..

Oğlum bu sene lise sınavlarına girecek.
Kızım 3. Sınıf oldu..
Zaman su gibi..
Ağlaya ağlaya açmıştım bu konuyu..
Kalbim pır pır..
Şimdi tek dileğim buraya yazan herkesin günün birinde benim de kuzularim büyüdü yazıp başkalarına destek olmaya gelmesi..

Sevgilerimle..

Merhabalar, beni etiketleyerek yorum yapmanız çok iyi olmuş, çünkü artık eskisi gibi foruma giremiyorum, bu konuya da bakamıyorum. Özel mesaj veya etiketleme olursa farketmem ve dönmem kolay oluyor

Öncelikle burda biz çok güzel dostluklar kurduk, hala devam eden.. iyi kötü her günde destek olduk. Eminim sizlerde oylesiniz..

Gelelim dikişten sonra çalışma konusuna, ben ilk gebeligimde serklaj oldum. Ve doktorum hiç calisamazsin demedi..
İkinci gebeligimde doktor değişikliği yaptım ve doktorum dikiş atma gereği duymadi, sürekli rahîm ağzını ölçtü ve kisalirsa atacağım dedi..kisalmadi.. dikiş de atılmadı.. ikinci gebeligimde de çalıştım. Hem de öğretmenim. Dikişli iken 1. Sınıf okutuyordum hatta :))

Fakat asla yanlış yönlendirmek istemem, çünkü ikinci doktorum olan arda lembet, bana ilk gebeligimde atılan dikişin önlem amaçlı olduğunu söyledi. Rahim ağzı kisalmadan atılmış olabilir, doktorun rahîm ameliyatı geçirdiğin için risk olduğunu düşünmüş olabilir dedi. Çünkü benim hiç kaybim olmadı, rahîm ağzım kisalmadi.. belki de bende rahim ağzı yetmezliği yoktu..bu sebeple çok rahat çalıştım..

Oğlum bu sene lise sınavlarına girecek.
Kızım 3. Sınıf oldu..
Zaman su gibi..
Ağlaya ağlaya açmıştım bu konuyu..
Kalbim pır pır..
Şimdi tek dileğim buraya yazan herkesin günün birinde benim de kuzularim büyüdü yazıp başkalarına destek olmaya gelmesi..

Sevgilerimle..
Sağolun cevap verdiğiniz için, inşallah bizde o günleri görür de yazarız buralara.
🤲 Allah bağışlasın çocuklarınızıda.

Merhabalar bende 2 gündür doktorun tavsiyesi ile endol fitil kullanıyorum. İlk 3 gün 24 saat arayla sonra 4 günde 1 kullanacaksın 32.haftaya kadar dedi. Normalde progestan 200mg fitil, duphaston hap, pruloton iğne kullanıyordum ekstradan bu fitili verdi. Rahim kısalığı var dedi dikmek lazım dedi ama içerde 2 kanama alanı olduğunu söyledi ki sürekli kanamalarla başım belada zaten. Bu yüzden dikmiyorum dedi kanamanın akması lazım yoksa plesanta ayrılır zarar verir dedi. Açıkcası kendi doktorum risk seviyesinde değil rahim ağzında açılma demiş ve dikmemişti. Şuan gittiğim riskli doğum doktoru bana öyle deyince korktum. Bu endol işe yarar mı? Dikişten korkuyorum açıkcası.. İnşallah fayda sağlar.

Bu kadar ayrıntılı yazmaya uğraşmışsınız teşekkür ederim 🙏 yatıncaya kadar ayaklarım hava da ama yatağıma gelince normal şekilde yatıyorum zaten yastıklarla yatmak çok yoruyor tekrar teşekkür ederim ♥️
Merhaba bende hep ayaklarımı yastıkla kaldırarak yatıyordum ama son gittiğim doktor (riskli doğum doktoru) sağ ya da soluna yat dedi. Sırt üstü yatma dedi. Bende mecburen soluma yatıyorum bacaklarımı cenin gibi çekiyorum. Yaşadığım riskli süreç yüzünden de sürekli yatmak durumundayım erken doğum riskim ve kanamalarım var. Birde başıma rahim kısalığı çıktı dikişte atamıyor şuan için kanamalar bebeğe zarar vermeden aksın gitsin diye.

