Resmi nikahım yok nişanlıyım hamileyim

Ben 7 yıllık evliyim hastaneye gidip muayene olsam ve ya sağlık ocağına gidip ilaç yazdıysam babama bilgi msj ı gidiyor şu saatte şu hastanede bilmem kaç nolu reçete vs diye bilgi mesajı bunu nasıl degistirecegimizi ben de bilmiyorum
Sıra almanıza yardımcı olan arkadaşa tel numara mı güncellemek istiyorum demeniz yeterli :)

Anladm teşekkürler peki bu gebelik takibi için önce sağlık ocağına kayıt vs yaptırmak gerekiyormus bı bilginiz varmı bu konuda
Gittiğiniz hastaneden sanıyorum bilgi alıyor sağlık ocağı. yani hamile olduğunuz bağlı olduğunuz sağlık ocağına bildiriliyor. Hamileyken sağlık ocağı tarafından aranmıştım, hamileymişsiniz şu hastaneye gitmişsiniz falan diye. Sağlık ocağı bu şekilde takibinizi yapıyor.

O zmn en yakın zamanda gideceğim
Hastaneye gideceginize nikah gunu almaya gitseniz aileniz ogrenmesin istiyorsunuz bide hastane derdine dustunuz test yaparsaniz ve pozitif cikiyorsa zaten hamile oldugunuz ortada siz bence nisanlinizi alin ve nikahinizi kiyin sana da yazik olacak geleceginize de hamileyseniz bebegede 😒😒

Aile hekimliğinde çalışmış biri olarak bilgi vereyim.Hastaneye gittiğinizde gebelik bildirimi yapılyor ve bu bizim aile hekimliği sistemine düşüyor dogal olarak sağlık bakanlığı takibini yapın dedikleri için biz bakanlıkta kayıtlı numaraları arıyoruz. bulunduğunuz durumda olan çok kişi bu durumda mağdur olabiliyor bilginize

Ben 7 yıllık evliyim hastaneye gidip muayene olsam ve ya sağlık ocağına gidip ilaç yazdıysam babama bilgi msj ı gidiyor şu saatte şu hastanede bilmem kaç nolu reçete vs diye bilgi mesajı bunu nasıl degistirecegimizi ben de bilmiyorum
Bana da annemin ilaçları e reçetesi falan geliyor 🤣 bir kere eczaneden e reçete için benim telefonumu kaydetmişlerdi. Öyle kaldi hep bana geliyor. Siz bi eczaneye sorun belki onlar değiştirebilir veya aile hekimliği.

X