Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz(2023)

Eki Görüntüle 3236162

Gidiyor canım Ramazanımız…:cry:

Bu sene maalesef buruk geçti. Kardeşlerimizin acıları dinmedi. Kilometrelerce uzakta da olsak onlara gözyaşı döktük. Dualar ettik,ediyoruz. Allahım güç kuvvet versin inşallah…:KK74:

Benim için zaten 2,5 yıldır hep eksik hep yarım… Anneciğimizin gidişi çok acıtıyor yüreğimi. Anılarımız şurada duruyor,hiç kalkmadı… :KK200: Üzmek istemiyorum sizleri çok çok çok özür diliyorum…:KK22:

Kocacım bugün gene çalışıyor. Allahım nasip ederse erken gelecek,beni de kuaföre bırakacak,saçlarım ve tırnaklarım yapılsın.:süslü:

Sonra yine bebecikle beraber gelip beni alırlar. Biraz yürüyüş yapıp yemek alır geliriz inşallah diye umut ediyorum.

Ben de evde son kalanları hazırladım. Yemek nasip olur inşallah.

Son iftar menümüz;
Tarhana çorbası-Arife gününe bu yakışırdı.:KK72:
Köfte-pişmiş alacağız.
Patates, biber kızartması-ben fırında yaptım az önce.
Salata-az önce yapıldı.
Semizotu,taze nane-salatalık-az önce doğrandı. Akşamüstü sarımsaklı yoğurtlanır.:hamarat:
Brokoli haşlaması-dünden kaldı.
Pancar haşlaması.
Lahana turşusu.
Bol su!!!:temizlik:
Fanta.

Dileyen arkadaşlara ketçap mayonez. Ben tercih etmiyorum.

Tatlı olarak;
Badem ezmesi-kocamın arkadaşa gönderecekmiş.:KK55:
Cevizli baklava-kocam getirecek inşallah.

Herkesin ellerine sağlık.:KK74:
Allahım olmayanlara versin inşallah.:KK68:
Allahım hepimizin dualarımızı,namazlarımızı,oruçlarımızı kabul etsin inşallah en yakın zamanda.:KK60:

Yarın sabah bayramlaşmak için gelmeye çalışacağım. Gelemezsem şimdiden hepimizin bayramı mübarek olsun inşallah.:KK36:
Allah rahmet eylesin 🤲🏻

Selamlar hepinize
Şimdiden bayramınız mübarek olsun . Rabbim tekrarlarına erişmeyi nasip eylesin.
Ramazanda bir türlü kayınvalidemi ağırlayamadım son güne kısmetmiş
Menü olarak
Mercimek Çorbası
Kadınbudu Köfte
Patates Püresi
yanına fırında sebze (brokoli karnıbahar havuç biber)
zeytinyağlı fasulye
salata
tatlı olarak kuplarda meyveli kornetli dondurma

Mercimek çorbası
Kavurma
Tereyağlı mısırlı bezelyeli havuçlu pirinç pilavı
Zeytinyağlı barbunya
Roka salatası (domatesli soğanlı salatalikli eksili ve zeytinyağli )
Sumaklı maydanozlu soğan salatası
Gül böreği (dünden kaldı)
Turşu,ayran ve fanta
Muzlu yaş pasta

günyadınlarrr
geldik arifeye.. arife günümüz mübarek olsun
eskiden temizlik yapılır bugüne son şeyler kalırdı.. bende temizlik (hele ki büyük) hak getire
eskilerde annelerin geneli çalışmıyordu.. ondan mıdır nedir?

yarım günüz birde dünde bahsetmiştik
anneciğime gideceğim mezarlığa.. çıkınca işten eşimle beraber
20 küsür yıldır yaptığım gibi arefe günü anneme gidiyorum :KK43:
çocukken derlerdi bayramdan önce annenize gidin en önce o bayram yapsın diye.. ordan alışkanlık

bugünkü menüm;
analı kızlı çorba
biber dolma
semizotlu yoğurt (bitmedi valla)
salata

Canım arkadaşım…

Nurlar içinde uyusun inşallah tüm kayıplarımız…

Evet evet herkes arife günü gidiyor ben de hep bayramda gitmek istiyorum…

Dün kocam getirmiş çiçekleri. Bazıları vazoya bazıları dikmeye. Allahım götürmek nasip eder inşallah.
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun🤲 Bende normalde bugün babama gidecektim, gidemedim inşallah yarın giderim bende