Merhaba bende hep ayaklarımı yastıkla kaldırarak yatıyordum ama son gittiğim doktor (riskli doğum doktoru) sağ ya da soluna yat dedi. Sırt üstü yatma dedi. Bende mecburen soluma yatıyorum bacaklarımı cenin gibi çekiyorum. Yaşadığım riskli süreç yüzünden de sürekli yatmak durumundayım erken doğum riskim ve kanamalarım var. Birde başıma rahim kısalığı çıktı dikişte atamıyor şuan için kanamalar bebeğe zarar vermeden aksın gitsin diye.
Bebeğinizi inşallah zamanında kucağınıza alırsınız🤲
Birkaç birşey sormak istiyorum size
Kaç haftalık hamilesiniz?
Kanamanız kaç haftalık iken başladı?

Ben 11+6 haftalık hamile iken serklaj oldum
12+1 sabahı kanama alanı sebebi ile hastaneye yattım 3 gece yattım eve geçince kanamam durmuştu
13+1 sabahı tekrar kanamam başladı
Kanama alanı yüzünden yine hastanedeyim şuan
İyi yanı Kanama alanım plesanta yakınında değil kesenin altında ama yine de düşük tehlikesi nedeniyle yatıyorum

Bebeğinizi inşallah zamanında kucağınıza alırsınız🤲
Birkaç birşey sormak istiyorum size
Kaç haftalık hamilesiniz?
Kanamanız kaç haftalık iken başladı?

Ben 11+6 haftalık hamile iken serklaj oldum
12+1 sabahı kanama alanı sebebi ile hastaneye yattım 3 gece yattım eve geçince kanamam durmuştu
13+1 sabahı tekrar kanamam başladı
Kanama alanı yüzünden yine hastanedeyim şuan
İyi yanı Kanama alanım plesanta yakınında değil kesenin altında ama yine de düşük tehlikesi nedeniyle yatıyorum
Rabbim şifa versin inşallah 🤲🤲🤲
Ben şuan 21+1 günlük hamileyim satta göre. Kanamalarım maalesef 13.hafta başında başladı. Bende bu süreçte 4 kez hastanede yattım.
12 Nisanda başladı kanamalarım toplam 6 defa yaşadım sanırım ama 2 tanesi çok ağır değildi yatarak evde geçti. Fakat pıhtılı ve ağrılı kanamalar yaşıyorum bu nedenle mecburen doktora gidiyoruz acile.
Bana da kendi gittiğim doktorum dikişten bahsetti ama rahmin çok kısa değil demişti ve dikmedi. Fakat 2 gün önce perinatolog muayene etti rahmim kısalığı var dedi dikersem de kanaman akmaz plesanta zarar görür dedi dikmedi. Rahimde 2 kanama alanım varmış ve 1 tanesi plesanta üzerinde olduğu için eğer kanama akmazsa plesantaya baskı yapıp ayırır dedi yani erken doğum olur dedi😥. O nedenle akması senin için hayırlısı dedi ağrılı sancılı kanamalardan kork dedi. Benim sürekli kanamam var yani şuan bile kahverengi kırmızı leke düzeyinde her gün pedler lekeleniyor. Aktif kanamam yok çok şükür 😥🤲 bende senin yaşadığın gibi arka arkaya yattım hastanede kanama biter eve geliriz 3 gün 5 gün demeden tekrar şarıl şarıl kanama olur hatta 2 defasında bebeği kaybettik zannettik. Çünkü pıhtı düşmüş ben parça düştü sanmıştım bebek daha küçüktü o zaman. Rabbim yardımcın olsun. Bu arada progestan 200mg, duphaston hap günde 3 kez, pruloton iğne 2 günde 1 kullanıyorum. Son olarakta endol fitil verdi doktor rahim kısalığı nedeniyle. Sürekli yatacaksın dedi. Eğer yatarsam ayaklar fiziksel olarak rahme baskı yapmazmış kanama olursa daha hafif olurmuş doktorun dediğine göre. Allah hepimizin yardımcısı olsun 🤲 çok zor ben 28.haftayı en azından görmeyi umut ediyorum yaşadıklarımız çok zor çünkü. Bebek en azından 7 aylık olsa sağ salim 🤲🤲🤲

