Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2020)

Buzlukta biraz haşlanmış yeşil mercimek,
biraz aşurelik buğday, buzdolabında kıymalı spagettiden kalan az kavrulmuş kıyma var Huysuz vatandaşa domates sos yemediği için sade kıyma ayırmıştım onu da koydurmadı,
sade spagetti yedi şaşkın.
İki sap ıspanakla küçük bir soğanı kavurup salça ekleyeceğim, üzerine yukarıdaki malzemeler ve sıcak su, koyu kıvamlı bol malzemeli bir çorba-yemek olacak.
Ardından yumurtalı taze fasulye kavurması eşim istedi bunu, kvm çok güzel yapar, aklına gelmiş, olur yapalım dedim.
Donmuş pidemiz var onu pişiririm.
Asıl sorun Huysuzum bunların ikisini de yemez, ona ne pişecek?
Yeminle yıldım, bayram gelse de şu dert bitse.

Son sahur un ezanı da okundu
Rabbim kabul eylesin inşallah
dün alelacele akşam üstü eşim gelince dışarı çıktım
bir iki malzeme aldım çocuklar ile birlikte komşulara bayram hediyesi hazırlayacağız inşallah
Bir ay geldi geçti Rabbim tekrarını nasip etsin inşallah
açlık ile imtihan etmesin kimseyi
zengin sofralara oturunca açın halini yine anlayamıyoruz bu bir gerçek
Rabbim dünya mazlumlarına aç susuz olanlara cennetinde en güzel köşkleri versin inşallah
bizlere de en azından Rabbimiz in emri olduğu için o kardeşlerimizi bir nebze de olsa anlayabilmek adına tuttuğumuz oruçlar ettiğimiz ibadetler hürmetine avfu mağfiret eylesin inşallah
seneye yeniden görüşmek nasip etsin inşallah bu konuda 😍🌸

Hepimizin arifesi mübarek olsun, dualarımız kabul olsun inşallah.:KK3:

Evden hiç çıkmadığım, bazen iş bazen ibadet edebildiğim değişik bir Ramazanın sonuna geldik çok şükür. İnşallah elimizden geldiğince Rabbimize :KK37:layık olabilmişizdir. Hele ki benim için yalan değil muhteşem bir :spor:Ramazandı. Evimizi oldum olası çok severim, bazı sebeplerden dolayı evde vakit geçiremediğimiz için çok üzülüyordum, ama çözüm :KK51:bulamıyordum. Bu pandemi sürecinde bir defa bile “sıkıldım” demediysem, sebeplerim çok farklı yani benim için.:KK75:
Sonra biricik kocamın benimle birlikte oruç tutması! Hem de 1 ay boyunca!!! :KK37:
ne büyük mutluluk! Sen çok büyüksün, çok şükür Rabbim!:KK36:

Bu sene ilk günler sahurda omlet, tost yedik ama sonra acıkmadan sofraya oturduğumuzu farkettik, yavaş yavaş menüyü hafiflettik en sonda da hurma, ilaçlar ve su şeklinde kaldı.:temizlik:

İftarımıza hep çok özendik. Her gün çorba taze kaynatmaya çalıştım. Kocam hem kendine hem bana değişik yemek pişirdi. Zaten muhteşem :21:yemek yapardı. Evden çıkamayınca canım istiyor diye hamburger, lahmacun, pide pişirmeyi bile öğrendi.:dondurma:
Ramazanımız güzeldi, çok güzeldi. Biz Ramazan’da çok mutluyduk inşallah o da bize konuk olduğu için mutlu olmuştur.:KK24:

Yine çok konuştum ama ne yapayım bu bölümü çok seviyorum yazdıkça yazasım geliyor her zaman.:KK69:

Sahurumuz hurma, ilaçlar ve su.:uykucu:

İftarımızda;
Tabii ki en sevdiğimiz tarhanamız.
Dünden kalan birkaç parça kaşarlı, kıymalı pide, lahmacun.:KK52:
Küçük kumpir ilave edelim diye düşündük.:KK31:
Ayran
Fanta
Salata
Canım karpuz :p
Tatlı olarak da biraz kadayıf biraz dondurma kalkınca da belki de kalbura bastı deneyeyim diyorum. :olamaz:

Allahım seneye de nasip etsin Ramazanımızı sağlıkla, huzurla, umutlarla, sevgiyle, bereketle, mutlulukla, hayırlarla inşallah!!! :KK28:

Hepimizin ellerine sağlık.:KK60:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, tesbihlerimizi, dualarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin en yakın zamanda inşallah. :KK36:

Kızlar baklavamı açtım, dolmamı sardım, baklava konusunda ilk deneyimim usta işi olmasa da fena da olmadı bence, ama vazgeçmiycem, tekrar deniycem ilerleyen süreçte :)
Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum, şuan için iftara aklımda birşey yok, oğlum patetes kızartması istiyor, dünden biber dolması var, kaşarlı mantar da yaparım, biraz da çorba var, yeter galiba :)
Ailelerimizle eksiksiz ve neşe ile oturacağımız bayram sofralarına kavuşmak ümidiyle, Allaha emanet olun :)

Selam hanimlar. Bu ramazanin da sonuna geldik. Son menumu paylasmaya geldim. Her ne kadar bu yil beni cok zorlasa da cabuk gecti.

Sahurda
Menemen, karpuz, eşime yogurt ve cay, bana soda.

Iftar menum
Sütlü kabak çorbası
Taze fasulye
Mısırlı pirinc pilavi
Karpuz
Mozaik kek
Esim baklava almış bir de

Hepinize simdiden hayirli bayramlar diliyorum 💕

Bu akşam iftara dünden kalan çorba var.
Paçanga böreği ve ıspanaklı, peynirli çeşit çeşit börek sardım.
Malum Huysuz azapta gerek.
Kek çırptım.
Bu akşamı hafif geçireceğiz.

Sizlerle Ramazan çok keyifliydi.
Karşılıklı sohbet ettik, menü paylaştık.
Hakkınızı helal edin lütfen.
Hepinize önce huzurlu bir iftar sofrası,
sonra sağlıklı ve keyifli bir bayram diliyorum.
Önümüzdeki Ramazan ayında görüşmek üzere Allaha emanet olun, sevgiyle kalın...

İyi akşamlar herkese özlendiniz :KK200:Mapustan çıktım sonunda :rapci:

Son menümde makarna ve yoğurt var sadece. Çok yoruldum bugün kolaya kaçtım o yüzden. Rabbime şükürler olsun ramazanı bitirdik. Tekrarı nasip olsun inşallah hepimize.
Tuttuğumuz oruçlar, ettiğimiz dualar kabul olsun. Herkese hayırlı bereketli bayramlar. :KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200:

Ramazanimiz gidiyor kizlar hepinize hayirli bayramlar Allah im tekrar ramazanlara erismeyi nasip etsin

Son iftar menumu yazayim pek aktif olamadim bu sene bu topikte ama

Tarhana corbamiz var ama yemeyecegiz heralde
Etli nohut yemegi
Firin tavuk pjrinc pilavi
Salata
Kadayifli yufka tatlisi yapmstm dun ondan var cok az
Esim kek istedi kek yaptim smdi

Allah kabul etsin oruclarimizi hepimizin

Bu akşam iftara dünden kalan çorba var.
Paçanga böreği ve ıspanaklı, peynirli çeşit çeşit börek sardım.
Malum Huysuz azapta gerek.
Kek çırptım.
Bu akşamı hafif geçireceğiz.

Sizlerle Ramazan çok keyifliydi.
Karşılıklı sohbet ettik, menü paylaştık.
Hakkınızı helal edin lütfen.
Hepinize önce huzurlu bir iftar sofrası,
sonra sağlıklı ve keyifli bir bayram diliyorum.
Önümüzdeki Ramazan ayında görüşmek üzere Allaha emanet olun, sevgiyle kalın...
Helali hoş olsun. Allah kabul etsin. Şimdiden bayramımız mübarek olsun.

X