Reglinin 16. 17. ve 18. günü kalınan gebelikler de erkek çocuk olasılığı yüksekmiş..

Hemennolsun istiyorum saglik problemimn var ilaclara baslamdan olsun istiyurm ovulasyonntesti pahlai birseymi acaba adetten sonra kiz olur dyorlar ama ayyy cok tatlisiniz cvp veriyosunuzya icim rahatliyor burda allah razinolsun
Rice ederim :KK66: ovulasyon testi fiyatlari ne kadar tam bilmiyorum ama pahali değil. Adet bitiminden sonraki ilk 5 gün içinde erkek olma ihtimali de var ama daha sonraki 5 gün içinde kız ihtimali daha yüksek oluyor, tabii hergün ilişki olması lazım.

Allah hakkınızda hayırlısını versin, hayırlısı ile bir kızınız olsun, dua ediyorum size :)
Allah razi olsun usanmadan cevap verdiginiz icin rabbim dualarimizi karsiliksiz birakmaz umarim bende sizin icin dua ediyorum suan cvp verdiginiz icin hakkinizda hayirlisi ne varsa tum dilekleriniz kabul olmasi dilegiyle hoscakalin 5gun saymaya basladim bile sonrasinda alah kerim olursa bilgilendiriim allaha emanet olun 👋🤗

Rice ederim :KK66: ovulasyon testi fiyatlari ne kadar tam bilmiyorum ama pahali değil. Adet bitiminden sonraki ilk 5 gün içinde erkek olma ihtimali de var ama daha sonraki 5 gün içinde kız ihtimali daha yüksek oluyor, tabii hergün ilişki olması lazım.
Yani anladihim kadariyla 10 gunmu sayacagim 🤗🤔adet bitiminden yoksa 5gunmu 🙏

Yani anladihim kadariyla 10 gunmu sayacagim 🤗🤔adet bitiminden yoksa 5gunmu 🙏
Adet bittiği günden itibaren 5 gün korunmalı, sonraki 5 gün hergün korunmasız ilişki olmalı ama dediğim gibi herşey nasip kısmet :) Allah ne yazdıysa o. Su an yatsı okunuyor, benim de dualarım sizin için. Hayırlısı ile bir kızınız olsun inşallah :anneadayı: 🙏

Merhabalar 28 gunde bir adet oluyorum 21 nısanda adetım bitti ve korumasız ilişki mayıs 1-2-4 de oldu suan hamıleym tahmin de bulunurmsnz

16323-a2a.jpg

Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) sperm de diğerinden daha uzun yaşar.

buna göre erkek sperm yumurtaya ilk olarak ulaşsa bile içeri girmeye gücü yetmiyormuş....kız (X) spermler sağlam yumurtanın içine çok daha rahat girebiliyorlarmış...

reglinin 16. 17. ve 18. günü yumurta çatlamaya çok yakınlaştığından erkek (Y) sperm yumurtanın içine rahatlıkla dalabiliyorlarmış...

işte erkek spermin daha hızlı hareket etmesi ve regliye yakınlarken çatlamaya yaklaşmış yumurtanın kırılgan olması sebebiyle erkek çocuk olma olasılığı yüksekmiş.

Konuya tam olarak ispatlanmış bir bilimsel açıklama getiremem ama neden buna inandım ve sizlerle paylaşmak gereği duydum bunu anlatmak istiyorum;

kk da genelde bilirler fakat bilmeyenleriniz için söylüyorum, 14 yaşında erkek çocuk annesiyim...

15 yıl önce çok bebek ister olmuştum...ve hamile kalamadığım için de o zamanlar doçent olan dr. Teksen Çamlıbel e başvurmuştum...

yeşilköy int. hospital de beni yumurta takibine aldılar...

bu arada o zamanlar ki eşimle benim iş seyahatlerimiz çok oluyordu....kendi işimiz olduğu için işin başını yalnız bırakmak istemediğimiz den bu işi sırayla ya da iş durumuna göre ağırlıklı ben yapardım...

ve o ay hamile kalma şansımı iş seyahatim nedeniyle kaçırmıştım ...aşırı üzülmüştüm....regl oldum...fakat diğerlerinden farklıydı...kısa ve az olmuştu...ama ben üstünde durmamıştım...

takip eden ayda doktoruma yumurta takibi için gittiğim bir gün bana hamile olduğum müjdesini verdi...

doktorumla bu durumu konuştuk ve bana dedi ki; geç hamile kalınma da regl olunabilirmiş...anlayacağınız reglimin 17. günü hamile kaldım...

Teksen bey ile bebeğin cinsiyeti üzerine en ufak bir konu konuşmadık...

cinsiyet durumunu uzun bir süre sonra bir yerde okudum...ama nerden okuduğumu hatırlamıyorum...bir kadın sağlık dergisi ya da sağlık ansiklopedisi olabilir...kesinlikle hatırlamıyorum ama öyle birşey ciddi bir sağlık yazısıydı...

işte okuduğum zaman kendi kendime dedim ki ...galiba haklılık payları var...

anlayacağınız normal bir gebelik başlangıcım olsaydı aklımda bile kalmayacak bir yazı değişik bir gebelik başlangıcım olduğu için beni çok etkiledi ve hiç bir zaman unutmadım...
Ben reglin 13 üncü günü kaldım buna göre ne oluyor 😊

X