Regl iken rahatca işini yapabilenler

Doğurunca geçti mi sizin gerçekten. Yoksa aranızda bir şaka mı bu? Bu şehir efsanesini doğrulayan birini ilk kez görüyorum.

bana doktor kanamayıda azaltan bi ağrı kesici var onu önerdi. İlk gün kullanmak zorunda kalıyorum. Adaçayı, rezene iyi geliyor. Birde ayaklara sıcak su torbası, sakın direkt karnınıza koymayın sıcağı.

Ben daha doğum yapmadım ama benim annem, teyzelerim, kuzenlerim, halamlar hep ağrılı geçiyor.
Annem de der seni doğurana kadar bende öyleydim ama seni doğurunca geçti diye.
Bende kadın doğum doktoruna gittim.
Kistin bile yok içerideki damarların çok ince, doğum da kalınlaşacak dedi.
Doğrum yaparken bebekte genişletecek içini dedi.
Rahatlarsın dedi.
Gerçekten de öyle oluyor normal doğum yapanlar hep geçti dedi.

Ben 5 gün regl olurum
İlk iki gün ağrılı geçer dinlenirim
Diğer günler oldukça rahatım
Her işimi yaparım

Ben de üşürüm regl iken. Ayagimi surte surte yürürüm evde hic rahat yatamam sanci da olur. Çok berbat birşey. Calismiyorum ev hanımıyım. Allah çalışanlara kolaylik versin disardayken çok çok zor olmali

Hiç alakası yokmuş maalesef :KK43: arkadaşımı da böyle gaza getirdiler, ama gram değişen bişey olmamış.

Yukardaki arkadaşın egzersiz önerisine kulak verin bence.

Haydi ya :skandal:
Esneme falan iyi geliyor evet bende deniyorum.
Daha çok sıcak içecekler ama süt, çaylar falan.

Ben daha doğum yapmadım ama benim annem, teyzelerim, kuzenlerim, halamlar hep ağrılı geçiyor.
Annem de der seni doğurana kadar bende öyleydim ama seni doğurunca geçti diye.
Bende kadın doğum doktoruna gittim.
Kistin bile yok içerideki damarların çok ince, doğum da kalınlaşacak dedi.
Doğrum yaparken bebekte genişletecek içini dedi.
Rahatlarsın dedi.
Gerçekten de öyle oluyor normal doğum yapanlar hep geçti dedi.
Normal doğurdum, 8 ay sonra ilk reglimde ağrıdan ağlamıştım yine. Benim doktorumda doğum yaptında göz rengin değişti mi bu niye değişsin yapın işte bu dedi yolladı beni 😢 normal doğum öyle bir acı ki, acı eşiğimiz yükseliyor, küçümsüyoruz regl sancısını belkide. Eskisi kadar fena değil kabul ama ağrı yine var.

Normal doğurdum, 8 ay sonra ilk reglimde ağrıdan ağlamıştım yine. Benim doktorumda doğum yaptında göz rengin değişti mi bu niye değişsin yapın işte bu dedi yolladı beni 😢 normal doğum öyle bir acı ki, acı eşiğimiz yükseliyor, küçümsüyoruz regl sancısını belkide. Eskisi kadar fena değil kabul ama ağrı yine var.
Annemde doğumdan sonra azaldi diyor ama ben ayaktayim bütün gun akıntıyı hissetmek çok kötü keske ona çözüm olsa

Sıcak su torbası, sıcak içecekler, sıcak duş, at kestanesi içeren krem... bunlar iyi geliyor. Ağrı kesici tavsiye etmem. İlk günü böyle takviyerlerle geçirince diğer günlerde rahat edersiniz. Ha ilk günden mini etek giyebilenlere tebrikler, süper bünye onlar
Agri kesiciyi icme diyorlar neden ki aslında doktor da kendini baglama bir ilaca dedi ama inanin agridan bacaklarim tutmuyo ayakta duramıyorum

Dogru ama 2 gün çok çekiyorum ya agri kesici de zararlı diyorlar
Ben ilaç kullanmamak için direnirim baya
Genelde de kullanmam
Adaçayı papatya vs içerim
Sıcak su torbası koyarım ayaklarıma yatarım

