Regl iken rahatca işini yapabilenler

Bunu yıllarca deneyimlemis biri olarak söylüyorum ne kadar yatarsaniz ağrınız o kadar şiddetli olur. Ne kadar hareketli olursanız o kadar hafif atlatirsiniz

Evlen gecer dediler gecmedi

Dogur gecer dediler gecmedi

Menazpoza kadar bu agridan kurtulamiycam👊🏻👊🏻

2 gun agri oluyorsa iyiymis bnm 7 8 gun agrili geciyor.

herkesin farklı 25 yılı aşkın zamandır regl olurum

çoğu zaman fark dahi etmem üstüm kirlenir

ağrı arada olsa da ne yataklara serer ne işimi engeller

o çorap ile kurulan bağlantıyı da anlamadım

regl olmam yahut olmamam giyimimi vs değiştirmez

Benim de feci sekilde basim agrir birkac kez igne oldum igne olmadan artik cektigim acinin tarifi yok cunku. Agri kesici icmeden gecmiyor gunde 2 kere ama bu da iyi bisey degil. Calisirken de mecbur bi cozum ariyorsun yine evdeyken geciyor bir sekilde de disardaysan zulum gibi bu agrilar.

benim ozellikle ilk gun asiri agrili gecer, 40 derece sicakta dahi ayaklarim asiri usur kalin coraplar giyip yatarim. sicak su torbasi kullaniyorum kullanma imkanim yoksa isitici bant.

doktora da gittim ama hicbir sorun cikmadi. eger imkanim olursa kas gevsetici igne yaptiriyorum o biraz rahatlatiyor. ilk gunden sonra da tampon veya menstrual kap ile ben de mini etek falan giyerim yani o agriyi atlattiktan sonra, agrisiz gecirenlerin giymesine sasirmamak lazim.

Ben daha doğum yapmadım ama benim annem, teyzelerim, kuzenlerim, halamlar hep ağrılı geçiyor.
Annem de der seni doğurana kadar bende öyleydim ama seni doğurunca geçti diye.
Bende kadın doğum doktoruna gittim.
Kistin bile yok içerideki damarların çok ince, doğum da kalınlaşacak dedi.
Doğrum yaparken bebekte genişletecek içini dedi.
Rahatlarsın dedi.
Gerçekten de öyle oluyor normal doğum yapanlar hep geçti dedi.
Ben sezeryan yaptim gecti yinede sukur.yoksa yerleri yumruklardim aglardim agrilarimdan.ilk 2 gun.ayni mide bulantisi filan hepsi olurdu.ama gercekten nikah yapinca azaldi dogum yapinca tumden gecti bende sasirdim.yoksa omur boyu cekecem zannediyordum.evlenmeyi bunun icin bile istemistim bundan kurtulmak icin

Benim cok agrili gecer ozellikle bas agrisi tutar.bunlar hic sorun degil ama bi sinir yuklemesi olur ki sormayin gitsin.resmen evde teror estiriyorum kim canina susadiysa bi laf soylesin.icime seytan kacmis gibi oraya buraya saldirmaya yer ariyorum😀

Ben sezeryan yaptim gecti yinede sukur.yoksa yerleri yumruklardim aglardim agrilarimdan.ilk 2 gun.ayni mide bulantisi filan hepsi olurdu.ama gercekten nikah yapinca azaldi dogum yapinca tumden gecti bende sasirdim.yoksa omur boyu cekecem zannediyordum.evlenmeyi bunun icin bile istemistim bundan kurtulmak icin

Evet bende öyle duydum hep.
Doğum azaltıyor sancıları diye.
Annem de öyle olmuş bak sende de olmuş.
Darısı bana inşallah çünkü kaç kere bayıldım bu ağrılar yüzünden.

Regl iken genelde 6 gun suruyor bir rahatsizligim da yok kist vs. Ancak 2 gün boyunca aşırı karin ağrısı çekiyorum çalışan biridiyim ve agri kesici (majezik) almama rağmen geçmiyor.butun gun uyumakla geçiriyorum haftasonuna denk gelirse tabi.arkadaşlarıma bakıyorum reglken mini etekle bile rahatlar Peki nasil oluyor bu karnim da ağrıyor diyo ama usutmuyor .ben 2 corap ust uste giyiyorum hâlâ ağrısı azalmiyo. Sizler ben reglken çok rahat geçiriyorum diyen var mi
Bana bişey olmuyor pek. Tampon da kullanıyorum hareketim engellenmiyor

Regl döneminden bildiriyorum. Ben de bu pms sendromunu ilginctir ki farenjit, bogaz agrisi ile geciriyorum. Bas agrisi, halsizlik vs.

Hormon dalgalanmalari mi, vücutta eksik yanlis giden bir seyler mu bilemiyorum.

Menapoza girsem gecer mi diye aklımda da umutlu sorular?