Ne çabuk geçmiş, seneye Allah kerim... Rabbim yeniden kavuşmayı nasip etsin inşallah. Boynum tutulmuş sabah kalktığımda, memleket işi yarına kaldı. Ne yalan söyleyeyim zaten yarın gidesim vardı. Evde kahvaltı yapmayı özledim çok. Yarın sabah kahvaltı, hazırlık, 2 saat yolculuk, demesi çok zor mezar ziyareti anneme, sonra bizimle olan büyüklerimize... Bir zamanlar hepsi bizimleydi, o zamanlar ne zenginmişiz, anlamamışım.
İftar bu akşam kocamdan, tavuk kızartacakmış, pilav istesim yanıma, salata da olur. Fanta var bir de. Seneye burada görüşmek üzere. Mutlu iftarlar, mutlu bayramlar ❤️

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun🤲 Bende normalde bugün babama gidecektim, gidemedim inşallah yarın giderim bende
Amin inşallah arkadaşım.

Allahım razı olsun inşallah.

Allahım sizin de babacığınıza rahmet eylesin onun da mekanı cennet olsun inşallah.

Ne çabuk geçmiş, seneye Allah kerim... Rabbim yeniden kavuşmayı nasip etsin inşallah. Boynum tutulmuş sabah kalktığımda, memleket işi yarına kaldı. Ne yalan söyleyeyim zaten yarın gidesim vardı. Evde kahvaltı yapmayı özledim çok. Yarın sabah kahvaltı, hazırlık, 2 saat yolculuk, demesi çok zor mezar ziyareti anneme, sonra bizimle olan büyüklerimize... Bir zamanlar hepsi bizimleydi, o zamanlar ne zenginmişiz, anlamamışım.
İftar bu akşam kocamdan, tavuk kızartacakmış, pilav istesim yanıma, salata da olur. Fanta var bir de. Seneye burada görüşmek üzere. Mutlu iftarlar, mutlu bayramlar ❤️
Çok geçmiş olsun inşallah arkadaşım.

Mekanları cennet olsun inşallah tüm kayıplarımızın.

Afiyet şifa olsun inşallah.

Hayırlı yolculuklar diliyorum.

günyadınlarrr
geldik arifeye.. arife günümüz mübarek olsun
eskiden temizlik yapılır bugüne son şeyler kalırdı.. bende temizlik (hele ki büyük) hak getire
eskilerde annelerin geneli çalışmıyordu.. ondan mıdır nedir?

yarım günüz birde dünde bahsetmiştik
anneciğime gideceğim mezarlığa.. çıkınca işten eşimle beraber
20 küsür yıldır yaptığım gibi arefe günü anneme gidiyorum :KK43:
çocukken derlerdi bayramdan önce annenize gidin en önce o bayram yapsın diye.. ordan alışkanlık

bugünkü menüm;
analı kızlı çorba
biber dolma
semizotlu yoğurt (bitmedi valla)
salata
Başınız sağ olsun, mekânı cennet olsun 😔🌺🤲🏻

Eki Görüntüle 3236162

Gidiyor canım Ramazanımız…:cry:

Bu sene maalesef buruk geçti. Kardeşlerimizin acıları dinmedi. Kilometrelerce uzakta da olsak onlara gözyaşı döktük. Dualar ettik,ediyoruz. Allahım güç kuvvet versin inşallah…:KK74:

Benim için zaten 2,5 yıldır hep eksik hep yarım… Anneciğimizin gidişi çok acıtıyor yüreğimi. Anılarımız şurada duruyor,hiç kalkmadı… :KK200: Üzmek istemiyorum sizleri çok çok çok özür diliyorum…:KK22:

Kocacım bugün gene çalışıyor. Allahım nasip ederse erken gelecek,beni de kuaföre bırakacak,saçlarım ve tırnaklarım yapılsın.:süslü:

Sonra yine bebecikle beraber gelip beni alırlar. Biraz yürüyüş yapıp yemek alır geliriz inşallah diye umut ediyorum.

Ben de evde son kalanları hazırladım. Yemek nasip olur inşallah.

