Rahim Kalınlaşması ve Kist

istanbulelcisigg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2022
13
5
24
Kızlar Merhaba, geçen gün 35 gündür adet olmuyorum diye doktora gittim. adetlerim son 6 aydır çok düzensizdi. 6 aylık evliyim. doktor ultrasonla baktı ve rahmimde kalınlaşma olduğunu ve sağ yumurtalığımda 2 cm kist olduğunu söyledi ve kan testi istedi. hala adet olmadım 38 gün bitti. kalınlaşma ve kistin sebeplerini ve ne olduğunu vs sorduğumda açıklamadı. konu hakkında bilgisi olan var mı? 33te hamilelik testi yaptım negatif çıktı, tekrar yapmalı mıyım, kan sonucunu mu beklemeliyim? başka doktora gitmek istiyorum ama bayramdan sonrasına alabildim randevu. Kötü bir rahatsızlığın habercisi mi yoksa ikisi

Kızlar Merhaba, geçen gün 35 gündür adet olmuyorum diye doktora gittim. adetlerim son 6 aydır çok düzensizdi. 6 aylık evliyim. doktor ultrasonla baktı ve rahmimde kalınlaşma olduğunda ve sağ yumurtalığımda 2 cm kist olduğunu söyledi ve kan testi istedi. hala adet olmadım 38 gün bitti. kalınlaşma ve kistin, sebeplerini ve ne olduğunu vs sorduğumda açıklamadı. konu hakkında bilgisi olan var mı? 33te hamilelik testi yaptım negatif çıktı, tekrar yapmalı mıyım, kan sonucunu mu beklemeliyim? başka doktora gitmek istiyorum ama bayramdan sonrasına alabildim randevu. Kötü bir rahatsızlığın habercisi mi yoksa ikisi
Bana rahim iç duvarı kalınlaşmış, bir de miyom var gebe kalamazsın demişti 3 dr, biri doç idi hatta. Meğer kist dediği bebekmiş. O yüzden mutlaka başka bir hastaneye de git derim...

Devlet Hastanesinde oldu bu olay, ünlü bir devlet hastanesinde 3 dr aynı anda bakmıştı

Bana ameliyat olman lazım dediler ameliyat süreci başladı, tam tarih alıcam sürekli engeller çıktı. Ben de o sinirle gidip gebelik testi yaptım evde ve pozitif çıktı...
Kan testiyle hiç mi fark etmediler ya? bir de gebelik testini ne zaman yaptınız kaç gün sonra. bende tekrar mı yapsam diyorum ama

Kan testiyle hiç mi fark etmediler ya? bir de gebelik testini ne zaman yaptınız kaç gün sonra. bende tekrar mı yapsam diyorum ama
Kan testi yapmadılar bana gebelik var mı diye sordu ben de bilmediğim için yok dedim meğer varmış. 8 gün boyunca ameliyat tarihi alabilmek için uğraştım sonunda tepem attı gittim evde test yaptım öyle ortaya çıktı

Kan testi yapmadılar bana gebelik var mı diye sordu ben de bilmediğim için yok dedim meğer varmış. 8 gün boyunca ameliyat tarihi alabilmek için uğraştım sonunda tepem attı gittim evde test yaptım öyle ortaya çıktı
Gebelik beklediğim bir durum değildi aslında duyunca olma ihtimaline üzüldüm. kan sonuçları da hala çıkmadı tekrar test alıp yapıcam bugün :KK43:

Evliligmin basinda ayni skntilarla bogustum halada öyle sekerden uzak dur kist onla besleniyor ve polikistik over olman büyük ihtimal rahim kalinlasmasi var ise ya adet ile atacaksiniz yada orda gecikcek yine adet dogum kontrol ile eritiliyor benim yumruk kadar miyom kistim vardi sekerden uzak durarak eridi. Bide dogum kontrol hapi esliginde

Evliligmin basinda ayni skntilarla bogustum halada öyle sekerden uzak dur kist onla besleniyor ve polikistik over olman büyük ihtimal rahim kalinlasmasi var ise ya adet ile atacaksiniz yada orda gecikcek yine adet dogum kontrol ile eritiliyor benim yumruk kadar miyom kistim vardi sekerden uzak durarak eridi. Bide dogum kontrol hapi esliginde
hmm öyle de bir risk var demekki

Gebelik beklediğim bir durum değildi aslında duyunca olma ihtimaline üzüldüm. kan sonuçları da hala çıkmadı tekrar test alıp yapıcam bugün :KK43:
Öyle mi, ben siz bebek istiyorsunuz sanmıştım. Hakkınızda hayırlısı olsun

Amin sağolun, negatif çıktı testim. yarın doktorda durumumu öğrenmiş olurum sanırım. 38. günümdeyim pozitif çıkardı herhalde dimi eğer hamile olsaydım?
Çoktan çıkardı kese bile görünürdü. Hormonal bir durum var belli ki geçmiş olsun

X