Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2020)

Ispanaklı böreği çok severim elinize sağlık yarın yufka alıp ben de yapayım inşallah.

Ben de cok severim. Icine biraz lor biraz da beyaz peynir kattim. Bir de nane cok yakisiyor mumkunse taze nane.
Ispanak mevsimi gecmeden bir kez daha ispanak, pirasa, peynir, taze nane karisimi ile yapicam insallah ben de.

hayırlı geceler hanımlar

iftara dünden kalanları bitirdik
sahura parmak börek hazırladım kalkınca kızartırm

yarin akşam iftara daha bir dünya zaman var ne yaparım bilmiyorum 🙈

maşallah subhanallah ben normal yemeklerde zorlanıyorum tantuni bile kendisi yapan varmış helal olsun 👏😍

Ama bu karantina mutfak becerilerime yaradı 😄

İlk evlendiğim senesi düğünden bir ay sonra ramazandı, evlenmeden evvel bir A4 sayfaya 30 günlük menüler yazmıştım çorba salata sulu yemek vs ama gelin görün ki yarısından çoğunu yap(a!)mamıştım 😄 o listeyi atmamış olmayı dilerdim 🤔 belki bir yerlerde duruyordur hakikaten 🙈

Dün gece migrenim tuttu çok hastalandım istifra, avmigran, apranax derken bugün niyetlenemedim.
Dün pazar alışverişi, alınanları yıka, yerleştir. buzluğa bezelye at, evdeki mor lahana bozulmasın diye turşu yap, çilek suyu kaynat, iftara yemek yap derken çok yoruldum sanırım.
Eşim de dün okuldan geldikten sonra evde çalışmak zorunda kaldı, bana yardım etmeye fırsat bulamadı, normalde birlikte yaparız, sağ olsun.
Dünden yoğurtlu dövme çorbamız var.
Yanına etli dolma, çoban salata.
Huysuza makarna.
Eşim ıslak kek yapacak tatlı niyetine, Arda'nın tarifiyle bence en güzel ıslak kek tarifi onunki.
Allah hepimizin sofrasına huzur ve bereket versin, oruçlarınızı kabul etsin inşallah.

Yok degil canım.
Biz fasulyelerin sadece bas kisimlarini kesip bütün olarak tuzlu suda hafif yumusayana kadar hasliyoruz. Daha sonra una bulayip kizartiyoruz. Yemeginden daha cok seviyorum bu sekilde 😍
ah peki tamam şimdi anladım 😍🙈
biz Trabzonluyuz annem de yapardı çok tava derler bizde adına mesela fasülye tavası afiyet şifa olsun inşallah 😊

X