Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Çok geçmiş olsun canım dualarım seninle bendede kasılma var umarım bir hafta değilde bir kaç hafta daha gider inşallah 🤲 kendine çok dikkat et
Canım sana da çok geçmiş olsun ilaç kullanıyor musun kasılmaları mutlaka söyle doktora, inşallah bebişlerimiz birkaç hafta daha durur içerde büyüsünler🥰💞

Merhaba çok geçmiş olsun.İnsallah bu sefer sağlıklı bir şekilde kucağınıza almak nasip olur.Komşumuz da sizin gibi ikiz tüp bebek sonrası kayıp yaşadı.Şimdi tekrar hamile.Bu seferki tek bebek.13.haftada serklaj oldu ama çok yatmadan 6.aya geldi.Pek iş yapmıyor ama dışarı çıkıyor markete avm ye falan gidiyor.Doktoru da hep yatmana gerek yok ağır iş yapma demiş.Sizin de belki ikiz olduğu için bu durum olmuştur.Bu sefer daha rahat geçer inşallah.Ben de aynı şekilde bir kaybın ardından 13.haftada serklaj oldum.Benim ilki de tek bebekti.Ben pek kalkmıyorum yatarak geçiriyorum.Yemek iş güç yapmıyorum.Dışarı çıkmıyorum sadece ev oturmalarına gidiyorum arada.Onda da arabayla bırakıp alıyor eşim.Yani neredeyse hep yatiyorum.Doktorum sürekli yatmama gerek olmadığını yarım saatlik yürüyüşler yapabilecegimi söyledi ama ben riske girmek istemiyorum.Çünkü her sey yolundayken birden kısalma ve açılma olabiliyor. 4 ay daha beklerim yeter ki vaktinde ve sağlıklı bir doğum olsun😊
Evet hiç belirti vermeden her an her şey olabiliyor , öyle olmuştu benim daha önce 🙏🏻 sağlıkla gelsin de ben 9 ay yatmaya razıyım ☺️ sağlıkla kucağınıza alın inşallah bebişinizi 🌸

Evet hiç belirti vermeden her an her şey olabiliyor , öyle olmuştu benim daha önce 🙏🏻 sağlıkla gelsin de ben 9 ay yatmaya razıyım ☺️ sağlıkla kucağınıza alın inşallah bebişinizi 🌸
Zaten ilk aylar yatmanız gerekmez belki.Ben serklaja kadar kendimi çok yormadan normal hayatima devam etmiştim.Dışarı çıktım gidecegim yere gittim geldim işimi falan yaptım.Ama boş kaldıkça da her fırsatta uzandım her ihtimale karşı 🙂Zaten bebek daha ağırlaşmamış oluyor ilk aylarda.İnsallah siz de güzel haberler alırsınız.

İyi akşamlar hanımlar
Bebek hareketleriniz nasıl sürekli hareket halinde mi yoksa saatlerce sakinmi
Merhaba canım belli saatlerde hareketleniyor genelde.iki gündür biraz az hareket ediyor ama genelde günde iki defa falan harekleniyor.Yeni uyandığım saatlerde ve akşam 7 9 arası benimki.bazen gün içinde de hareket ettiği oluyor ama rutinimiz iki sefer 🙂 onun dışında hiç hamile değilim gibi kıpırtı bile olmuyor 😅

Merhaba canım belli saatlerde hareketleniyor genelde.iki gündür biraz az hareket ediyor ama genelde günde iki defa falan harekleniyor.Yeni uyandığım saatlerde ve akşam 7 9 arası benimki.bazen gün içinde de hareket ettiği oluyor ama rutinimiz iki sefer 🙂 onun dışında hiç hamile değilim gibi kıpırtı bile olmuyor 😅
Ay rahatladım canım çok sakin diyordum kendime dediğin gibi bazı zamanlarda hiç yok gibi 😂😂😘

Benimki akşam saatlerinde hareketleniyor çok nadiren gündüzleri de vurdugu oluyor sabah uyandığımda bazen yapıyor ama özellikle akşam saatleri hareketliyiz☺️
Ben zannediyorum ki sürekli hareket halinde olacak az hareket edince insan evhamlaniyor sormak istedim aynı benimkide o zaman sorun yok canım😂😂😘

Merhaba kızlar nasılsınız umarım iyisinizdir yine bir soru ile geldim 😬😬
Bebeğin hareketleri vajinamda atıyor resmen sizinkiler nerde atıyor bide benimki en son ultrason da tersti ayakları aşağıda idi

Bebeğin hareketleri vajinamda atıyor resmen sizinkiler nerde atıyor bide benimki en son ultrason da tersti ayakları aşağıda idi
Canım zaten genelde doğuma yakın baş aşağı dönüyorlar galiba.Ben de orada hissediyorum genelde.Ama hem kendi doktorun hem ayrıntılı için gittiğim perinatolog normal olduğunu söyledi.Ayakları oradadır dediler.Ama yine de insan bir tedirgin olmuyor değil.Dedigin gibi çok aşağıda göbek deliğinin 5 parmak aşağısında sezaryen kesimin olduğu yerde hissediyorum.

Canım zaten genelde doğuma yakın baş aşağı dönüyorlar galiba.Ben de orada hissediyorum genelde.Ama hem kendi doktorun hem ayrıntılı için gittiğim perinatolog normal olduğunu söyledi.Ayakları oradadır dediler.Ama yine de insan bir tedirgin olmuyor değil.Dedigin gibi çok aşağıda göbek deliğinin 5 parmak aşağısında sezaryen kesimin olduğu yerde hissediyorum.
İnşallah canım normaldir vallahi korkudan yastık koydum altıma eğimli olsun diye çok afedersin tüy başlayan yerden varya oralarda çok tekmeliyor bugün mecburiyetten dışarı çıktım attığım adımlar bile sınırlıydı yinede korkuyorum bir 5-6 hafta gecseydi daha biraz korkmazdim artık

İnşallah canım normaldir vallahi korkudan yastık koydum altıma eğimli olsun diye çok afedersin tüy başlayan yerden varya oralarda çok tekmeliyor bugün mecburiyetten dışarı çıktım attığım adımlar bile sınırlıydı yinede korkuyorum bir 5-6 hafta gecseydi daha biraz korkmazdim artık
😅 ay ben de kendimce böyle yöntemler deniyorum.Doktorum normal demesine rağmen çok aşağıda hissettiğim zamanlar hemen altıma yastık koyup sırt üstü yatiyorum.Büyük ihtimalle hiçbir faydası da yoktur diye düşünüyorum ama psikolojik olarak mı rahatlıyorum bilmiyorum😄 annelik biraz da delilik galiba 😄😄

😅 ay ben de kendimce böyle yöntemler deniyorum.Doktorum normal demesine rağmen çok aşağıda hissettiğim zamanlar hemen altıma yastık koyup sırt üstü yatiyorum.Büyük ihtimalle hiçbir faydası da yoktur diye düşünüyorum ama psikolojik olarak mı rahatlıyorum bilmiyorum😄 annelik biraz da delilik galiba 😄😄
Vallahi napim kız o aklıma geldi hemen 😂😂ama en azından tekmelemeyi bırakıyor o dakika ☺️kendime 2 saatte bir 10 dk lik kalkma izni veriyorum 😬😬

Bana da oluyor o zaman zaman gerçekten insan tedirgin oluyor doktoruma sormuştum o da bana dedi ki ayakları o taraftadır🙈

X