Revizyon ameliyatlarında kıkırdak kullanımı

bibiiii

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2020
18
5
26
Merhabalar, revizyon burun estetiği yaptırmak istiyorum. Görüştüğüm doktorlar bana kulaktan ya da kaburgadan kıkırdak alınması gerektiğini söylediler. Bu şekilde yapıldığını da görüyorum. Benim yine de çekincelerim var kıkırdak kullanılması durumunda burun yıllarca aynı şekilde durur mu? Dokuların birbiriyle uyumu olmaması ihtimali var mı? Daha önce revizyon ameliyat olanlar geri bildirimde bulunursa çok sevinirim. Özellikle uzun dönem sonucu olanlar:)

Merhabalar, revizyon burun estetiği yaptırmak istiyorum. Görüştüğüm doktorlar bana kulaktan ya da kaburgadan kıkırdak alınması gerektiğini söylediler. Bu şekilde yapıldığını da görüyorum. Benim yine de çekincelerim var kıkırdak kullanılması durumunda burun yıllarca aynı şekilde durur mu? Dokuların birbiriyle uyumu olmaması ihtimali var mı? Daha önce revizyon ameliyat olanlar geri bildirimde bulunursa çok sevinirim. Özellikle uzun dönem sonucu olanlar:)
Merhaba, yakın bir arkadaşım revizyon ameliyatında kulaktan kıkırdak alarak olmuştu ancak kulak kıkırdağı burunda büyüme yaptığı için tekrar bir ameliyat ile kaburgadan alıp yaptırdı. Herkeste aynı olur mu bilmem ama doktorla bu konuyu mutlaka görüşün bence 😊

Çok teşekkür ederim. Kulak kıkırdağı daha yumuşak olduğu için orayı tercih ediyorum demişti bir doktorumuz ama gördüğüm genelde kaburga kullanımı. Bu konuyu da sorucam çok sağolun.

merhaba. sordunuz mu
Merhabalar ben ameliyat oldum. Başka doktorlarla görüştüm. Doçent doktorlardı ve gerek olmaz büyük ihtimalle dediler. Onlardan birine ameliyat oldum. Yeterli kıkırdak varmış o yüzden kullanılmadı ameliyatımda.
Ayrıca 20 yıl önce bir arkadaşımın babasının burnu kırılınca kaburgadan alınan kıkırdakla yapmışlar maşallah ben hiç anlamamıştım bile çok güzel ve sapasağlam duruyor. İşinin ehli bir doktorda sıkıntı yaşanmazmış onu anladım.

Merhabalar ben ameliyat oldum. Başka doktorlarla görüştüm. Doçent doktorlardı ve gerek olmaz büyük ihtimalle dediler. Onlardan birine ameliyat oldum. Yeterli kıkırdak varmış o yüzden kullanılmadı ameliyatımda.
Ayrıca 20 yıl önce bir arkadaşımın babasının burnu kırılınca kaburgadan alınan kıkırdakla yapmışlar maşallah ben hiç anlamamıştım bile çok güzel ve sapasağlam duruyor. İşinin ehli bir doktorda sıkıntı yaşanmazmış onu anladım.
Merhaba kime oldunuz

Merhaba hangi doktor kıkırdaga ıhtıyac yok dedi acaba

Bende yarin kikirdakla revizyon olacagim. Doktor once burun icimde bulursa onu kullanacakmis yoksa kulaktan alacakmiş

Neden revizyon oluyorsunuz öğrenebilir miyim? Yeni estetik oldum neden tekrar yapılması gerekiyor acaba çok merak ettim
Estetik ameliyat güzellik için yapılıyor. Herkesin güzellik algısı farklı. Doktorla güzellik algımız eşleşmeyebiliyor ve sonuçtan memnun kalmayabiliyoruz. Ayrıca estetik sonrası sağlık problemleri ve anormal görüntüler oluşabiliyor. Bu da yeni ameliyatı zorunlu kılıyor. Bu işler nasip işi

X