Saç Kesim Şekilleri Saç düzleştirme,keratin

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

merveertas

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2017
4
0
27
Daha 2-3 gün önce saç düzleştirme yaptırdım. Kremdi. Saçlarım kıvırcık ve dalgalı olduğu için yaptırmak istemiştim. Ama çıkan sonun eski saçımı arattı. Brezilya fönü değil bu. Brezilya fönünün daha zor bozulduğunu okudum her yerde. Bunun nasıl bozulacağını bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Saçlarım çok kısa ve gerçekten kötü oldu. Bence saçınız kısaysa yaptırmayın hatta hiç

Şahsen saçlarda bu tür ve ya benzeri işlemlere karşıyım. Saçlar hem yıpranıyor hemde sonuç güzel olmuyor. Hiç yaptırmadım ama bir süre öyle kalır gibi ya da yaptırdığın yere şikayet et onlar düzeltsin

Ben de yaptırmayı düşünüyordum bebekten sonra zaman kazanmak açısından. Sakıncası yoksa saçınızın fotosunu atabilir misiniz çok mu kötü oldu :KK43:

Ben 2 yıldır kendim yapıyorum ve çok da memnunum.. saçlarım pırıl pırıl yumuşacık ce çok sağlıklı.. kırılıp çatalkaşması çok olurdu o sorunuma bile iyi geldi.. o yüzden insanları yanlış yönlendirmeyin saç yıpratan bi işlem değil bu..

Bozmak istiyosanız sülfatlı şampuan kullanın daha çabuk bozulur..

Bi de memnun kalmadığınız şey ne oldu?

Ben 2 yıldır kendim yapıyorum ve çok da memnunum.. saçlarım pırıl pırıl yumuşacık ce çok sağlıklı.. kırılıp çatalkaşması çok olurdu o sorunuma bile iyi geldi.. o yüzden insanları yanlış yönlendirmeyin saç yıpratan bi işlem değil bu..

Bozmak istiyosanız sülfatlı şampuan kullanın daha çabuk bozulur..

Bi de memnun kalmadığınız şey ne oldu?

Kendiniz nasıl yapıyorsunuz?

Ben de yaptırmayı düşünüyordum bebekten sonra zaman kazanmak açısından. Sakıncası yoksa saçınızın fotosunu atabilir misiniz çok mu kötü oldu :KK43:
Ben tavsiye ederim arkadaşım bende oğlumdan sonra yaptırmaya başladım ve saçlara öyle güzel onarım yapıyo ki.. saçlarım ombre olduğu halde sarı yerlerde bile ne matlaşma ne kırılma kopma çatallaşma hiçbi sıkıntı yok çok şükür.

Kendiniz nasıl yapıyorsunuz?
Çok araştırmıştım ben ve en güvendiğim marka olarak natura keratini buldum. Aslında davines var da çok uçuk keratin fiyatları..

Natura keratin sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz nasıl uygulanacağı videolarla anlatılıyo.. ben brezilya fönü olanı da formeldehitsiz olan keratin bakımını da kulkanıyorum.. keratin bakımı olanı uygulamak çok daha kolay

Ben tavsiye ederim arkadaşım bende oğlumdan sonra yaptırmaya başladım ve saçlara öyle güzel onarım yapıyo ki.. saçlarım ombre olduğu halde sarı yerlerde bile ne matlaşma ne kırılma kopma çatallaşma hiçbi sıkıntı yok çok şükür.

Ay çok soru sordum ama emzirirken yaptırılır mı kimyasal gibi bir şeyler kullanılıyor mu? Bugün doktor bana boyatma saçını hiç dedi. Ben artık boyatırım diye düşünüyordum.

Ay çok soru sordum ama emzirirken yaptırılır mı kimyasal gibi bir şeyler kullanılıyor mu? Bugün doktor bana boyatma saçını hiç dedi. Ben artık boyatırım diye düşünüyordum.
Onu diycektim bende formeldehitsiz olan keratin bakımı hamileler ve emziren anneler kullanabiliyo. Tabi doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyolar illa ki..

