Riskli ikili testim ve Fetal Dna Sonucu

Aynı olayı 2 gün önce yaşadım beynimden kaynar su boşaldı ultrasonda ikili normal herşey dedi doktorum kanda papp-a 1.88 serbest beta hcg 161 yani riskli dedi amiyosentez istedi veya fetal dna testi o günün şokuyla çıktım hemen hastaneden karar vermeden iki gündür bakmadıgım yorum soru doktor kalmadı yarında fetal dna için gideceğim hastaneye inşallah benimki de temiz çıkar
İnsallah temiz cikar devlet hastanelerinde ozellikle degerler hep riskli cikiyormus bir cok kisiden duydum bende fetal dna yaptirdim bayada ucret odedim temiz cikti hic bir anomali yokmus benimde ultrasonumda cok iyi cikmisti ense kalinligi burun kemigi falan hatta gelisimi bi kac gun onde gorunuyodu. 2 ay uyku uyuyamadim bende. Bir suru forum gezdim makale okudum sabahlara kadar. İcinizi gonlunuzu ferah tutun insallah temiz cikar ve insallah saglikla alirsiniz kucaginiza ♥️

Merhaba umarım sonucunuz çok güzel çıkar. Hangi hastane aracılığıyla ve kaç tl ye yaptırdınız acaba? Bir de tam 10. Haftada mı veriliyor kan
Sonucum güzel çıktı çok şükür 13. Haftamda yaptırmıştım ben özel medifema hastanesi aracılıyla yaptırdım ben şimdi 22 haftalığız biz

Sonucum güzel çıktı çok şükür 13. Haftamda yaptırmıştım ben özel medifema hastanesi aracılıyla yaptırdım ben şimdi 22 haftalığız biz
Oh oh oh maşallah sağlıkla kucağınıza alsın inşallah. Ücreti neydi peki ben de yaptırmak istiyorum da

Merhaba sizn ense kalınlığı kaç çıkmıştı acaba. 12. Haftada 2.74 çıktı bizim. Kombine riskte 1:424 çıktı. Amniyosentez veya fetal dna önerdi doktorum

Merhaba sizn ense kalınlığı kaç çıkmıştı acaba. 12. Haftada 2.74 çıktı bizim. Kombine riskte 1:424 çıktı. Amniyosentez veya fetal dna önerdi doktorum
Bizim ense kalınlığımız 2.36 çıkmıştı en yüksek ölçümüz kanda hiç bakmamıştı o yüzden amniyosentezden önce imkanınız varsa fetal DNA yaptırın ultrasonun yanılma payı olabiliyor içinizi ferah tutun

Bizim ense kalınlığımız 2.36 çıkmıştı en yüksek ölçümüz kanda hiç bakmamıştı o yüzden amniyosentezden önce imkanınız varsa fetal DNA yaptırın ultrasonun yanılma payı olabiliyor içinizi ferah tutun
Teşekkür ederim cevabınız için fetal dna yaptıracağız büyük bir ihtimalle

Kızlar lütfen bana da bisey söyleyebilir misiniz . 5 sene sonra tup bebekle hamile kaldım 13.haftamdayim geçen hafta ikili testim de kombine risk 1/770 çıktı ama biyokimyasal risk de 1/99 çıktı. Paap değerim 0,51 beta hcg 56 . Getal dna testi verdim beklemedeyim ama çok zormuş bu şekilde çıkıp güzel sonuç alan var mi ? Yaşım 24 nu arada sanırım papp değerinden bu şekilde çıktı bide doktor Nasal burun unkown yazmış ama detaylı da hersey güzel çıkmışti

13 + 1 deyim bugün ikili test yaptırdım ense kalınlığı var ve burun kemiği oluşmamış dediler down sendromu riski yüksek dedi fetal DNA verdim bugün böyle olup sağlıkla kavuşan var mı bebişlerine 10 güne anca sonuç çıkarmış
Bu şekilde çıkmıştı benin kızlar anlayan az çok yorum yazabilir mi bende izmirde bi firmaya gönderdim bekliyorum

Eklentiler

• IMG-20230322-WA0005.jpg
    IMG-20230322-WA0005.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 344
Bu şekilde çıkmıştı benin kızlar anlayan az çok yorum yazabilir mi bende izmirde bi firmaya gönderdim bekliyorum
Ultrasonun %50 yanılma payı varmış nazal kemiğini görememiş olabilir doktorun bebeğin pozisyonundan dolayı benimde bebeğimin pozisyonundan görememiş ense ölçümü de aynı şekilde kalın ölçmüştü ama çok şükür verdiğimiz test temiz çıktı Allah’ın izniyle sizin de güzel çıkacak sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alacağız inşallah 🙏🏻

Ultrasonun %50 yanılma payı varmış nazal kemiğini görememiş olabilir doktorun bebeğin pozisyonundan dolayı benimde bebeğimin pozisyonundan görememiş ense ölçümü de aynı şekilde kalın ölçmüştü ama çok şükür verdiğimiz test temiz çıktı Allah’ın izniyle sizin de güzel çıkacak sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alacağız inşallah 🙏🏻
Amin canım inşallah bekliyorum bakalım bugün 5.gun 😔

