saç dökülmesine çözüm bulan var mı

aozli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
591
64
kızlar saçımı kısacık kestirdim ama hala felaket biçimde dökülüyor.emzirmekten kaynaklandığı söyleniyor ama benimki zaten çok az emiyor.sizlerde durum nasıl?çözüm bulan var mı?

ben yeni hamileyim ama saçlarım öbek öbek dökülüyor kelmi kalcam diyorum mevsimsel olabilir diye düşünüyorum

benim de çok dökülüyor. kayınvalidem lavanta ve ısırganı önerdi.o faydasını görmüş.
1 kaşık lavantayı yarım litre suda 1 saat bekletip banyoda saçlara uygulanıyor ve durulanıyor.
ısırganı 5 dk kaynatıp suyunu yine banyoda uygulayıp durulanacak.
ben lavantayı denemeye başladım. sen de dene belki faydası olur.

bendede aynı sorun hala var.eşim şampuanı değiştir medical bişey al diyo ama bence alakası yok yaaa

kafamda saç kalmıyacak diye ödüm kopuyo valla....
saçlarımı taramayı korkuyorum o kadar yani ömrümde hayatımda saçlarımın böle döküldüğünü görmedim....
şampuanımda değiştirdim ama yoookkkk...
meğersem doğumdan sonra 3. ayda başlarmış ve 6. aydan sonra bitermiş İNŞALLAH.....
zaten ince telli saçlarım bide kısa kestirmiştim çok hoş duruyodu canlanmıştı ne güzel herkes çok yakışmış diyodu acaba nazar filanmı değdi :))

Benimde çok dökülüyo boyuda çok uzundu her yere dökülünce uzun uzun olunca çok oluyo kısa kestirdim burdan yırttım dökülüyo yine ama en azından çok görünmüyo bide farkındaysanız dökülen yerlere saçlar gelmeye başlamış ben 10 günde bir zeytinyağı sürüyorum biraz faydalı oldu

lavanta kürüne başladım faydası olursa söylerim kızlar.

valla ben de aynı dertten muzdaribim..hamilelilğim boyunca kestirmediğim upuzun saçlarımı kısacık kestirdim bu nedenle. doktor doğumdan kısa bir süre sonra saçlarımın döküleceğini ve yerine yenilerinin çıkacağını söylemişti..halk arasında da bebek anneyi tanıdıktan sonra annenin saçları dökülür deniyor..benim oğlumun da döküldü saçları ve yerine yenileri çıktı...bu bir süreç sanırım..fazla kafaya takmayın..dökülmesini önlemek için haftada bir zeytin yağı uygulanabilir bence de..

Arkadaşlar demir ilacı(kan ilacı) kullanınca tamamen dökülmesi duruyor.Bebeklere verdiğimiz için vücuttaki demir stoğunun bir kısmını saçlar beslenemiyormuş.

benim kan sayımımda 14 çıktı.zaten 15 üst sınır.yani gayet iyi.demirden olsa benimkinin dökülmemesi lazım.hormonal bişey bu bence.

gökçencim lavanta kürü nasıl gidiyor..faydasını görebildin mi?

biraz azaldı gibi ama düzenli yapamıyorum.her banyoda yapmak lazımmış.ama bazen aceleyle banyo yapıyorum.malum kuzeyden dolayı.düzenli yapılsa çok faydası olacak yani.

benımde saçlarım çok dökülüyor hele uçları çok zayıf zaten ince telli. 2ayda bı kırıkları aldırmama ragmen cok seyrek duruyorlar. zeytınyagı kullansam ıyı gelır mı weya kuwwetlendırmek ıcın baska önerileriniz war mı arkadaslar ??

X