saç ekimi ile alın daraltma

aster

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
229
0
arkadaşlar alnı iki taraftan biraz daraltmak için saç ekimi yapılabilir mi bu konu için de estetik yapılıyor ama benim istedğim saç ekimi alnımın ikiyanına doğru saçlarım dökülüyor ve alnım daha da bir geniş göünmeye başladı bunu yapan merkezler var mı daha doğrusu bu yöntemle alın daraltılıyor mu

arkadaşlar alnı iki taraftan biraz daraltmak için saç ekimi yapılabilir mi bu konu için de estetik yapılıyor ama benim istedğim saç ekimi alnımın ikiyanına doğru saçlarım dökülüyor ve alnım daha da bir geniş göünmeye başladı bunu yapan merkezler var mı daha doğrusu bu yöntemle alın daraltılıyor mu

Evet bende sadece erkeklere yapıyorlar sanıyordum, bayanlara saç, kaş ve kirpik ekimide yapıyorlar...

Ben de merak ediyorum bu konuyu.. Yanlardan ektirmek istiyorum fakat cilt doktoruma danıştığımda 'hiç gerek yok bence.. İhtiyacın yok. Enfeksiyon falan kaparsa' deyip devamını getirmeden konu değişti :-) Ama hala yaptırmak istiyorum. Saçlarımı topladığım zaman saç diplerimin olduğu hat belirginleşsin istiyorum. Bilgisi olanlar yazsa da nedir ne değildir öğrensek.

evet yaptıranlardan yorum bekliyoruz

Saç ekimi ile bu mümkünmü bilmem ama yaptıranların yorumlarına bakmak lazım bence. Saç ekimi yaptıranların görüşlerini paylaştığı bir site buldum bu konuyla ilgili faydası dokunabilir paylaşim dedim

Son düzenleyen: Moderatör:

Şöyle bir bilgi buldum umarım işine yarar :)

Seyrek saçlı kişilere uzmanlar genellikle saç ekimi önermemektedir. Saç dökülmesi normal ise ve kellik için bir tehdit oluşturmuyorsa cerrahi bir müdahaleye başvurmak doğru bir çözüm değildir. Bu gibi durumlarda daha çok minoxil içeren ürünler ile uzun süreli tedavi yöntemine yönelmek daha makul görülür. Kişinin tercihine ve muayene sonucu karar verilen saç kaybı oranına bağlı olarak çözüm yöntemleri çeşitlilik göstermektedir.

Saç seyrekliği yoğun ise ve genetik yatkınlık sonucu saç dökülmesi hızla devam ediyor ise o halde saç nakli bir yöntem olarak düşünülebilir.

Seyrek alanı sıklaştırmak mümkündür. Ancak delikler slitle açılırsa kökler zarar görür. Delerek ekim yapılırsa kökler zarar görmez. Ancak bu bölgede dökülecek olan saçların tıbbi tedaviyle korunması gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba bende tam tersi lazerle aldırıyorum desem:) biz kadınlar.Ama kaş ektirdim madam safiye ye çok memnunum.Adem ve havva saç ekimi estetik firması.orda bayanlara saç ekimi yapıyorlardı.hastanede gördüm kadınlar araptı ama olsun:)çok şaşırmıştım kadınlar saç ekimi yaptırıyormu diye.Saçı kesmeden ve kimsenin anlamayacağı şekilde saç ekimi yapıyorlarmış.O yüzden tüm dünyadan hastalar geliyormuş.Bravo dedim.Bizim Türk doktorlarıyla bir daha gurur duydum bir bakın derim firma kaliteli çok ünlü orda estetik yaptırıyor ve pahalı değiiler.zaten madam safiye çok iyi bir kadın Allah ondan razı olsun ömür boyu dua edeceğim benim kaşlarım süper oldu.

Saç ekimi rahatlıkla yaptırılabilir özellikle seyrek saclılarda sonuç daha güzel oluyor. Bu işi yapan çok fazla tıp merkezi var bayan olduğunuz için size fazla ekmeye gerek duymayacaklardır o yüzden erkeklere uygulanan tarifenin altında olmalı bence .. Türkiye'ye özellikle Arap ülkelerinden ve Avrupa'dan sırf sac ekimi için gelen yüzlerce hasta var artık daha tecrübeli hekimlerimiz var.

X