Amin canım inşallah bekliyorum bakalım bugün 5.gun 😔
Banada burun kemiği hiç yok dediler perinatoloji bölümüne sevk ettiler oda az da olsa gözüküyor dedi bayabi korkutmuslardi beni test felan yaptiramadim durumum olmadığı için 23 haftalıkken ayrintiliya girdim herşeyin gayet iyi ve burun kemiği var dedi içime sular serpildi şimdide tek sorun bobreklerimiz büyükmüş Allah'ın izniyle buda düzelir dedim Allah'tan ümit hiç bir zaman kesilmez 🙏🙏 sağ sağlim kucağınıza almayi nasip etsin çok şükür 25 haftalık olduk

merhaba;

gebeliğiniz umarım sağlıkla mutlulukla devam ediyordur. ben sizden daha geç dönemde hamileyim şu an 18. haftadayım. ikili test yaş 220/1 çıkınca fetal dna yaptırdık test tekrarı istendi. bir 10 iş günü daha bekliyorum yani. sizin sonraki süreciniz nasıl ilerledi detaylı ultrason vs.. doktorunuz amniyosentez e yönlendirdi mi fetal sonucuna rağmen?

Temiz çıktı çok şükür
gebeliğiniz umarım sağlıkla mutlulukla devam ediyordur. ben sizden daha geç dönemde hamileyim şu an 18. haftadayım. ikili test yaş 220/1 çıkınca fetal dna yaptırdık test tekrarı istendi. bir 10 iş günü daha bekliyorum yani. sizin sonraki süreciniz nasıl ilerledi detaylı ultrason vs.. doktorunuz amniyosentez e yönlendirdi mi fetal sonucuna rağmen?

yok mu cevap verecek

6 yıl sonra tüp bebek yönetimiyle gebe kaldım. 11.haftamda yapılan ultrasonda burun kemiği vardı ve ense kalınlığı normaldi fakat ikili tarama testi sonucum riskli çıktı yaşım da 27. Free beta hcg değerim 242 papp a değerim 1.34 çıkmış. Biri yüksek biri düşük bu da otomatik olarak riski artırıyor. özellikle fbhcg değerim yüksekti. Hemen o gün fetal DNA için kan verdim o geçen 10 günde neler yaşadım sadece Allah bilir. Çok şükür bugun sonuç geldi. TEMİZ ÇIKMIŞ. Bu on gün boyunca okumadığım soru girmediğim site kalmadı. Belki birilerine umut olur diye yazmak istedim. Bir daha hamile kalırsam ikili test falan yaptırmam
Öncelikle merhabalar bende 20 haftalık hamile bir anne olarak yazıyorum size ilk gebeliğim ilk heyecanimiz ve ilk göz ağrımız bana doktorum ikili test yapmadan direk 3 lü test yaptı ve 1:134 çıktı sonuç direk risk grubundasın karnından sıvı almamız gerek dedi çok soğuk kanlı bir şekilde özele gitmemize rağmen yoksa %50 gibi bir riskim olduğunu söyledi boğazım düğüm düğüm oldu o an dünya başıma yıkıldı sanki eşim beni teselli etmek için üzüntüsünü bile yaşayamadi herşey hayat bile durmuştu sanki benim için özel hastaneye gittiğimiz için o an sıvı alma işlemini yaptırmadan önce ailelerimizle görüştük ve başka bir doktora gittik tabi bu süreçte günlerim aglayarak ve acı cekerek geçti bu doktorda 5 boyutlu ultrasonla bakıp anormal hiç birşey görmediğini fakat ortada yapılan bir test var bebeği riske atamayız bu yüzden fetal DNA nipt yaptırmamin daha uygun olduğunu karından sıvı aldirirsam bebeğin poposuna ve bacağına iğnelerin batabilecegini küçükte olsa düşük riski olduğunu söyleyince nipt testi yaptırmayı kabul ettim tabi 1 hafta gibi bir süre sonuç bekliyorsunuz bu testte birden fazla kromozom hastalığa bakılıyor sadece down sendromuna değil beklemek çok yorucu ve zor geçse de şükürler olsun sonucumuz tertemiz geldi ve bebeğimiz sağlıklı bu testlerin doğruluk oranı ise %99 en azından bebeğinizi riske atmamış oluyorsunuz ve cinsiyeti hakkında da bilgi veriyor size doktorunuz girmediğim sayfa okumadığım yorum kalmadı çok acı çektim ama şuan size tavsiyem bu testi yaptırmanız olur benim gibi bu sorunu yaşayıp acı çeken annelerin yüreğine inşallah bir su serpilir

Bende 13 haftalik hamileyim fetal dna testim pozitif çıktı.tani için cvs yaptik hepimizin Allah yardımcısı olsun Rabbım kimseye yaşatmasın kaç gündür kendimde degilim
Merhaba, ben de aynı durumdayım.
CVS sonucunuz fetal dna'yi yalanlamıştır, temiz çıkmıştır inşallah.

X