Sabahları Ağız kokusu

ağzınız kokuyo diye ayrılacaksa defolsun zaten biran öncede sizde kurtulun

canım öncelikle bu konuda sana katılmadıgımı belirteyim .ağız kokusu bazen çok rahatsız edici bir boyutta olabiliyor. hem agzı kokuyor diye sevgilisinden uzaklaşmaktansa medeni bir şekilde uyarmış sevgilisini ne kadar güzell ..

acil danışman diş hekimine görünüp diş taşı temizliği yapıldıktan sonra doktorunun uygun bulacağı ağız gargarası ve diş macununu kullanman gerkıyor.bunun dısında 12 saat etkısını gösteren lısterıne ağız gargarasını tavsiye ederım tekrar geçmiş olsun...

aynı sorunu yaşıyordum bende diş taşlarımı temizlettim ve kurtuldum bence sende en yakın zaman da bir diş hekimine görünmelisin canımkaydirigubbakcemile3

Ya arkadaşlar bende de bu sorun var ve diş dr.da gittim tuttular sağlam hiç ağrımayan 4 dişimin çekileceğini söylediler bende çektirmedim, diş taşı temizliği yapıldı sadece?

Acaba diş eti hastalıklarımı?

dişlerini çok iyi bak ayrıca aç kaldığın içinde oluyordur sende naneli sakız ya da şeker at hemen erkek milletinede yaranılmıyor

dislerini gece yatarken fircalamaya ozen goster cunku dil uzerinde cok bakteri oluyo ve dis aralarinda yemek artiklari kaldigi icin gecede konusulmuyo bunlar koku yapio gece yatarken dilinin uzerini kesinlikle fircala sabahlari fark etceksin koku olmadigini..

Reflüsü olan insanlarda özellikle sabahları ağız kokusu fazla oluyor. Birde bazı insanların ağzı kokmuyor. Diş etlerinden kaynaklanıyormuş. Bir aktarcı bana kakule çiğnememi söylemişti ama alıpta hiç denemedim gerçekten. Deneyenleriniz varsa yazsın lütfen. Birde burnundan düzenli nefes alamayanlar, ağzı açık uyudukları için bakteri biriktiğinden dolayı sabahları ağız çok kötü kokuyor. Ben burnumdan ameliyat olduktan sonra ağzım daha az kokar oldu.

sigara kullanan kişilerde bu şikayet daha fazlaymış..

ağız kokusu mideden kaynaklanır. başucunda bi naneli ağız spreyi bulundur çok ferahlıcaksın

.............................................

Son düzenleme:
agiz kokusunu engellemenin bir baska etkili yontemi de agiz temizliginizi yaptiktan sonra, nemli temiz bir pamuga ya da tulbente karbonat ya da kabartma tozu dokerek dilin ustunu bastirarak temizlemek ve sonra calkalamak. inanilmaz ise yariyor dil uzerinde hicbirsey kalmiyor dolayisiyla koku da..

harikasın canım evet kesinlikle dili süper temizliyo a.s.a.s.

arkadaşlar miğdedeki asitte yapıyormuş koku
dişlerde sorun yoksa muhakkak miğde ile alakalıymış
çözümüne gelince ben pek sonuç alamadım:KK43:((senağlama

ya arkdaslar karanfılde guzel sonuc verıyor ama sadece ertelemek ıcın,bıde maydanoz cıgneyın oda alıyor kokuyu senağlama

eğer yemeği tek tarafınla yiyorsan yemediğin tarafında diş tortusu mevcut olmuş olabilir benim öleydi dişçide temizlet hiçbişey kalmaz görüceksin

arkadaşlar yanımdan karanfil ayırmaz oldum.acaba midede miki sorun ya hep var hep var napacam ben yaa.utanç ve tiksinç bi durum.inşallah geçer

vallaha bende de aynı sorun vardı + bi de diş eti kanaması vardı doktor sensodyne diş macunu verdi ve her sabah akşam tuzlu su ile gargara yap dedi ve cidden herkese tavsiye ediyorum yerimseniben

X