Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

selam arkadaşlar herkese hayırlı sabahlar.bikaç gündür yazamıyorum yatılı misafirim var şehir dışından.pufy cim cuma günü şehir dışına çıkamıyorum pzt bildirim yapamayacağım ama cuma günü gtmeden yaparım.buaraada ramazandan sonra ben devam ederim :KK6:

hanımlar günaydın

benim dün yıyceğim slaata yalan oldu =(

iftara öğretmen evine gittik eşimin şirktteki arkadşlrı ile .alşverişim iptal olmasa salta yıycektım ama :KK43:

6 kaşık kadar ezogelin çorbası
4kaşık kadar hunkar beğendi
salata
yarım dilim güllaç
4-5 kaysı
kçk parça peynır
üstünede 1 fıncan şekersiz türk kahvesi içtim.

sahurda
1 kase nesfit
yarım bardak süt
4 kaysı
5-6 fındık

Teraviden sonra;

1 adet fıstıklı baklava
4-5 kuru kayısı
1 yulaflı bisküvi

Sahura kadar 3 lt.

-
|bbbb46 | 50 | 43 | 48,1 | 46,1 | | | 4,15:KK19::nazar:
|dtsez | 76 | | | | | |
|Bosnakgüzeli |67 |60 | 66. | 68 | | | -3,03:KK20:
|maviyesil1999 |67 | 60 | 65.1 | | | | 2,84
|zeynepmeynep | 80 | 70 | 78.2 | | | | 2,25
|disakkarit |60 | 50 | 59 | | | | 1,67
|DANNURR | 65 | 60 | 64 | | | | 1,54
|songulu |58.8 | 55 | 58 | | | | 1,36
|melis08 |70 | 65 | 69,3 | | | | 1.00
|brunettee |57 | 52 | 56.5 | | | | 0.88
|barkinim |63,8 | 60 | 63.6 | | | | 0,31
|gullesu |72 | 55 | 72 | | | | 0.00
|_CeyDa_ | 65.7 | 60 | 63,9 | 64,4 | | | -0,78 :KK20:
|ayshe | 61.4 |55 | 60,2 | 60,6 | | | -0,66:KK20:
|merys | 68 | ? | 66.2 | 66,4 | | | -0,30:KK20:
|yagmurcini | 94 | 87 | 90,8 | 90,8 | | | 0.00::nazar:
|İremerek | 70 | 55 | 69.8 | 69,5 | | | 0,43:nazar:
|twilight11 |60.9 | 55 | 60,9 | 60,8 | | | 0.16:nazar:
|yağmur0301 |62.5 |55 | 61 | 60,3 | | | 1,14 :nazar:
|nurefsani |72 | ? | 70,6 | 70,1 | | | 0,70:nazar:
|Yarimm1 |78.4 | ? | 77,2 | 76,2 | | | 1,29:nazar:
|sarnai |83 | ? | 80.2 | 77,9 | | | 2,86:KK19::nazar:
|barro |67.3 |60 | 64,8 | 63.3 | | | 2,31 :KK19::KK19::nazar:
|hazalada |75 | ? | 74.9 | 73,2 | | | 2,29 :KK19: :nazar:
| BeyazBulut |70 | | | 68,6 | | | 2 :KK19: :nazar:
|merhak | 74.5 | 68 | | 72,6 | | | 1,85 :nazar:
|aydasu |65 | ? | 63,8 | 62,7 | | | 1,72:nazar:
-Kızlar bildirim yapmayan arkadaşlarım bunlar.Yani liste gittikce azalıyor.Belki aralarında benim gözümden kacanlar var.Diyetimize 60 kişiyle basladık yaklasık 35-36 kişiyle kapatalım dedik.Bu haftada bi 20 kişi daha cıkarsa?..Neler oluyor soyler misiniz? Aramızda bazılarının neti yoktur anlayabilirim ama ben bazen menümü paylasırken bile oylesine boş yere paylasıyormuşum gibi geliyor.Konumuz resmen dama atıldı gibi.Motivasyon azalıyor.Onceden günde en az 2-3 sayfa ilerlerken bazen 1 sayfa bile ilerlemediğimiz oluyor.Bi soru soruyorum kimseden cevap yok...3.haftamızda boyle bitti.1. yayınlıcam fakat onu kutlama gibi bi heyecanda kalmadı.Çok üzgünüm.Zaten son 1 haftamız kaldı.Sonra herkes günlüklere dağılır gibi.Neyse kilo bildirimi yapmayanlar bu arkadaşlarım.Eğer yapıpta görmediysem kusura bakmayın kızlar tekrar mesaj atın..

