Tüp Bebek Merkezleri Recai Pabuçcu hakkında bilgisi olan var mı

:emir_bebek:Tam karar vereyim diyorum aklım daha da karışıyor..yok mu yakın zamanda tedavi olan ve sonuçları.

Ben tedaviye başladım ancak sonuçlanmadı daha başlık açtım Recai hocaya gidenlerler yardımlaşmak adına başlık açtım ama kimse yazmadı

Canım tedavin neden sonuçlanmadı, negatif mi oldu veya transfere gidilmedi mi ?Konunun linkini bulamadım. Görseydim mutlaka yazardım bir süredir araştırıyorum.

Herhangi bir sorun yok canım çok şükür. Donduruldular adetimle birlikte hazırlık yapıcaz ve transfer olacak inşallah.

Sen centrum da tedaviye başladın mı? Yoksa araştırıyor Musun?

Arkadaslar aranizda tup bebege basliycak olan vardi noldu acaba
Benim bebeklere ve bize yapılan genetik testlerimde sorun çıkmadı o yüzden pgt yapılmasını öngörmedi genetik proff.u.. Ama ben yine de yaptırmak konusunda tereddütteyim..kafam oldukça karışık.. Başkentteki doktorum son muayenemde durumumu iyi gördü şubat reglsinde gel başlayalım dedi ama hem regl olmadım hem de bu ay gitmek istemiyorum.. Sanırım martta gidicem recai beye de görünüp bi karar vermek istiyorum artık.. Bu arada kızlar tüp bebek tedavisi ve akabinde kürtaj geçirdikten sonra adet periyodumda değişiklik oldu sanırım benim geçen ay 7-8 gün gecikmem olmuştu bu ay da yine gecikmemin 3. günümdeyim.. İlaçlar mı böyle yaptı acaba başına gelen var mı?

tedaviye ocakta başladık.Burda yorumları okudum ilgisiz falan diye ama yine de gittim.Sırf Recai Hoca için.Gittim ilk görüşmem de hiç bekletilmedim.Hoca ilk muayeni etti.Ama nasıl oda da 3 tane kapı var.Biri soyunuyor biri ultrasyon biri hocanın oturduğu yerde hocayla görüşür.Hocanın önüne biri gidiyor biri geliyor.Neyse olur Hoca bilgili dedim.başladık.Hasibe hemşire ilaçları anlattı.Sevimli duran fakat içinde sanki bir bomba gibi her an patlayacak biri.Neyse yine dedim hoca iyi.Kullandım ilaçları.gittik muayene aşağıda kan ver yukarı çık Evren hocayı bekle kapıda.Yumurta takibi Evren toplama Gürhan..Hoca işin neresinde transferde bir suratını görüyorsun.Ekip berbat daha fazla anlatmak bile istemiyorum.Ama tuğba hemşire hariç.Bir tek o ekipten onu al diğerlerini at gitsin.Sonra 12.gün gebe olduğunu öğrendim.Fakat değerlerim 2 kat artmıyordu.aradım evereni olabilir bekleyip göreceğiz ağrın olursa doktora koş.Sonra adamı birgün aradım dövecek beni anlattım derdimi ne yapayım diyor.Sonra Recai beye gittik artık tüp bebek bitti ya paralı artık.Bişey olmaz cok güzel inşallah 2 hafta sonra gelin bebğin kalp atışlarını duyarız dedi.neyse o mutlulukla memlekete döndük.Ama burdaki doktorum hep kötü bir sey olduğunu söyledi.İnanmadım ona kötü doktor dedim.Koskoca prof. iyi diyor dedim.2 hafta sonra gittim.Evren hoca tek kesede ikiz gebelik dedi ama kalp atışı yok dedi.Recai hoca geldi bos gebelik dedi.Evren gelsin hani bebek dedi.oda bişeyler gösterdi.Sonra içeri gittiler.Sonra bişey dedi ne diyorsunuz kürtaj mı dedim yok dedi ilaçlarla düşürürüz dedi.Kürtajla zarar verebiliriz rahme dedi.Sonra beni ufuk üniversitesine yatırdı.orda baktı bebek var ama haftasına göre geri dedi.neyse ilacı verdiler.2 gün ağrıyla beraber parça düştü.sonra oğlu emre bey baktı biraz kalmış dedi onuda küçük bir operasyon yaptı.bişeyin kalmadı dedi yolladı.Memlekete geldik.10 gün oldu parçalar nasıl düşüyor..Doktora gittim.parça bitmemiş dedi.2 gün daha bekleyelim dedi ama nasıl basımı kaldıranıyorum o yoğunlukta kanamalar.2 gün sonra gittim burdaki doktora ben öleceğim kansızlıktan dedim.Baktı yine parça var.Bu iş uzadıkürtaja alalım dedi.kürtaja girdim.Hem psikolojik hem sağlık olarak bittim.Yeni yeni kendime geliyorum.Sonra geçen akşam gece 11 de telefon çaldı.Çiğdem hanım beni arıyor.Gebelik takibi için hoca beni çağırıyormuş..Dosyaya hiç bakmadı ki.Ben kürtaj oldum dedim.Benim bilgim yok dedi.Tabi olmaz.Benim dosyamın içinde ne tahlillerim var ne bilgilerim bomboş.anlalttım şikayetleri kapattım.Gelin sizinle özel ilgileneceğiz Recai bey benle muhattap olacaksımız sadece diye.Yazamadıgım daha cok sey var da..Aklıma geldikçe yazarım.