Amin amin inşallah.
İnanmak istiyorum zaten, Allah ım nasip etsin hayırlısıyla sağ salim. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Ömrü varsa zaten bir şekilde olacak.
Ne bilim ya, değişik bir durum kendinde biliyorsun.
Mesela bir şeyler örmek istiyorum ortak renklerle, cesaret edemiyorum.
Sizi çok iyi anlıyorum bende bebeğime ne bir patik örebildim ne de bir zıbın alabildim. Görüyorum forumda benim haftalarımda hatta daha erken haftalarda olan hamileler sürekli şunu aldık bunu aldık diye yazıyorlar ben alamıyorum korkumdan. Çünkü henüz 21 haftalık hamileyim sata göre. 2 kanama alanım var rahimde 1 tanesi riskli yerde plesantanın üzerinde, kanamalarla başım belada erken doğum riskim var. Rahim kısalığı çıktrı bide başıma. Sürekli yatıyorum evde zaten evde olmasa kanama yüzünden hastanede yatıyorum çok yoruldum bunaldım. Korkumdan bebeğime bir çöp almıyorum sonra ağlarım gördükçe canım yanar diye korkumdan. Allahım bize yardım etsin inşallah 🤲🤲🤲🤲

Sizi çok iyi anlıyorum bende bebeğime ne bir patik örebildim ne de bir zıbın alabildim. Görüyorum forumda benim haftalarımda hatta daha erken haftalarda olan hamileler sürekli şunu aldık bunu aldık diye yazıyorlar ben alamıyorum korkumdan. Çünkü henüz 21 haftalık hamileyim sata göre. 2 kanama alanım var rahimde 1 tanesi riskli yerde plesantanın üzerinde, kanamalarla başım belada erken doğum riskim var. Rahim kısalığı çıktrı bide başıma. Sürekli yatıyorum evde zaten evde olmasa kanama yüzünden hastanede yatıyorum çok yoruldum bunaldım. Korkumdan bebeğime bir çöp almıyorum sonra ağlarım gördükçe canım yanar diye korkumdan. Allahım bize yardım etsin inşallah 🤲🤲🤲🤲
İlk 10 hafta bende sürekli kanama yüzünden hastanede yattım 12.haftada serklaj oldum 1 cm açıklıkla.
Sürekli yatmak zorunda olmak çok can sıkıcı ama elimizden geleni yapıcaz. Benim haftam daha küçük 17. Hafta yeni bitti.
Daha önce kaybınız oldu mu bilmiyorum ama ben 21 haftalıkken kaybettim bir bebeğimi.
O haftaları nasıl atlatırım diye düşünüyorum.
Sizde korkmayın en azından farkedilmiş, yiyecek ekmeği varsa bir şekilde doğuyorlar. Nasipte yoksa da ne yaparsak yapalım yolunda gitmiyor bazı şeyler.
İnşallah hepimiz sağ salim zamanında doğum yaparız ,bebeklerimiz hayırlı sağlıklı evlatlar olurlar.
Bende almadım, hamile olduğunu öğrenir öğrenmez alabilenler var ama olsun bizde ileri haftalarda alırız.
Son 5 haftanız ondan sonra yaşam sınırı geçmiş oluyor. Birde o haftadan sonra bebek yukarı çıkar derler. Daha rahat edersiniz, ilaçlarınızı düzenli kullanıp yatın ve stres yapmayın. Bu konunun başından okumaya çalışın biraz.
Kimler geldi geçti kavuşma hikayelerini okuyun. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

