Riskli ikili testim ve Fetal Dna Sonucu

Merhaba, ben de aynı durumdayım.
CVS sonucunuz fetal dna'yi yalanlamıştır, temiz çıkmıştır inşallah.
Uzun zamandır siteye giriş yapmadim o yüzden şu an yazabiliyorum bebeğimle 10 Martta vedalaştım. Sonucumumuz yanilmamisti ne yazıkki. Rabbım kimseyi böyle biseyle sınamasın cok zor.

Benim de yanilmadi, ben de vedalastim.
Amin, Allah kimseye yaşatmasın
Merhaba çok üzüldüm. Allahın dediği oluyor maalesef. Kaçıncı haftanızda yaptırdınız. Benimde ikili taramama zamanım geliyor sizce fetal dna mı yaptırmalıyım ? Eğer üzülmeyeceksiniz sonlandırma işlemi nasıl oluyor özelde mi devlette mi ? Bilgi verebilir misiniz. Ama üzülecekseniz vermeyin bilgi. Dualarım sizinle,

Merhaba çok üzüldüm. Allahın dediği oluyor maalesef. Kaçıncı haftanızda yaptırdınız. Benimde ikili taramama zamanım geliyor sizce fetal dna mı yaptırmalıyım ? Eğer üzülmeyeceksiniz sonlandırma işlemi nasıl oluyor özelde mi devlette mi ? Bilgi verebilir misiniz. Ama üzülecekseniz vermeyin bilgi. Dualarım sizinle,
Ben 11.haftada fetal yaptırmıştım. İkili test de yanilma çok oluyor ancak fetalde yanilma payı çok az.Fetal dna sonucu sonlandirma için yeterli değil o yüzden doğrulanması gerekiyor ben koryon villus yaptirdim univ.hastanesinde ordan çıkan sonuc eğer yine olumsuz ise oradan alacağınız heyet raporu ile istediğiniz yerde gebeliği sonlandirabiliyorsunuz devlet özel farketmiyor.Rabbim kimseye yasatmasin

Ben 11.haftada fetal yaptırmıştım. İkili test de yanilma çok oluyor ancak fetalde yanilma payı çok az.Fetal dna sonucu sonlandirma için yeterli değil o yüzden doğrulanması gerekiyor ben koryon villus yaptirdim univ.hastanesinde ordan çıkan sonuc eğer yine olumsuz ise oradan alacağınız heyet raporu ile istediğiniz yerde gebeliği sonlandirabiliyorsunuz devlet özel farketmiyor.Rabbim kimseye yasatmasin
Canım cevapladiğin için teşekkür ederim. Gebeliğim başında beri riskli geçiyor kanamalar yatmalar sürekli ve bir hafta geriden geliyor içimden bir ses birseylerin yolunda gitmediği söylüyor. Psikolojik bir çöküntü gibi. Her hafta kontrole gidiyorum, kese etrafında kanama alamı mevcut. Kalp atımını duydum, önce yavaştı bir hafta sonra düzeldi dedi doktor. Şimdi 9 hafta tekrar çağırdı doktor. Organ gelişimine bakacağım dedi, bende fetal dna baktıracağım bunun için. 🥲

Canım cevapladiğin için teşekkür ederim. Gebeliğim başında beri riskli geçiyor kanamalar yatmalar sürekli ve bir hafta geriden geliyor içimden bir ses birseylerin yolunda gitmediği söylüyor. Psikolojik bir çöküntü gibi. Her hafta kontrole gidiyorum, kese etrafında kanama alamı mevcut. Kalp atımını duydum, önce yavaştı bir hafta sonra düzeldi dedi doktor. Şimdi 9 hafta tekrar çağırdı doktor. Organ gelişimine bakacağım dedi, bende fetal dna baktıracağım bunun için. 🥲
Su an bende 8 haftalik hamileyim aynı durum bendede var kanamalar ara ara oluyor.doktor icerde kanama alanı olmadığını söyledi ancak ben çok umutlu değilim.yatarak hamilelik geçirmek istemiyorum artık oğlumda da bu şekilde geçmişti aşırı yıpratıcı bir süreç.ikinci cocugu Allah nasip etmeyecek heralde diyorum artık buda olmazsa zorlamiycam.besinci gebeligim yine sorun yine sıkıntı yoruldum

Su an bende 8 haftalik hamileyim aynı durum bendede var kanamalar ara ara oluyor.doktor icerde kanama alanı olmadığını söyledi ancak ben çok umutlu değilim.yatarak hamilelik geçirmek istemiyorum artık oğlumda da bu şekilde geçmişti aşırı yıpratıcı bir süreç.ikinci cocugu Allah nasip etmeyecek heralde diyorum artık buda olmazsa zorlamiycam.besinci gebeligim yine sorun yine sıkıntı yoruldum
Evet çok zor canım, bende yatarak geçiyorum. Gerçekten çok zor. Kanama alanın yoksa bu iyi ama, birde yanında birseylere yardım edecek bir yoksa bu daha kötü, Allahım yardımcımız olsun inşallah canım beşinci gebelik derken değerli düşük mü oldu :KK43:

