Sabaha umut yokken,yıllar sonranı konuşuyorlar

Oğlunuzun büyüyünce sizi(sizi veya dedesini) dinleyeceğini nereden çıkarttınız? Üzülmeye yer aramış gibisiniz.

aa siz niye sinirleniyosuniz ki cocuk daha 4 yasinda. sanki k.peder oyle dedi diye 2024 yilinda beşik mi kertiyorsunuz😂 o degil de ogretmene cok takildim burda. ne demek gelinin gelmedi? egitimci kimligi tasiyan birinin bu boş şakayi yapmasini cok garipsedim

Kaynanaya dedim böyle bir şey olamaz çocuğun yanında böyle şeyler söylemeyin.kayın baba da kendi odasındaydı
Boşa üzülüyorsunuz. Kuzeninden oğlunuza her bahsettiğinizde kardeşinle oyna, kardeşine söyle, bak kardeşin geldi vb. şeklinde her cümlenizde geçirin. Kuzen kardeştir zaten siz bunu empoze edin diğerlerse ne derse desin olmaz o iş.

Selam!İlk önce her kesin Ramazan bayramını kutlarım.ben de 1 ay boyunca oruc tuttum.ve buna göre de kendime pasta yaptım fotosunu koyarım şimdi.sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum şu ev ev diyordum hep.nihayet evin anahtarlarını verdiler.ama apartmanda hadise baş vermiş birisinin başına kötü iş gelmiş o yüzden Mayıs 15’ten sonra izin var tadilat yaptırmağa.bu arada kaynıma da benim evimin yanında ev almışlar.kurtuluş yok bu insanlardan.neyse.başka bir konudan bahsetmek istiyorum.benim oğlum henüz 4 yaşta,2 ay sonra 5 yaşta olacaktır.kreşte küçük bir kızla arkadaşlık ediyor.hoca geçenlerde bana söylüyor gülümseyerek :gelinin bugun yok gelmeyecek.neyse ben evde bahsettim bunlara şu işten gülerek .kayınbaba oğluma ne dese iyi?:eek:ğlum,ben sana zaten kız almışım kızı napıyorsun?!büyürsünüz evlenirsiniz gibi laflar.kaynımın kızını ima ediyordu.kaynanaya söyledim böyle bir şey olamaz asla.ama ben onları tanıyorum başlarına koymuşlarsa bu iş olmuş.sinirden geberecek olan benim.bir kere bunlarla akraba olmuşum hayatım zindan olmuş,ikinci kez de bu hatayı yapacağım beklesinler.elimde olsa oğluyla birlikte hepsine tekmeyi atıp giderim ama şartlar…
Gercekten cok tuhaf bir cevreniz var.
Pasta cok guzelmis ayrica

Sinirlendim oğlumu çağırdım gel odana diye.kaynımın kızı da odamızdaydı yüksekten konuşup:”kardeşin o senin” dedim
Nilu bir alemsiniz. 4-5 yaşında çocuklar ne anlar eşten evlilikten. Pireyi deve yapmışsınız, bırakın söylesinler. Kaç yılındayız kaldı mı öyle anam babam beşik kertmesi yapmış evlenmek zorundayız diyen gençler? Durduk yere inatlaşmayın kavga etmeyin şu insanlarla. Asıl önemli olan, bitmek bilmeyen evle ilgili haber. Boşverin kaynınızı eltinizi, o evin kapısı var ya her derdinize deva olacak. Kapatacaksınız kapınızı eviniz özeliniz mahreminiz ayrı olacak. Yalnız ben size demiştim kaynınıza da ev almışlardır inşallah aynı binada değildir diye. Neyse şimdilik buna da şükür ama yeni yapılmış binada ne tadilatı yapılacak ki?

Nilu bir alemsiniz. 4-5 yaşında çocuklar ne anlar eşten evlilikten. Pireyi deve yapmışsınız, bırakın söylesinler. Kaç yılındayız kaldı mı öyle anam babam beşik kertmesi yapmış evlenmek zorundayız diyen gençler? Durduk yere inatlaşmayın kavga etmeyin şu insanlarla. Asıl önemli olan, bitmek bilmeyen evle ilgili haber. Boşverin kaynınızı eltinizi, o evin kapısı var ya her derdinize deva olacak. Kapatacaksınız kapınızı eviniz özeliniz mahreminiz ayrı olacak. Yalnız ben size demiştim kaynınıza da ev almışlardır inşallah aynı binada değildir diye. Neyse şimdilik buna da şükür ama yeni yapılmış binada ne tadilatı yapılacak ki?
Ne bileyim şakası bile hiç hoş değil.ama onun şaka yapmadığını da biliyorum asla ve asla ben omlarla akraba olmak istemem uzak dursunlar .çocuğun aklıyla oynamasınlar diye endişeleniyorum.ev Mayıs 15’ten sonra guya olacaktır tadilat.arıza olmuş orda o yüzden böyle uzattılar ya bir türlü alınmıyor ya bıktım beklemekten..odaların içinde tadilat gidecek elektrik falan şeyler alınmalı odalar falan halledilmeli .kaynımın evini kira verecekler

Şu akraba evliliginden nefert ediyorum. Hem bunlar iki kardeşin çocukları. Onlarda kardeş gibi zaten. Yani burda amacinin çocuguna abi olarak tanitilir abi gözüyle bakilir 😬

eşimi de kuzeni ile beşik kertmesi yapmış babaannesi bin yıl önce (şu an eşim 36 yaşında) kiz almanciymis eşim garibim iç Anadolu bebesi🤣almanci kiz geldikçe aklına girmiş babaanne. işte oğlanın hayatı kurtulur misali. neyse bu konu aile içinde öyle normal karşılanmış ki... kiz büyüyüp almanyadan bir turkle evlenince herkesin çenesi kesilmiş. yani takmayın kafaya hersey olacağına varır

Merak etme Nilü oğlun büyüdüğünde bu konuda sen baskın olursun

Sanki yarın kızı istemeye gidiyormuşsun gibi ne gereksiz muhabbet içindesin.

Kuzen evliliği iğrenç iğrenç iğrenç. Asla aklım almıyor.

Biraz öteye gidin, bu kadar akrabalık yeter deyin her seferinde şimdiden ümidi kessinler. Lafı kesilir hiç değilse
Hadi kuzen olur yılda bir görürsün.
Bunlar aynı evde kardeş gibi yaşıyorlar. Tövbe tövbe. Nasıl bir sapiklik

Ne yaptım da bıktın hemen ya aaaa. Kayınbabanın 4 yaşında çocuğu evlendirecek hali yok, o da şaka yapmış, takılmış belli ki. Öğretmen de o da gayet patavatsızca konuşmuş. Ama kayın ailenin zihniyetini sen daha iyi bilirsin tabii ki, akraba evliliğini normal mi görüyorlar gerçekten? Sen istemezsen asla olmaz o iş.
Beşik kertmesi gibi gelenek onlarda da varsa yaparlar. Söz hakkı da olmayabilir Nilu'nun. Geleneklerini vs bilmiyoruz ki.

Nilu çocuk 5 yaşına yeni giriyor. Senin kayınbaban 10 sene yaşayacak mı? Neden bu kadar stres yapıyon? 😀

X