Çatlaklar Retinoid içerikli tıbbi kremlerle çatlaklarda 2 hafta içinde gözle görülecek sonuç

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

retinoid

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2014
44
2
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/guzellikkozmetik/catlaklardan-kurtulmanin-16-yolu-60143.html

Bu konuyu açmamın sebebi 2-3 sene önce adetlerimde yaşadığım acı bir olay sonrası erken tekrarlama başladı kanam durmadı bunun üzerine
doktora gittim.
Hormon testleri falan yapıldı yumurtalıklarda kist var mı falan bakıldı kanamaların durması için de doğum kontrol hapı verdi doktor.
1 kutu hapı kullandıktan sonra bacaklarımda pembemsi morumsu çizgiler oluştu ilacı veren doktora söyledim ilaçla bir ilgisi yok dedi ama
sonra okuduğum reçetesinde yan etkiler bölümünde yer almaktaydı.
Sonra cilt doktoruna gittim lierac ve bir iki ilaç verdi.
Bir kereye mahsus aldım kullandım ve bir işe yaramadılar.Ayrıca fiyatlarıda bayağı pahalı.
Bunun üzerine bu ilacın etkisiyle selülit oluşur gibi oldu.Daha önce hiç yoktu.
Sadece kalçamda çatlaklarım vardı onu da takmıyordum.
Ben acayip taktım ve prof dr. ibrahim adnan saraçoğlunun lahana kürünü 3- 4 kere senede 2 kere gibi kullandım.
1 sene boyunca günde 3 litre en az her gün su içtim.Saat 7 den sonra yemek yemedim.Fazla yememeye çalıştım.
Bunların sonucunda aynaya bir bakıyordum var gibi bir yok gibi oluyorlardı.
Bu arada nivea nın Q 10 sıkılaştırıcısını aldım ve bir ay düzenli kullandım.Gerçekten sıkılaştırdı ve gözle görülür şekilde selülitlerimde azaldı.
Gerçi bu sitedeki yorum yapanlar pek beğenmemiş bu ürünü ama bana çok iyi geldi.
Ayrıca bacaklarımda küçük küçük sivilce tarzı pütürler vardı onları da haftada bir kere kullansam bile bir hafta boyunca neredeyse tamamen yok diyor.

BURAYA KADAR HER ŞEY GÜZEL FAKAT DOĞUM KONTROL HAPINI İLK KULLANDIĞIMDA BACAĞIMIN ÖNÜNDE OLUŞAN O MORUMSU ÇİZGİLER BEYAZ ÇATLAKLAR HALİNİ ALDI VE NİVEA NIN SIKILAŞTIRICISI GÖRÜNTÜYÜ ÇOK AZ FARKEDİLMEYECEK KADAR DÜZELTTİ.
BACAKLARIMIN ARKA BÖLÜMLERİNDEKİ SELÜLİTLERİM DE BİR SORUNUM KALMADI KREM OLDUKÇA İYİ GELDİ.
AMA BACAĞIMIN ÖN TARAFINDAKİ ÇATLAKLAR ACAYİP CANIMI SIKIYOR.
GERÇİ BUNUN İÇİN NİVEA NIN SELÜLİT KREMİNİ DE ALACAĞIM AMA

BENİM ASIL SORUP ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ŞEY ÜSTTE VERDİĞİM LİNKTE
ÇATLAKLAR İÇİN RETİNOİDLİ KREMLERİN 2 HAFTA İÇİNDE DÜZENLİ KULLANIMDA ETKİ ETTİĞİ YAZIYOR.
BU KREMLERDEN KULLANAN VE İŞİNE YARAYAN OLDU MU?MARKASI FİYATI NEDİR?
YA DA ETRAFINDA TANIDIK BİR DOKTORU OLUP SORUP ÖĞRENEBİLECEK BİRİSİ VAR MI?
YA DA SİTEDE DOKTOR OLANLARDAN BİRİLERİ BİLGİ VEREBİLİR Mİ?

GLİKOLİK ASİT İÇEREN TEMİZLEYİCİ YA DA NEMLENDİRİCİ MARKASI VS. KARİTE YAĞI İÇEREN BİR NEMLENDİRİCİ MARKASI FİYATI VS.
ALOE VERA YAĞI(JELİ) KULLANAN MARKASI , FİYATI VS.
C VİTAMİNİ İÇEREN NEMLENDİRİCİ KULLANAN MARKASI FİYATI VS. BİLGİ VEREBİLECEK OLAN VAR MI?
BİRDE BADEM YAĞI,BUĞDAY TOHUMU YAĞI VS. BU TÜR YAĞLARI GERÇEĞİ VE DOĞALI OLSUN DİYE HANGİ MARKA VE NEREDEN ALIYORSUNUZ?

Son düzenleme:
yolladıgınız link e tıkladım şöyle yazıyor

Derma Rulo kullanabilirsiniz!
Derma rulo, cildin üst katmanlarına zarar veren böylece cildi uyarıp yeni cilt çıkmasını sağlayan bir cihazdır.
Derma rulo kullanmadan önce cildi uyuşturan bir krem kullanın yoksa bu işlem acı verir.
Bu cihaz çatlaklardan kurtulmakta etkilidir fakat en güvenlisi bu cihazı uzman yardımıyla kullanmaktır.

bende dermaroller kullanmamaya karar verdim ama kaç mmlik bilmiyorum çok eski çatlagım var :18:

X