Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Bence şekerpare senin yaptığın gibi daha güzel oluyo.bazı yerler hafif kuru olacak.hafif ama.Hira tatlısıda geçen yaptım ben hamur olmadı ama çokta çıtırlçıtır değildi ama severek yedik
Vallq bilmem begenemedim ben canim sekerparenin heryeri islak olmasini istedim. Denemicem daha da küstüm😀 pek serbetli tatli sevmem zaten de canm istedigi oluyo bazen

Evet canım en önemli püf noktası:KK66:Fırından çıkar çıkmaz şerbet dökülecek:)
Kanima giriyosun bozucam yeminimi deniycem bidaha 🤣🤣🤣 revani icin de mi ayni yapiyorsun hashasli revanim de cok hamur kaliyo mesela ben sutlu tatlilarda ustayim ama fekat serbetleri yapamiyorum sanirim

Kanima giriyosun bozucam yeminimi deniycem bidaha 🤣🤣🤣 revani icin de mi ayni yapiyorsun hashasli revanim de cok hamur kaliyo mesela ben sutlu tatlilarda ustayim ama fekat serbetleri yapamiyorum sanirim
Canım ozaman şekerparenin hamurunu biraz daha ince yap.

sahur da yemesi kolay diye krep istediler benim velet yedi gitti az sonra babasını kaldırıcam o da yesin ezan bir okunsun , un torbası gibi yığılıp horul horul yatacammmmmmmmmmmm :rolleyes:
hepinize hayırlı sahurlar kızlar yarına mutlu uyanmanız dileğiyle....

Bu senenin en kötü sahurunu geçirdim.
Hazır yufkadan gözleme yaptım kendime. Kk yüzünden nasıl oyalandıysam vakti fark edemedim. İmsağa 10 dk kalmış. O gözlemeyi ağzımı yaka yaka sıcacık yemek zorunda kaldım. Sıcağıyla taş gibi oturdu mideme :-) senin neyine gözleme :sinirli: her gece haşlanmış yumurtamı yiyip yatıyordum ne güzel. Midemin şişliğinden şimdide uyuyamıyorum :)

Gunaydıın
2 gun yemek yapmadım güzeldi ama bitti:)
İftara
tel şehriyeli soğan çorbası(tamamen uydurmasyon:)
Patates püresi yatağında lö tavuk saç tava:)
Salata
Aksam kadayıf dolması yaptım.
Serbette cok bekletmişim içi hafiif yumuşak olmuş ama yedik
2 tane kaldı.
Sahura
Domatesli makara,haslama yumurta,kahvaltılık.
Hayırlı iftarlar:KK52:

Gunaydin hanimlar. Ne guzel yagmurlu bir sabaha uyandik bugun. Cok sukur ramazani serin geciriyoruz bu yil. Ama hava degisiminden midir nedir sicak gunlere gore daha cok zorlandim ben bu yil.

Bugun sahurda yediklerimiz:

Kofte
Patates kizartmasi
Domates salatalik sogus
Sodali borek
Esime cay ve yoğurt
Bana soda

IIftara nasipse:

Tarhana corbasi
Etli kuru fasulye (Dunden)
Sebzeli bulgur pilavi
Yogurt

Tatli yapar miyim bilmiyorum. Yaparsam da hira tatlisina dondurmem umarim :KK70: Yani en azindan daha once yapmadigim bir tatli denemem.

Günaydın hatunlar dünki iftarda mercimek çorbası, mantı, köz patlıcan salatası vardı, Ben sahurda yemediğim için sahur da bişey yapmıyorum.
Bugünki iftar menümüzde de kıymalı nohut yemeği , şehriyeli pirinç pilavı salata ayran var :)

Kızlar bende bugün
İşkembe çorbası(kayınvalidem temizlenmiş verdi)
Yaprak sarma(dün gece oturdum sardım bi tencere:)))
Dunden biraz kabak yemeği.
Salata
Tatlı olarakta böyle ağlayan pasta gibi ıslak kek gibi bişeyler canım istiyo ama karar veremedim ıslak kek yapıp üstüne orman meyve sosu dökmeyi düşünüyorum güzel olur gibi geliyor :dondurma:

X