Ramazan Bayram - Kuzey Ege Turu

MasterTur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
1.660
0


Şeker Bayramı - Kuzey Ege Turu ( 4 Gün, 3 Gece Konaklamalı)

Gezilecek Yerler: Balıkesir - Cunda Adası - Taksiyarhis Kilisesi- Şeytan Sofrası - Bozcaada - Rüzgâr Gülleri - Ayazma Plajı - Mermer Burnu - Göztepe - Su Altı Müzesi - Ceneviz Kalesi - Kaz Dağları - Assos - Behram Kale - Athena Tapınağı

Tur Programı

YAŞADIĞIN TOPRAKLAR DAHı OLSA, GıDEMEDıĞıN HıÇBıR YER SENıN DEĞıLDıR
- Assos’un engin sessizliğinde ki huzur ile tanışıp, Bozcaada’da kendinizi mutlu hissetmek için ne kadar çok sebebiniz olduğunu göreceksiniz. Ayvalık sokaklarını oluşturan Kiliseler, Camiiler ve Manastırlar arasında gezinirken, zamanın boşa harcanmaz kıymetini hissedeceksiniz.

1.Gün CUMA: ıSTANBUL - BALIKESıR - AYVALIK
- Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00 Bakırköy Regata Otoparkı – 22:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü – 23:00 Eski Salı Pazarı Otoparkından alarak,lüks otobüsümüz ve sınırsız Turon9 ikramları ile Bursa-Balıkesir güzergâhını takiben Ayvalık’a hareket ediyoruz.

2.Gün CUMARTESı: AYVALIK - CUNDA ADASI
- Sabah saatlerinde Ayvalık’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra Dünyada Alp'lerden sonra oksijen oranı en yüksek ikinci yeri olan Kuzey Egemizde, önce Cunda (Alibey) Adası’nı gezerek turumuza başlıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi ve Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Tekne Turuna çıkıyoruz (tekne turu -1). Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, ıncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koyu tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina-sardalye (sınırsız) ve salata’dan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Tekne turumuzun ardından Göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Günbatımı sonrasında otelimize dönüyoruz. Beraberce yiyeceğimiz akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.

3.Gün PAZAR: AYVALIK - BOZCAADA
- Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli ıskelesi’ne varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. ınanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada Rüzgâr Gülleri’ni, Ayazma Plajı’nı, Mermer Burnu’nu görüp, Göztepe’den panaromik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesi’ni gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz Balık Restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz (ekstra). Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajında denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp Feribota binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen konuklarımızla Ayvalık Musiki Derneğinin sahne aldığı Türk Sanat Müziğinin en güzel ve eğlenceli örneklerini dinleyeceğimiz Çadır Restaurant’a (ekstra) eğlenmeye gidiyoruz.

4.Gün PAZARTESı: KAZDAĞI JEEP SAFARı (EKSTRA)
- Kahvaltı sonrası misafirlerimiz günü deniz ve güneşle baş başa geçiriyorlar. Dileyen konuklarımız (ekstra) Altınoluk’ta bizi bekleyen jeeplerimize binerek Dünya'nın 2.büyük oksijen deposu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olan Kaz Dağlarını gezeceğiz. Avcılar Köyü, Delidere, Ağlayan Çam, Şahin deresi Kanyonu, Türkmen Pınarı, Cennet Gölü, Ayı Kapıları ve Çoban Merası gezilerini kapsayan doğa ile içi içe geçirilmiş bir günün ardından biraz hayranlık, biraz şaşkınlık ve büyük bir keyif ile otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından Ayvalık ve Cunda’yı birde denizden fotoğraflayabilmek için Mehtap Turuna çıkıyoruz (tekne turu -2).

5.Gün SALI: AYVALIK - ASSOS - ÇANAKKALE – ıSTANBUL
- Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Edremit ve Akçay’da yapacağımız panoramik gezilerin ardından Assos’ a hareket ediyoruz. Burada Athena Tapınağı, 3 km. uzunluğundaki Surları, Kral Mezarları, Agora, Tiyatro ve Assos ıskelesini geziyoruz. Burada verilen dinlenme molası sonrasında Çanakkleye hareket ederek Çimenlik Kalesini geziyoruz.Gezimizin ardından öğle yemeğimizi (ekstra) alarak, yeni Truva atını resimleyip feribot ile Eceabat'a geçerek ıstanbul'a hareket ediyoruz. Geç saatlerde ıstanbul' ulaşıp sizleri iniş noktalarımıza bırakarak, başka bir Turon9 gezisinde buluşmak ümidi ile sizlerle vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETıNE DAHıL OLAN HıZMETLER
*Bölgede 3 gece Y.P konaklama
*Lüks otobüslerle ulaşım
*Lunch-Box
*Sınırsız Turon9 ikramları
*Programda yer alan tüm çevre gezileri
*Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde gezi
*Türsab seyahat sigortası

TUR ÜCRETıNE DAHıL OLMAYAN HıZMETLER
*Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm geziler ve eğlenceler
*Tur programı boyunca yapılacak özel harcamalar
*Tüm öğle yemekleri
*Tüm öğle yemeklerinde alınacak içecekler
*Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
*Tüm tekne gezileri

GENEL ŞARTLAR
*Hizmet bedeli, Rehberlik ücretleri + otopark + tekne turları + müze ve ören yerleri giriş ücretlerini kapsar.
*Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 3 adet Tekne Turu + Rehberlik hizmeti + Otoparklar Toplam: 110 TL olup misafirlerimize aittir. Müze kartı olanlar Toplam: 90TL öder.
*17 Yaş altı, 65 Yaş üstü, Sarı Basın Kartı ve Gazi kimlik kartı yanında olanlar Toplam: 90TL öder.
*Hizmet bedelleri ücretleri ofislerimizde belgekarşılığında toplanır.
*Tura iştirak eden her misafir bu ücreti ödemekle yükümlüdür Turumuz 1 gecesi yolda geçmek kaydı ile 4 gece 5 gündür. Otel konaklaması 3 gecedir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
*0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
* Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.
*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimiz tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turon9 sorumlu değildir.
*Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Turon9’un sorumluluğu yoktur.
*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
*Tur programına rezervasyon yaptıran misafirlerimizin sayısı, otobüs kaldırabilecek sayıya ulaşmadığı takdirde, tur programı, midibuslar ile yapılır. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur.
*Böyle bir durumda Turon9 misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
*En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

*BÜTÜN FıYATLARIMIZA KDV DÂHıLDıR


KONAKLAMA
Etap Altınel Ayvalık Otel


Şeker Bayramı - Kuzey Ege Turu
4 Gün, 3 Gece Konaklama Fiyatı:
299,00 TL


Detaylı Bilgi ve Rezervasyon Tatil Hattı: 0216 550 19 19
Turon9.com

Saygılarımızla
Tur on9 Ailesi
 
Son düzenleme:
X