Rahimde perde ve histereskopi

Benim de öyleydi. Doktorunuz çok önemli. Boşu boşuna operasyon geçirmiş olmayın. Bu sebepten ben bir tane fazladan operasyon geçirmek zorunda kaldım. Son operasyondan 8 ay sonra hamile kaldım ve şu an için 5 aylık sağlıklı bir gebeliğim var. Büyütecek bişey yokmuş yeter ki doktorunuz iyi olsun. Aklınıza takılan birşey olursa cevaplayabilirim. Geçmiş olsun
Doktorunuz kimdi?

Selam arkadaşım ben 4 nisanda laparoskopi oldum doktorum muhteşemmmm başta çok gözümde büyüttüm stres oldum ama hiç düşündüğüm gibi olmadı 1 gün hastanede yattım 3-4 gün sonrada toparlandım zaten. doktor çok önemli. şişli kolan hastanesi prof.doktor kadir savan
Gebe kaldınız mi?

merhaba ben de tüp bebek yaptıracağım inşallah. sizin durum nedir nasıl gidiyor evreleri yazarsanız çok mutlu olurum
Merhabalar canım çncelikle tedavin hayırlı olsun.
Benim ilk denemem malesef negatif oldu. Şimdi 2.denemeye hazırlanıyorum.
Aadetin2 günü doktoruna gidiyorsun muayene gidiyor gerekli testleri yapıyor ve aynı gün iğne ve ilaçlarını yazıyor başlıyorsun iğne ve ilaçlara.
2-3 günde bir kontrole çağırıp yumurtalarının sayısına ve büyüklüğüne geliyor. Yumurtaların istenilen büyüklüğe geldiği zaman opu (yumurta toplama) için gün veriyorlar sana. Benim adetin 13. gününe denk gelmişti toplama işlemi.
Yumurtalarının toplandığı gün eşinden de sperm örneği alıyorlar. Sonra toplanın embriyoları takip ediyorlar. Taze transferde nasıl oluyor bilmiyorum tam ama sanırım 1 hafta içerisinde transferi yapıyorlar. Dondurulmuşta da embriyolarını donduruyolar ve 1-2 ay sonra doktor nezaman uygun görürse ozaman transfer ediyorlar.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Merhabalar canım çncelikle tedavin hayırlı olsun.
Benim ilk denemem malesef negatif oldu. Şimdi 2.denemeye hazırlanıyorum.
Aadetin2 günü doktoruna gidiyorsun muayene gidiyor gerekli testleri yapıyor ve aynı gün iğne ve ilaçlarını yazıyor başlıyorsun iğne ve ilaçlara.
2-3 günde bir kontrole çağırıp yumurtalarının sayısına ve büyüklüğüne geliyor. Yumurtaların istenilen büyüklüğe geldiği zaman opu (yumurta toplama) için gün veriyorlar sana. Benim adetin 13. gününe denk gelmişti toplama işlemi.
Yumurtalarının toplandığı gün eşinden de sperm örneği alıyorlar. Sonra toplanın embriyoları takip ediyorlar. Taze transferde nasıl oluyor bilmiyorum tam ama sanırım 1 hafta içerisinde transferi yapıyorlar. Dondurulmuşta da embriyolarını donduruyolar ve 1-2 ay sonra doktor nezaman uygun görürse ozaman transfer ediyorlar.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çok teşekkür ederim canim yazdıkların için. Çok üzüldüm insallah ikincisi tutar canim. Ben de başlıycam insallah. Benim de dondurulmuş koyulcak. Özelde yaptırıyorum doktor 2 adet transfer yapcani söyledi. Senin kaç transerin yapılmıştı canim. 2 tane olunca tutma ihtimali artiyomus. Benim yaş 28 insallah hepimiz için hayırlısı olur

Çok teşekkür ederim canim yazdıkların için. Çok üzüldüm insallah ikincisi tutar canim. Ben de başlıycam insallah. Benim de dondurulmuş koyulcak. Özelde yaptırıyorum doktor 2 adet transfer yapcani söyledi. Senin kaç transerin yapılmıştı canim. 2 tane olunca tutma ihtimali artiyomus. Benim yaş 28 insallah hepimiz için hayırlısı olur
Canım inşallah ilk tedavinde tutar seninde ve sağlıkla kucağına alırsın. Benimde 2 tane embriyo koyulmuştu bende özelde yaptırmıştım

Merhaba arkadaşlar, ben de Memorial şişli hastenesinde tüp bebek tedavisine başladım.
Ama dr um rahim filmim de rahmin üst kımsında çökme gördü biraz, embriyorları donduralım istersen önce histeroskopi ile rahimde düzeltme yapalım dedi
Ama ben korkuyorum çok, günlerdir uyku girmiyor gözüme
Daha ilk denemem olacak, bu gibi durumlarda erken doğum riski olabiliyormuş sanırım
Aranızda böyle bir durum yaşayan varsa, tecrübelerini paylaşabilir mi?
Merhaba semra hocadan memnun kaldiniz mi ameliyat ve tup bebek tedavisinde bende 2.kez histeroskopi ve laporasokopi olacam kendisinde temmuz ayinda bende bikornuat uterusum rahim üzerinde de çökme var elimden geleni yapacam dedi korkuyorum bu risklide

X