İlk 10 hafta bende sürekli kanama yüzünden hastanede yattım 12.haftada serklaj oldum 1 cm açıklıkla.
Sürekli yatmak zorunda olmak çok can sıkıcı ama elimizden geleni yapıcaz. Benim haftam daha küçük 17. Hafta yeni bitti.
Daha önce kaybınız oldu mu bilmiyorum ama ben 21 haftalıkken kaybettim bir bebeğimi.
O haftaları nasıl atlatırım diye düşünüyorum.
Sizde korkmayın en azından farkedilmiş, yiyecek ekmeği varsa bir şekilde doğuyorlar. Nasipte yoksa da ne yaparsak yapalım yolunda gitmiyor bazı şeyler.
İnşallah hepimiz sağ salim zamanında doğum yaparız ,bebeklerimiz hayırlı sağlıklı evlatlar olurlar.
Bende almadım, hamile olduğunu öğrenir öğrenmez alabilenler var ama olsun bizde ileri haftalarda alırız.
Son 5 haftanız ondan sonra yaşam sınırı geçmiş oluyor. Birde o haftadan sonra bebek yukarı çıkar derler. Daha rahat edersiniz, ilaçlarınızı düzenli kullanıp yatın ve stres yapmayın. Bu konunun başından okumaya çalışın biraz.
Kimler geldi geçti kavuşma hikayelerini okuyun. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah
İnan yazdıkların az da olsa umut verdi bana Allah razı olsun.. İnsan kendini yalnız hissetmiyor böyle okudukça inşallah bizde o insanlar gibi ilerde mutlulukla anlatırız bu günlerimizi bebeğimizi alınca kucağımıza🤲🤲🤲.
Rabbim size de çok şifa versin,çok üzüldüm bebeğinizi kaybetmenize bende korkuyorum bu haftalar çok tehlikeli geliyor psikolojik olarak. Şu son 5, 6 hafta geçse rahatlarım. İnşallah ikimizde sağ salim bebeğimizi alırız kucağımıza.
Bu arada yazmıştım bana dikiş atılmadı şimdilik korkuyorum açıkcası dikişten sonra enfeksiyon olabilir filan da deniliyor. Siz nasıl atlattınız o süreci? Bir de benim ilk 3 ay gittiğim doktorum farklıydı kanamalar öncesinde. Adam hiç ne içerde kanama var ne rahim kısa hiçbir şey demedi hep çok pozitif konuşuyordu. Ne zaman kanama başladı ben doktor değiştirdim ondan sonra gerçekler belli oldu işte belki başta öyle kısalığım tepsit edilse vardıysa yani dikiş atılması benim içinde iyi olurdu.
Ben de okuyorum en erken bebek ne zaman yaşar gibisinden haberlere bakıyorum sürekli 25-26. Haftada yaşayan mucize bebekler var. Ama tabi asıl 28.haftayı doldurmak gerek kendi doktorumda artık kanamalardan dolayı sabret sağ salim 28.haftayı görelim üstünü görürsek kar diyor sezaryen yaparız gerekirse 7aylıkken diyor. Benim ilk hamileliğim (1 buçuk sene uğraştık bebek için) artık olmadığına inanmıştık doğal yollarla ve doktora gidecektik ama bir baktık hamile kalmışım. Daha önce düşük yapmadım ya da adetim filan hep düzenliydi. Kistimde yoktu rahmimin sağlıklı olduğunu biliyordum kontrol ettirmiştik. Buna rağmen bu sıkıntıları yaşıyoruz.. Allah yardımcımız olsun🤲