Evet çok zor canım, bende yatarak geçiyorum. Gerçekten çok zor. Kanama alanın yoksa bu iyi ama, birde yanında birseylere yardım edecek bir yoksa bu daha kötü, Allahım yardımcımız olsun inşallah canım beşinci gebelik derken değerli düşük mü oldu :KK43:
Dis gebelik,dusuk,anamoli sebebiyle kurtaj hepsini yaşadım 6 yaşında bir oğlum var bu gebelikte böyle oldu iste

Kızlar merhaba benim de değerlerim yüksek çıktı. Cuma günü amniyosentez yaptırdım. Sonuç bekliyorum Allah herkesi iyi sonuçlar versin beklemek çok zor sonuçta insan ne olursa olsun bilmek istiyor bilinmezlik ve beklemek dünyanın en zor şeyi.
canım kac cıkmıstı kombıne rıskın ?
benımde 258/1 cıktı ort rısk .

37 yaşındayım ve 15 haftalık hamileyim risk 1/50 doktorum yüksek dedi
Ense kalınlığı normal burun kemiği var hatta gelişimi çok iyi ve hareketli hatta testi gönderirken bir şey çıkacağını sanmıyorum dedi o kadar rahattı sonucu görünce o da çok şaşırdı.iki sağlıklı normal doğumum ve düşük riskli ikili sonucu olan evladım var çok sukur.sagliklilar.ancak geçmişte bir de amniosentez ile kesin tanı koyulmuş down sendromlu bebek öyküm var çok kanamam olurdu ilaçla ve yatarak 11 haftaya kadar gelmiştik fakat o hafta ikili test için gittiğimde ense kalınlığı vardı ve amniosentez yapıldı orda da netlesince ilaçlar kesildi ve kürtaja alındım
Şimdi de çok korkuyorum
Ben de bugün fetal DNA nifty test yaptırdım genoks firmasına sonucu bekliyorum dua edin lütfen inşallah hepimizin yüzü güler hayırlı haber aliriz
canımmm benımde kombıne rıskım 258/1 cıktı orta rısk acaba senın sonucun nasl oldu?
bebegın dogmus sanırım ınsallah cok saglıklısınızdır :KK200:

canımmm benımde kombıne rıskım 258/1 cıktı orta rısk acaba senın sonucun nasl oldu?
bebegın dogmus sanırım ınsallah cok saglıklısınızdır :KK200:
Nifty testim temiz çıkmıştı çok şükür bebeğim de doğdu gayet sağlıklı
Ayrıntılı ultrasonda da sıkıntı yoktu maalesef tek risk ikili testte çıkmıştı ki yanılma payı gerçekten yüksek özellikle 35 yaş sonrası için

Nifty testim temiz çıkmıştı çok şükür bebeğim de doğdu gayet sağlıklı
Ayrıntılı ultrasonda da sıkıntı yoktu maalesef tek risk ikili testte çıkmıştı ki yanılma payı gerçekten yüksek özellikle 35 yaş sonrası için
ay maşallaahhh, cok sevındım canımm... darısı basıma olsun saglıkla gelsın :KK200: :dua:

benımde ıkılı testımde down oranı 258/1 çıkmış..
ense ,burun vs hersey normal ama kan degerım orta rısklı ..
doktorum ısrarla nıft onerıyor ben ıstemedım ..
detaylı ulrturasonu beklıyorum ..

Kızlar bnm ikili tarama sonucunda da yaş riskin var dedi doktor diğer herşey normal dedi başkada birşey önermesi dizinde fikrinizi alım dedim yaş 37

Kızlar bnm ikili tarama sonucunda da yaş riskin var dedi doktor diğer herşey normal dedi başkada birşey önermesi dizinde fikrinizi alım dedim yaş 37

6 yıl sonra tüp bebek yönetimiyle gebe kaldım. 11.haftamda yapılan ultrasonda burun kemiği vardı ve ense kalınlığı normaldi fakat ikili tarama testi sonucum riskli çıktı yaşım da 27. Free beta hcg değerim 242 papp a değerim 1.34 çıkmış. Biri yüksek biri düşük bu da otomatik olarak riski artırıyor. özellikle fbhcg değerim yüksekti. Hemen o gün fetal DNA için kan verdim o geçen 10 günde neler yaşadım sadece Allah bilir. Çok şükür bugun sonuç geldi. TEMİZ ÇIKMIŞ. Bu on gün boyunca okumadığım soru girmediğim site kalmadı. Belki birilerine umut olur diye yazmak istedim. Bir daha hamile kalırsam ikili test falan yaptırmam

X