Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Bende yemek yapmayı severim aslında lezzetlide oluyor hiç bilmiyorum değil tabi ama sunum görüntü filan eksik bende nasıl olsa midemize gitcek gibi düşündüğümden sanırım ben erkek gibi büyüdüm ondan galiba kadınlara özgü inceliklerim yok maalesef :KK43:
Canım o zamanla oluşuyor.Yani sadece yemek yemek için yapınca uğraşılmıyor.
Mesela biliyorsun yemek yarışmaları yapıyoruz.Yarışmada sunum ön planda bu sebeple kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz.
Öyle olunca gelişiyorsun veya sık sık misafir gelince yine gelişiyorsun.Emin ol gerekirse sende öyle yaparsın😊🤗

Hastalığınız var mıydı? Mideniz rahatsiz oluyor sanirim bende zorlaniyorum ama kendimi tutuyorum iftardan 2 saat sonra icmeye başlıyorum suyu. Boyle daha rahatim. Yudum yudum 4 büyük bardak ictim dün. 6 ya kadar cikarmaya gayret ediyorum. Sahurda mide koruyucusuna basladim yoksa kötü oluyordum tüm tedbirlerime rağmen, onunla birlikte bir bardak su iciyorum sadece. Yemek uzerine icilen su maalesef hastalarda asiri sorun olusturuyor.
Bende siroz var da bu zorlanmamı hastalığıma değil de suya bağlı aç gözlü olmama bağlıyorum ben.

Biliyorsun işte sonra karnın ağrıyacak,hep yatmak isteyeceksin, ağırlık çökecek niye hep suya saldırıyorsun di mi? Yok işte insan nefsini terbiye etmek çok zor maalesef.

Bir de yıllardır ağzıma çay koymayan ben Ağustos ayından beri her gün en az 5 bardak çay içer oldum. Ramazan'da da arttı bu sayı. Midem sıvı dolu devamlı.

İftar masasında çorbanın yanında çay,ayran,su,fanta diziyorum. Yemeğin büyük kısmı kalıyor içecekler yüzünden.

Bende siroz var da bu zorlanmamı hastalığıma değil de suya bağlı aç gözlü olmama bağlıyorum ben.

Biliyorsun işte sonra karnın ağrıyacak,hep yatmak isteyeceksin, ağırlık çökecek niye hep suya saldırıyorsun di mi? Yok işte insan nefsini terbiye etmek çok zor maalesef.

Bir de yıllardır ağzıma çay koymayan ben Ağustos ayından beri her gün en az 5 bardak çay içer oldum. Ramazan'da da arttı bu sayı. Midem sıvı dolu devamlı.

İftar masasında çorbanın yanında çay,ayran,su,fanta diziyorum. Yemeğin büyük kısmı kalıyor içecekler yüzünden.
Dün 3 bardak limonata 2 buyuk bardak su içerek kalktım sofradan. Cocuklarimda benim gibi çorbaya başlamadan önce su isterler. Esim oruçluyken bile 1 yudum su içer. Yemekle içeceği orantılı içer. Lafi uzatmayayim susuz ve içeceksiz bir hayat düşünemiyorum bende :)

Dün 3 bardak limonata 2 buyuk bardak su içerek kalktım sofradan. Cocuklarimda benim gibi çorbaya başlamadan önce su isterler. Esim oruçluyken bile 1 yudum su içer. Yemekle içeceği orantılı içer. Lafi uzatmayayim susuz ve içeceksiz bir hayat düşünemiyorum bende :)
Oooo limonata en sevdiğim.
Hafta içi fırsat bulamadık, bir de bu sene Ramazan'a hazırlıksız girdik maalesef. Limonata yapamadık. Hafta sonu biz de yapalım bari.

Aynen ben de sizin gibiyim işte. Sulara doyamıyorum.

Allah'ım kabul etsin arkadaşım sizin de oruçlarınızı inşallah.

Hafta içi fırsat bulamadık, bir de bu sene Ramazan'a hazırlıksız girdik maalesef. Limonata yapamadık. Hafta sonu biz de yapalım bari.

Ya bende su içsem yemek yiyemiyorum o yüzden yemekteyken yarım bardak anca içiyorum

Amin cümlemizin oruçlarını,ibadetlerini kabul etsin inş ❤

Mutluyum bugün, iftara 1 kişi misafirim var, ramazanı hiç ikramsız kapatmamış olacağım diye sevinçliyim☺️

İftar menüsü:

Ezogelin çorba
Patlıcan musakka
Nohutlu pilav
Kaşarlı mantar
Zeytinyağlı semizotu salatası
Cacık

Sahur:
Tava böreği
Kahvaltılık
Çay

Tatlı yapmıyorum, misafirimiz şeker hastası, pilavı bile sadece iki yemek kaşığı kadar alır tabağına o yüzden zorlamayayım dedim. Herkese hayırlı iftarlar, Rabbim kabul buyursun tüm oruçları🙏 Bu arada bunlar nasıl yetişecek bilmiyorum, dün gece sadece musakkanın patlıcanlarını kızartıp süzgece koydum yağı süzülsün diye, bir de semiz otunu yıkadım gerisi ortada yok henüz🙈

Kizlar Bunu almıştım buna herhangi bir islem yapacak miyim fırında güveç tenceresi yag ile yakiliyor ama bunu ilk defa kullanacağım.
20210416_151615.jpg

Kizlar Bunu almıştım buna herhangi bir islem yapacak miyim fırında güveç tenceresi yag ile yakiliyor ama bunu ilk defa kullanacağım.Eki Görüntüle 2827082
Yapsan iyi olur. Daha uzun ömürlü olur. Hem içinde çekmez. Yağla fırına at. Yağ kurusun üç kere falan tekrar et. Gözümde balık canlandi guvecin içinde 🙈

Cok gecmis olsun. Sorunu biliyorsunuz o zaman bu aksam bir değişiklik icin kendinizi zorlasaniz😊 sonrasindaki o hissi biliyorum çünkü.

X