Pufy canım bu yazdığım 3 günden beri 3.mesajım.Kilo bildirimi yapıyorum ama listeye almamışsın beni.benden bir alt mesajı görmüşsün bir üst mesajıda görmüşsün benimki arada kaynadı heralde.Tekrar mesaj gönderdim tık yok.Hani kendin şikayet etmişsin ama yine kendin dikkate almamışsın.3 gündür bi hevesle bakıyorum yok adım listede.Yinede teşekkürler...

Pufy canım bu yazdığım 3 günden beri 3.mesajım.Kilo bildirimi yapıyorum ama listeye almamışsın beni.benden bir alt mesajı görmüşsün bir üst mesajıda görmüşsün benimki arada kaynadı heralde.Tekrar mesaj gönderdim tık yok.Hani kendin şikayet etmişsin ama yine kendin dikkate almamışsın.3 gündür bi hevesle bakıyorum yok adım listede.Yinede teşekkürler...

Canım cok özür diliyorum gerçekten.Evet gözümden kacanlar oluyor.Bazen teraviye gitmeden 2-3 dakika once girip iftar menümü paylasıp gidiyorum.Seninkide onlarıma denk geldi heralde gerçekten özür diliyorum.Hemen listeye alıyorum seni..

Ara;
2 kayısı
3 ciğ köfte (marulla)
yesilcay
3 lt

Sahur menüm;
yarım bardak yesilcay
1 kase meyveli nesfit (yarm yaglı süt ile)
2-3 domates
2-3 salatalık
minicik tulum peyniri(
serce parmağımın yarısı kadarda tahinli çörek (tadımlıktı)

Son düzenleme:
kızlar 2 gündür oruç değilim ama gün içinde bişley de yiyemiyorum.
sabah bi küçük muz yedim sonra arada da bi dilim karpuz. bu kadar.
ama su serbest olunca sporumu yaptım=)
leslie 4 mile super challenge- 1 saat
pop pilates back attack- 10 dk
pop pilates muffing meltdown- 12 dk
pop pilates leg and thighs- bi kaç dakika yaptım sonra video donmaya başladı ben de amaaan dedim gittim duşuma zaten çok zorlamaya başlamıştı =)

ailecek oturulan iftar sofrasında yediklerim =))
1 kase çorba
1 tane etli biber dolması, minyatür gibi bişiydi =))
2 tane sarma
bi kaç kaşık yoğurt
vee bi parça pirzola
ayrıca kavun.. sindirim sistemimin dostuu =))

Dün sahurda
Biraz ezogelin çorbası
Bi küçük parca (bir kare kadar) pide
bamya yemeğinin suyundan yedim bi iki tane kendisinden de yemişimdir
cacık kavun karpuz

Bugün iftarda
Tarhana çorbası ama acısı bol yapmışım cok yiyemedim
Cacık
Bi kareden daha az pideyi bamyanın suyuna bandım yedim
Bi iki çatal yumurtalı patates
cok az üzüm ve bir dilim kavun.
Bugün de alışveriş yapcaz diye dolandık durduk spor niyetine de geçmiştir inşaallah :)

Sahur:
1 dilim beyaz ekmek
1 yumurta
2 kk peynir
1 zeytin
1 tk reçel
Domates, salatalık

İftar:
Yarım kepçe yoğurt çorbası
4-5 yk patlıcan közleme
3 yk yoğurt
Salata
1 lokma ekmek

ekmek yapma makinesi aldım yeni
dün akşam onu deniyeyim diye ekmek yaptım, tabi tam buğday unum fln yoktu beyaz undan yaptım
sahurda yedim oh sıcak sıcak
sonra bütün gün mideme oturdu durdu, beyaz ekmek yemeyeli çok olmuştu, kötü oldum ya
yemem bi daha

sahur:

yarım domatesli-kaşarlı bazlama tost (yağsız)
1 yumurta
1 kk beyaz peynir.
domates, salatalık, biber,

yatarken kavun

iftar :

2 kepçe mercimek çorbası
3 y.k. pilav
3.y.k. tavuk döneri
salata

3 saat sonra 1 armut

ve her aklıma geldiğinde su içiyorum. yarımlık bir pet şişeyi sürekli elimde taşıyorum.

Arkadaşlar merhaba:KK71:
Bu aralar pek giremiyorum.
Bayram temizliği yapıyorum.
Annemin davetleri oluyor yardıma gidiyorum.
Kendi misafirlerim oluyor onları ağırlıyorum.
Biraz da ipin ucunu kaçırıyorum ama
bayramdan sonra çoook dıkkat edeceğim inşallah...

