Saç Derdi

hıc umursamayın
benım bır arkadasım oglunun sacını 5 yasına kadar hıc kesmedı up uzun sacları vardı
tıpı de kız cocugu gıbıydı arkadasım dedı kı kendısını nasıl hıssedıyorsa ne karar verırse oyle yapıcam ben yonlendırmek kalıba sokmak ıstemıyorum erkek mavı gıyer sac kısa olur demek ıstemıyorum dedı

cocuk kendılıgınden anne saclarımı keselım mı bana kız gıbı demelerınden rahatsız oluyorum dedı ondan sonra annesı kestırdı saclarını

dunya durana kadar ınsanlar hep konusacak cocugunuza ınsanların çenesiz oldugunu onlar yuzunden ısteklerınden vazgecmemesı gerektıgını mıllet ne der dıye yasanmayacagını yasayarak bu surecte sabır gostererek sız anlatmıs olacaksınız

Arkadaşın çocuğu da öyle. saçları uzun hafif kıvırcık. Kirli gibi duruyor. Kısa da kesse uzun da kalsa değişik duruyor. Bağlatsa düzgün oluyor aslında. En sonunda o da 3 numaraya vurduracağım diyordu

esimde diyorki her sac sekli uzuna uymaz bizim oğlumuzun sacı kalin ve duzensiz dalgalı.

Valla kiymetini bilin kimseyi aldirmayin. ince telli sacları olan erkek cocuklarina yakısıyor uzun saç.

Ben arkadaşim oğlunun alnina percem kestirip yana tarıyordu ben cok begeniyordum.

Bu da mı dert demeyin gerçekten artık sinirim bozulmaya başladı.

Olay şu ki benim 3.5 yaşında bir oğlum var ve saçları uzun. Çocuğu her gören mutlaka laf söylüyor. Çocuğumun cinsiyetini baltaladığımı kız gibi yetiştirdiğimi söyleyen mi dersiniz, kız gibi mi seviyorsun diyen mi dersiniz , yok kız istiyordun o yüzden mi uzattın diyen mi dersiniz çok sıkıldım.
bir de ilk başta kız sananlara lafım yok çünkü tipi benziyor. bere taktığı zaman bile kız diyorlar saçıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. ama erkek olduğunu bile bile hala kız diyenlere çok sinir oluyorum
malesef ağızları torba olmadığı için büzemiyorsunuz da .Tabi ki bana bunu söylediklerine pişman ediyorum :KK70: Ben saçlarının uzunluğunun çocuğun cinsiyet kavramında sıkıntı yaşamadığını düşünüyorum ama artık bu konuda acabaya düştüm. Ben yanlış mı yapıyorum diye
Bence yanlış yapıyorsunuz. Millet haklı. Göze batar bu gibi şeyler. Çocuk da ilerde kendini kız gibi hisseder. Davranışlarına yansır kılık kıyafet şekil vs. Dinimizde de uygun değil

Bence yanlış yapıyorsunuz. Millet haklı. Göze batar bu gibi şeyler. Çocuk da ilerde kendini kız gibi hisseder. Davranışlarına yansır kılık kıyafet şekil vs. Dinimizde de uygun değil
Allah aşkına hangi din ? Ona bakarsanız Peygamber efendimizin bile saçlarının omuz hizasinda, uzun olduğu geçiyor bazı yerlerde..

Kur-an da bu konu ile alakalı ayet mi var ? Saçları kesin diye ?

Saçı uzun diye ilerde kız gibi mi hisseder ?🙄

Uzun saci Cok begenirim bende.
Ama söyleki, bir cocugun akli basina gelip uzatmak icin kendinin karar Vermesini saglardim.

kücük yasdan, hep uzun sacli olmasini, kendini baska türlü bilmemesini istemezdim.
Vede zaten coxugun tipi kiza benziyorsa uzun sac etraftan gelen tepkilerle nasil etkiler bilemiyorum

Dinimize erkekde uzun sac uygun degil diye bir sey yok yalnız. Peygamber efendimizin zaman zaman sacı uzunmuş. tabi omuzlarindan aşağiya kadar değil.

Dini filimlerde bile ornegin hz. yusuf filminde erkeklerin sacı kulak memesinden biraz alttadır dikkat ederseniz

Sonucta sacini uzatip cicekli toka takmıyor bayan kuaforune de goturmuyor. erkek sacları icin uzun sac modelleri var ve erkek kuaforler kesiyor.

Konu sahibi oglunun sacini sirtinin ortasina kadar uzatip at kuyrugu ya da topuz yapmıyor herhalde.

Etrafımdaki kişilerden biri de sizsiniz galiba. merak etmeyin dini konuları sizden çok daha iyi biliyorum. konumu da dini konuya çevirmeyin

Uzun saci Cok begenirim bende.
Ama söyleki, bir cocugun akli basina gelip uzatmak icin kendinin karar Vermesini saglardim.

kücük yasdan, hep uzun sacli olmasini, kendini baska türlü bilmemesini istemezdim.
Vede zaten coxugun tipi kiza benziyorsa uzun sac etraftan gelen tepkilerle nasil etkiler bilemiyorum
Ne yapayım çevre yüzünden çocuğun çok sevdiği bir şeyi elinden mi alayım. Bak çocuğum toplum seni böyle kabul etmez diyerek alacağı her kararı çevre baskısına göre almasını mı sağlayayım. Bu mu Kendine güvenen kendi kararlarını alabilen çocuk yetiştirmek.
Etraftan gelen tepkilere öyle cevaplarım var ki tahmin bile edemezsiniz. Hiç kimse benim çocuğumdan değerli değil.
Ha bu arada çocuğun saçını görmeyen de kıza benzetiyor o zaman ne yapayım çocuğu takım elbise ile mi gezdireyim

Kiyafet olarak sadece bere demis konu sahibi.
Sacinin uzun olmasi da cinsel kimlik bozukluguna yol acmaz.
Yani bu iki durum da cocuktaki testosteron miktarini azaltmaz.
Hayat unirvesitesinden mezun olmaniz her konuda bilgi sahibi oldugunuz anlamina gelmemeli.:)
Birde milleti inanclari uzerinden vurmayin,karsinizdaki kisinin sizden daha donanimli olmadigini nereden biliyorsunuz :)

Son düzenleme:
Erkek cocuklarinda saci uzun cocuklari cok seviyorum arkdasimin oglunun saclari bukle bukle sapsari cok tatli tam isirmalik bisey ilk tanistigimizda kiz sanmistim ama bu onun cok guzel bir cocuk olmasindan dolayiydi 😊 ama yetiskin erkeklerde uzun sac kendi adima ben sevmiyorum ama kimseye saci uzun diye elestiri yapamam ya da kadin imalarinda bulunmayi cok sacma buluyorum cinsiyetle alakasi yok cunku.

X