Reglinin 16. 17. ve 18. günü kalınan gebelikler de erkek çocuk olasılığı yüksekmiş..

tekrar söylüyorum ...bilim adamları bile konuya tam olarak açıklık getiremiyorlarken tartışmak ahkam kesmek bana düşmez.

benim bildiğim şudur;

Reglinin 16. 17. ve 18. günü kalınan gebelikler de erkek çocuk olasılığı yüksekmiş..

bilimsel açıklamayı es geçin.!!!

:ecrin_bebek:​

Son düzenleme:
Bence de sardunya_zakkum arkadaşım çok çabuk sinirleniyorsun, pembepamuk haklı.

Konuşulacak,paylaşılacak,tartışılacak ama tartışma dediğimiz halk arasında her ne kadar karşılıklı sabit fikri savunma gibi görünse de biz eğitimciler ona " münazara" dır.

Ama paylaşım, doğru olana ulaşma adına yapılan seviyeli,işbirlikçi, saygılı, empatik duygularla yapılırsa bu olaya tartışma diyoruz.

Herkes fikirlerini rahatça söyleyebilmeli, buna fırsat verilmeli ki sonuç ta bir şeyleri hep beraber öğrenelim değil mi?

Bence de sardunya_zakkum arkadaşım çok çabuk sinirleniyorsun, pembepamuk haklı.

Konuşulacak,paylaşılacak,tartışılacak ama tartışma dediğimiz halk arasında her ne kadar karşılıklı sabit fikri savunma gibi görünse de biz eğitimciler ona " münazara" dır.

Ama paylaşım, doğru olana ulaşma adına yapılan seviyeli,işbirlikçi, saygılı, empatik duygularla yapılırsa bu olaya tartışma diyoruz.

Herkes fikirlerini rahatça söyleyebilmeli, buna fırsat verilmeli ki sonuç ta bir şeyleri hep beraber öğrenelim değil mi?

bakın baştan beri söylüyorum uzman değilim....yıllar önce duyduğum bir bilgiyi MIŞ lı olarak aktardım...

sonra da kalkmış sanki bir uzmanmışım gibi sorgulanıyorum...tabiki sinirlenirim...uzman olsaydım ve kendi tezim olarak anlatsaydım sinirlenmezdim...

bana sorular yönetilmeden benden alıntı yapılmadan buyrun tartışın konuyu...

tekrar ve son kez söylüyorum ; ben uzman değilim.!!! MIŞ lı olarak anlattım.

Arkadaşım zaten siz uzmansınız demiyoruz. Dediğimiz ki; kendi düşünceniz dahi olmayan bir makaleden alıntı olabilir, başka kişiden şahsen duymuş olabilirsiniz, Her mesajınızda sürekli yinelemeniz. Biz buna açıklık getirmek istedik. ıyi günler.

Arkadaşım zaten siz uzmansınız demiyoruz. Dediğimiz ki; kendi düşünceniz dahi olmayan bir makaleden alıntı olabilir, başka kişiden şahsen duymuş olabilirsiniz, Her mesajınızda sürekli yinelemeniz. Biz buna açıklık getirmek istedik. İyi günler.

konuyu baştan okursunuz uzman gibi sorgulandığımı rahatlıkla görürsünüz.!!!

bilim adamları bile konuya tam olarak açıklık getiremiyorlarken tartışmak ahkam kesmek bana düşmez.

iyi günler.

Ama belki bu açıklamaya göre şöyle bir şey söyleyebiliriz: Ovulasyondan önce ilişkiye girilir ve daha sonra ilişkiye girilmezse daha dayanıklı oldukları için kız bebek (ovulasyon olup yumurta tüpün döllenmeye elverişli yerine gelene kadar x kromozomlu spermler dayanabileceği için), ovulasyondan sonra ilişkiye girilirse daha hızlı oldukları için erkek bebek (y kromozomlu spermler daha çabuk döllenmeye elverişli bölgeye gelebildiği için) olma olasılığı daha fazladır. Ama tabi tam ovulasyon zamanımızı bilemediğimiz için bunu ayarlamak güç. Sizin açıklamanıza göre fikir yürütüyorum. Siz ne dersiniz?

buyrun.!!!

....

Paylaşımın için sağol sardunya zakkum..opuyorumnanaktan. Bi kızım olsaydı bu dediğini mutlaka denerdim..Ama daha öyle veya böyle bizim yumurta ve spremler bi araya gelemedi..:çok üzgünüm:

evet bende duymuştum bunu hatta ben 14. gündede erkek olasılığı yüksekmiş diye duymuştum
hayrlısıyla sağlıkla olsun bebeğim tabiki cinsiyet pek önemli değil, açıkçası ben kızmı yoksa erkekmi isterm onuda tam bilmiyorum daha kaydirigubbakcemile3

evet bende duymuştum bunu hatta ben 14. gündede erkek olasılığı yüksekmiş diye duymuştum
hayrlısıyla sağlıkla olsun bebeğim tabiki cinsiyet pek önemli değil, açıkçası ben kızmı yoksa erkekmi isterm onuda tam bilmiyorum daha kaydirigubbakcemile3

enrikacım sağlıklı bir bebek:ecrin_bebek: olsun da gerisi boş canım:1hug:

açıkcası ben başta sağlıklı olmak üzere erkek olmasını aşırı derecede fazla istiyordum ve dua ediyordum:Saruboceq:
cinsiyet konusunda istekli olan çiftler ve kadınlar için bu zararsız bilgiyi paylaşmak istedima.s.

bende ablamdan duydum oğlana 17. gece kaldım diyeee ama bence vardır elbet doğruluk payı ama Allah ın işi bu ??????

paylaşım çok güzel sardunyacım.

ben marttın 21. de adet oldum..tahminim hamile kaldıgım dönem 28 veya mart veye 1 nisan arası..

biz bide misafirimiz gelmesi nedeniyle seyrek ilişkide bulunmuştuk o ay 2 kez..haftalıga göre ben ilk ikişkide hamile kaldım 17 hafta olacak yarın.. dr. erkek dedi..

ben çok dua ettim cinsiyetini belirterek kızlarda hep hayırlısını istedim. bunda cinsiyeti belirterek hayırlı evlat istedim
inş hayırlısı olur..bakalım...allahın işi işte ne istersen onu veriyo..

Son düzenleyen: Moderatör:
sardunya cım paylaşımınız güzel

benimde 21 mart tı adet tarihim
eşimin seyahati yüzünden bizde ilişkimizi son yumartlama zamanlarına denk gelmişti
eğer bunu baz alırsak doğru ,çünkü benimde oğluşum oldu
:emir_bebek:hihoyyyt

arkadaşlar bende etrafımda çok duyuyorum bu olayı adetimizin başladığı tarihten itibaren 14 veya 16 günler yumurtlama dönemi erkek oluyormuş peki kız çocuk yapmak için adet olmaya yakın yada adet bitiminden hemen sonra ilişkiye girilirse kız olma oranı yükselirmi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar bende etrafımda çok duyuyorum bu olayı adetimizin başladığı tarihten itibaren 14 veya 16 günler yumurtlama dönemi erkek oluyormuş peki kız çocuk yapmak için adet olmaya yakın yada adet bitiminden hemen sonra ilişkiye girilirse kız olma oranı yükselirmi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

hamile kalma zamanı reglinin 11. günü ile 17. günü arasındadır

regliye yakın derken neyi kastettiğini anlamadım ama benim tezim reglinin 11. günü ile 14. günü arası kız olması ihtimalini güçlendiriyor...

.

X