Son iftar menümüz;
Tarhana çorbası-Arife gününe bu yakışırdı.:KK72:
Köfte-pişmiş alacağız.
Patates, biber kızartması-ben fırında yaptım az önce.
Salata-az önce yapıldı.
Semizotu,taze nane-salatalık-az önce doğrandı. Akşamüstü sarımsaklı yoğurtlanır.:hamarat:
Brokoli haşlaması-dünden kaldı.
Pancar haşlaması.
Lahana turşusu.
Bol su!!!:temizlik:
Fanta.

Dileyen arkadaşlara ketçap mayonez. Ben tercih etmiyorum.

Tatlı olarak;
Badem ezmesi-kocamın arkadaşa gönderecekmiş.:KK55:
Cevizli baklava-kocam getirecek inşallah.

Herkesin ellerine sağlık.:KK74:
Allahım olmayanlara versin inşallah.:KK68:
Allahım hepimizin dualarımızı,namazlarımızı,oruçlarımızı kabul etsin inşallah en yakın zamanda.:KK60:

Yarın sabah bayramlaşmak için gelmeye çalışacağım. Gelemezsem şimdiden hepimizin bayramı mübarek olsun inşallah.:KK36:

Başınız sağ olsun, mekânı cennet olsun 😔🌺🤲🏻

Başınız sağ olsun, mekânı cennet olsun 🤲🏻🌺😔

Ne çabuk geçti Ramazan, Rabbim seneye de sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah 🤲🏻

Hem arife hem de bayramın birinci günü biz de kabir ziyareti yaparız, başlarında Kur'an okuruz. Rabbim tüm geçmişlerimize rahmet eylesin 🤲🏻

Dünden kalan yemekleri yiyeceğiz.
Karnıyarık
Pilav
Limonata
Cacık

Allah herkesin sofrasına bin bereket versin, olmayana en iyilerini en güzellerini nasip etsin inşallah 🤲🏻💞🌹

Şimdiden herkesin bayramı mübarek olsun 🌷🍀💕

Herkese selamlar
Gidiyor gönlümüzün sultanı 🙁
ilk defa dahil olduğum bu grupta çok güzel bir ramazan geçirdim Allah hepinizden razı olsun, ibadetler dualar kabul olsun. Ölmüşlerimizin Cemil cümlesine rahmet olsun.
Bir yanımız buruktu tüm depremzede kardeşlerimin acılarını kalben hissettim dualarımda hepsine yer vermeye çalıştım. Allahım tekrar yaşatmasın inşallah.
Allahım seneye de tekrardan ramazana kavuşmayı ve hakkıyla görevlerimizi yerine getirmeyi nasip etsin.
Bugün mağfiret günü bol dua edelim. Yola çıkacak arkadaşlarıma da ailelerine de selametle varmak nasip olsun inşallah.
Seneye inşallah rabbim yine burada buluşmayı nasip etsin Amin 🌸🌺🤲🏻
Bugün hamburger sözüm var kuzuma patates kızartması ve ayran. Herkese afiyet olsun .

Herkese selamlar
Gidiyor gönlümüzün sultanı 🙁
ilk defa dahil olduğum bu grupta çok güzel bir ramazan geçirdim Allah hepinizden razı olsun, ibadetler dualar kabul olsun. Ölmüşlerimizin Cemil cümlesine rahmet olsun.
Bir yanımız buruktu tüm depremzede kardeşlerimin acılarını kalben hissettim dualarımda hepsine yer vermeye çalıştım. Allahım tekrar yaşatmasın inşallah.
Allahım seneye de tekrardan ramazana kavuşmayı ve hakkıyla görevlerimizi yerine getirmeyi nasip etsin.
Bugün mağfiret günü bol dua edelim. Yola çıkacak arkadaşlarıma da ailelerine de selametle varmak nasip olsun inşallah.
Seneye inşallah rabbim yine burada buluşmayı nasip etsin Amin 🌸🌺🤲🏻
Bugün hamburger sözüm var kuzuma patates kızartması ve ayran. Herkese afiyet olsun .
Afiyet şifa olsun inşallah arkadaşım.
Demek ilk defa geldin!

Allahım her sene sağlıkla burada görmek isterim seni.

X