Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Boyasında PPD alerjisi

Espence

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
14
0
Bir çok kadında olan PPD alerjisi malesef bende de var, uygun boyayı bulamıyorum, yarı kalıcı manic panic denemiştim, ikinci boyamamda belki saçımda çok bekletmemden kaynaklı yine tepkime oluştu vücudumda, kafamda şişlikler oluştu. Saçımda da beyazlar yoğunlaştı, boyatmak istiyorum veya boyamak. Demem o ki sorum şu, ppd içermeyen, bildiğiniz, kullandığınız saç boyalarını benimle de paylaşabilirmisiniz? Teşekkürler.

merhabalar.ppd ye karşı alerjim olduğunu saç boyası sonrası alerjik reaksiyon ve sonrasında yama testi ile ortaya çıktı.. bir sürü tıp merkezine gittim ve bir prof un önerisi üzerine sanotint light ppd içermeyen bir boyayı italyadan getirttim..boyanın etiketinde dahi ppd içermeyen diye reklamı var yalnız oda alerji yaptı..ppd varmış yani..goog... le aramasında konu başlığını gördüm.gerçekten araştırmaktan sıkıldım..ve sonuç elde edemiyorum.sizin ppd içermeyen kullandığınız bulduğunuz bir saç boyası varmı.bilginiz varsa lütfen yardımınıza ihtiyacım var.tşkler...

Merhabalar , benim de ppd ye alerjim var . Konu başlığını görünce siteye bunun için üye oldum . Daha dün ppd alerjisi üzerine araştırma yapmış bir doktorun tavsiyesi üzerine denediğim saç boyası daha şiddetli alerjiye neden oldu . Hiçbir şekilde sonuca ulaşamıyorum çok mutsuzum saçlarım beyazlamaya başladı , kendim gibi başkaları olduğunu görünce belki daha kolay sonuca ulaşabiliriz diye düşündüm . Bu konuda bir sonuca ulaşabildiyseniz paylaşabilirsiniz çok çok Mutlu olurum gerçekten .

Merhaba,bende aynı sebepten muzdaripim malesef.suana kadar sadece logona markasının alerji yapmadığını gördüm ama oda beyazlarımda hiçbir değişiklik yapmadı.bugunlerde saçım oldukça beyazladı ve kısa sürede bir çözüm bulmaya çalışıyorum.lütfen ümit vadeden bir boya bulusanız benide bilgilendiriniz.hatta mümkünse özel iletişim bilgilerimizi paylaşalım ve haberleşelim bu konuda. Teşekkürler

Herkese selam,bir onceki yazimin ardindan internette oldukca ciddi bir arastirma isine girdim.Cok sayida degisik boyalari bulup icerigini arastirma,boyalari kullananlarin yorumlarini okuma,firmalari arayip boya iceriklerini istemek gibi oldukca vaktimi alan bir calisma yaptim.Ve bir boya buldum...yorum yazan kullanicisina instagramdan ulasip konustum.Aldim ve test ettim.Testte sorun yasamayinca sacimi yinede dikkatli bir sekilde bu boya ile boyattim.Sonuc inanilmaz.Kasinti dahi olmadi.Gercekten halen inanamiyorum bu gelismeye.Sanirim sacimi 10. Boyamamda ancak emin olabilecegim bende...Bu kiymetli boyamizin adi,Goldwell ellumen.ben koyu renk icin natural brown 4 numarayi tercih ettim.Sizinde bu boyayi hic degilse test etmenizi isterim.Belki sizdede ise yarar ve benim kadar mutlu olursunuz.Sizden tek ricam gercekten ise yararsa bu gibi cesitli platformlarda bu bilgisi paylasmaniz.Bu derdi cekmeyen bilemez gercekten,sizde baskalarina umut olursunuz belki...Herkeste ise yaramasi dilegiyle...

