Sabahları Ağız kokusu

diş hekimine düzenli olarak giderim eskiden özellikle tellerim için giderdim onlar çıktığından beri yirmiliklerle falan uğraşıyoruz ama düzenli olarak kontroller ve diş temizliği yapılıyor,
benim de uyandığımda hissettiğim ağız kokusu cidden moral bozucu. bir şeyler yedikten sonra bu koku gidiyor ya da günün ilerleyen saatlerinde
böyle bir sorunla karşılaşmıyorum ama sabahki koku gerçekten korkunç. bazen kahvaltı bile edemeden evden çıkmak zorunda kalıyorum ama
dişimi fırçalasam bile bu koku gitmiyor ve kendimi çok kötü hissediyorum.
bu gargaralar çözüm oldu mu size arkadaşlar hangisini önerirsiniz?

ağzınızın kokusu illaki dişten olmaz. burnunuzdan nefes alamıyor iseniz ağzınız açık uyuyo bu sebeple midedeki koku sizi rahatsız ediyordur.

dilimi burdan okudugum gibi (tulbente karbonatı dökup surttum) temizledim hakkaten koku yok oldu gibi geldi bana , biraz acıdı, kusacakmıs gibi de oldum ama iyi geldiğine inanıyorum. her gun yapmak zarar verebilir haftada bir yada 3-4 gunde bir yapılabilir, diş ipinide deneyin belki bu sorunu olanlara çare olabilir.

Bende de ağız kokusu vardı çok rahatsız oluyordum fakat dişleri düzenli fırçalarsanız ve sabah su içerseniz bi nebze keser.
Ben bi haftadır gargara kullanıyorum diş eti rahatsızlıklarını ve ağız kokusunu geçirici birçok gargara var,fiyatları da 6-12 tl arası falandı sanırım.Bi sabah bi akşam gargara yapınca hem ferahlatıyo hem de ağız kokusunu geçiriyor.
Ha bi de ağız kokusu diş çürüğünden de olabilir.Benim üst ön 4 dişimde çürük varmış bu yüzdenmiş koku.4üne de dolgu yaptırdım mis oldu :)

bendede bu sorun son zamanlarda artmıştı dişçiye gittim tüm dişlerime baktırdım dolgularımı yenilettim, dişlerimi temizlettim ama hiçbişey değişmedi meğer bende reflü varmış, özellikle çok yemek yediğim akşamlarda ve bazı yemeklerden sonra özellikle ıspanak,hamur işi,pizza,bulgur pilavı gece uyurken mide sıvısı genze kadar çıkıp ağızda çok kötü bir tad bırakıyor o yüzden eğer ağır bir koku varsa midenle ilgilidir. yüksek yastıkta yatmayı dene o zaman bayağı azalıyor şikayetlerim ve çok fazla yemek yeme.

genelde bütün insanlarda zaten sabah uyanınca bir ağız kokusu olur bunun sebebi midenin boş oluşu ve tükürük bezlerinin fazla çalışmaması uyurken yani
ama bu çok fazlaysa koku diş ya da mideden kaynaklı bir sorun olabilir yani
diş taşı ve çürük diş koku yapar
bunun dışında geceleri ve düzenli dişleri fırçalayıp uyanır uyanmaz su ya da benzeri bişiler atmanız lazım ağzınıza bu arada
diş fırçaladıktan sonra 2 dk boyunca ağız sularıyla gargaralamalısnız ağzınızı

bademcik taşıda ağız kokusu yapar..bademcıklerlerden beyaz bişiler çıkıyo ama siz farketmıyosunuz dılınızde damak arası ezılıyor onlar ve çok pis ağız kokusu yapar..bununda tek çözümü ameliyat

sabah aç karnına gargara yapman mideni bulandırabilir.benim tavsiyem evden çıkmadan önce ağzına maydanoz ya da karanfil alman olabilir

ağız kokusunun bir sürü sebebi vardır ilk önce çürükler sonra diş iltihabı ve diş eti iltihabı diş taşları mideden gelen bir koku olur genelde açken olur eğer yemek yedikten sonrada oluyorsa diş eti ve diş taşlarından kaynaklanır başka sebepleride olabilir detaylı araştırmak gerek dişlerimiz kadar diş etlerimizede bakmamız gerek düzenli fırçalamak diş eti gargaralarınıda düzenli kullanmalıyız çürük falanda olmazsa sorun kalmayacaktır.

bu bazen bende de oluyor, uyandığımda ağzıma bi karanfil atıyorum
ama geçici çözüm tabii
bendekinin sebebi reflüden sanırım

sigara içiyorsan öncelikle bunu bırak. sonra diş ipi kullan. faydasını görürsün mutlaka.

diş teliyle diş ipini nasıl kullanabiliyosun acaba?

kızlar diş ipi kullanamıyorum dişleimin arasına girmiyor girincede çıkmıyor... o yüzden kullanmıyorum. sigarada içmiyorum ama ağzımda sürekli bir koku çürük vs yok hepsını temızlettım diş taşlarımıda temızlettım 4 5 ay önce.. ama hala var agız kokusu

Mideden olabilir.Babamda vardı aynı sorun, mide de mikrop varmış ilaçlarla bir haftada geçti.

ağız çalkamala sularından kullanabilirsin, düzenli kullanımda koku kalmıyor. listerine önerebilirim.

Dilimizide fircalayalim :) saka bi yana ciddiyim agiz kokusu eger baska saglik sorunlariniz yoksa sayet etkilidir

reflü ciddi ağız kokusu yapıyo mide koruyucu ilaç kullanmakle azalabiliyor..

peygamber efendimizin(s.av)in sünnetlerinden biri yemeklerden sonra ağızı bol suyla çalkalamakmış demek ki gerekli
düşündüm de belkide bu diş aralarında ki yemeklerde kötü koku oluşumu yapar diyedir yani

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…