Ben de öyleyim ve şık giyinmem gereken bir işim var. Yani ofiste topuklu ayakkabı(bot falan olmaz) ince çorapla tabiii. Takım elbise. Pedi bile rahat rahat takamıyorum elbiseler ince belli olacak korkusuyla. Bir de şakır şakır mübarek. Ha arkama geçti geçecek endişesi.
Kaç kez bayıldım öyle bir ağrı.
Evde olup sıcak tutup yattığımda çok az ağrıyla geçiyor. Ama işteysem korkunç malesef.
Herhangi bir sağlık sorunum da yok. 🤷‍♀️

bir arkadasimin cok agrili gecerdi, o hem arastirarak hem de kendinde test ederek soyle bir cikarim yapmisti, regle yakin tuz tukettiginde daha fazla agrisi oluyormus. Sonra bir donem regline 2-3 gun kala ve reglinin ilk 2 gununde tuzu tamamen kesti (yani az tuzlu yemek yemistir illa da, cipsdir patlamis misirdir onlari tamamen kesti diyeyim), agrisinin azaldigini soylerdi o zamanlar.

bir de menstrual kap kullanimi agriyi azaltiyor diyenler var.
Benim normalde de cok agrim olmadigi icin cok kiyaslama yapamiyorum ama menstrual kap ile ilk gun bisiklete de binerim, teorik olarak mini etek de giyerim (pratikte hava cok soguk :lülülü:)

Papatya çayı, rezene, adaçayı içine bal at sıcak sıcak iç.
Kendini sıcak tut.
Başka çaresi yok.
Bende öyleyim yılladır kaç kere bayıldım.
Tek çaresi normal doğummuş.
Normal doğum yaptım hiç işe yaramadı bu anlamda. Felç oluyordum ağrıdan 2-3 gün, doğum kontrol hapı tek çaresi. Almaya başladım rahatladım

Regl iken genelde 6 gun suruyor bir rahatsizligim da yok kist vs. Ancak 2 gün boyunca aşırı karin ağrısı çekiyorum çalışan biridiyim ve agri kesici (majezik) almama rağmen geçmiyor.butun gun uyumakla geçiriyorum haftasonuna denk gelirse tabi.arkadaşlarıma bakıyorum reglken mini etekle bile rahatlar Peki nasil oluyor bu karnim da ağrıyor diyo ama usutmuyor .ben 2 corap ust uste giyiyorum hâlâ ağrısı azalmiyo. Sizler ben reglken çok rahat geçiriyorum diyen var mi

doğumdan önce benim de böyleydi 1 gün boyunca hareket edemezdim ama çalışınca mecbur iki büklüm de olsa işe gidiliyor. bir kadın doğum uzmanı ile görüşmenizi öneririm. kansızlık, demir, vitamin eksikliği gibi sıkıntılar sebebi ile de sıkıntılı geçiyor olabilir. bir de majezik herkese iyi gelecek diye bir kaide yok. bende de işe yaramaz ve midemi ağrıtır mesela..

Agri kesiciyi icme diyorlar neden ki aslında doktor da kendini baglama bir ilaca dedi ama inanin agridan bacaklarim tutmuyo ayakta duramıyorum
Valla bana dr önerdi ağrı kesiciyi, kanamayı azaltan yan etkisi var iyi olur sana dedi. Benim çok fazla kanamam oluyordu iyi geldi.

Normal doğum yaptım hiç işe yaramadı bu anlamda. Felç oluyordum ağrıdan 2-3 gün, doğum kontrol hapı tek çaresi. Almaya başladım rahatladım

Benim annem de geçmişti.
Demek ki kadın kadir gecesi doğmuş :KK70:

İşte bu zamana kadar aldığınız ağrı kesiciler ağrı eşiğinizi yükseltti, artık majezik bile kesmiyor sizi... ben bu yüzden baş ağrısına bile en hafif ağrı kesiciyi kullanırım , onu da hatta her seferinde almam

Instagram'da Gizem Onay Luna'yı takip edebilirsiniz.
Bitki buhar banyoları vs satan bir işletmesi var. Kullananlar çok memnun.

X