Migren atağı, bulantı, kusma bile yaşıyorum ben regl olunca karın ağrısına ek olarak. İş gününe denk gelince zindan oluyor o gün bana.
Jinekolojik muayenemde de bir sorun görünmedi ama bunu yaşamaya devam ediyorum. Çok özeniyorum ağrı yaşamayan kadınlara.
Aynıyım. Baş ağrısı ayrı zor zaten. Herşey kokuyor su bile ya hu.
Bir sifon çekiyoruz bütün ev klor kokuyor var mı böyle birşey yaşayan?
Kusma da lisedeyken oluyordu şuan yok Allah'tan.
İki üç gün öncesinden başlıyor belirtiler son bir iki gün rahat ancak. 8, 9 gün pert bir şekilde.
Zoraki yapıyorum iş güç bazen yatıyorum.
Evdeyim çalışmıyorum ama iki çocuğum var.
Sanki yer altından tipi rüzgarı ufuruyor gibi ayaklarım dizlerim buz oluyor.
Evlenince dediler bekledim yok çocuk olunca dediler iki tane doğdu yok. :KK43:

Regl iken malum şey sökülene kadar wcden çıkamam,
Evdeysem tüm gün yatakta geçiririm nerdeyse ağrıdan.
Ağrı olmasa bile kasıklardaki o huzursuzluk yetiyor.
Şu an evdeyim, ama çalıştığım dönem oturduğum yerde kıvranır dururdum, tuvalete taşınırdım yine. Ama bana Majezik iyi gelmiyor. Kesiyordu reglimi.
Buscopan plus içiyorum, yaklaşık 20 dk sonra bir mayışma, imkan varsa uyuma sonrasında yeni doğmuş bebekler gibi oluyorsun. Kalmıyor ağrı , sızı. (Benim bünyemdeki etkisi tabii)

Hafif geçirenler şanslı. Benim de zor geçiyor. İlaç kullanmıyorum. Kansızlık rahatsızlığım var. Olacağımı hissettiğim gün geldiğinde ılık duş alıp masaj yapıyorum kaslarımı gevşetmek için. O şekilde 1.günden sonra ağrım hafifliyor. Size de tavsiye ederim, farkı görürsünüz.

Bende öyleyim yılladır kaç kere bayıldım.
Tek çaresi normal doğummuş.

şu iki cümleyi yazmaya gelmiştim :KK70:

babam kaç kere kucağında acile taşıdı, bacaklarım tutmazdı ağrıdan, ilk iki gün serumsuz duramazdım bıçakla karnımı deşiyorlarmış gibi olurdu ağrılar.. ayyyy aklıma geldi de kötü oldum :KK43: annem jinekoloğa götürmüştü kadın ultrasonla şöyle bi bakıp evlenmeden geçmez demişti, doktorcum bunun için mi o kadar sene okudun sen annem de aynısını söyleyebilir demiştim :KK70:

bi de misal, evlenmek de kar etmez bazen, evlenmeden önce cinsel hayatım olmasına rağmen berbat geçirirdim regl dönemlerini, evlendik yine aynı, fakat bir doğum yaptım fiyuuuuu bitti gitti :) şimdi ruhsal etkileri haricinde oluyo muyum olmuyo muyum anlamıyorum bile :) yani sinirden yüksek gerilim hattına dönmesem regl olmuyorum diyeceğim nerdeyse :KK70:

regl sancısı seçen kızlar, doğurun anacım :KK70:

şu iki cümleyi yazmaya gelmiştim :KK70:

babam kaç kere kucağında acile taşıdı, bacaklarım tutmazdı ağrıdan, ilk iki gün serumsuz duramazdım bıçakla karnımı deşiyorlarmış gibi olurdu ağrılar.. ayyyy aklıma geldi de kötü oldum :KK43: annem jinekoloğa götürmüştü kadın ultrasonla şöyle bi bakıp evlenmeden geçmez demişti, doktorcum bunun için mi o kadar sene okudun sen annem de aynısını söyleyebilir demiştim :KK70:

bi de misal, evlenmek de kar etmez bazen, evlenmeden önce cinsel hayatım olmasına rağmen berbat geçirirdim regl dönemlerini, evlendik yine aynı, fakat bir doğum yaptım fiyuuuuu bitti gitti :) şimdi ruhsal etkileri haricinde oluyo muyum olmuyo muyum anlamıyorum bile :) yani sinirden yüksek gerilim hattına dönmesem regl olmuyorum diyeceğim nerdeyse :KK70:

regl sancısı seçen kızlar, doğurun anacım :KK70:

Bende öyle bayıldım hep babam bilirdi hatta tüm mahalle bilirdi :KK70:
Serumlar, iğneler sürekli ağlamalar yani şimdi bile olacağım vakit kanım çekiliyor.
Ben bir dönem hem koruması hem de bu sancılar için doğum kontrol kullandım.
O gerçekten aza indirdi.
Evlendikten sonra daha da sakinledi :KK70:
Ama annemin ve yaşayanların dediğine göre doğum yapınca hiç kalmıyormuş.
Doğurmak için bir sebep daha :confused:

X