Rahim ağzı yetmezliği

bu süreçte psikolojik olarak nasıldınız
Sürekli akıntım nasıl, kanamam var mı diye kontrol ediyordum. Evde olduğum için biraz daha rahattım. Çalışıyor olsam çok gergin olurdum. Tatile falan gitmek istemedim. 21. Haftayı kendime sınır belirlemiştim. O haftayı geçince çok rahatladım. Ama sürekli bir sorun olacak mı hissi oluyor tabi ki.

Sürekli akıntım nasıl, kanamam var mı diye kontrol ediyordum. Evde olduğum için biraz daha rahattım. Çalışıyor olsam çok gergin olurdum. Tatile falan gitmek istemedim. 21. Haftayı kendime sınır belirlemiştim. O haftayı geçince çok rahatladım. Ama sürekli bir sorun olacak mı hissi oluyor tabi ki.
teşekkürler yanıtlarınız için bende neler yaşayacağımı öngörmeye çalışıyorum

Selamlar, kayıplarınız için çok üzgünüm. Benim rahim ağzı ölçümü yapılmadı. Ama çift rahim tanısı kondu ve erken doğum riski var dendi. 9+0 dayım bugün. Ben de direkt iyi bir riskli gebelik uzmanı buldum. Çarşamba günü muayeneye gideceğim. Rahim ağzı iyi olsa bile serklaj yapmayı düşünüyordum ve burada yazanlardan anladığım da o oldu. Bir gün içinde bile açılma oluyormuş. Durduk yere genel anestezi alıp operasyon geçirmek istemiyorum ama her an ışığımı kaybetme korkusuyla yaşayacağıma serklaj yapayım diyorum. Riskleri çok düşükmüş sanırım.

Enfeksiyon veya Rahim ağzı yetmezliği diyorlar sizde de rahim ağzı yetmezliği olabilir 3. Gebelikte dikiş önerdiler mi?
Bu enfeksiyon nedir kandaki enfeksiyon mu idrar yolu enfeksiyonu mu benimde 15.haftam ilk gebeliğim servikal 34-36 arasi kisalip uzuyor doktor ölcun iyi diyorda neye gore iyi bilmiyorum daha bu kadar kucukken bebek erken haftada 34 dusuyor ölcüm hemde 12.haftaya kadar fitil, kalcadan ve karindan progestan almama rağmen, hala devam ediyorum fitile

Bu enfeksiyon nedir kandaki enfeksiyon mu idrar yolu enfeksiyonu mu benimde 15.haftam ilk gebeliğim servikal 34-36 arasi kisalip uzuyor doktor ölcun iyi diyorda neye gore iyi bilmiyorum daha bu kadar kucukken bebek erken haftada 34 dusuyor ölcüm hemde 12.haftaya kadar fitil, kalcadan ve karindan progestan almama rağmen, hala devam ediyorum fitile
Rahim içi veya bebeğin suyunda oluyor sanırım. Kanama istenmez gebelikte mesela, enfeksiyona sebep olabiliyor. İdrar yolu enfeksiyonu da rahme sıçrıyor sanırım.
İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.

X