Herkese selam,bir onceki yazimin ardindan internette oldukca ciddi bir arastirma isine girdim.Cok sayida degisik boyalari bulup icerigini arastirma,boyalari kullananlarin yorumlarini okuma,firmalari arayip boya iceriklerini istemek gibi oldukca vaktimi alan bir calisma yaptim.Ve bir boya buldum...yorum yazan kullanicisina instagramdan ulasip konustum.Aldim ve test ettim.Testte sorun yasamayinca sacimi yinede dikkatli bir sekilde bu boya ile boyattim.Sonuc inanilmaz.Kasinti dahi olmadi.Gercekten halen inanamiyorum bu gelismeye.Sanirim sacimi 10. Boyamamda ancak emin olabilecegim bende...Bu kiymetli boyamizin adi,Goldwell ellumen.ben koyu renk icin natural brown 4 numarayi tercih ettim.Sizinde bu boyayi hic degilse test etmenizi isterim.Belki sizdede ise yarar ve benim kadar mutlu olursunuz.Sizden tek ricam gercekten ise yararsa bu gibi cesitli platformlarda bu bilgisi paylasmaniz.Bu derdi cekmeyen bilemez gercekten,sizde baskalarina umut olursunuz belki...Herkeste ise yaramasi dilegiyle...
Biraz reklam yapıyorsunuz gibi geldi bana. hiç samimi bulmadım yazınızı.

Bir çok kadında olan PPD alerjisi malesef bende de var, uygun boyayı bulamıyorum, yarı kalıcı manic panic denemiştim, ikinci boyamamda belki saçımda çok bekletmemden kaynaklı yine tepkime oluştu vücudumda, kafamda şişlikler oluştu. Saçımda da beyazlar yoğunlaştı, boyatmak istiyorum veya boyamak. Demem o ki sorum şu, ppd içermeyen, bildiğiniz, kullandığınız saç boyalarını benimle de paylaşabilirmisiniz? Teşekkürler.
Benimde vücudum ppd ye karşı ciddi reaksiyon gösteriyor biomagic boya ile boyadım bu hafta ve çok şükür bir problem olmadı üzerinde de yazıyor zaten ppd ve amonyak içermediği organik bir araştırın isterseniz

Arkadaşlar ne kullandıysam çaresi yok... .anam babam normal kına kullanıyorum beyazlar için... O da çok hoş olmuyor... Çaresini bulan varsa... Ama gerçek ten bulan reklam için yazmayın lütfen... Bunun alerjisi hastahanelik yapıyor... 1 ay şişlikler geçmiyor

Merhaba yaklaşık 13 yıl önce bende saç boyası alerjisinden (sulu lezyonlar oluştu ve kokuyordu ) muzdarip oldum.Göz altlarım şişti kafam kocaman oldu hastanede yatarak tedavi gördüm. Anjiyoödem miş. Şişlikler indi hastaneden çıktım ama 6 ay sürdü tedavim, doktorum birdaha asla saçını boyatma dedi. Alerji testi yaptırmadım ama galiba sizin gibi PPD. O gün bu gündür korkudan hiç boya yaptıramadım. Bi ara bileğime hint kınasıyla şekil yapayım dedim yine şiştim su topladı, tekrar doktoruma koştum. Beyazları geçtim artık ta insan değişiklik istiyor ya ama korkuyorum çünkü ağrılı bir dönem. Size iki sorum olacak sorununu gerçekten çözebilen varmı? Birde acaba diplere değil de uçlara sürsek boyayı kafa derisini etkiler mi? Cevaplarsanız çok mutlu olurum 💕 internette araştırırken tesadüfen yorumlarınızı okudum sırf bunun için üye oldum

Eklentiler

• IMG_6977.JPG
    IMG_6977.JPG
    87,6 KB · Görüntüleme: 152
Merhaba. Benimde maalesef aynı alerjim var. Senelerdir bu yüzden saçımı boyamıyorum ama benim şimdi farklı bi sorum var. Bu alerjiye sahip olan arkadaşlar corona aşısı oldunuz mu? Her hangi bir alerjik reaksiyon oldu mu aşı olduysanoz?

X