Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Hepimize mutlu haftalar olsun inşallah!:KK3:
İşten güçten anca gelebildim.

Sahurumuz pek zengindi,maşallah.
2 yumurta
3 dilim peynir
3 parça patatesli börek:spor:
1 peynirli poğaça
1 tatlı kurabiye.
Tüm bunları dün canım çekti,ev yapımı olan fırından aldım,kocamla paylaştık.:KK55:
Bana limonata,kocama çay:sampiyon:
Badem,ceviz,fındık
Bol su:temizlik:
Zeytin.

İftara nasipse kayınvalidemdeyiz.:KK31:
Anneciğimi de alıp geçeriz.
Menümüz de ben en sevdiklerim.
Allahım razı olsun kayınvalidemden yemek çok seçtiğimi bildiği için hep sevdiklerimi yapar ya da yaptırır.:KK60:
Tarhana çorbası
Patates,kabak kızartması
Patlıcan közlemesi:KK24:
Lahmacun
Kıymalı ve peynirli pideler
Ayran
Hoşaf:sampiyon:

Tatlıyı da biz alırız,cevizli baklava olabilir,dondurma olabilir,oruç halimle herşeyi canım çekiyor işte.:olamaz:

Hepimizin ellerine,kollarına sağlık.:KK60:
Allahım şu güzel günlerin/gecelerin yüzü suyu hürmetine kalbimizdeki dilekleri kabul etsin inşallah.:KK68:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Bir geldin muhteşemlere boğdun kız :KK48:

Afiyet olsun canım,,,,,
Buranın faydaları hergün yeni birşey öğreniyoruz 🤣🤣🤣
Unlu yeşil fasulye kızartması nasıl oluyor kızzzzzz🤔🤔🤔🤔

Aa biz cok yaparız bunu kiz. Fasulyelerin sadece sap kisimlarini kesip tuzlu suda hasliyoruz. Yumusayinca suzuyoruz. Daha sonra unlayip kizartiyoruz tavada. Cok muhtesem bir sey oluyor 😍

Herkese selam:)))
Dün kardeşimle yazlığa temizliğe gittik, kocalarımızla beraber 4 kişi pertimiz çıktı, kiracı çıktı yazlıktan, bir daha vermeyelim artık kendimiz kullanalım bir de bayram tatiline yetişsin dedik, demez olaydık, pisliğin dibine vurmuş ev, resmen yarısını çöpe attık eşyaların. İftarı kardeşimde kalan yemeklerle yaptık. Bugün ikimizinde totomuz tutmadığından gitmedik yazlığa, yarın kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugün evde kedimi nazladım küstü çünkü dün gündüz yalnız kalınca. Dün ki yemek uyduruk geçince bugün kıyamadım eşime sevdiği yemekleri yaptım, iftar menümüz:

Domates çorbası
Şehzade kebabı
Pilav
Domatesli biber kavurma
Dondurmalı irmik tatlısı

Herkese hayırlı iftarlar

Pidelerim fena olmadi sanki :KK200:

M1Ydy2.jpg

Sahura misafirlerim var. Ben oruç tutmuyorum ama onlarla birlikte yerim, kahvaltı etmemiş olurum. :) Patatesli omlet yapacağım. Klasik kahvaltılıkları çıkarırım, domates salatalık doğrarım. Yeşil zeytin salatası da yapacağım, harika oluyor. Çay da demlerim tamaaaam. :)

X