Mutfak Püf Noktaları Reçel ve marmelatla ne yapılır?

Shusui

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
2.772
8.393
Hatunlar merhaba. Annem ve teyzemler beni reçele ve marmelata boğdular Allah razı olsun 🤤 Yalnız ben şeker tüketmiyorum. Eşim kahvaltı yapmıyor,kızımda öyle yemiyor. Ben bunlarla ne yapabilirim?

Çilek, böğürtlen, vişne, kayısı ve şeftali reçelleri var. Kayısı ve kara erik marmelatı var. Tatlıya koysam yer hem eşim hem kızım ama nasıl olacak hiç bilmiyorum. Hiç kullanmadım daha önce. Muhallebi yapıp direk üstüne koysamda olmazmış gibi geliyor. Fikri olan var mı?

Tatilde iken otelde vişne marmelatı ile yapılmış poğaça yedim inanılmaz güzeldi hep aklımda en kısa zamanda denicem inşallah internette tariflere bakın vardır belki

Tavuk göğsünün üstüne vişne marmelatından nişasta ile muhallebi yapıyorum o da süper oluyor

Kıfla diyoruz biz göçmen poğaçası denilebilir. İçine marmelat konur çok da lezzetlidir.
Kurabiyelerin içine/üstüne koyabilirsiniz reçeli ya da marmelatı.

Kıfla diyoruz biz göçmen poğaçası denilebilir. İçine marmelat konur çok da lezzetlidir.
Kurabiyelerin içine/üstüne koyabilirsiniz reçeli ya da marmelatı.
Aha isimli tavsiye,hemmen tarif avına çıkacağım Google da , teşekkür ederim:)

Marmelatı sulandırıp, meyve suyu haline getirin.
Reçeli de bu yöntemle kullananlar duydum.

Marmelatı sulandırıp, meyve suyu haline getirin.
Reçeli de bu yöntemle kullananlar duydum.
Kızım içmedi ya ,denedim ben. Hem kayısı marmelatını hemde kara eriği denedim. Ben tadına bakınca dehşet şekerli geliyor, anlamıyorum sıkıntı ne. Eşim fena değil ,ben içmem ama çocuk içer dedi. Çocuk zinhar içmiyor 🤣

Kızım içmedi ya ,denedim ben. Hem kayısı marmelatını hemde kara eriği denedim. Ben tadına bakınca dehşet şekerli geliyor, anlamıyorum sıkıntı ne. Eşim fena değil ,ben içmem ama çocuk içer dedi. Çocuk zinhar içmiyor 🤣
İkisini karıştırın😂

Yani aklıma bir de mevsimi geliyor, elma ayva falan kaynatıp onların içine biraz biraz katmak geldi.
Evde kötü olmaya yönelik, tüketilmeyecek meyveleri kaynatıp, hoşaf niyetine arasına karıştırarak belki bir nebze.
Ama hamur işine girmeyin derim, öyle evet tükenir ama çok sağlıksız hem tatlı hem hamur.
O bir bağımlılık artık.
Mesela ben en kötü pişi yapıp peynir ve reçelle yerim ama siz yapmayın, kilolar fena😂

Aha isimli tavsiye,hemmen tarif avına çıkacağım Google da , teşekkür ederim:)

1602712051593.jpeg

İkisini karıştırın😂

Yani aklıma bir de mevsimi geliyor, elma ayva falan kaynatıp onların içine biraz biraz katmak geldi.
Evde kötü olmaya yönelik, tüketilmeyecek meyveleri kaynatıp, hoşaf niyetine arasına karıştırarak belki bir nebze.
Ama hamur işine girmeyin derim, öyle evet tükenir ama çok sağlıksız hem tatlı hem hamur.
O bir bağımlılık artık.
Mesela ben en kötü pişi yapıp peynir ve reçelle yerim ama siz yapmayın, kilolar fena😂
Yukarıdaki resmi görüyor musun? Artık çok geç ,hamurişi modu açıldı 🤭 Ben şeker tüketmeye çalışıyorum, insülinim çok dengesiz ,direncim var. Ama bunun tadına bakarım tabi canım artık aaaaa 😁

X