İnan yazdıkların az da olsa umut verdi bana Allah razı olsun.. İnsan kendini yalnız hissetmiyor böyle okudukça inşallah bizde o insanlar gibi ilerde mutlulukla anlatırız bu günlerimizi bebeğimizi alınca kucağımıza🤲🤲🤲.
Rabbim size de çok şifa versin,çok üzüldüm bebeğinizi kaybetmenize bende korkuyorum bu haftalar çok tehlikeli geliyor psikolojik olarak. Şu son 5, 6 hafta geçse rahatlarım. İnşallah ikimizde sağ salim bebeğimizi alırız kucağımıza.
Bu arada yazmıştım bana dikiş atılmadı şimdilik korkuyorum açıkcası dikişten sonra enfeksiyon olabilir filan da deniliyor. Siz nasıl atlattınız o süreci? Bir de benim ilk 3 ay gittiğim doktorum farklıydı kanamalar öncesinde. Adam hiç ne içerde kanama var ne rahim kısa hiçbir şey demedi hep çok pozitif konuşuyordu. Ne zaman kanama başladı ben doktor değiştirdim ondan sonra gerçekler belli oldu işte belki başta öyle kısalığım tepsit edilse vardıysa yani dikiş atılması benim içinde iyi olurdu.
Ben de okuyorum en erken bebek ne zaman yaşar gibisinden haberlere bakıyorum sürekli 25-26. Haftada yaşayan mucize bebekler var. Ama tabi asıl 28.haftayı doldurmak gerek kendi doktorumda artık kanamalardan dolayı sabret sağ salim 28.haftayı görelim üstünü görürsek kar diyor sezaryen yaparız gerekirse 7aylıkken diyor. Benim ilk hamileliğim (1 buçuk sene uğraştık bebek için) artık olmadığına inanmıştık doğal yollarla ve doktora gidecektik ama bir baktık hamile kalmışım. Daha önce düşük yapmadım ya da adetim filan hep düzenliydi. Kistimde yoktu rahmimin sağlıklı olduğunu biliyordum kontrol ettirmiştik. Buna rağmen bu sıkıntıları yaşıyoruz.. Allah yardımcımız olsun🤲
Amin, evet dikiş öncesi 3 defa kültür verdim temizdi dikişten sonrakin de üreme göründü.
Çok zor dediğim gibi, psikolojik olarak yıpratıyor.
Bu arada benim Dr kanama varken dikiş atarsak tutmaz ,dikişi atar dedi. Şu an için sizin tek yapacağınız yatmak ve şanslısınız ki farkedilmiş. Farkedilmese Allah korusun bir anda açılır düşerdi bebeğiniz.
Wc harici kalkmayın bir sürede öyle idare edin.
Sadece sizde veya bende değil burda ki dışarıdaki bir çok kişide var bu durum.
Hepimiz şanslı olamıyoruz, birde birazda nasip.
Bende tedavilerle uğraştım, dış gebelik geçirdim, 21 haftalık oğlumu kaybettim. 2 defa o süreçte kürtaj oldum,ameliyatlar geçirdim.
6 yıldır uğraşıyoruz, 7.yılımız evleneli.
İnşallah Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip eder hepimize🤲

Amin, evet dikiş öncesi 3 defa kültür verdim temizdi dikişten sonrakin de üreme göründü.
Çok zor dediğim gibi, psikolojik olarak yıpratıyor.
Bu arada benim Dr kanama varken dikiş atarsak tutmaz ,dikişi atar dedi. Şu an için sizin tek yapacağınız yatmak ve şanslısınız ki farkedilmiş. Farkedilmese Allah korusun bir anda açılır düşerdi bebeğiniz.
Wc harici kalkmayın bir sürede öyle idare edin.
Sadece sizde veya bende değil burda ki dışarıdaki bir çok kişide var bu durum.
Hepimiz şanslı olamıyoruz, birde birazda nasip.
Bende tedavilerle uğraştım, dış gebelik geçirdim, 21 haftalık oğlumu kaybettim. 2 defa o süreçte kürtaj oldum,ameliyatlar geçirdim.
6 yıldır uğraşıyoruz, 7.yılımız evleneli.
İnşallah Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip eder hepimize🤲
Sizde çok zor şeyler yaşamışsınız gerçekten psikoloji dayanmaz. Ben biraz yapı olarak belki dirayetli değilim gibi geliyor çok çabuk yıpranıp ağlıyorum bu ilk yaşadığım hamilelik ama 2.hamileliği göze alamam hele Allah korusun🤲 bu bebeği kaybedersem hiç cesaret edip tekrar hamile kalamam gibi geliyor. Allah büyük bizim de imtihanımız böyle olacak demek ki.. Kanamalar başladığından beri 2 aydır yatıyorum tuvalet ihtiyacı dışında kalkmıyorum. Kontrole gidince doktorda hoplayan zıplayan hamileleri görüyorum mutlu mesut sağlıklı yaşayanları çok özeniyorum onlara. Ben ayağa kalkmaya korkuyorum baskı olmasın rahme diye, bir de karnımda kasılma gibi ağrılar hep var. Saçım başım dağınık banyo desen korkudan haftada 1 kez banyo yapar oldum. Birde o hamilelere bakıyorum ne kadar güzeller..
Allah sabredenlerle beraberdir sabretmeye devam..