Bu gece tatlı krizinden çatlıcam galibaaaa :KK43: :KK43: :KK43: dolapta krem şanti bana bakıyo sütle cırp ye diye yaaa niye böyle oldum anlamadım regl de bitti. kavun yedim ikinci dilimi yedim hatta yine kesmedi. yarım çay kaşığı kadar sarelle yedim yine kesmedi. o krem şantiyi cırpmiyim yaaa:KK43:

Bugün misafir vardı haliyle dolu dolu kacamaklar, pismanlıklar..

İftar menüm;

1.5 kepce bamya yemegi
2 köfte, 1 elma dilim patates (kızartma:18:)
1 börek :18:
Bol salaata

1 nevzine :18: , 1 kemalpaşa tatlısı :18:

Anlıcagınız berbat ama iftardan sonra dısarı cıkıp 1.5 sa boyunca yüürüdüm koştum bol bol spor yaptım umarım eritmişimdir..Sahurdada sadece gevrek .:KK50:

İftardan sahura ara;
2 dilim kavun
2 yesilcay

Sahur;1 kase nesfit

ah kizlar bugün ne oldu hepimize ya, bendede i$tah patlamasi oldu

iftar
1 tabak et sote
1 köfte
1 porsiyon karpuz

ara
2 tane büyük tatli çörek (tanesi en az 350 kal belki 400) annem çayin yanina getirince resmen saldirdim yaa

günaydın hanımlarr

dün iftarda salata alacağım yer tıkabasa dolu olduğu için =( kumpır yedım yarısı kaldı 1 bardakda ayran içtim.
mmıdem küçüldüğü içinmi mideme dokunduğu içinmi pek anlayamadım ama =( mıdem şişti bunları yyıyınce

sahurda
1 kase nesfit
2 kaysı-3 fındık
2 bardak su

Son düzenleme:
Bu gece tatlı krizinden çatlıcam galibaaaa :KK43: :KK43: :KK43: dolapta krem şanti bana bakıyo sütle cırp ye diye yaaa niye böyle oldum anlamadım regl de bitti. kavun yedim ikinci dilimi yedim hatta yine kesmedi. yarım çay kaşığı kadar sarelle yedim yine kesmedi. o krem şantiyi cırpmiyim yaaa:KK43:

çikolata krizi için bir formül biliyorum. bir kuru kayısının içine kakao koyuyorsun. kapatıp afiyetle yiyorsun :).
Fena olmuyor, denemeni tavsiye ederim. belki tatlı krizine faydası olur canım.

ya kızlarrr....
ben dün yediklermn kalori hesabını yapıym dedim de...
1900 küsür çıktı :18:
çok bu ya hiç tahmn etmezdim bu kadar olduğunu :S
çünkü menüde pek bişey yok yani.. ama gene de bu noktalara varıyosa dikkat etmek gerek. biraz kalori hesabı yapmam lazım galiba =) bi de ideali ne kadar acaba? boyum 163 kilom 71 2300 küsür dio günlük kalori ihtiyacı hesaplatınca ama o da çok değil mi??

sahur menüm:

1,5 küçük bazlama tost
1 zeytin
2 çatal b.peynir
1 dilim kavun

yavaş yavaş veriyorum
ama veriyorum ya
önemli olan o :KK61:

ya kızlarrr....
ben dün yediklermn kalori hesabını yapıym dedim de...
1900 küsür çıktı :18:
çok bu ya hiç tahmn etmezdim bu kadar olduğunu :S
çünkü menüde pek bişey yok yani.. ama gene de bu noktalara varıyosa dikkat etmek gerek. biraz kalori hesabı yapmam lazım galiba =) bi de ideali ne kadar acaba? boyum 163 kilom 71 2300 küsür dio günlük kalori ihtiyacı hesaplatınca ama o da çok değil mi??

Normal kilonu korumak icin , kilo vermek icin değil o canım..

-Ah dün kabus gibiydi.Ramazanda hic yemedigim kadar yedim sahuurda nefret ettim kendimde. Optikte paylastıktan sonra üstüne 2 börek 1 nevzine hüplettim sahur vakti..Bu kadar olmazdı kendime yuh dedim ama dün ramazanda kendimi sıka sıka bu sonuca vardım ve en sonunda berbat bi pişmanlık cektim..Ve o duygularımı hemen bi kağıda aktardım.Canım cektikce onu okuyacagım..

X