Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç bakımı hakkında tüm bildiklerim

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

pelinsu90

puakenikeni
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
43
0
34
En çok saçlarıma önem verdiğim için çok fazla saç bakımı ile ilgili araştırmalar yaptım. Ve bu bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Saçlarım ince telli, cansız, az ve çok geç uzuyor malesef bu yüzden kaynak kullanmak zorunda kalıyorum. Yaklaşık 2 yıldır kaynak kullanıyorum ilk zamanlar hoşuma gitti herşey iyi güzel hoş gel gelelim kaynaklar çıktıktan sonra saçlarım baya döküldü üstüne bide açıcılar boya derken saçlarım mahvoldu :S:S Bende bu yüzden kısa bir araştırma yaptım çünkü artık kaynak istemiyorum :) kesinlikle sülfat, paraben içeren şampuanlar kullanmayın çünkü ciddi anlamda saç döküyor,yıpratıyor ve kuru hale getiriyor. ben şahsen bitkisel şampuanlardan yanayım. size 3 marka önericem hem hesaplı hemde doğal. 1. live clean bali : saçın yıpranmasını durduruyor, boyalı saçları onarıyor ve saçın uzamasını kolaylaştırıyor. 2.si ise awe cemre'nin üzüm çekirdeği özlü şampuanı: üzüm çekirdiği kan dolaşımını hızlandırdığı gibi kılcal damarların nefes almasını ve saçı besliyor. Yada istediğiniz bitkisel şampuanı kullanabilirsiniz son olarak içine hepimizin bildiği çam terebentin yağı,bal,gliserin yağını içine birer kapak ekleyip iyice çalkalayın. çam terebentinin faydasını bilmeyen yoktur hem saçı uzatıyor hemde dökülmeyi önlüyor. Bal: saçı beslediği gibi saça muhteşem derecede parlaklık sağlıyor. genelde elma sirkesini öneriyorlar ama sirkenin keskin kokusu olduğu için bence en iyisi bal :) gliserin: şampuanına koyduğunuz gliserin yağı saça nemi hapsediyor böylelikle saç kurumuyor. saçları yağlı olanlara önerim şampuanınıza lavantı yağı ekleyebilirsiniz. Bir çoğumuz saçlarımızın gür olmasını sağlıklı ve düzenli uzamasını istiyoruz ki istemeyen yoktur :)) bunun için gerekli malzemeler: bi tutam ıhlamur çiçeği, meyan kökü, sinameki, kırk kilit otu, biberiye, ısırgan otu, kişniş, hatmi çiçeği, kına çiçeği. bu bitkileri önce 1 su bardağı yada bitkilerin çoğunluğuna göre kararı su ekleyerek 15 dakika kaynatıp daha sonra ağzını kapatıp demlenmesini bekliyoruz içine birazda yeşil çay ekliyebilirsiniz. bu bitkiler saçın hem gürleşmesini yani yeni saç oluşumunu, dökülen saçların yeniden sağlıklı çıkmasını ve uzamasını sağlıyor. elde ettiğimiz bu bitki suyunun içine 1 tane bepanthene ampul, 1 tane bemiks ampul ve bitanede evigen ampul kırıyoruz. daha sonra biotin kapsülle bi tane aspirini iyice ezip toz haline geldikten sonra suyumuza ekliyoruz. isteyen bitkisel yağlardanda ekleyebilir. Diğer bir konu ise iğde'nin saça iyi geldiğini biliyormuydunuz?:) bende bilmiyordum ama arkadaşım sağolsun kendisi güvenilir bi eczaneci arkadaşından bir formül kapmış hemende benimle paylaştı bende sizinle paylaşıyorum. aktardan ihtiyacınız kadar iğde alıyorsunuz ve bi eczaneden yada aktardanda olabilir saf zeytin yağı alıp iğdeleri bi kavanoza koyup zeytin yağınıda kavanozun ağzına kadar doldurup ağzını sıkıca kapatıp güneş gören bi yerde 4-5 ay saklıyorsunuz. sonuç ise uzun sağlıklı ve canlı saçlar. Ve diğer kürümüze geçiyorum bu kürü genelde saç kıranı olanlara yada saçı çok dökülenlere öneriyorlar. malzemeler : ardıç katranı ve beyaz vazelin. bu ikisini karıştırıp saç derinize sürüyorsunuz ve 3 saat beklemesi gerekiyor daha sonra iyice yıkıyorsunuz. ben bunlarla uğraşamam derseniz ozaman size birkaç bakım yağı tarifi veriyorum ylang ylang yağı, sarımsak yağı, hint yağı, aspir yağı, buğday yağı, soya yağı, ısırgan tohumu yağı, tatlı badem yağı, avokado yağı,hindistan cevizi yağı, argan yağı, shea yağı, çörek otu yağı, kakao yağı ve son olarak gül yağı. Aslında saç bakım yağlarının çoğunda bu yağlardan var fakat ben pek güvenmediğim için tek tek alıp kendim karışım yapıyorum. her markayada güven olmuyor önerebileceğim marka awe cemre. Benim gibi saçınız boyalı ise özellikle platini çok sevenler ama saçı aşırı yıprananlar bir bakım maskesi arayanlar için önereceğim maske selective ammino keratin maskesi kesinlikle mükemmel bi maske şiddetle tavsiye ediyorum. diğer bi maske ise aloe vera jeli:) jel ne alaka diceksiniz ama hintli kadınların saçlarının sırrı 1.si hint yağı 2.si ise aloe vera jeli. aloe vera jelini akşamdan saç diplerinize iyice sürüyorsunuz ve sabah yıkıyorsunuz. aloe vera'nın cilt yenileyici kan dolaşımını hızlandırıcı ve saç çıkarma özelliği var. gnc markalı aloe vera jelini alabilirsiniz % 99 doğal. son olarak taze yeşil kabuklu ceviz kürü yalnız bu saçı koyu renkli olanlar için çünkü biliyorsunuz ceviz kabuğu baya koyu ve saça renk veriyor. ama saçı beslemesi gürleştirmesi süper.............. öncelikle ceviz zamanı yeşil kabuklu taze cevizi alıp bi kavanoza koyun üzerine saf zeytin yağınıda ekleyip sıkıca kapatın güneşli bi yere koyun yaklaşık 8-9 ay bu şekilde kalması gerekiyor. Evet baya uzun bi süre ama değer bence:) Bu bilgilerin çoğunu zaten eminim biliyorsunuzdur sadece derleme yaptım ve bilmeyenlerde vardır diye düşündüm çünkü saç biz kızların için çok önemli:))) Bu arada size bi sorum olucak bazı sitelerde kına tozu ve kına yağı ile ilgili bilgilere rastladım çok faydalıymış. tek korkum ben saçımı boyattığım için acaba kına yağı kullansam renk verirmi?( renk vermemesini istiyorum) boya tutmama gibi bi durumu varmı? açıkçası cesaret edemedim kullanan varmı?:KK52:

cnm paylaşımın için saol bu aleo vera yanlıs yazmış olabilirim jelinin fiyatı ne ve nerden bulabiliriz

X