3yil önce Brezilya fön u yaptirmistim.ilk 3gun yıkanmiyor o 3gun çok güzeldi sonrasında saçımı yikadigimda felaketle karşılaştım hepsi karışmış tepemde yumak halinde dolaşık duruyordu yani saçlarım yanmış.kisasik kestirmek zorunda kalmıştım.kime sorsam yada anlatsam keratinle yapılıyor aksine bakım yapıyor diyor ama ya kuaforun hatası yada benim saçıma iyi gelmedi :)

3yil önce Brezilya fön u yaptirmistim.ilk 3gun yıkanmiyor o 3gun çok güzeldi sonrasında saçımı yikadigimda felaketle karşılaştım hepsi karışmış tepemde yumak halinde dolaşık duruyordu yani saçlarım yanmış.kisasik kestirmek zorunda kalmıştım.kime sorsam yada anlatsam keratinle yapılıyor aksine bakım yapıyor diyor ama ya kuaforun hatası yada benim saçıma iyi gelmedi :)
Kuaför yapamamış. Keratin saçı yakmaz. Kuaför yakmış saçlarınızı keşke gidip olay çıkarsaydınız

Sülfütlü şampuan kesin çözüm olur mu acaba? Bide ben kimseyi yanlış yönlendirmiyorum kendimde olan etkileri ve düşüncelerimi paylaştım. Herkesde aynı etki ve düşünceler beklentilerin karşılanma derecesine göre değişir.

Bende katılıyorum sana bana yapıldıktan 2-3 saat sonra yıkanmam söylendi yıkadım. Saçımın hiç fığal bi yanı kalmadı
katılıyorum size. Bana düzleştirme yapıldıktan sonra bi krem sürüldü ve 2-3 saat son yıkamam söylendi. Bende öyle yaptım. Ama saçımı hiçbi şekle sokamıyorum uçları kirpi gibi dipler birbirine girmiş ayırınca hepsi beraber ayrılıyo çözüm önerisi olan varsa yazsın

Sülfütlü şampuan kesin çözüm olur mu acaba? Bide ben kimseyi yanlış yönlendirmiyorum kendimde olan etkileri ve düşüncelerimi paylaştım. Herkesde aynı etki ve düşünceler beklentilerin karşılanma derecesine göre değişir.
Size söylemedim onu bi hanım yazmış bu işlemler saçları yıpratıyo falan diye ona söylemiştim..

Sülfatlı şampuan keratinin yapısını daha çabuk bozar. Netten de bakabilirsiniz.. ama niye memnun değşlsiniz onu anlayamadım. Ne güzel saçlar kabarmıyor kuruttuğunuzda bile fönlü gibi duruyor. Kurutmazsanız jabarmayan hoş dalgalarınız oluyo.. yaoan kişi mi beceremedi acaba

katılıyorum size. Bana düzleştirme yapıldıktan sonra bi krem sürüldü ve 2-3 saat son yıkamam söylendi. Bende öyle yaptım. Saçımın hiç doğal yanı kalmadı. Üzüntüden dışarı çıkmak istemiyorum. Ama saçımı hiçbi şekle sokamıyorum uçları kirpi gibi dipler birbirine girmiş ayırınca hepsi beraber ayrılıyo çözüm önerisi olan varsa yazsın

Bende katılıyorum sana bana yapıldıktan 2-3 saat sonra yıkanmam söylendi yıkadım. Saçımın hiç fığal bi yanı kalmadı

katılıyorum size. Bana düzleştirme yapıldıktan sonra bi krem sürüldü ve 2-3 saat son yıkamam söylendi. Bende öyle yaptım. Ama saçımı hiçbi şekle sokamıyorum uçları kirpi gibi dipler birbirine girmiş ayırınca hepsi beraber ayrılıyo çözüm önerisi olan varsa yazsın
Ah ya becerememiş kuaför olcak beceriksiz. Sanırım saçlarınız yanmış hay Allah üzüldüm. Yoğun nemlendiricili maskeler ve kremler kullanın. Saçlarınız uzadıkça da kestirin ki kötü yerleri gitsin..

Arkadaş madem beceremiyosun yapma yavv..

Ben komşularıma falan da yapıyorum hiç sıkıntı olmadı aksine hepsi gayet memnun

katılıyorum size. Bana düzleştirme yapıldıktan sonra bi krem sürüldü ve 2-3 saat son yıkamam söylendi. Bende öyle yaptım. Saçımın hiç doğal yanı kalmadı. Üzüntüden dışarı çıkmak istemiyorum. Ama saçımı hiçbi şekle sokamıyorum uçları kirpi gibi dipler birbirine girmiş ayırınca hepsi beraber ayrılıyo çözüm önerisi olan varsa yazsın
Resim yükler misiniz saçlarınız ne durumda merak ettim

Saçımı en son tas gibi kestirdim maalesef,zeytinyağı sürdüm arada bir benim saçıma iyi geliyor zeytinyağı şimdi düzelti uzadı omuzlarimda saçlarım

Bende yapıyorum sahsen bir zararını görmedim.
Ama benim saçlarım zaten düzdü bende ışıltı parlaklık versin diye yapmıştım.
Bozulsun istiyosan içinde sülfat olan şampuanları kullan.
Genelde bütün şampaunlarda sls paraben slikon tarzı şeyler vardır zaten bir ay sonra eski haline gelir.

X