Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Canim trilece benmde favorimdir cok yaparim keske yapmasamda yemesek amma neyse bugunku menum
Onceki gunden.hala corbam var sutlu tel sehriye dun aksamda evde yiyemedik gprumcem bizi iftara goturdu sag olsun dun firinda kiymali dolma biber yapmistim oda bugune kaldi bugun de izmir kofte ve pirinc pilavi yapicam esimde iftar sonrasi cikariz kizi dolastiririz donuste tatli ismarlarim size dedi tatli yapmayacagim .herkese hayirli iftarlar . Ramazanimiz gidiyor bitiyor arkadaslar Allah hepimizin gpnlundekileri hayreylesin hayirlisiyla bizlere nasibeylesin...

Canım arkadaşlarım bir diş ağrısıyla geldim,sormayın.:KK3:
Dün iftar sonrası kanal yapıldı,şükür,ama ağrılarım devam ediyor.
Yatsam uyusam akşama dek ne güzel olurdu.:uykucu:

Sahura zor da olsa uyanabildik çok şükür.
Zorlaya zorlaya yemeye çalıştım,su bile değince acıyor ama ilaçlarım var,kalkmayınca iyi olmuyor benim için.
Sahurda pideciklerin arasına kaşar koyup tost makinasında ısıttık.:KK28:
1 yumurta
çeyrek salatalık
yarım bardak limonata.:sampiyon:

Akşam iftar menümüz az çok belirlendi.
Canım kocam karpuz almış,az önce inşallah tatlıdır,kaç gündür nasıl canım istiyordu.:KK31: Bu dişle nasıl yiyecem çok merak ediyorum ya neyse... :KK64:
Dünden kalan köfteleri beğendili köfte yapacaz.:hamarat:
Karpuz
Bir de kocamın canı yaş pasta istemiş,gelirken getirecekmiş,çikolatalı yaş pasta. :KK72:
Biraz karışık menü oldu amma olsun.

Hepimizin ellerine kollarına sağlık. :KK74:
Allahım hepimizin dualarını,oruçlarını,ibadetlerini kabul etsin,gönlümüzdeki duaları gerçek kılsın inşallah. :KK68:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK60:
Cook geçmiş olsunnn
:dua:

Canım arkadaşlarım bende oruç yok,malum :olamaz: sebeplerden,inşallah arife günü tutmak nasip olur diyerek bugüne başlıyorum.

İftar menümüzde
Dün geceden pişirdiğimiz yayla çorbası. Hala ayarını tutturamıyorum,kesiliyor hemen yoğurt.:KK11:
Mantarlı tavuk sote. :KK52:
Pirin pilavı ve yoğurt. Bu benim zavallı dişim için. Ne yemek yiyebiliyorum ne su içebiliyorum. Çok zorladı beni bu diş çoooook!:KK42: sol gözümden devamlı yaş akıyor....
Karpuz. Ben nasıl yiyeceksem? :63:

Allahım dermansız dert vermesin inşallah. Zor oluyor hastalıkla,ağrıyla,acıyla uğraşmak. Allahım beterinden saklasın inşallah. :KK54:

Hepimizin ellerine,kollarına sağlık. :KK74:
Allahım sağlığımıza ve huzurumuza bereket versin inşallah. :KK68:
Allahım olmayanlara da versin inşallah. :KK60:

Evet kızlar ramazan bitiyor artık malesef.benim son 2 gün evdeki menüm.Allah nasip ederse cumartesi yola çıkacaz memleketimize gidecez.yarın akşama da eşim görevden gelecek.5 gündür çocuklarla yanlız sahur ve oruç tutuyorum.bugün öğlen çocuklara
hazır çiğ köfte aldım.makarna da haşpamıştım. Ketçap sıkıp yediler.akşama ise fellah köftesi yapacam.üstü maydonozlu.yanına ayran.peynir tatlısı ve dondurma.hayırlı :kk77: iftarlar

Bugün misafirim var
İftar menüm
Lebeniye çorbası
Kremalı,tavuklu mantar (güveç kaplarda)
Tereyağlı,şehriyeli bulgur pilavı
Baharatlı elma dilim patates
Yaprak sarma
Ispanaklı,peynirli börek
Kaşık Salata (eşimden)
Tatlımız-sekerpare

Bugün ki menüm bu kadar kızlar,Ramazan'ın sonuna geldik ya yavaştan, hüzünlüyüm bugün ya, artık arefeye kadar bu hüzün üstümden gitmez
Ama hayırlısı inşallah herseyin🤗
Hayırlı iftarlar hanımlar...❤️

Çok çok teşekkür ediyorum canım benim.
Yok be güzelim.
İnan sol gözüm sürekli yaşlı.
Allahım beterinden korusun inşallah da hani ellemeden önce bu kadar acımıyordu ya.
Allah en acilinden hayirli sifa versin insallah. Dis agrisi en kotu agrilardan biri. Ben de bir ara cok cekmistim disten. Insani hayattan sogutuyor.

Allah en acilinden hayirli sifa versin insallah. Dis agrisi en kotu agrilardan biri. Ben de bir ara cok cekmistim disten. Insani hayattan sogutuyor.
Amin canım benim her hastaya acil şifalar olsun inşallah.
Maalesef zorlanıyorum çok.
Ama normalmiş,kanal sonrası böylesi ağrılar.

Herkese merhaba .Menum belli henuz mutfaga giremedim. Oglum yine çıldırıyor. Disten dolayi atesi filan var .
Menüm
*Soslu Tavuk Kanat ve Patates Kizartmasi
*Yesil Salata
*Ayran
*Şekerpare
*Karpuz
Ah canım Miraç!
Demek ki o da dişle ve ateşle uğraşıyor ben gibi.
Allahım ona şifa,sana kolaylık versin inşallah.

Ben geldim!
Ramazanımızın son cuması mübarek olsun. Büyük Allahım gönlümüzden geçen tüm duaları kabul etsin inşallah.:KK36:

Sahurumuz yok maalesef.
İnşallah arife günü oruç tutmak nasip olur.:KK24:

İftarımız da gene aile büyükleriyle beraber.:KK55:
Ramazanımızın son cumasında beraber olalım dedik.
Dışarıda olacaz da ben bu dişle ne yerim ne içerim Allahım bilir.:KK42:

Hepimizin ellerine,kollarına sağlık.:KK60:
Allahım yuvamızın huzurunu ve neşesini arttırsın inşallah. Oruçlarımız ve ibadetlerimiz kabul olsun inşallah.:KK36:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:

Bugün evimde son iftarımız olacak.yarın gidiyoruz.bugün eşimde geliyor
menüm ise
köfte
patates
kola.bugün canım soğuk şeyler istiyo.nihayet burayada yaz geldi.eşime dondurma ve can erik aldırıcam.herkeslere hayırlı iftarlar .Kadir gecemiz hepimize mübarek olsun:KK36:

X