Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Herkese iyi pazarlar .Bugun de annemde iftardayiz .Abimler ve bir kuzenim gelecek cocuklariyla .
Annemin Iftar Menüsü
*Ezogelin Çorbası (Ben yapcam)
*Nohut Yemeği
*Etli Patlıcan Yemeği
*Bulgur Pilavi
*Salata
*Cacik
*Cevizli Baklava (Annecigim bana surpriz olarak yapmış)

Eline sağlık canım menü güzel,baklavayı da becerirsin tabi ki hazır yufkayla çok daha kolay inan hiç kasma yap çık, çok kolay.zaten çıtır oluyor pişince, fazla tereyağı sürersen bu defa da çok koku oluyor buna dikkat et derim,kolay gelsin şimdi den afiyetler olsun🤗👍
Saģol canım teşekürler. Yaptım baklavayı Dediğin gibi zor değilmiş.pişirdim serbeti de döktüm. Kokusu görüntüsü çok güzel inşallah tadıda güzel olur.

Bugün susadım biraz. Cam balkonumu temizledim. Çok büyük balkonum. Evdede yapılacak işler vardı onları hallettim. 2 kişi geldi onlara aparatif bir şeyler hazırladım. Daha kendime iftar yemeği hazırlayamadım. Aklımdada bir şey yok. Ne yiyeceğiz bilmiyorum. Yoruldum susadım. Beni iftara davet etmek isteyen gönüllü var mı acaba :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Bugün susadım biraz. Cam balkonumu temizledim. Çok büyük balkonum. Evdede yapılacak işler vardı onları hallettim. 2 kişi geldi onlara aparatif bir şeyler hazırladım. Daha kendime iftar yemeği hazırlayamadım. Aklımdada bir şey yok. Ne yiyeceğiz bilmiyorum. Yoruldum susadım. Beni iftara davet etmek isteyen gönüllü var mı acaba :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Bayağı işleri halletmişsin canım👍👍
Bize buyur gellll🥰🥰🥰🥰🥰

Bize de gelebilirsin zaten misafirim de var canım 🤗

Bugün benim menüm

Yalancı tarhana çorbası
Besamelli tavuklu krep sarma
Yaprak sarma
Salata-ayran
Tatlımız kadayıf canlar❤
Krep sarma yanık gibi gözükse de değil fazla kızarmış😂

Eklentiler

• IMG_20190519_193357.jpg
    IMG_20190519_193357.jpg
    102,3 KB · Görüntüleme: 57
Herkese merhaba, geciktim bugün menüyü yazmak için, iftarda ne pişirsem bilemedim, pek halimde yoktu, uyduruk yemek, buzluk sağolsun:)
Domates çorbası
Tavuk şinitzel
Patates kızartması
Patlıcan salatası
Yeşil salata
Tatlı yok, misafirden kalan biraz irmikli tatlı var eşime yeter iftardan sonra, ben yemiyorum zaten

Gunaydın hanımlarr
2 gun dısarda iftar saltanatım bitti:)
külkedisi olark mutfağa döndüm:)
İftara;
Karnıyarık
Peynirli börek(dun yapmıstm )
Bir de sahurdan kalan makarnam var,onu makarna salatasına cevircem.
+aYran
Urfalı bi arkadaşım,biz bulgur pilavını sarımsaklı tavuk suyuna ,tavuklu yaparız dedi dun.
Aksm tavuk alıp denicem merak ettim.
Tatlı dondrma
Hayırlı iftarlarr
:kk77:

X