Sabahları Ağız kokusu

benim eşimdede bu sorun var :S
ve dr a gitti midesinde bakteri oldugunu soylemiş
ilaç vermiş ama iki defa kullandı midemi mahfediyo diye kullanmıyor :S
dr zaten yan etkilerine katlanacaksın diye ozellikle belirtmiş ama dinleyen kim
agız kokusu cok itici bi durum ya
birileri boyle yuzume yuzume konusurken agızları kokuyosa nefes alamıyorum ya :umursamaz:
yani agız saglıgına cok dikkat etmiyorlar kimseyede soyleyemiyorsun
benim oyle bi sorunum yok şukur olsa eşim belirtir ama ben bile konusurken insanların yuzune yuzune konusmayı sevmiyorum
acaba hep böyle şeylerle karsılastıgım için mi bilinmez :KK43:

arkadaşlar bu sorun bende tam 5 senedir var. dişlerimde sağlam görüküyordu doktora gittim film çekdiler dişlerim içinden çürümüş yuzeyde bışey yok diş taşlarını aldılar dişlerede çürükleri alıp dolgu yaptılar koku kalmadı ama 1 sene öncede gizlı şeker oldugu çıktı bende tukuruk benzlerim çalışmıyo azım kup kuru o yuzden koku oluyo şimdide kafamçokkarıştı

arkadaşlar bu sorun bende tam 5 senedir var. dişlerimde sağlam görüküyordu doktora gittim film çekdiler dişlerim içinden çürümüş yuzeyde bışey yok diş taşlarını aldılar dişlerede çürükleri alıp dolgu yaptılar koku kalmadı ama 1 sene öncede gizlı şeker oldugu çıktı bende tukuruk benzlerim çalışmıyo azım kup kuru o yuzden koku oluyo şimdide kafamçokkarıştı

geçmiş olsun canım....tam da kurtuldum derken şimdi de şeker çıkmış..:çok üzgünüm: umarım bunu da atlatırsın canım....tekrar geçmiş olsun....

bu arada ağzında kuruluk olanlar şekerlerine bı baktırsınlar ama bunu endekrınolojı de baktırsınlar.şeker yuklemesı yapılarak. normal olarak bakılırsa çıkmaya bılıyo.şeker hastalarının da ağzı kokar

teşekkur ederim bır aylık evlıyım çok zor oluyo bu agız kokusu problemı.

merhabalar, ben ve eşim de ağız kokusu şikayetçiyiz. nette maydanoz önerileri vardı. onu uygulıuyoruz, faydası oluyo. az miktarda sıkça maydanoz çiğnemeniz iyi geliyor. fakat kalıcılık sağlamıyo.

Bende bu dertten muzdaribim özellikle aç kaldığımda oluyo yani öle her dakika sakızlar şekerlede bulunmuyo insanın yanında ama daha kesin bi çözümünü bulamadım ben

sigara içenler de daha fazla oluyor ağız kokusu...burda bahsettiğiniz yöntemleri deneyeceğim, ve hergün mutlaka yoğurt yemenizi tavsiye ederim...hem ömrü uzatır hem ağız kokusunu giderir, daha bir sürü faydası var...

ağzında dolgu veya kaplama tarzı orjinal dişinden farklı bişiler varsa onlar da koku yapabilio. özellikle kaplama ıyyy. bendeki iğrenç kokuyor

Kokan bir çorabın üzerine ne kadar parfüm sıkarsanız sıkın asla kesin çözüm olmayacaktır.Ağız kokusunun sebebi ortadan kaldırılmadığı sürece uyguladığınız yöntemler hep geçici olarak kalacaktır.
Özellikle sabahları görülen ağız kokusu,tükrük akışının tüm gece boyunca azalmasına bağlı olarak çoğu kişide görülür.
Ağzınızda çürükler,yıpranmış dolgular ,diş eti uyumu bozulmuş protezler,diş eti hastalığı var ise kesinlikle bir diş hekimine gidip önce o sorunlarınızı hallettirin.Diyelim ki hekim size hiç bir probleminiz olmadığını söyledi.O zaman bir KBB uzmanına ya da Dahiliye uzmanına görünmenizde fayda var( diş hekimi de sizi yönlendirecektir)
Sinüslerde problemi olan kişilerde de ağız kokusu özellikle sabahları çok görülür.Sürekli geniz akıntısı olanlar mutlaka bir KBB uzmanına görünmelidir.
Bugüne kadar çoğu hastamın diş etindeki hastalığın aslında mevcut geniz eti problemine dayandığını farketmediklerini gördüm.
Doktora gitmekten çekinmeyin.Önce sorunun ne olduğunu öğrenin ,ona göre de doktorunuzun önerdiği tedavi seçeneklerini uygulayın.
Sağlıklı günler..

