Rahim ağzı yetmezliği

Rabis19

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2021
12
3
29
4 ay önce rahim ağzı yetmezliği sebebiyle 19 haftalık bebeğimi kaybettim diğer gebelikte dikiş gerekiyor dendi sürekli bir doktor arayışındayım izmirde olup bu dikişi attıran arkadaşlar varsa dr önerir misiniz?

Geçmiş olsun mesajınızı yeni gördüm bir daha hamile kalırsanız perinatolog takibinde olmanızı öneririm ben serklajlıyım ikinci gebelik

Geçmiş olsun mesajınızı yeni gördüm bir daha hamile kalırsanız perinatolog takibinde olmanızı öneririm ben serklajlıyım ikinci gebelikteşe

Geçmiş olsun mesajınızı yeni gördüm bir daha hamile kalırsanız perinatolog takibinde olmanızı öneririm ben serklajlıyım ikinci gebelik
Teşekkür ederim evet biliyorum ama doktor arayışındayım. Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Rahatsız etmek istemem ama biraz süreçten hamileliğinizden bahseder misiniz nasıl bir süreç bekliyor
7 haftalıkken öğrendim hemen progestan fitile başladım 12.haftada perinatolog takiplerim başladı rahim ağzı ölçüldü 15 günde bir... 21.haftada dikişim atıldı şuan 34 hafta olduk.. Sizin kayıp olduğu için hamile kalınca 13. 14. Haftalarda dikişiniz atılmalı bence benim ilk gebeliğim de serklajla şükür sağ salim kucagıma almıştım

Çok şükür çok saolun Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin

Çok şükür çok saolun Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin
Amin çok sağol inşallah sende tekrardan hamile kalır sağlıkla kucağına alırsın.

Dr. İsimleri geldi

İzmir'de Seçil Karaca KURTULMUŞ
Aydın'da Prof. Alper TANRIVERDİ

Merhaba bende Haziran 27de 22 haftalık bebeğimi kaybettim bugün 1 ay oldu yeni yeni alismaya çalışıyorum yakın zamanda perinotoljiye gitcem bakalım ne dicek. Benim 22. Haftada hafif sızıntı oldu gün içinde çok az kasık ağrısı vardı ama öyle dayanilmicak gibi değildi gün sonunda 10 saat sonra falan sancılarım baya oldu hastaneye gittik onun öncesinde hafif pembe bı akıntı oldu 4 cm açılmaz vardı normal doğum yaptım bebek yarım saat yaşadı. Bana rahim ağzı yetmezliği olabilir dediler bu haftada doğan bebekler rahim ağzı kısalması ndan doğarmis ama rahim ağzı yetmezliği nde bukadar sancı beklemiyoruz dediler enfeksiyon olabilir dediler tam çözemedik ama büyük ihtimalle rahim ağzı yetmezliği bunun teşhisi hamile kalmadan konulamiyor sanırım sizin daha önce olmus neler yaptınız nasıl bir yol izlediniz biraz bilgi verirseniz sevinirim

Merhaba başınız saolsun Rabbim sabır versin. Gebelik öncesi ölçüm ile belli oluyor rahim ağzı yetmezliği benimde hemen hemen aynı oldu bana da ne olduğu belli değil dediler 3 doktora gittim ölçümle netleşti hatta daa 2 hafta önce gittim doktora son ölçüm orda yapıldı kesin dediler yalnız bunu devlet hastanesi yapmıyor açılma olmasını bekliyor çoğu özel doktor da aynısını yapıyor bilginiz olsun

Teşekkür ederim hamilelik öncesi de anlaşılıyor yani bunu bilmem iyi oldu yani doktor tam tanı koyabiliyor peki normal muayene gibimi oluyor. Bide ekstra testler yapildimi size. Bende iyi peronotoloji doktoru buldum 13 Ağustos'ta gidicem bugünde sanırım adet oldum olcam 31. Gün ama olmam normalmi adet siz daha tecrübeli benden önde gidiyorsunuz korunmayı nezaman bıraktınız bana 3 ay dediler ama adet bitimi korunmucam zaten hemen olcakmi onuda bilmiyorum anlicaniz kafam karışık bazen işin içinden cikqmiyorum

Ölçüm aleti var muayne sırasında onla bakılıyor muayene alttan yapılıyor sadece hormon testleri yapıldı bana şuan rahim ağzı yaram var yarın lazer vericekler yarayı kurutmak için ben tam 1 ay sonra adet oldum bi sıkıntım olmadı inşallah sizde de olmaz. Bana 4 5 ay korun dediler ben 8.ayımı doldurdum hala korunuyorum hala korkularım gitmiş değil açıkçası. Bence 3 ay korun rahmin kendini toparlasın atlattığın kolay bir şey değil muayneni ol özellikle doktorunu iyi seç ben 4 hastane gezdim bir çok doktorla görüştüm ama içime sinen olmamıştı şuan ki doktorumdan memnunum tabi nolacağını bilemeyiz inşallah tekrar yaşamayız o acıyı

Geçmiş olsun rahim ağzında yara neden oluştu inşallah hemen duzelirsin. İstanbul'dayım ben Melih güven atahan diye bir doktoru araştırdım alanında iyi diye duydum ona gidicem içime dönmezse Eray çalışkan var ona gidicem bakalım hayırlısı olsun yinede bende nedense hemen hamile kalmayı istiyorum sanki bu acı öyle diner ama bi yandan da korkularım var çok zormuş Allah kimseye yaşatmasın böyle acı

Amin gerçekten çok zor çok teşekkür ederim sende aksatma sakın kontrole git devamlı doktoruna rahminin durumunu sor eğer toparlanmış derse herşeyin normalse korunmayı bırakırsın ama sakın hadi brakaym diyip brakma yani malum biz kadınların bu kadın hastalıklarından başı malesef kurtulmuyor

Birde 12.haftada mutlaka dikiş şart sakın bunu unutma açılmayı beklicez ölçüm yapıcaz diyen doktorla hiç uğraşma çünkü kese bebek büyüdükçe riskye büyüyor

Birde 12.haftada mutlaka dikiş şart sakın bunu unutma açılmayı beklicez ölçüm yapıcaz diyen doktorla hiç uğraşma çünkü kese bebek büyüdükçe riskye büyüyor
Evet bende ondan korkuyorum olduda kaldım hamile baktı dediki gerek yok dikişe zaten bu olay 1 günde gerçekleşen bişey o yüzden risk olsada olmasa da o dikisi atabilecek bir doktor lazım onun dışında tekrardan aynı şeyleri yaşatacak doktor istemiyorum benim hamileliğimde rahim ve etrafi çok ağrıyordu sizde de varmiydi doktorum tenezul edip bkmdi bile magnezyumu dayayıp durdu artık 22 haftaya yakın pantalon giyip çıkaramiyordum o yüzden bize hamile kalınca rahim uzun bile olsa bu dikişi atcak doktor lazım size kesin atcaz dediler ozaman

Evet bnm doktorum 11. Haftanın sonunda atıcak biz tedbirimizi alalım yaşananlar çok zor çnkü bnm çok ağrım olmuyordu son gün aşırı ağrı oldu onun için gittim doktora ztn kaybettim bebeğimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…