Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba kızlar bugün kısmetse 14:30 da sezeryanla doğum yapacağım bana da dua eder misiniz ? 36+2 haftalık olduk bugün, 12. Haftadan beri yatıyorum çok riskli bir hamilelik geçirdim inşallah darısı buradaki herkesin başına
Canım inşallah sağ salim kavuşmuşsunuzdur hayırlısı ile sağlıkla darısı başımıza

Arda Lembet perinatolog biraz ünlü ☺️ Resim atılmış 36. Hafta da doğum 12. Hafta da serklaj diyince o bayan olduğunu anladım hayırlısyla almış kucağına
Eski mesajlarında buldum evet😊
Maşallah çok tatlı bir bebiş inşallah bizlerde vakti zamanında kavuşuruz yavrumuzq

Pazartesi 28 hafta oluyor allahin izniyle. Fakat iki gundur vajinama dogru hafif agri bir de alt kisimda boyle yanma gibi bi rahatsizlik hissi var. Ins dikiste bi sıkıntı yoktur. Ben hep yatisa devam, sen napiyosun canim ayaklandin mı
Merhaba, gezinirken mesajınızı gördüm aynı şeyleri tam sizin haftalarınızda yaşadığım için cevap yazmak istedim. Ben de 28-29. Haftalarda tam bahsettiğiniz şeyleri hissettim hatta bazen yara acısı gibi sanki dikiş acısını hissediyormuşum gibi oldu. İdrar ve crp bakıldı sorun yoktu. Dikişlerimde de yoktu doktorum normal bunlar demişti. Şimdi 33. Haftadayım o haftalardan sonra o yanma ve ağrı gibi karışık hissi hissetmedim. Sadece geçen gün yine dikiş acısı hissettim geçti. 30. Haftadan sonra fiziken ben çok rahatladım açıkçası. İhmal etmeyin siz tabi tahlillerinizi kontrollerinizi yaptırın, bunlar benim yaşadığım paylaşmak istedim :)

Merhaba, gezinirken mesajınızı gördüm aynı şeyleri tam sizin haftalarınızda yaşadığım için cevap yazmak istedim. Ben de 28-29. Haftalarda tam bahsettiğiniz şeyleri hissettim hatta bazen yara acısı gibi sanki dikiş acısını hissediyormuşum gibi oldu. İdrar ve crp bakıldı sorun yoktu. Dikişlerimde de yoktu doktorum normal bunlar demişti. Şimdi 33. Haftadayım o haftalardan sonra o yanma ve ağrı gibi karışık hissi hissetmedim. Sadece geçen gün yine dikiş acısı hissettim geçti. 30. Haftadan sonra fiziken ben çok rahatladım açıkçası. İhmal etmeyin siz tabi tahlillerinizi kontrollerinizi yaptırın, bunlar benim yaşadığım paylaşmak istedim :)
Cok teşekkür ederim cevabınız için. Bizde gorelim insallah 33 leri😊 siz de saglikla sonuna kadar gidip bebeginizi kucağınıza alın inşallah 💕

Cok teşekkür ederim cevabınız için. Bizde gorelim insallah 33 leri😊 siz de saglikla sonuna kadar gidip bebeginizi kucağınıza alın inşallah 💕
Ne kaygılarla ne sorunlarla ne mücadeleyle geldim buralara ki herkes kendine göre zorluk yaşıyor. Şunu farkettim ki Bebek kendini biraz kurtarınca otomatik benim problemlerim de azaldı sanki. Çoğu sorun sıkıntıya psikolojim neden oluyormuş dedim. Umarım hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza zordu ama güzel olacak😍

Selam herkese.Dün kontrole gittim özellikle uzanıp kalkarken bel ağrim çok oluyordu son 1 ayda tam 5 kilo almışım ve ben gebeliklerim hariç normalde 55 kilodan fazla kiloda hiç olmadim.doktor bir anda beline çok fazla ağırlık bindiği için ağrın oluyor dedi.karindan ultrasonla baktı rahim ağzı iyi dedi kisalma falan yok.yürüyüş önerdi sürekli yatmani önermiyorum dedi.ilk zamanlar kendimi sartlandirmisim galiba hep yatıcam diye şaşırdım doğrusu 🙈 bebek de iyi çok şükür.700 gr olmuş.
Benim doktor hiç enfeksiyon testi falan yapmadi hep enfeksiyona dikkat bol su tüket diyor ama tahlil de yapmiyor.akintin var mi diye soruyor var diyorum ki hep az da olsa var.fitil verdi onu kullanacagim.prolutona haftalik devam.pazartesi tetanoz aşisi için saglik ocağına gideceğim. gittiğimde kan ve idrarda enfeksiyon tahlili isteyeceğim.

Nasılsınız hanımlar moonna moonna Z Zzzzzzzz29 M Merveyakup nasıl gidiyor serklajlı gebedaşlarım🤭
Slm canım iyiz çok şükür 32 haftami doldurup yatağımı topladım 34 de kadar dinlenerek ihtiyaçlarımi kendim hazırladım 34 de doktor istersen top oynaya bilirsin dedi tabi oynamadım ama kızımı parka goturuyom evin herşeyimi ben yapıyom yemek bulaşık çamaşır sadece ağır kaldırıp itmiyom ve elektrik süpürgesi yapamiyom şuan 36+2 yüz cumartesi günü doğum yapacam sezeryanla inşallah 🤲 darısı herkezin başına rabbim hiç bir kucağı boş birakmasin hiç bir annenin canını yakmasın zamanında gelsin bebişler

Slm canım iyiz çok şükür 32 haftami doldurup yatağımı topladım 34 de kadar dinlenerek ihtiyaçlarımi kendim hazırladım 34 de doktor istersen top oynaya bilirsin dedi tabi oynamadım ama kızımı parka goturuyom evin herşeyimi ben yapıyom yemek bulaşık çamaşır sadece ağır kaldırıp itmiyom ve elektrik süpürgesi yapamiyom şuan 36+2 yüz cumartesi günü doğum yapacam sezeryanla inşallah 🤲 darısı herkezin başına rabbim hiç bir kucağı boş birakmasin hiç bir annenin canını yakmasın zamanında gelsin bebişler
Yaa maşallah seninde zamanın gelmiş Allah sağ salim kurtarsın canım amin inşallah Aminn

37 beklenemez mi acaba sağlıcakla gelsin inş

Merhabalar,
Muhtemelen topikte konuşulmuştur ama bulamadım.
Ben dün serklaj oldum, 23. haftamdayım.
İşlem sonrası doktor ziyaretiniz ne zaman oldu acaba?
Bizimki her şey yolunda 3 hafta sonra görüşelim dedi ama ne bileyim ben biraz endişelendim. Uzun bir süre gibi geldi bir taraftan ama doktor da riske atacak biri değil pek. Bilemedim.

X