kızlar kardeşim 20 yaşında son 1 aydır diyebilirimki günün 24 saati ağızında süreklibir koku ama tarif edilemez bir koku bu ve dilinin üstü bembeyaz ne yapsa ne etse geçmiyooo dişciye gitti sorun yok dedi k.b.b. iç hastalıklar hiçbiryerden sonuç alamadı fikri olan varsa lütfen paylaşsın

sosyal hayatını çok kötü etkiledi ve kimseyle konuşamıyo içine kapanık bir kız oldu bunalıma girdi bi hastalık yüzünden

benimde yarın dişim çekilip diş taşlarım temizlencek şuan yusuf yusufum :teytey:
diş taşlarını hafifi temizlemişti geçen neydi o yaa çok gıcık bişey bayada kanattı sonucu için katlancaz

bende bir hemşire adayıyım
ağız kokusu sabah uyanınca oluyor demişsin o zaman bunun diş ile alakası yok mide probleminden bendede sadece sabah uyanınca bide aç iken koku oluyor ben hissediyorum hiç hoş bi durum değil tabiki bu mide probleminden kaynaklanıyor

Bende bi dis tasi temizletmistim dislerimin eti kaniyor diye, keske yaptirmasaydim dislerimi mahvettiler, simdi hep aralikli ve her yedim sey arasina kaciyor :eek:klava:

Veya sunu önere bilirim agzinda bisey gevelemekten iyidir sanirim,hangi marka bilmiyorum ama kagit gibi damagina yapisiyor tadi sakiz gibi incecik bisey.Cogunuz bilir sanirim ne demek istedigimi.Her yerde satiliyor sakiz reyonunda.

arkadaslar sakızmıs karanfilmiş maydonozmuş bunlar geçeçi çözümler sadece oan kokuyu gidermeye yarar ama etkisi geçtikten sonra koku yine devam eder.bence bi doktora gidin eğer varsa çürük dişlerin hepsini temizletin çünkü çürükler koku yapar.sonra doktorunuzun önerdiği bir diş macunuyla düzenli olarak dişinizi fırçalayın ve dil kazıcısıyla dilinizi mutlaka temizleyin.eğer başka sorun yoksa bakın koku kalıyomu

Bende bi dis tasi temizletmistim dislerimin eti kaniyor diye, keske yaptirmasaydim dislerimi mahvettiler, simdi hep aralikli ve her yedim sey arasina kaciyor :eek:klava:

Veya sunu önere bilirim agzinda bisey gevelemekten iyidir sanirim,hangi marka bilmiyorum ama kagit gibi damagina yapisiyor tadi sakiz gibi incecik bisey.Cogunuz bilir sanirim ne demek istedigimi.Her yerde satiliyor sakiz reyonunda.

Sizce dişleriniz neden aralıklı şu an ??
Diş taşlarınız temizlendiği için mi,yoksa oluşan diş taşlarının temizlenmediği için zamanla büyüyüp genişleyerek diş etlerini itip çekilmelere yol açtığı için mi??????
Hekimler gelen hastaların sağlıklarını mahvetmek değil iyileştirmek için çalışıyorlar.Hanımlar yorum yaparken biraz daha mantıklı olalım!!!
Unutmayın sizler biz hekimlere gelirken ağzınızdaki mevcut problemi biz oluştumamış oluyoruz.Diş taşlarınızın sebebi biz değiliz sadece sizi tedavi eden kişileriz.
Şu tarz yorumları okuduğumda onca sene okulda geçen yıllarıma ve emeklerime üzülüyorum.......

Sizce dişleriniz neden aralıklı şu an ??
Diş taşlarınız temizlendiği için mi,yoksa oluşan diş taşlarının temizlenmediği için zamanla büyüyüp genişleyerek diş etlerini itip çekilmelere yol açtığı için mi??????
Hekimler gelen hastaların sağlıklarını mahvetmek değil iyileştirmek için çalışıyorlar.Hanımlar yorum yaparken biraz daha mantıklı olalım!!!
Unutmayın sizler biz hekimlere gelirken ağzınızdaki mevcut problemi biz oluştumamış oluyoruz.Diş taşlarınızın sebebi biz değiliz sadece sizi tedavi eden kişileriz.
Şu tarz yorumları okuduğumda onca sene okulda geçen yıllarıma ve emeklerime üzülüyorum.......

Julinn,

Canim benim bende bi zaman dis asisitanligi yaptim okadar azda olsa bilgim var...
Dis taslarinin nasil alindigida önemli, acemi biri gecerse basina sonucuda belli oluyor ...

Slmlar

X