Merhaba ilk tüp bebek denememi gecen ay oldum yani mart ayında fakat maalesef olumsuz sonuçlandı:KK43: izmirde bir tedavi merkezine gtmistim. Şimdi doktor hatta şehir değiştireyim diyorum Ankaraya Recai bey e gitmeyi düşünüyorum gecen gun kendisini bir programda izledim çok tecrübeli ve bu işin piri gibi hissettim internetten araştırayım diye yazdım bu platformda öven de var yeren de kafam çok karıştı açıkçası özellikle A arapozlem in yazdiklarini okuyunca iyce karisti ankaraya gtmek demek benim icin maddi manevi büyük sorumluluk demek ne yapmalıyım bilemedim :KK43:

ben eksik bile yazdım canım 31 gündür hala kanamam var bana bakmadı bile öyle yolladı recai bey.suratina bile bakmıyor..ben iyi olayim başkent hulusi ya da gogsen i düşünüyorum..

A arapozlem cnm büyük geçmiş olsun çok üzüldüm inşallah en kısa zamanda yavrunu kucağına alırsın bende araştırıyorum bakalım 10 saat yolu suratima bile bakmayacak bir doktor icin gidemem tabi ki

cok tesekkur ederim.ozelden de yazabilirsin cevaplarim..bende araştırma içindeyim ama önce sağlığım..hulusi beyle whatsup dan mesajlasiyoruz.adam beni tanımıyor tahlillerini gönderdim bakti..süreci yazdı.ama bende kararsızım araştırıyorum şimdi..

Merhaba arkadaşlar;
Ben ilk muayene için gittim. Memnun kaldım. Hoca dahil herkes çok ilgiliydi. Çok yoğun olmasından kaynaklı beklemeler oluyor. Fakat hocanın özellikle genetik konusunda bilgisi çok fazla. Bizimde spermde sorun var. Çok şey duydum. yazdıklarınızdan da etkilendim. Labaratuvar da çok iyi imiş. Embriyolog doktormuş. Bizim sorunumuz genetik olduğu için Semra hanımla görüştük. Çok açıklayacı konuştu. Biz artık karar verdik. Denememizi centrum da yapacağız. Hayırlısı olsun

Merhaba arkadaşlar;
Ben ilk muayene için gittim. Memnun kaldım. Hoca dahil herkes çok ilgiliydi. Çok yoğun olmasından kaynaklı beklemeler oluyor. Fakat hocanın özellikle genetik konusunda bilgisi çok fazla. Bizimde spermde sorun var. Çok şey duydum. yazdıklarınızdan da etkilendim. Labaratuvar da çok iyi imiş. Embriyolog doktormuş. Bizim sorunumuz genetik olduğu için Semra hanımla görüştük. Çok açıklayacı konuştu. Biz artık karar verdik. Denememizi centrum da yapacağız. Hayırlısı olsun
Haklısın canım... Elbette herşey dört dörtlük diyemem ama onlarda bazı sıkıntıların farkında. Özellikle çevre şartlarını iyileştirmek için merkezin yerini değiştireceklerini söyledi Recai hoca. Recai hoca ve Gürhan Beyin ilgisi ve embriyoloğuna güvenim aslında bu merkezi tekrar seçmeme neden oldu. 2012 yılında tüp bebek denemem sonucu bir kızım var. Şimdi de sol yumurtalığımdaki kisttin çikolata kistine dönüşmesiyle ikinci bir bebek deneme kararı aldık. Evet bazen özellikle sinir bozucu olabilecek durumlarla karşılaşılabiliniyor ama bu durumun yoğun ve aşırı stresle alakalı olduğun düşünüyorum. Örneğin benim transfer edilen embriyom ne 3.gün ne de 5. Gün embriyosu. 4. Günde apar topar gidip transfer oldu. Ama Recai hocam transfer öncesi, embriyonun durumunun iyi olduğunu ve ertesi güne bırkarak riske atmak istemediğini belirtti. Ayrıca pıhtılaşma sorunum da vardı ki beni hala unutuyor hocam derken bana özel tedavimi de uygun şekilde verilmesi için hemşirelerini uyardı. Ben hemşireyim. Ona rağmen elbette her aşamada stresim fazlaydı. Bazı ekip üyeleri ve üyeler arasındaki iletişim kopukluğunun onlar tarafından da bilindiğini tahmin ediyorum. Belki arada çok iletişimi koparak deneyimli ve orayı çevirecek bir elemanları olursa bu sorunların daha azalacağını düşünüyorum. Ama ne olursa olsun hocamın ilk toplantıda söylediği gibi her hasta için elinden geleni yaptığına inanıyorum. Bu güven de bana yetiyor!

Bu Merkez bana hitap etti. Ama sizler de her anlamda seçeceğiniz merkezi araştırın. Önemli olan sizin kendinizi rahat hissetmeniz ve güven duymanız. Gereksiz işlem yapmayan hastayı para kasası gibi görmeyen kişileri seçmeye çalışınnn..

Ankarada gitmediğim doktor kalmamıstı en ıyı dıe ısmı gecen bır suru kısıye amelıyat oldum sonuc husran ikizlerim var allaha şükür Recai hoca gercekten ısınde bır numara hem bılgılı bır okadarda ılgılı kesınlıkle hastasını takıp eder 9 gün önce amelıyat ettı benı olumden dondurdu ufukta yaptı amelıyatımı çok zor bır surec herkesı cok ıyı anlayabılıyorum bende yasadım aynı donemlerı ama emınımkı elınden gelenı fazlasıyla yapan bır ınsan

X