Sizde çok zor şeyler yaşamışsınız gerçekten psikoloji dayanmaz. Ben biraz yapı olarak belki dirayetli değilim gibi geliyor çok çabuk yıpranıp ağlıyorum bu ilk yaşadığım hamilelik ama 2.hamileliği göze alamam hele Allah korusun🤲 bu bebeği kaybedersem hiç cesaret edip tekrar hamile kalamam gibi geliyor. Allah büyük bizim de imtihanımız böyle olacak demek ki.. Kanamalar başladığından beri 2 aydır yatıyorum tuvalet ihtiyacı dışında kalkmıyorum. Kontrole gidince doktorda hoplayan zıplayan hamileleri görüyorum mutlu mesut sağlıklı yaşayanları çok özeniyorum onlara. Ben ayağa kalkmaya korkuyorum baskı olmasın rahme diye, bir de karnımda kasılma gibi ağrılar hep var. Saçım başım dağınık banyo desen korkudan haftada 1 kez banyo yapar oldum. Birde o hamilelere bakıyorum ne kadar güzeller..
Allah sabredenlerle beraberdir sabretmeye devam..
Ahh güzel anneler... Bırakmıyoruz kendimizi. Hepimiz bir şekilde bir sınavdan geçiyoruz. Aklımıza gelmeyen başımıza geliyor. Mesela bana her gittiğim doktor hamile kalmakta zorlanırsın demişti. En az 2 yıl uğraşırsınız demişti. Ben de hep hamile kalmaya uğraşacağimizi düşünürken daha 2. aydan hamile kaldım. Çok şaşırmıştım, sevinmiştim. Ama sonradan benim de kanamalarım oldu, smear testi, biyopsi, geçmeyen enfeksiyonlar derken üstüne rahim kısalığı çıktı... Hep çok minnoş bir hamilelik geçireceğimi hayal ederdim. Ama senin de dediğin gibi her doktor kontrolunden yeni bir sorunla ayrılırdım.

Dileğim, hepimizin hikayesi mutlu sonla bitsin 💓 İyi ki burası var, bakın destek oluyoruz birbirimize.

Ahh güzel anneler... Bırakmıyoruz kendimizi. Hepimiz bir şekilde bir sınavdan geçiyoruz. Aklımıza gelmeyen başımıza geliyor. Mesela bana her gittiğim doktor hamile kalmakta zorlanırsın demişti. En az 2 yıl uğraşırsınız demişti. Ben de hep hamile kalmaya uğraşacağimizi düşünürken daha 2. aydan hamile kaldım. Çok şaşırmıştım, sevinmiştim. Ama sonradan benim de kanamalarım oldu, smear testi, biyopsi, geçmeyen enfeksiyonlar derken üstüne rahim kısalığı çıktı... Hep çok minnoş bir hamilelik geçireceğimi hayal ederdim. Ama senin de dediğin gibi her doktor kontrolunden yeni bir sorunla ayrılırdım.

Dileğim, hepimizin hikayesi mutlu sonla bitsin 💓 İyi ki burası var, bakın destek oluyoruz birbirimize.
Evet bende hep minnoş nir hamilelik hayal etmiştim 🙃 hayaller gerçekler işte.. Sizin adınıza şu noktada sevindim bebeğiniz 35.haftada yazıyor Rabbim sağ salim kavuştursun sağlıklı şekilde. Siz yolun sonundaki ışığı görmek üzeresiniz maşallah🧿🧿🧿🤲 ben 28.haftayı görmeyi ümit ediyorum en azından hiç olmazsa diyorum bebek yaşar o haftadan sonra 🤲

Evet bende hep minnoş nir hamilelik hayal etmiştim 🙃 hayaller gerçekler işte.. Sizin adınıza şu noktada sevindim bebeğiniz 35.haftada yazıyor Rabbim sağ salim kavuştursun sağlıklı şekilde. Siz yolun sonundaki ışığı görmek üzeresiniz maşallah🧿🧿🧿🤲 ben 28.haftayı görmeyi ümit ediyorum en azından hiç olmazsa diyorum bebek yaşar o haftadan sonra 🤲
Teşekkür ederim. İnşallah, sizler de göreceksiniz. Çünkü şu an tedbir alınıyor, dikkat ediyorsunuz. Gerisini Allah'a bırakacağız. Benim teşhisim 21. haftada konuldu. O zamana kadar her gun en az 2 saat yürüyüş, haftasonlari 6 saatlik uzun doğa yürüyüşleri ve haftada 2 kez de 4 kiloluk dumbell ile evde egzersiz yapiyordum... Ahh ahh minnoş hamileliktense, köşe minderi konumunda devam ediyorum😂

X